Autor Wątek: aparaty powietrzne  (Przeczytany 34255 razy)

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #50 dnia: Czerwiec 11, 2008, 16:18:54 »
żałuję bo nie tesotwałem maski z wyświetlaczem - podobno gdzieś u któregoś producenta było takie rozwiązanie, nie testowałem tez fenzego ani dragera - miałbym porównanie....
Najnowszą maskę z wyświetlaczem miało MSA. Jak już miałeś Auera na plecach to było pytać:D Jest to pewien dodatek do systemu telemetrycznego jaki oferuje ta firma. Nie jest to w rzeczywistości wyświetlacz tylko kilka diod umieszczonych w masce w polu widzenia ratownika. Trzeba się tylko nauczyć co oznaczają poszczególne diody i już teoretycznie nie musisz pracować z manometrem czy też ICU bo info maż w masce.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #51 dnia: Czerwiec 11, 2008, 16:27:13 »
akurat miałem podpiętą maskę starego typu 3s - oczywiście airmaxx do niej pasował,
zapomniałem po prostu o nią zapytać..
pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #52 dnia: Czerwiec 11, 2008, 19:15:11 »
Zostawić cię  @robn na chwilę i już nie dopytasz  ^_^. Szkoda, byłem wcześniej z chłopakami  z Poznania i po testowaliśmy również nową maskę MSA , a właściwie wkładkę do maski z wyświetlaczami diodowymi .

Pozdrawiam MIKO

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #53 dnia: Czerwiec 11, 2008, 19:17:28 »
Robn zawsze można do nich zadzwonić i się umuwić. Jeżeli jednostka w której pracujesz nie jest  daleko oddziału to napewno zgodzą się na prezentacjęw waszej JRG lub zaproszą ciebie do swojej siedziby. Byś mógł sprawdzić to czego nie udałon się tobie sprawdzić na targach. ^_^
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2008, 19:19:56 wysłana przez RAFKA »
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #54 dnia: Czerwiec 11, 2008, 20:09:32 »
Miko, ten kolega z MSA miał dar gadania... tak poprowadził rozmowę że mówił to co chciał powiedzieć a z pytań trudnych wychodził bez zająknięcia.
Maskę miałem starą bo powiedział że tamtą ktoś mu wziął do umycia.... a później zapomniałem sie zapytać....
Rafka, u mnie w JRG są same Auery, więc mogliby przyjeżdżać sami z prezentacjami nowości.... Dziwię się że taka forma promocji nie jest stosowana....
EGO = 1 / wiedza

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #55 dnia: Czerwiec 11, 2008, 21:46:00 »
ROBN podaj pytania na które chcesz znać odpowiedz a ja je zadam koledze z Wrocławia i wszyscy będziemy bogatsi o dodatkową wiedzę. ^_^
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #56 dnia: Czerwiec 12, 2008, 07:01:33 »
Miko, ten kolega z MSA miał dar gadania... tak poprowadził rozmowę że mówił to co chciał powiedzieć a z pytań trudnych wychodził bez zająknięcia.
Maskę miałem starą bo powiedział że tamtą ktoś mu wziął do umycia.... a później zapomniałem sie zapytać....
Rafka, u mnie w JRG są same Auery, więc mogliby przyjeżdżać sami z prezentacjami nowości.... Dziwię się że taka forma promocji nie jest stosowana....

hehe mi też jest czasem ciężko wyciągnąć konkretne informacje techniczne ...

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #57 dnia: Czerwiec 12, 2008, 13:52:29 »
BRAVEHEART samo z siebie się nie wyjaśni. Więc napiszcie to czego nie wyjaśniono wam na targach lub czego nie udało się wam dowiedzieć,to może mi się uda uzyskać te dane techniczne.Czekam na pytania. :huh:
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #58 dnia: Październik 06, 2009, 23:39:40 »
Koledzy czy może ktoś orientuje się w temacie aparatów Sabre?
Szukałem przedstawiciela na Pl ale bez skutku, tak samo serwisu, chociaż słyszałem coś o Suwałkach.

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje to będę wdzięczny za info.
Jakie to aparaty, czy w ogóle są jeszcze produkowane, jak z częściami (czy może pasują od innych modeli), jak się sprawdzają itd.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #59 dnia: Październik 07, 2009, 00:03:36 »
edit: http://www.sabreh2s.com/index.html i tak jak pisałem - jest to marka powiązana ze Scott Health & Safety
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2009, 10:14:01 wysłana przez rafal.bula »

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 08, 2009, 09:55:41 »
Mogę się mylić ale Sabre to chyba firma szwedzka?
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline zając

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 16, 2009, 13:22:17 »
Koledzy czy może ktoś orientuje się w temacie aparatów Sabre?
Szukałem przedstawiciela na Pl ale bez skutku, tak samo serwisu, chociaż słyszałem coś o Suwałkach.

Jeżeli ktoś ma jakieś informacje to będę wdzięczny za info.
Jakie to aparaty, czy w ogóle są jeszcze produkowane, jak z częściami (czy może pasują od innych modeli), jak się sprawdzają itd.
Firma Sabre została kupiona przez amerykańskiego  SCOTT'a.
Serwis tych aparatów prowadzi DELTA SERVICE z Zielonki k/Warszawyhttp://www.deltaservice.com.pl/index.php?id=5

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 08, 2010, 21:31:16 »
Mam pytanie jest ktoś z forumowiczów, kto używa maski firmy DRAGER model FPS 7000. Czy ta maska posiada możliwość podłączenia bidonu bez zdejmowania maski w trakcie działań ratowniczych.

 http://images.google.pl/images?hl=pl&source=hp&q=drager+fps+7000&lr=&um=1&ie=UTF-8&ei=zpVHS5zPEoH0_Aaet7WUAg&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CCgQsAQwAw
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 09, 2010, 00:05:13 »

znalazłem takie zdjęcie i myślę że ten smoczek to może być ustnik od bidonu, tak też można sądzić po nazwie obrazka http://www.ferret.com.au/c/Draeger-Safety-Pacific/FPS-7000-RP-full-face-mask-with-drinking-device-n848964 ale nie dam sobie ręki obciąć nigdy maski na oczy nie widziałem:)
Cytuj
Now the FPS 7000 RP mask features a drinking device which is used in conjunction with a CamelBak reservoir allowing the user not only the extra comfort of being able to consume water but being able to perform at their peak and stay hydrated and avoid fatigue and possible dehydration in these extreme conditions. 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2010, 00:09:43 wysłana przez Dzumsi »

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 01, 2010, 18:13:18 »
Witam,
nie chciałem zakładać nowego tematu, a sprawa tyczy się ODO dlatego napisze tutaj.

Podczas napełniania butli od AODO okazało się, że zawór na jednej z butli nie trzyma, tzn. pomimo jego zakręcenia słychać uciekające powietrze. Mowa tu o zaworze din, od butli stalowej auera.
Gdzie lub w jaki sposób można to bezpiecznie naprawić?
Czy jedynym uprawnionym do tego podmiotem jest seriws MSA?
Sprawa jest ważna, ponieważ nie mamy zapasowych butli, a przez tą usterkę jeden z aparatów "wypadł" z użytku.

Offline płetwal998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 01, 2010, 21:11:55 »
Aparat SCOTT PROPAK kosztuje 4420 zł netto w skład tego zestawu wchodzi maska noszak oraz butla kompozytowa 6.8l. Info z przed 2 dni.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 01, 2010, 21:48:32 »
Witam,
Podczas napełniania butli od AODO okazało się, że zawór na jednej z butli nie trzyma, tzn. pomimo jego zakręcenia słychać uciekające powietrze. Mowa tu o zaworze din, od butli stalowej auera.
Gdzie lub w jaki sposób można to bezpiecznie naprawić?
Czy jedynym uprawnionym do tego podmiotem jest seriws MSA?
To zwykle efekt zbyt mocnego zakręcania zaworu, (żeby powietrze nie uciekało) odkształciły się trwale elementy zaworu i teraz już nic nie pomoże, a w instrukcji obsługi było napisane >zakręcać lekko<. Przy 300 barach wody można kombinować samemu przy 300 barach powietrza - nie radzę to jak rozbrajać niewypał. Trzeba wymienić zawór przez upoważniony serwis. 

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 01, 2010, 22:07:03 »
nam kupują teraz SCOTTa CONTOUR 3000 z butlą kompozytową za 3900 + zestaw łącznosci SABRECOM za 1850. Używa ktoś z was ten system łączności?

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 01, 2010, 22:30:41 »
Lachu prawdopodobnie masz do wymiany stożek w zaworze.

Offline płetwal998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 168
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 01, 2010, 22:37:11 »
tomek7826 a z DELTASERVICE czy od innego przedstawiciela ? bo ja znalazłem tylko deltaservice

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 01, 2010, 23:32:19 »
tak DELTASERVICE

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #71 dnia: Grudzień 01, 2010, 23:33:48 »
Może mi ktoś powiedzieć, z jaką  kwotą wiąże się wymiana uszkodzonego zaworu?

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #72 dnia: Grudzień 02, 2010, 21:48:19 »
Całego zaworu nie ma potrzeby wymieniać . Co do kosztów to u mnie wymieniam za browarka   ^_^, natomiast nie znam cen w innych punktach usługowych .
Pozdrawiam .

Offline Siedemsetter

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 656
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #73 dnia: Grudzień 02, 2010, 22:01:34 »
wie ktoś gdzie można kupić aparaty Fenzy X-Pro? chcieliśmy kupić cztery, jednak dostaliśmy informację, że póki co produkcja jest wstrzymana, bo nie było zapotrzebowania i robią tylko Aerisy :/
"Cóż może być piękniejszego nad człowieka rycerskiego?..."

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: aparaty powietrzne
« Odpowiedź #74 dnia: Grudzień 02, 2010, 22:45:59 »
Może mi ktoś powiedzieć, z jaką  kwotą wiąże się wymiana uszkodzonego zaworu?
jakbyś mieszkał bliżej zrobił bym Ci to za free. jeśli chcesz to wyślę ci potrzebną część i na pewno zrobisz to sobie sam. info na pw.