Autor Wątek: Sport W Psp  (Przeczytany 6662 razy)

Offline KUCHAR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Sport W Psp
« dnia: Listopad 21, 2004, 15:04:27 »
Witam.
Proszę o inf. nt. jak i na jakich zasadach w Waszych jednostakach
- organizujecie zajęcia sportowe dla pracowników,
- organizujecie salę gimnastyczną, basen, wyciąg narciarski...,
oraz jak wygląda "chęć" pracowników do uczestnictwa w zajęciach sportowych czy też innych "pozaprogramowych".

Spotykam się niestety z niechęcią do samokształcenia, tudzież jakichkolwiek dodatkowych zajęć, a co za tym idzie dużymi oporami w organizowaniu sportu.
Jeśli dodatkowo kierownictwo uważa sprawę za mało ważną to pozostaje odbębnić swoje i do domu.
Ja uważam problem za jak najbardziej istotny.  

Offline KUCHAR

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2004, 17:35:23 »
W szczególności
- jak zorganizowany jest ulgowy/darmowy wstęp strażaków na objekty sportowe, z którymi jednostka ma umowę formalną lub nieformalną? Czy za okazaniem legitymacji+wykaz pracowników czy karnety czy też jakaś inna forma.
Karnety pobierane z komendy przerabiałem na próbę - ludzie jak dostaną coś w swoje ręce to - przepadło. Najlepiej gdyby każdy miał swój karnecik ale to jest trudne gdy dotyczy ponad stu osób. Może macie inne pomysły?  

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 22, 2004, 00:03:17 »
Podczas służby wyjazdy na wf - piłka nozna, basen, w zimie sala i siatkówka.
poza służbą ciężko by było zorganizować cokolwiek bo większość ma daleko, a reszta dorabia... czasem jakiś halowy turniej o puchar kom. ale lepiej gdyby to była całoroczna liga niż jeden raz w roku.
boiska są załatwiane z klubami sportowymi a sale ze szkołami... w zamian za podlanie murawy itp ze szkołami (sale) szczerze mówiąc nie mam pojęcia na jakich zasadach to działa.....  :( ważne że jest gdzie pograć w mroźne dni.
i tyle.

Offline pielgrzym

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
    • http://
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 22, 2004, 06:53:23 »
Witaj KUCHAR, wydaje mi się, że najwięcej na ten temat może powiedzieć gość o nicku pk998, dlatego, że (cytuję go z innego tematu):
Cytuj
jezeli jestes animatorem kultury fizycznej (jest dalibóg taka funkcja w mojej KP )
 :D  :D  :D  :D  :D
więc spytaj u źródła, być może dostaniesz namiary na "Animatora"
Pozdrawiam serdecznie
Pomyśl zanim coś powiesz, jeśli nie masz czasu zamilknij.

Boże chroń mnie od "mundrych" którzy są wszystkowiedzący i uważają, że nikt i nic już ich niczego nie nauczy.

Offline Vahanara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2004, 21:58:22 »
a potem w statystyce wychodzi, że najwięcej wypadków w służbie, a co za tym idzie najwięcej odszkodowań jest podczas zajęć sportowych.
co w nas jest cholera, że nie możemy sie cieszyć sportem, tylko wygrywają niezdrowe ambicje.

apropos ambicji w piątkach piłkarskich wygrał śląsk, dryga małopolska, trzecia szkoła poznań.
ciekawe ile bylo wypadków i ile bedzie odszkodowań. i ile nas to w skali kraju kosztuje.
sport to zdrowie, co ? heh.

pozd.
NIL ADMIRANDUM

Offline Hanti

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2004, 21:15:18 »
No proponuje szachy............... one są powiedzmy bezkontaktowe, chyba że znów emocje........ :P  

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2007, 15:48:54 »
połowa komendantów ma jakiegoś bzika w sprawie sportów szczególnie pożarniczych

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2007, 20:37:29 »
Przykro mówić , ale u mnie to nawet sport pożarniczy jest traktowany po macoszemu bo zawsze coś chcemy- a to buty , ato stroje , -przecież to koszty , na razie sami sobie kupujemy buty, w tym roku to nawet nie będzie jak poćwiczyć bo utworzenie zmiany sportowej i utrzymanie stanu takiego który pozwoli razem poćwiczyć spowoduje nadgodziny ,a kto to odda? Zima mamy salę gimnastyczną i korzystamy z chęcią ,kiedyś graliśmy w lidze zakładowej ale obecnie jest zakaz bo można nabawić sie kontuzji itd.Ogólnie z roku na rok z tym sportem jest coraz gorzej i to nie z naszej winy -szkoda! Ale jak ktoś bardzo chce to coś robi przeważnie na służbach (czasem z wolnego ) bo sporo ludzi dorabia.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 10, 2007, 07:47:11 »
u mnie na jednostce basen czy też sala do oporu nie ma najmniejszego problemu

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 22, 2007, 12:40:17 »
U nas możliwości są szerokie sala, boisko czy basen. Wszystko zalezy od inwencji Funkcyjnych i samych strażakóww służbie. Z wolnego to gorzej , ale też coś się dzieje.

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 28, 2007, 20:32:57 »
No i znów będę się czepiał... Pewnie już mnie za to nie lubicie  -_-
Mianowicie chodzi o sprawność fizyczną Strażaków. Wiele razy obserwuje się że 45 letni strażak jest sprawniejszy od młodych chłopów przyjętych świeżo do służby. Jak to się dzieje? Czy Wy zaobserwowaliście coś podobnego? Co może na to wpływać?
Ps: A tak na marginesie to pochwalcie się co robicie poza służbą, aby być cały czas sprawnym i mieć dobrą kondycje - może inni skorzystają z Waszych ćwiczeń   -_-

Dop.moderat. Na przyszłość opcja szukaj! Scaliłem TU, ale jest tego poza... sporo. Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Maj 28, 2007, 20:48:39 wysłana przez Ajax »

Anonim

  • Gość
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 28, 2007, 23:26:19 »
Cytuj
Witam.
Proszę o inf. nt. jak i na jakich zasadach w Waszych jednostakach
- organizujecie zajęcia sportowe dla pracowników,
- organizujecie salę gimnastyczną, basen, wyciąg narciarski...,
oraz jak wygląda "chęć" pracowników do uczestnictwa w zajęciach sportowych czy też innych "pozaprogramowych".

Spotykam się niestety z niechęcią do samokształcenia, tudzież jakichkolwiek dodatkowych zajęć, a co za tym idzie dużymi oporami w organizowaniu sportu.
Jeśli dodatkowo kierownictwo uważa sprawę za mało ważną to pozostaje odbębnić swoje i do domu.
Ja uważam problem za jak najbardziej istotny.  

U mnie futsal - mamy trzy hale w tygodniu, w weekend liga - w sezonie rzecz jasna.
Czasem jakiś wyjazd w Polskę na turniej, generalnie jest ok.
W starej komendzie basen, siatka, czasem noga - dawało się radę :mellow:
Co do podejścia - jest różne, ale swoje trzeba robić.
Sport to zdrowie bez dwóch zdań -_-

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 29, 2007, 09:35:09 »
Cytuj
Mianowicie chodzi o sprawność fizyczną Strażaków. Wiele razy obserwuje się że 45 letni strażak jest sprawniejszy od młodych chłopów przyjętych świeżo do służby. Jak to się dzieje? Czy Wy zaobserwowaliście coś podobnego? Co może na to wpływać?

Widać, to widać, tylko, żeby zaczepic ten temat trzeba po drodze poruszyć też kilka innych, co może wywołać ponowne falę dyskusji w innym kierunku. moim zdaniem:
1. Zdecydowany brak odpowiednie ilości zajęć fizycznych w szkołach (od podstawowej zaczynając).
2. Brak wystarczającej ilości sekcji sportowych, gdzie młdy człowiek mógłby rozwijać swoje zainteresowania sportem na zajęciach pozaszkolnych (miałem niedawno gruntowne poszukiwanie młodzieżowej sekcji siatkówki dziewcząt - dla mojej córki - zakończone niepowodzeniem),
3.Często młodzi adepci sztuki pożarniczej rozpoczynający pracę w komendach, są mocna protegowani, a powszechnie wiadomo, że z garbem ciężko się sprawnie poruszać.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline kivlow

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
  • ...
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 29, 2007, 10:08:54 »
Witam :)
U mine na JRG mamy przy jednostce małę boisko do piłki nożnej więc na służbie zawsze gramy ok 1,5h w piłę czasami zamiast piłki nożnej jest siatka (prowizoryczne boisko w tym samym miejscu).Brak jakich kolwiek chal,sal do gry czy basenów :(. Więc zimą tylko dart i pingpong hehe.) Co do sportów pożarniczych brak chętnych :) a i tak KM organiuje wszystkim jednostką zawody miejskie w hakówce. Oczywiście kadra (10 osób czynnie ćwiczących) wygrywa i zbiera nagrody a reszta wiary z kilku jrg robi za tło.
Pozdro :)
Kiedyś będzie lepiej (oby zanim przejdziemy na emeryturę :) )

Offline melman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 29, 2007, 11:02:39 »
A ja od ubiegłego roku mam przyzwoicie wyposażoną salkę do ćwiczeń siłowych, niestety zapalenie chłopaków do ćwiczeń bardzo szybko zmalało teraz chodzę tylko ja :D. A prywatnie poza pracą pływam, jeżdżę na rowerze i biegam.

Offline judoga

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 29, 2007, 12:04:42 »
Jeden GUERNATOR z Californii kiedyś powiedział  " ...niewżne w czym jesteś i w jakiej sali - ale ważne to co tam robisz , jak juz tam jesteś... "
W ROCKY'M II jest taka scena : Rocky ubrany w stary zdarty dres goni kurę , stary trener pyta sie go czy nie może kupić sobie nowego dresu , Sly odpowiada : nie bo go lubię .
Każdy kto liznął sportu wyczynowego wie co mam na mysli , możecie posiadać sale ze złotymi gryfami i srebnymi talerzami , ale jeśli SAM NIE BęDZIESZ CHCIAL TRENOWAC TO GUZIK ZROBISZ ,
mój trener ( kiedys z tego żyłem , piękny okres) kiedyś powiedział że człowiek to nie koń - że jak się zmęczy to zdechnie - człowiek sie zrzyga i będzie ćwiczył dalej , w przełożeniu to na PSP chyba nie muszę pokazywać cech wspólnych...........chodzi o ćwiczenia  ^_^
Przyjemność życia łączy się z wysiłkiem jakiego ono wymaga.

Offline Trudertwincam

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 29, 2007, 14:55:41 »
U mnie na jednostce dużym zaiteresowaniem cieszy się piłka siatkowa, potem nożna...czasem piłkarzyki...:)

Jednostka najmłodsza w mieście więc obsada również chłopaki w miarę garną sie do sportu, ale tylko w służbie po pracy i w zimie niestety nie mamy żadnej hali ani basenu...a turniej piłki nożnej się szykuje...Pozostaje się godnie pokazać i nie nabawić kontuzji... Moim osobistym konikiem jest Sport Pożarniczy...od drugi rok sie bawie...jest git.

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 29, 2007, 15:00:39 »
Nie chcę się chalić ale pomimo że jesteśmy malutką komendą to mamy własną salę gimnastyczną , saunę , kort tenisowy ,siłownię  tak więc ze sporten nie jest źle i odziwo wszyscy z tego korzystamy
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Anonim

  • Gość
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 29, 2007, 15:13:13 »
Na pewno w PL pracujesz? ^_^ ^_^ ^_^

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 29, 2007, 15:36:46 »
Jeżdżę na kursy , szkolenia szkoły i zawsze wzbudza to szok , czasami myślę że jestem szczęściarzem  ^_^
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Mariusz_43

  • Gość
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2007, 15:53:41 »
Witam :)
U mine na JRG mamy przy jednostce małę boisko do piłki nożnej więc na służbie zawsze gramy ok 1,5h w piłę czasami zamiast piłki nożnej jest siatka (prowizoryczne boisko w tym samym miejscu).Brak jakich kolwiek chal,sal do gry czy basenów :(. Więc zimą tylko dart i pingpong hehe.) Co do sportów pożarniczych brak chętnych :) a i tak KM organiuje wszystkim jednostką zawody miejskie w hakówce. Oczywiście kadra (10 osób czynnie ćwiczących) wygrywa i zbiera nagrody a reszta wiary z kilku jrg robi za tło.
Pozdro :)

My też czasami gramy na służbie w nogę - szczególnie w nocy. Nie mamy co robić to zawsze pykamy meczyk po 35 minut połowa.  -_-

Offline DYM

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
  • NIE MA DYMU BEZ OGNIA
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 30, 2007, 09:41:59 »
U nas jest małe boisko do piłki nożnej, do siatkówki, mamy siłownię, saunę i stół do ping-ponga i bilarda. Czasem jeśdzimy na stadion do zaprzyjaźnionego klubu piłkarskiego. Gramy w nogę po 1,5 godziny. Trzeba utrzymywać kondycję, aby nie paść na Harwardzie.  :D
"JESTEM SZCZĘŚLIWY, ŻE TU PRACUJĘ I JESTEM BARDZO ZADOWOLONY ZE SWOJEJ PENSJI" :D   (joemonster.org)

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 30, 2007, 10:35:16 »
Różnie na różnych jednostkach temat zorganizowany ale piłeczka nożna, siatkowa jest na topie bieganie po ścianie wspinalni, basen - czasami.
Najlepiej zajęcia sportowe mają zorganizowane osoby ze SK, pakowanie przedramienia ponoszeniem słuchawki, wyrabianie paliczków palcó klepaniem danych do komputera.  :wacko:

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 30, 2007, 10:45:36 »
Głównie piłka nożna (na sali w zaprzyjaźnionych szkołach lub na własnym boisku przy jednostce), czasami siatkówka ( mamy bopisko do "plażówki", basen dwa razy w tygodniu. Poza tym tenis stołowy i siłownia.
Oczywiście poker na EXPEKT.COM a dyżurni - forum STRAZAKA!  ^_^
To ostatnie przynajmniej mało kontuzjogenne...

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Sport W Psp
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 30, 2007, 10:49:18 »
mario 68 - mało kontuzyjne? ... a wyskoczenie dysku wskutek raptownego oderwania się od monitora z forum w celu odebrania zgłoszenia?