Autor Wątek: Buty Strażackie  (Przeczytany 141017 razy)

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 08, 2010, 21:37:29 »
mam jedne i drugie i osobiście wolę chodzić w oficerach. Są przyjemniejsze w użytkowaniu jak dla mnie.

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 08, 2010, 22:58:30 »
Czy ktoś używał już butów firmy WOJAS? Jeśli tak to jakie wrażenia?

http://www.subor.pl/index.php?module=buty-wojas
http://www.systemplus.sklep.pl/product_info.php?products_id=1702

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #152 dnia: Listopad 29, 2010, 21:23:39 »
A  co sądzicie o butach ELTEN EURO-PROOF SYMPATEX ?

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #153 dnia: Listopad 30, 2010, 19:16:07 »
WOJAS - fajna sprawa do pierwszego namoczenia. Później nie polecam zakładać. Dla OSP całkiem całkiem, w PSP radziłbym ostrożnie. A opinia kolegi, który używa jest pół roku? jeśli ktoś dostał WOJASY, a nie zna innych tego typu to będzie bardzo zadowolony. Jeśli ktoś miał wcześniej te "Związkowe" to jak wsiąść do zachodniego auta klasy średniej po wyjściu z Poloneza, ale jak ktoś miał Haix'y czy Rosenbauery to jak wsiąść do 20 Forda po wyjściu z nowiutkiego Mercedesa.

Offline rondelSTWO

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #154 dnia: Grudzień 04, 2010, 09:31:43 »
Czy nikt nie używał butów ELTENA-a ?? :gwiazdki:

Offline loluś88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #155 dnia: Kwiecień 29, 2011, 15:07:53 »
witam mam takie zapytanie ponieważ przymierzamy sie do zakupu wiekszej ilości butów officer. do tej pory ich nie mielismy. chcialbym zapytac jak sprawują się w akcji i czy kupuje się but 44 i wkład 44 czy wkład wtedy numer mniejszy 43.

Offline Dzumsi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 457
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #156 dnia: Kwiecień 29, 2011, 21:40:32 »
witam mam takie zapytanie ponieważ przymierzamy sie do zakupu wiekszej ilości butów officer. do tej pory ich nie mielismy. chcialbym zapytac jak sprawują się w akcji i czy kupuje się but 44 i wkład 44 czy wkład wtedy numer mniejszy 43.
Numeracja officerów to jakaś paranoja! Nogę mam 43 wziąłem rozmiar 43 wkładam z wkładką zimową luźno - za luźno żeby móc w nich biegać. Wyciągnąłem wkładkę zimową jeszcze gorzej! Wziąłem 41 z wkładką zimową jest ok na lato wkładam zwykłą z obuwniczego z jednej strony frote z drugiej włókna kokosa żeby się nie ślizgała i jest w miarę. Musiałbym chyba jechać do producenta i przymierzyć wszystkie modele żeby latem nie latać w wkładkach zimowych

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #157 dnia: Kwiecień 29, 2011, 21:43:41 »
Ogólnie trzeba u nich liczyć rozmiar w tył. Mam nogę 46, stare oficery (uchwyty z takich gumowych uszech) mam 44 i są idealne praktycznie, a nowe (miękka guma, a uchwyty wbudowane w but) 44 za małe, a 45 minimalnie luźne. Ogólnie buty są praktycznie nie do zdarcia, a biorąc jeszcze pod uwagę cenę to w 100% polecam.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline loluś88

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #158 dnia: Kwiecień 29, 2011, 23:17:56 »
aha czyli nic nie wiem jeden pisze ze numeracja zaniżona a drugi że zawyżona :( ciezko zamówić

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #159 dnia: Kwiecień 30, 2011, 00:29:13 »
u nas też są i każdy narzeka, że biegać nie można i mało co nie spadnie dlatego jednak inwestujemy i kupujemy buty rosenbauera tornada i mamy nadzieje, że zakup będzie udany bardziej niż te oficery..

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #160 dnia: Kwiecień 30, 2011, 00:52:23 »
Tornado wychodzi koło 1000zł od pary, za te pieniądze masz 5 par officerów. Wyposażony jeden strażak, a pięciu strażaków to różnica. Kolega niech popyta chłopaków o rozmiary i zamówi officery o rozmiar mniejsze i nie powinno być pretensji. Zawsze można pogadać z jednostkami sąsiednimi i u nich buciki pomierzyć. Myślę, że nie byłoby z tym problemu. Wracając do butów Rosenbauera. Nie szkoda ich tak przy trawach, lasach albo powodzi katować? Doliczmy do tego konserwację takich butów, gdzie przy Officerach wystarczy zwykły wąż ogrodowy lub myjka ciśnieniowa.
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #161 dnia: Kwiecień 30, 2011, 03:26:39 »
Jeżeli ma to być większa ilość to moze kupcie na początek dwie pary np. 42 i 44 wtedy będziecie wiedziec czy mniejsze czy wieksze kupowac :)

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #162 dnia: Kwiecień 30, 2011, 15:35:35 »
W moim przypadku tych butów, to mam rozmiar 43 z wkładkami pasują idealnie, bez wkładek latają, ale to nawet 42 latają. Normalnie noszę buty rozmiar ok. 45, lecz officery mam 43 i skutery też więc może kupuj takie same rozmiary co skutery :)

marcin89

  • Gość
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #163 dnia: Kwiecień 30, 2011, 15:48:14 »
witam mam takie zapytanie ponieważ przymierzamy sie do zakupu wiekszej ilości butów officer. do tej pory ich nie mielismy. chcialbym zapytac jak sprawują się w akcji i czy kupuje się but 44 i wkład 44 czy wkład wtedy numer mniejszy 43.
u nas te buty sprawują się bardzo dobrze i cena również przystępna więc polecam w 100% te buciki

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #164 dnia: Maj 27, 2011, 20:31:34 »
Zamierzam kupić sobie Haixy, tylko nie wiem jaki rozmiar wybrać. Normalnych butów rozmiary mam ok 45, skutery mam natomiast 43, patrzyłem na rozmiary haix-ów i Wynika z nich że powinienem mieć US 11, tylko właśnie nie wiem ile to będzie na rozmiary typu 44,45 itp. Jak ktoś się orientuje proszę o odpowiedź.   :huh: 

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #165 dnia: Maj 27, 2011, 20:49:50 »

Offline rol-poz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #166 dnia: Czerwiec 19, 2011, 17:02:10 »
Koledzy na dzień dzisiejszy nie ma na rynku butów lepszych jak Haix ceny teraz mają bardzo dobre a już rewelacją są buty Haix HERO jeżeli szukacie dobrego dostawcy to macie firmę Rol-Poż w Głogowie
www.sprzetratowniczymarket.pl

Moderator: Skąd wiesz?  Jesteś strażakiem i przetestowałeś wszystkie możliwe firmy i modele? Moim zdaniem próbujesz tu tylko reklamować swój sklep a od tego jest inny dział. Post zostanie usunięty. PS: Jest co najmniej kilka firm, które robią dobre buty, wcale nie ustępujące Haixom.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2011, 19:12:47 wysłana przez Sylwek »

Offline stary wiarus

  • specjalista
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #167 dnia: Czerwiec 19, 2011, 22:10:59 »
Koledzy  z Rol-Poż mają rację my mamy Haix i mogę powiedzieć nigdy nie zamienię ich na inne obuwie


Moderator: Nie twierdzę, że to są złe buty - nie podoba mi się tylko namolny sposób kryptoreklamy Waszej firmy jaki tu próbujecie stosować. Na forum obowiązują pewne zasady, które rejestrując się zobowiązaliście się przestrzegać. To jest dział sprzęt - nie służy on do reklamowania firm. Post zostanie usunięty.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 08:06:49 wysłana przez Sylwek »

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #168 dnia: Czerwiec 20, 2011, 15:06:36 »
Ja od 4 miesięcy używam Rosenbauer Tornado i nie zamienię nawet za dopłatą na Haix'y. Wszyscy, którzy mieli do czynienia z jednymi i drugimi woleli Tornado. A cenowo wychodzi to samo.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #170 dnia: Sierpień 15, 2011, 21:34:14 »
Witam kolegów, mam okazję wybrac sobie buty, chciałbym jednak najpierw poznać wasze opinie, moze ktoś już korzystał z takich butów lub poleci lepsze, Choci mi o buty firmy Rosenbauer model Twister lub Tornado. Bardzo byłbym wdzięczny za cenne wskazówki.

Z tego co się doczytałem w internecie buty Rosenbauer Tornado mają certyfikat CNBOP.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 21:39:53 wysłana przez MEWA88 »

Młodzik

  • Gość
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #171 dnia: Sierpień 18, 2011, 08:28:49 »
Koledzy na dzień dzisiejszy nie ma na rynku butów lepszych jak Haix ceny teraz mają bardzo dobre a już rewelacją są buty Haix HERO jeżeli szukacie dobrego dostawcy to macie firmę Rol-Poż w Głogowie
www.sprzetratowniczymarket.pl

Tutaj sie z Tobą nie zgodze.. zwykła propaganda..

Kupilismy 7 par Herosow, buty sa strasznie drogie okolo 1100-1200.. strasznie ciężkie (jeszcze nigdy nie mialem tak ciezkich butow na nogach), innowacyjne zapięcia wcale nie sa takie funkcjonalne i szybkie podczas zapinania obuwia (szybciej mozna zwyklym zamkiem innego buta dopiąć), pekają czołowe plastikowe osłony i same za zapięcia, jedyne plusy to to że żaden but jeszcze nie przemoknoł i to ze sa dość wygodne (oczywiscie podczas krótkiego użytkowania gdyz pozniej ciezar daje nam sie we znaki..)
Ogolnie nie polecam.. zawiodłem się na firmie HAIX..

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #172 dnia: Sierpień 18, 2011, 10:07:28 »
Koledzy na dzień dzisiejszy nie ma na rynku butów lepszych jak Haix ceny teraz mają bardzo dobre a już rewelacją są buty Haix HERO jeżeli szukacie dobrego dostawcy to macie firmę Rol-Poż w Głogowie
www.sprzetratowniczymarket.pl

Tutaj sie z Tobą nie zgodze.. zwykła propaganda..

Kupilismy 7 par Herosow, buty sa strasznie drogie okolo 1100-1200.. strasznie ciężkie (jeszcze nigdy nie mialem tak ciezkich butow na nogach), innowacyjne zapięcia wcale nie sa takie funkcjonalne i szybkie podczas zapinania obuwia (szybciej mozna zwyklym zamkiem innego buta dopiąć), pekają czołowe plastikowe osłony i same za zapięcia, jedyne plusy to to że żaden but jeszcze nie przemoknoł i to ze sa dość wygodne (oczywiscie podczas krótkiego użytkowania gdyz pozniej ciezar daje nam sie we znaki..)
Ogolnie nie polecam.. zawiodłem się na firmie HAIX..
Większości jak mówi o Haix-ach chodzi o starsze modele, bo do tamtych chyba nie ma nikt zastrzeżeń

Młodzik

  • Gość
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #173 dnia: Sierpień 18, 2011, 11:18:10 »
Koledzy na dzień dzisiejszy nie ma na rynku butów lepszych jak Haix ceny teraz mają bardzo dobre a już rewelacją są buty Haix HERO jeżeli szukacie dobrego dostawcy to macie firmę Rol-Poż w Głogowie
www.sprzetratowniczymarket.pl

Tutaj sie z Tobą nie zgodze.. zwykła propaganda..

Kupilismy 7 par Herosow, buty sa strasznie drogie okolo 1100-1200.. strasznie ciężkie (jeszcze nigdy nie mialem tak ciezkich butow na nogach), innowacyjne zapięcia wcale nie sa takie funkcjonalne i szybkie podczas zapinania obuwia (szybciej mozna zwyklym zamkiem innego buta dopiąć), pekają czołowe plastikowe osłony i same za zapięcia, jedyne plusy to to że żaden but jeszcze nie przemoknoł i to ze sa dość wygodne (oczywiscie podczas krótkiego użytkowania gdyz pozniej ciezar daje nam sie we znaki..)
Ogolnie nie polecam.. zawiodłem się na firmie HAIX..
Większości jak mówi o Haix-ach chodzi o starsze modele, bo do tamtych chyba nie ma nikt zastrzeżeń

Kolego ja akurat odnioslem sie do wypowiedzi rol-poża: "a już rewelacją są buty Haix HERO".. i przedstawilem swoją subiektywną zresztą opinie na temat Hero-sów..

Offline MEWA88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 518
  • Bogu na chwałę bliżniemu na ratunek
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #174 dnia: Sierpień 18, 2011, 16:40:04 »
Warto również pamiętać że Haix hero nie posiada świadectwa dopuszczenia CNBOP.