Autor Wątek: Buty Strażackie  (Przeczytany 141017 razy)

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #125 dnia: Marzec 13, 2010, 18:11:18 »
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #126 dnia: Marzec 16, 2010, 20:58:16 »
a macie może jakieś opinie na temat tych nowszych protektorów wz528 ?? wygoda, przemakalność, ogólne informacje dotyczące użytkowania i przede wszystkim trwałość.
To są buty wz 428 po liftingu tzn. przedłużyli cholewkę o jakieś 2-3 cm i nic poza tym. Nad jakością to już nie chciało się im popracować, czyli dalej "wielkia lipa"!!! :wall: .

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #127 dnia: Marzec 16, 2010, 21:33:06 »
a to czyli lipa dobrze wiedzieć niż wyrzucić kase w błoto i potem żałować zakupu, myślałem jak nowy wzór to dopracowali wady z poprzedniego modelu.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #128 dnia: Marzec 21, 2010, 22:45:01 »
Za niedługo będzie mnie czekał zakup butów strażackich. O kasę na buty się nie martwię, bo chcę przeznaczyć ekwiwalent za kurs podstawowy na jakieś porządne buciory. Zastanawiam się nad Haix'em, Rosenbauer'em, Jolly lub coś zbliżonego. Słyszałem o nowym modelu Rosenbauer'a tj. Twister. Jak tam sprawuje się te nowatorskie zapięcie? Co możecie powiedzieć o butach powyższych firm? Które modele polecacie? Byłbym serdecznie wdzięczny za podpowiedzi  -_-
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #129 dnia: Maj 29, 2010, 00:19:03 »
a macie może jakieś opinie na temat tych nowszych protektorów wz528 ?? wygoda, przemakalność, ogólne informacje dotyczące użytkowania i przede wszystkim trwałość.
W końcu pozbyłem się "herkulesów" (w których miałem /na koniec ich żywota, jak się okazało/ nieprzyjemność działać ciągiem przez 6 dni, po 18h dziennie, stopy nie tyle obtarte, co poparzone, skóra całkowicie się "spolerowała"), od kilku dni posiadam wspomnianie ws528. Wrażenia? Komfort użytkowania o niebo lepszy (ponad 30h bez przerwy na nogach) niż w przypadku w/w produktu zza zachodniej granicy. Nie czuć stalowych nosków, stopa w miarę oddycha, kostka jest raczej ustabilizowana, nie było problemów z przepuszczaniem do wnętrza wilgoci i wody (a stałem po kilka grubych minut po kostki w wodzie, działania p-powodziowe), przed wyjazdem bardzo dokładnie je zapastowałem, wraz z wtopieniem pasty w szwy i łączenia skóry z podeszwą; o wiele wygodniejsza w użytkowaniu warstwa wewnętrzna. Bardzo wygodne, jeśli chodzi o alarmowe ich zakładanie wraz z nałożonymi na nie spodniami. Wygodne? Daję 8/10, prawdę mówiąc - po tych 30-tu godzinach słowo "buty" nie przychodziło mi na myśl, ponieważ po prostu nie odczuwałem żadnego dyskomfortu.

Zobaczymy jak będzie dalej...  -_-

ps. wz428 nie były takie złe :-) porównując  je do niektórych zachodnich wynalazków...  -_-
« Ostatnia zmiana: Maj 29, 2010, 00:22:08 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Nurek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #130 dnia: Czerwiec 09, 2010, 16:56:51 »
Witam jestem nowy
Szukam butów strażackich wszyscy z którymi do tej pory rozmawiałem polecają mi najbardziej buty firmy JOLLY możecie mi coś o nich powiedzieć jakie są wasze opinie??

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #131 dnia: Czerwiec 12, 2010, 20:23:32 »
Latam w tych butach od polowy kwietnia (Fireguard 9081). Można je śmiało porównać z Haix'ami. Woda po kostki im nie straszna, membrana Goretex. U mnie ostro dostały w trudnym terenie i nic im się nie dzieje. Czubki nosa metalowe, ale pokryte gumą dzięki czemu się nie odzierają. Po dostosowaniu pod siebie sznurówek trzymią się nogi idealnie. Zamki dobrej jakości. Polecam w 100%.

P.S. Tak przy okazji to czym konserwujecie tego typu buty?
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline Nurek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #132 dnia: Czerwiec 12, 2010, 22:16:11 »
Dzięki za opinię .  Rozmawiałem ze strażakiem który, je ma on kupuje specjalną pastę z goretexem

Offline Paszczak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #133 dnia: Czerwiec 12, 2010, 23:34:44 »
Rozmawiałem ze strażakiem który, je ma on kupuje specjalną pastę z goretexem
Chyba do goretexu i raczej nie pastę a impregnat :P
razem po krętych losu ścieżkach, pocieszać po porażkach, cieszyć po zwycięstwach

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #134 dnia: Czerwiec 13, 2010, 13:45:39 »
Są różne wynalazki - pasty, kremy, impregnaty... ważne żeby nie typowa pasta na bazie benzyny bo ta podobno zapycha membranę i zamiast półprzepuszczalnej robi się nieprzepuszczalna - butki przestają oddychać.

Offline Nurek998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #135 dnia: Czerwiec 13, 2010, 19:44:55 »
Rozmawiałem ze strażakiem który, je ma on kupuje specjalną pastę z goretexem
Chyba do goretexu i raczej nie pastę a impregnat :P

Dzięki za poprawkę

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #136 dnia: Czerwiec 13, 2010, 21:38:57 »
u mnie do butów typu haix dostajemy taką pastę: http://www.eobuwie.com.pl/product-pol-8918-COLLONIL-WATERSTOP-COLOURS-.html

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #137 dnia: Czerwiec 14, 2010, 14:55:54 »
Troszkę nie na temat ale fajne kapcie haixa
http://www.safetymarket.pl/FIRE_HERO-1092.html
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline RescueMan

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #138 dnia: Czerwiec 14, 2010, 16:05:48 »
A co sądzicie o butach firmy Herkules?
Jakie macie spostrzeżenia na ich temat czy warto się nad nimi zastanowić?

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #139 dnia: Czerwiec 14, 2010, 16:11:26 »
A co sądzicie o butach firmy Herkules?
Jakie macie spostrzeżenia na ich temat czy warto się nad nimi zastanowić?

Odpowiedź masz w tym wątku!
Zaczyna się od tej wypowiedzi: http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,901.msg111811.html#msg111811
Naprawdę warto czytać cały wątek a nie kilka ostatnich postów.

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #140 dnia: Czerwiec 14, 2010, 17:22:58 »
Troszkę nie na temat ale fajne kapcie haixa
http://www.safetymarket.pl/FIRE_HERO-1092.html

Na Interschutz w Lipsku oferowane w promocji za 199 Euro.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #141 dnia: Czerwiec 14, 2010, 19:02:32 »
A co sądzicie o butach firmy Herkules?
Jakie macie spostrzeżenia na ich temat czy warto się nad nimi zastanowić?
przeczytaj post nr 119 i 130
skóra bardzo cienka elastyczna, słabe usztywnienie nogi w stawie skokowym, buty tylko na paradę, obstawy imprez itp.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 14, 2010, 19:06:12 wysłana przez strażak biurkowy »

Młodzik

  • Gość
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #142 dnia: Czerwiec 22, 2010, 11:58:37 »
Za niedługo będzie mnie czekał zakup butów strażackich. O kasę na buty się nie martwię, bo chcę przeznaczyć ekwiwalent za kurs podstawowy na jakieś porządne buciory. Zastanawiam się nad Haix'em, Rosenbauer'em, Jolly lub coś zbliżonego. Słyszałem o nowym modelu Rosenbauer'a tj. Twister. Jak tam sprawuje się te nowatorskie zapięcie? Co możecie powiedzieć o butach powyższych firm? Które modele polecacie? Byłbym serdecznie wdzięczny za podpowiedzi  -_-

Witam, czy któryś z kolegów moglby coś doradzić w tej sprawie, mam podobny problem jak kolega Michaszs :) Rosenbauer? ktory model? Czy moze nowe Haixy Hero?

Offline Ren

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 206
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #143 dnia: Czerwiec 22, 2010, 20:18:23 »
Twister i Fire Hero nie mają dopuszczenia, więc nie daj Bóg czegoś, to masz problem. A z dostępnych, to osobiście wolę Tornado (Rosenbauer), bo są lżejsze, wygodniejsze a i zamek też wydaje mi się solidniejszy, bo te osoby co znam z tymi butami dalej mają fabryczne zamki, gdy w Haixach o podobnej dacie produkcji już dawno zostały wymienione.

Offline komendant74

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 150
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #144 dnia: Lipiec 09, 2010, 00:29:36 »
Czy te Herkulesy są rzeczywiście takie złe? Na jednej znalazłem na forum tylko jedną negatywną opinię na ich temat, a na wielu stronach www OSP ludzie chwalą się, że mają Herkulesy. Czy są aż tak złe? 

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #145 dnia: Lipiec 09, 2010, 08:36:11 »
Powiem tak - może i do użytkowania podczas akcji, raz na jakiś czas, nie jest tak źle, ale do codziennego użytku - wg mnie (i masy kolegów) jest po prostu tragicznie. Zresztą, opisaliśmy to wyżej. Szkoda, bo fajnie się zapowiadały te buciki.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline RAFKA

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #146 dnia: Lipiec 09, 2010, 11:17:18 »
Decyzja należy do ciebie, ale lepiej zapłacić więcej i kupić coś sprawdzonego niż pluć sobie w brodę. Te herkulesy  mają cienką skórę która, nie chroni nogi ani przed wodą ani przed uderzeniem butami w co kol wiek. 
Tylko życie poświęcone innym warte jest przeżycia.
                        Albert Einstein

Offline ja1963

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
    • sprzet-ratowniczy
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #147 dnia: Lipiec 27, 2010, 08:34:53 »
Witam kolego
Buty Haix ma w polsce firma Safety Polska i oni mają dobre ceny i szybką realiczcję
www.safetypolska.pl
a jeżeli potrzebujesz buty dla OSP to Herkules z mambramą i te buty poleca i sprzedaje firma
www.sprzet-ratowniczy.org.pl
Rysiek

Offline tedi998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
    • OSP Hopowo
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #148 dnia: Wrzesień 08, 2010, 20:16:16 »

Offline MDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 104
Odp: Buty Strażackie
« Odpowiedź #149 dnia: Wrzesień 08, 2010, 21:23:20 »
Oficery to są buty typu gumiaki, raczej tylko do akcji, dość wygodne. Te pierwsze to są chyba bardziej uniwersalne.