Autor Wątek: Wzrok  (Przeczytany 446325 razy)

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #675 dnia: Luty 02, 2016, 20:53:51 »
To super :D Chodzę do okulisty w miarę regularnie i z tego co wiem nie mam jakichś zwyrodnień w budowie oka, tylko ta cholerna wada. Ok, dzięki za odpowiedź jak najszybciej będę leciał na tą korekcję + kwalifikacyjne badanie i mam nadzieję że będzie wszystko ok. Miesiąc w ogóle bez wody czy tylko basen? Bo przecież nie zabronią brać chyba prysznica...

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #676 dnia: Luty 02, 2016, 22:39:33 »
Ja przynajmniej miałem tak: ( dwa tygodnie przed pierwsza wizytą całkowity zakaz noszenia soczewek, tylko okulary):I dzień badania, wszelakiego rodzaju, z jednego do drugiego pokoju, czytanie, badanie źrenic, rogówek itp. przez jakąś godzinkę.Nakaz kropienia oczu w celu nawilżenia ich, krople bez recepty ( koszt około 50 zł za krople na dzień i na noc). Tydzień później zabieg metodą LASIK na dwoje oczu. Zabieg jakieś 20 minut, trochę bolało, ale nie zabieg, tylko przyrząd do przytrzymywania kości i skóry oczodolów( nie pamietam dokładnie nazwy, jakaś zastawka przytrzymująca). Po zabiegu jakieś 1,5 godziny miałem zraze na światło i zdecydowanie okulary przeciwsłoneczne. Dostałem oslonki na oczy do spania przez tydzień, oraz receptę na krople Do domku i cały dzień z zamkniętymi oczami. Zakupiłem lekarstwa z recepty około 70 zl za dwie buteleczki 5 ml. Po kilku godiznach juz widzialem wszystko wyraźnie. Na następny dzien wizyta kontrolna, oczy 10/10. Wizyta po tygodniu też okej.

Dwa tygodnie zakaz ćwiczeń silowych. Zakaz wody czyli basenu, sauny itp. przez miesiąc :) Prysznic ostrożnie by nie dostała sie woda do oka, tym bardziej z szamponem :)

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #677 dnia: Luty 02, 2016, 22:42:07 »
PS. Polecam przezd zabiegiem isć do fryzjera, jeśli ktoś ma dluższe włosy, by nie musieć tych włosów za często myć by uważać na te oczy. ( Oczywiście ze względów zdrowotnych, nie by stać sie brudasem na kilka dni  :straz: :wacko: )

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #678 dnia: Luty 02, 2016, 22:49:21 »
jaka cena za zabieg ?

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #679 dnia: Luty 02, 2016, 22:56:09 »
Dzięki Ryszawy :D Ale przed zabiegiem można ćwiczyć? Gdzie robiłeś zabieg? Polecasz jakąś klinikę? Ja mam Kraków najbliżej, znalazłem na Zwierzynieckiej klinikę Optegra znajomy polecił.

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #680 dnia: Luty 02, 2016, 22:58:52 »
Mnie udalo sie wyczaić Grupon za 3700 zł za LASIK na dwoje oczu.( Bo w klinice, której myslalem zrobic zabieg podwyzszyli cene i nie bylo juz kolorowo). W okolicy sprawdziłem wszystkie kliniki w okolicy i cena min 4700 zł za zabieg na dwoje oczu. Jednak to i tak lekarz kwalifikuje do jakiej mtetody sie zaliczasz. Mozesz miec tansza, mzoesz miec drozsza, zalezy jak wygladaja Twoje oczy :)

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #681 dnia: Luty 02, 2016, 23:00:01 »
Własnie robiłem w Krk, w tej klinice co wymieniłeś :) Polecam :) Tak, ćwiczyłem, normalnie na siłowni i biegałem, bez okularów, oksy tylko przed komputer i do książek lub nauki.

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #682 dnia: Luty 02, 2016, 23:09:22 »
Dobrze a powiedz mi czy po tym zabiegu można chociaż biegać? Drążek odpada chyba co?
Ja noszę cały czas okulary, po tym zabiegu trzeba do czytania i przed komputer czy nie?

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #683 dnia: Luty 02, 2016, 23:12:40 »
Mozna po tygodniu, ale tez nie tak by sie przeforsowywac. Do tygodnia ograniczac ksiazki, komputer itp. tylko lezenie z zamknietymi oczami by sie regenerowały. Ja robiłem krótkie przebiezki jakos tydzien po. Drązek odpada, zbyt duże ciśnienie wywiera się w głowie podczas robienia jakichkolwiek cwiczen wysilkowych, wiec ta wada moze sie nie ustabiliziowac.

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #684 dnia: Luty 02, 2016, 23:14:16 »
Okulary tylko przeciwsłoneczne tydzień po zabiegu jak wychodzisz na zewnątrz. Później nie trzeba. A jesli chodzi o okulary korekcyjne, to od razu po zabiegu juz 2, 3 godziny widzisz wszystko wyraźnie :)

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #685 dnia: Luty 02, 2016, 23:17:13 »
To chociaż tyle dobrze że biegać można. Drążek jakoś przeboleje prze te 2 tygodnie ale pocieszyłeś mnie że można po tygodniu do biegów wrócić, bo biegi mam gorzej wytrenowane niż drążek:)

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #686 dnia: Luty 02, 2016, 23:24:14 »
Pamiętaj, że wszystko zależy od lekarza i od metody, którą będziesz miał oraz od regeneracji Twoich oczu! To, że ja robiłem małe przebieżki nie oznacza tez, że Ty powinieneś, najelpiej się zapytać lekarza prowadzącego.
Ale luz, nie bój się. Tez łapałem stresa po postach na forum czy na innych portalach, ze miesiąc bez wysiłku, że jak nie masz 21 lat to nie zrobisz operacji. Mydlenie oczu. Wpisałem normalnie w ankietę 20 lat i żadnych pytań, dopiero przed operacją tylko pani doktor zapytała mnie o zawód, odpowiedziałem, ze w przyszłości straż pożarna, a ona miło odpowiedziała " Czyli widzieć jak najlepiej..." I powiedziała jaką metodę zastosuje ;)

Offline Rico650

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 490
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #687 dnia: Luty 02, 2016, 23:30:40 »
Ja mam 18 lat, czyli zrobią zabieg bez żadnych problemów?

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #688 dnia: Luty 02, 2016, 23:38:25 »
To już lekarz oceni. Czy masz wystarczająco wykszatałcone oko na zabieg. Bo oko do 21 roku życia się rozrasta. Ale to uż opinię wyda lekarz , który będzie się Tobą zajmował :)

Offline Brylant321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #689 dnia: Luty 03, 2016, 23:08:44 »
Ja mam 20lat od gimnazjum taka sama wada -0,5 i mi doktor powiedziała ze dopiero od 24roku oko juz sie nie rozwija i można bezpiecznie robic !
A okazalo sie ze jeszcze mam cienka rogowke i zostały ortosoczewki do kupienia  ...

Offline Ryszawy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Cel: SA PSP Kraków 2016
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #690 dnia: Luty 04, 2016, 10:23:48 »
To już najlepiej kontaktować się z lekarzem, który takie operacje przeprowadza czy taka wada jest do operacji i czy mogą byc problemy na badaniach.

Offline NurasPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #691 dnia: Luty 12, 2016, 08:36:56 »
Witam wszystkich, postanowiłem zarejstować się na forum i opisać swój problem, już chyba zgłupiałem i sam nie wiem co robić.

Na wstępie zaznaczam że mam wadę wzroku -0,75 i -1,00.
W Październiku 2015 po wielu latach starań wreszcie dostałem się do straży pożarnej. Rozporządzenie znałem na pamięć więc nie obawiałem się badań, wiedziałem że ze swoją wadą wzroku na pewno przejdę komisję. I tak jak myślałem dostałem Z ( jako grupa IV), normalnie chodzę w soczewkach dobowych które noszone raz na 3 dni nie przeszkadzają mi wcale.

Posiadam również uprawnienia nurka więc dowódzca wysłał mnie na badania które miały sprawdzić czy się nadaje, i tutaj ciekawy temat. Wszystko wporządku ale okulista doczepił się do mnie że moja wada w zasadzie mnie dyskwalifikuje, na papierach napisał mi że daje mi badanie na rok z dopiskiem A/B. Rozumiem że funkcjonariusze to grupa V,. Wszyscy moim znajomi z komedy dostali na rok. Badanie było robione w Łodzi, a  badania przed przyjęciem były w innym szpitalu wojewódzkim.
Co ciekawe lekarz groził mi że jak nie zrobię korekcji wzroku to za rok nie da mi badań a co za tym idzie wywalą mnie ze stażu.

Proszę o pomoc, ja już zgłupiałem na temat tego rozporządzenia, powiem wam szczerze że nawet nie pytałem już lekarza na komisji o to, on po prostu zapytał mnie czy chodzęw soczewkach. Ja odpowiedziałem że tak i dostałem badania normalnie na rok. I tutaj pytanie, czy groźba komisji za rok i negatywnej oceny jest realna ? Czy okulista był po prostu wredny. Korekcję mogę robić, ale niepotrzebnie wywalać kasę na zabieg jak i tak spokojnie się kwalifikuje ? I temat który mnie ciekawi co to za oznaczenia w kolumnie A/B ?

Offline BoBoFCB

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #692 dnia: Marzec 02, 2016, 19:15:49 »
Mam pytanie. Wiem, że ich było dużo. :)

A mianowicie, mam nieznaczne upośledzenie rozróżniania barw. Czy mogę służyć w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2016, 20:20:59 wysłana przez BoBoFCB »

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #693 dnia: Marzec 03, 2016, 11:10:51 »
Witam. Jestem z województwa dolnośląskiego. Jeżeli dostałbym się do SA w Poznaniu to na komisję lekarską idę do Poznania czy Wrocławia? Czy może do Wałbrzycha lub Jeleniej Góry gdzie mam najbliżej?
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2016, 11:17:43 wysłana przez misiek14725 »

Offline dragon139

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #694 dnia: Marzec 03, 2016, 11:51:35 »
Na komisje jesteś wysyłany w miejscu zamieszkania, tzn w Twoim województwie, od zeszłego roku taka zmiana.

Offline misiek14725

  • .
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #695 dnia: Marzec 03, 2016, 12:03:10 »
"Przy ostrości wzroku każdego oka nie mniej niż 0,5 bez korekcji szkłami, dopuszczalna korekcja “ 2,0 dioptrii sferycznych i “ 1,0 dioptrii cylindrycznych"  tzn ze jezeli widze 7 rząd, w  prawym i lewym oku po -0.75D SF, prawe oko 0.75Cyl i lewe 0.25Cyl to znaczy że na 100% dostane Z?

Offline mpolskie

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 355
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #696 dnia: Marzec 03, 2016, 15:49:20 »
Taka zmiana od zeszłego roku, jednak szkoła w Poznaniu w zeszłym roku nie zastosowała się do tego i wszyscy mieli badania w Poznaniu z tego co wiem.

Offline b3tomek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 466
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #697 dnia: Marzec 03, 2016, 21:20:45 »
Na komisje jesteś wysyłany w miejscu zamieszkania, tzn w Twoim województwie, od zeszłego roku taka zmiana.

z ulicy też ?

Offline djojq

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #698 dnia: Marzec 12, 2016, 23:52:17 »
Witam

Wiem że ten wątek przewija się co chwile i jedna osoba pisze tak druga inaczej i nie wiem jak to interpretowac, a potrzebuje konkretnej odpowiedzi w jednym zdaniu.
Czy do SA PSP można mieć wadę wzroku czy nie ? jeśli tak to jaką? czy mówi o tym jakieś rozparządzenie/regulacja? jak ktoś może to niech podlinkuje dany temat
z góry dzieki

Szukanie linku i odpowiedzi znajdziesz tylko w tym poście - temat przewija się co kilka stron....
 
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 19 grudnia 2014 r. w sprawie wykazu chorób i ułomności, wraz z kategoriami zdolności do służby w Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu

zastanów się, czy z twoją zdolnością (IQ) motywacją, umiejętnością radzenia sobie i chęciami warto męczyć innych w PSP....


« Ostatnia zmiana: Marzec 27, 2016, 00:42:55 wysłana przez robn »

Offline mellucci

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Wzrok
« Odpowiedź #699 dnia: Kwiecień 23, 2016, 20:35:04 »
Witam koledzy.
Wczoraj byłem u okulisty tak dla ciekawości i pewności siebie.
Otrzymałem opinie :
Ostrość wzroku bez korekci OL : 1,0 OP 1,0
Pole widzenia : oba oczy POPRAWNE
Rozpoznawanie barw : oba oczy POPRAWNE
Widzenie obuoczne : poprawne
Wrażliwość na olśnienie : POPRAWNE

Ostrość wzroku nie wiem czy to dioptrie cylindryczne czy sferyczne

Czy będzie jakiś problem podczas badań ?