Autor Wątek: Mobbing  (Przeczytany 19822 razy)

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Mobbing
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 15, 2005, 11:23:49 »
robciu skoro nie omieszkałeś się mnie wspomniec więc i ja cię wspomne
1. czekam na odpowiedz jeśli chodzi o generalskie gwiazdki - twój wspaniałomyślny wierszyk-przyznaje swietny lae mam wątpliwości czy treść w nim to prawda
2. czy wyciągniesz konsekwencje postepowania wobec wspomnianego przewodniczącego związku
3. najważniejsze -czy ruszysz tyłek i pomożesz temu skrzywdzonemu strażakowi praktycznie a nie będziesz pisał co ,jak, kiedy zawinił co by trzeba było robic itd.--- bo jak ktos juz napisał karty zawsze mogą sie odwrócić i to ty będziesz może oczekiwał podobnej pomocy
nara koleżko  

Offline wodnik

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 658
Mobbing
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 31, 2005, 20:17:46 »
Ciekawy temat a stał się zapomniany.


Panie Robercie przywołuje pan ciekawą sytuację z Gdańska zresztą nie tylko pod tym względem. Może przybliży Pan sytuację na obecną chwilę.
Poza tym pisze Pan, że pomagacie ludziom i doprowadziliście do unormowania sytuacji w pewnych przypadkach. Chciałem spytać, czy uważa Pan to za załatwienie sprawy, a jeśli tak to kto powinien być zadowolony – związek, komendant, czy osoba poddana mobbingowi? Myślę, że doskonale Pan wie, iż osobie pokrzywdzonej należy wypłacić odszkodowanie za straty moralne i inne, których doświadczył, a jedynym źródłem ich uzyskania jest wyrok sądowy. Szczerze mówiąc trochę dziwnie zadźwięczały mi w uszach Pana słowa i intencje związku zrozumiałem dosyć opacznie, może dlatego, że nie o wszystkim Pan napisał. Prosiłbym o rozwinięcie wątku jeśli jest to możliwe.

Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2005, 12:36:58 wysłana przez wodnik »
...........sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem.

Offline fireman_for_good

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2007, 21:04:09 »
 a co powiecie Panowie na taką sytuacje
Jedzie strażak do akcji ma wypadek .Blisko około 100 m od swojej jednostki .Czlowiek trafia do szpitala ,a jak myślicie jakiee jest pytanie komendanta po powrocie reszty ekipy z akcji??????
nie zgadniecie komendant pytacyt :JAK SPRZET 
Tak szanuje sie sie człowieka:(

Jak i co to się ma do tematu? Czytaj...Pozdr.Ajax
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2007, 21:09:55 wysłana przez Ajax »

Offline fireman_for_good

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 26, 2007, 10:06:41 »
Ajax
tak sie ma ,że to obrazuje stosunek przełożonego do pracownika.
Jeśli jest szacunek nie ma mobbingu,jeśli go brak to takie włanie jak powyżej opisany sytuacje mają miejsce. Człowiek zaczyna być traktowany na równi ze,,sprzętem,,

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 26, 2007, 10:10:43 »
Właśnie tak tylko że jeżeli się coś kolesiowi stało podczas wypadku to on go zwolni i przyjmie następnego, a jeżeli sprzęt się uszkodził to bedzie trzeba zapłacić za naprawe, czyli człowiek jest czasem traktowany gorzej niż sprzęt!!! Ktoś zapomniał że bez człowieka ten sprzet nie jest za wiele wart bo ktoś go musi obsługiwać!!!

Offline strango

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 25, 2007, 23:50:35 »
"Mój znajomy oficer Straży pożarnej z wejherowa /pomorskie/ przewodniczący Związku Zawodowego powstałego w celu przeciwstawienia się bezprawiu w Straży pożarnej w Wejherowie  za sprowadzenie specjalnej komisji z Komendy Głównej z Warszawy został z zemsty zwolniony dyscyplinarnie ze służby z naruszeniem wszelkich przepisów."

     W tym opisie mobbingu odczytuję moją historię ze służby w PSP w Wejherowie. Opisana tutaj zawiera niepełną ilość faktów, ponieważ jest ich znacznie ale to znacznie wiecej, które w całości znam jedynie ja sam. Są to przykłady totalnej bezkarności. Np. bezkarne postępowanie moich byłych przełożonych w sprawie zwrotu  poniesionych przeze mnie  kosztów przeróbki krawieckiej. Przez dwa lata domagałem się tego zwrotu aż w końcu jednego dnia otrzymalem dwa sprzeczne ze sobą w treści pisma z dwóch różnych wydziałów Komendy Głównej PSP. W jednym pismie informują mnie, że podtrzymują niewypłacenie mi poniesionych przeze mnie kosztów  /bezzasadnie/ a w drugim , że te koszty mi zwracają i przesyłają odcinek wpłaty pocztowej samego Komendanta Głównego. Innym przykładem jest wystawienie mi przez mojego komendanta już po zwolnieniu do cywila  "opinii o służbie"  dopiero po 4 miesiącach  gdy przepis nakazuje  bezzwłocznie. Nie mylić z poprzednią w trakcie służby gdy mi nie dano wówczas także możliwości odwołania się od niej. Od tej drugiej także odwołałem się  do komendanta wojewódzkiego i zgodnie z przepisami powinien on powołać komisję  bez udziału dot. komendanta. Tymczasem otrzymuję tą samą prawie treść opinii znów od  mojego komendanta, który mi odpisuje , ze właśnie poprawił opinię / zmienił tytuł !/ i to jest koniec mojego prawa do odwołania się. Do tej zaś opinii dołączył pismo komendanta wojewódzkiego, który mnie informuje, że odwołanie do niego przysługuje! Inny znów przykład to celowe opóżnianie  bo aż 9-cio miesięczne w wystawieniu  mi książeczek zdrowia dla członków mojej rodziny. Znów inny przykład to niezatarcie mi kary dyscyplinarnej po upływie wyznaczonego czasu. Znów interwencja moja do KG i stamtąd pismo pouczające do KW PSP w Gdańsku o nakazie  zatarcia tej kary. Minęły prawie 2 lata bezkarnego niezatarcia kary! I tak mnie nie przyjęto ponownie do służby. Odwołałem się do MSWiA a potem do NSA i otrzymałem odpowiedz, że nie są właściwi do orzekania. Skandal nad skandale, bezprawie, bezkarność i nie ma na to siły! Nawet teraz mi odpisują , że mogę się starać ponownie o przyjęcie do słuzby na zasadzie nowowstępujacego o ile komendant danej jednostki będzie miał takie potrzeby!
    Ktoś kto zetknął się  wcześniej z moją sprawą nagłaśnianą publicznie przeze mnie jako "strango" powinien więc zrozumieć dlaczego z taką determinacją walczę o sprawiedliwość. Wszak nie walczę tylko dla siebie ale dla służby, którą stawiałem zawsze ponad swój prywatny interes. Przy okazji chcę podkreślić, że Ci wszyscy do których  zwracałem się z tą sprawą nic dla niej nie robią . Nawet nie odpowiadają na moje listy, maile. Często natomiast znajdują czas na występowanie w mediach i uszczęśliwianie społeczeństwa obietnicami bez pokrycia. Ci natomiast, którzy moją sprawę znają dogłębnie jasno i dobitnie mi powiedzieli, że mogę jedynie wziąść pałę i tylko napier.... bo zadarłem z organizacją , która ma wszelki siły i środki aby takiemu kowbojowi jak ja skutecznie dopier...... Przepraszam za takie cytaty, ale są orginalne. Mas media z niezrozumiałych dla mnie przyczyn także nie są zainteresowane tematem Straży Pożarnej. I to jest wprost niewyobrażalny skandal ! Bezprawie w imieniu prawa.
    Na progu XXI wieku w cywilizowanym kraju w sercu Europy jestem traktowany jak Murzyn w XVIII wieku, w Ameryce .
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2007, 14:54:26 wysłana przez strango »

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 29, 2008, 07:55:56 »
U nas doszło nie dawno do zmiany  z-cy  01 - koleś mianowany na to stanowisko wziął wszystko sobie do serca i czepia(BB) się wszystkiego , dosłownie WSZYSTKIEGO ,obraża , wyśmiewa , donosi , kłamie do 01 .Czy można to jakoś powstrzymać .Posłucham waszej propozycji jak pohamować pogarszającą się sytuacje ,atmosfery w naszej Jrg .O1 jakby tego nie widział że 02 robi atmosferę na BB  nie do zniesienia ..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 29, 2008, 09:04:33 »
A czy w tym przypadku mówimy o mobbingu  wydaje mi się że tak
Art. 32.
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 11\1.
Pracodawca jest obowiązany szanować godność i inne dobra osobiste pracownika
 Z KODEKSU PRACY JEST JESZCZE KILKA JAK I TEN
Art. 113.
Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności
ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość,
przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie,
orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nie
określony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy - jest niedopuszczalna
 
JEŻELI SĄ ŁAMANE TE ART. I WIELE INNYCH MOŻEMY MÓWIĆ O MOBBINGU

                                               POZDRAWIAM WSZYSTKICH Z WYJĄTKIEM KM

Offline najmniejszy

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 29, 2008, 12:04:59 »
Mobbing - niestety - jest wszechobecny. A w naszej formacji wiąże sie własnie z zależnościa służbową i przekonaniem naszych przełożonych o ich wszechwładzy popartej pagonami. Czasem zastanawiam sie czy lepiej walczyc, czy odpuscić - powiedzieć "tak jest" i zamknąć sie w skorupce. Osoby stosujace mobbing przeważnie maja poparcie (ciche) wierchuszki i czuja sie bezkarne, a "doniesienie" powoduje działanie wręcz odwrotne.

Kolejny problem to mobbing w szkołach PSP i osrodkach szkolenia. Jest nie do pomyslenia zwrócenie uwagi wykładowcom - "śmierć w butach". Pytanie - po co się odzywać? Jeżeli jakis tam wyimaginiowany wykładowca stosuje mobbing wobec swoich podwładnych oraz wobec podchorążych, kadetów, elewów, słuchaczy... to moim zdaniem biedni uczniowie nie mamy szans - żadnych. Trzeba dać sobie na przetrwanie. Przecież każdy z nasz coś w życiu kończył i wszyscy wiemy jak jest naprawdę.

Offline Sam66

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Sam66
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 19, 2008, 19:52:27 »
Jestem strażakiem z 12-letnim stażem (stanowisko starszy ratownik).
Mój komendant już drugi raz uznał ze nie nadaje się na stanowisko d-cy zastępu przy okresowym opiniowaniu. Gdy moi bezpośredni przełożeni, czyli d-ca zmiany i d-ca JRG dają mi pozytywne opinie z propozycją przyznania mi stanowiska to komendant, mimo iż nie pracuje ze mną, na co dzień a widzimy się może dwa razy w miesiącu w trakcie opiniowania przeprowadza mi „test” ustny z wiedzy pożarniczej, ustawy itp. by móc się do czegoś przyczepić i za każdym razem wystawia mi opinie negatywną. Ten sam komendant ponad dwa lata wcześniej obiecał mi stanowisko d-cy zastępu i poszerzył zakres obowiązków ( teraz mój zakres to strażak, kierowca, dowódca zmiany podczas jego nieobecności). Przez ostatnie dwa lata dowodziłem z powodzeniem zmianą w ponad 100 akcjach, ale stanowiska d-cy zastępu nie chce mi dać, i co mam powiedzieć nawet studia zrobiłem myśląc, że skieruje mnie na aspirantkę i nic cały czas czwarta grupa.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 20, 2008, 23:08:05 »
Hmm...
Cytuj
teraz mój zakres to strażak, kierowca, dowódca zmiany podczas jego nieobecności). Przez ostatnie dwa lata dowodziłem z powodzeniem zmianą w ponad 100 akcjach, ale stanowiska d-cy zastępu nie chce mi dać, i co mam powiedzieć nawet studia zrobiłem myśląc, że skieruje mnie na aspirantkę i nic cały czas czwarta grupa.
Czegoś <Tu> chyba nie rozumiem?
Przecież zwykle d-cę zmiany zastępuje, d-ca sekcji ostatecznie zastępu /wakat?/. Ma się jeszcze pojawić ponoć (z-ca, z-cy - sorry d-cy  ^_^) Więc jak to u Was jest. Dowodzi zmianą st. ratownik, kierowca - choćby nawet po studiach...  -_-
Pozdr.
Ps. Kolejna opinia negatywna? E... to już w sumie nie powinno Cię być, ale rozumiem - chodzi o ten awans.
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2008, 23:13:03 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 20, 2008, 23:27:52 »
Przepisy przepisami a życie sobie scenariusz pisze. Obiecać dać coś dodać (obowiązków) a jak się upomni o obiecankę to go po uszach niechaj siedzi cicho.  ^_^
POZDRAWIAM

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 21, 2008, 21:49:24 »
Jestem strażakiem z 12-letnim stażem (stanowisko starszy ratownik).
Mój komendant już drugi raz uznał ze nie nadaje się na stanowisko d-cy zastępu przy okresowym opiniowaniu. Gdy moi bezpośredni przełożeni, czyli d-ca zmiany i d-ca JRG dają mi pozytywne opinie z propozycją przyznania mi stanowiska to komendant, mimo iż nie pracuje ze mną, na co dzień a widzimy się może dwa razy w miesiącu w trakcie opiniowania przeprowadza mi „test” ustny z wiedzy pożarniczej, ustawy itp. by móc się do czegoś przyczepić i za każdym razem wystawia mi opinie negatywną. Ten sam komendant ponad dwa lata wcześniej obiecał mi stanowisko d-cy zastępu i poszerzył zakres obowiązków ( teraz mój zakres to strażak, kierowca, dowódca zmiany podczas jego nieobecności). Przez ostatnie dwa lata dowodziłem z powodzeniem zmianą w ponad 100 akcjach, ale stanowiska d-cy zastępu nie chce mi dać, i co mam powiedzieć nawet studia zrobiłem myśląc, że skieruje mnie na aspirantkę i nic cały czas czwarta grupa.


Art. 11\1.
Pracodawca jest obowiązany szanować godność i inne dobra osobiste pracownika
Lecz pamiętaj masz już 12lat zostało ci ze 3 może o tym myśli da ci awans a ty mykniesz mu z pod nosa i kasa na darmo oni są szaleni kasa się dla nich lczy    pozdro

Offline Krasnoludek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 21, 2008, 12:50:17 »
Narusza to  Art. 32. Pkt 1 i 2 Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej  z dnia  2 kwietnia 1997 r.(Dz. U. z dnia 16 lipca 1997 r Nr 78 poz. 438 z późn. zm.).

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 11\1.
Pracodawca jest obowiązany szanować godność i inne dobra osobiste pracownika

Art. 113.
Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności
ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość,
przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie,
orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nie
określony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy - jest niedopuszczalna

Sprawy trafiają do WSA
Ludzie wygrywają i nie ma żadnej kary za błędnie wydawane decyzje administracyjne z rażącym naruszeniem prawa.

Brak zgodnie z Art. 132 k.p.a. samokontroli wydawanych decyzji i chęci ich zmiany pomimo ewidentnych braków formalno prawnych.

Mobbing to trudna do udowodnienia sprawa, ale możliwa biorąc pod uwagę zebrane dokumenty, ale od tego jest powołana instytucja antymobbingowa, która zajmie się sprawą.

pozdrawiam Krasnal.

Stara zasada jeśli już raz coś poszło to niech się martwią sądy bo przecież już zostało podpisane i nikt się do błędu nie chce przyznac.



Offline Vahanara

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 25, 2008, 20:32:14 »
Narusza to  Art. 32. Pkt 1 i 2 Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej  z dnia  2 kwietnia 1997 r.(Dz. U. z dnia 16 lipca 1997 r Nr 78 poz. 438 z późn. zm.).
1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Art. 11\1.
Pracodawca jest obowiązany szanować godność i inne dobra osobiste pracownika
Art. 113.
Jakakolwiek dyskryminacja w zatrudnieniu, bezpośrednia lub pośrednia, w szczególności
ze względu na płeć, wiek, niepełnosprawność, rasę, religię, narodowość,
przekonania polityczne, przynależność związkową, pochodzenie etniczne, wyznanie,
orientację seksualną, a także ze względu na zatrudnienie na czas określony lub nie
określony albo w pełnym lub w niepełnym wymiarze czasu pracy - jest niedopuszczalna

Sprawy trafiają do WSA
Ludzie wygrywają i nie ma żadnej kary za błędnie wydawane decyzje administracyjne z rażącym naruszeniem prawa.

Brak zgodnie z Art. 132 k.p.a. samokontroli wydawanych decyzji i chęci ich zmiany pomimo ewidentnych braków formalno prawnych.

Mobbing to trudna do udowodnienia sprawa, ale możliwa biorąc pod uwagę zebrane dokumenty, ale od tego jest powołana instytucja antymobbingowa, która zajmie się sprawą.

pozdrawiam Krasnal.

Stara zasada jeśli już raz coś poszło to niech się martwią sądy bo przecież już zostało podpisane i nikt się do błędu nie chce przyznac.
co do konstytucji. racja. można ją stosować bezpośrenio.
co do kpa też, ale tak naprawdę nikt dobrze nie wie, jak je stosować wobec nas.
ale jako funkcjonariusze, nie możemy stosowac kodeksu pracy, jesli w naszej ustawie nie ma bezpośredniego odwołania do tych przepisów (np. jak w urlopach).
czytałem wyrok dotyczący policjanta, w którym sąd stwierdził, że w policji nie ma mobbingu, bo nie jest zapisany w ustawie (to nie znaczy że nie ma takich zachowań). u nas jest tak samo.
wpisują różne bzdury do ustawy, ale o tym (między innymi) nie ma.
to nie znaczy, że przełożony może wszystko. ale udowodnienie czegokolwiek jest jeszcze trudniejsze niż u pracowników.
ale nie mozna sie poddawać.
NIL ADMIRANDUM

Offline MMwieśmaki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #40 dnia: Maj 26, 2008, 21:09:53 »
...były protokolant z Solidarności, który ukończył zaocznie Szkołę chorażych i zaocznie studia najbardziej odpowiednie w pożarnictwie, czyli marketing
 

Teraz panuje sprawiedliwy Pomorski Komendant Wojewódzi, który morze naprawić błędy poprzedników. Spróbuj napisać do niego.

Życzę powodzenia.

Offline Krasnoludek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #41 dnia: Maj 27, 2008, 13:31:21 »
sprawiedliwy, praworządny, wyrozumiały itd. itp.


Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #42 dnia: Maj 27, 2008, 20:29:02 »
A skąd takich nabrać więcej. ^_^
POZDRAWIAM

Offline Krasnoludek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #43 dnia: Maj 27, 2008, 20:52:09 »
 ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^
taki on jest po prostu "Anioł" z Gdańska

Offline MMwieśmaki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #44 dnia: Maj 28, 2008, 23:36:40 »
Ty Krasnoludek, w pomorskiem jest sprawiedliwość, nawet jeżeli ktoś mysli teraz inaczej, to tylko kwestia czasu aby zrozumiał że jednak jest !

Offline Krasnoludek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 29, 2008, 17:34:52 »
Miejmy nadzieje że jest ta sprawiedliwośc i że to tylko kwestia najbliższego czasu
pozdrawiam

Offline MMwieśmaki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 29, 2008, 22:00:44 »
Oczywiście, że tak pomorski  komendant był proszony wielokrotnie  na stanowisko KG, więc jak je w okńcu przyjmie to z całą pewnością "zlikwiduje mobbing" w całej Polsce !

Offline Krasnoludek112

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 29, 2008, 22:03:46 »
Tak zapewne zlikwiduje jak będzie KG.
Wszak z tak anielskim podejściem i obiecankami przyjęcia portówki do PSP dla dobra ludzi tam pracujących nie mówiąc o emerytach PSP. Podobno już to załatwił z ministrem tylko którym.

Offline strazakus

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #48 dnia: Czerwiec 11, 2008, 12:34:17 »
ale jako funkcjonariusze, nie możemy stosowac kodeksu pracy, jesli w naszej ustawie nie ma bezpośredniego odwołania do tych przepisów (np. jak w urlopach).
czytałem wyrok dotyczący policjanta, w którym sąd stwierdził, że w policji nie ma mobbingu, bo nie jest zapisany w ustawie (to nie znaczy że nie ma takich zachowań). u nas jest tak samo.

Wg. prawa pracy jeśli w stosunku pracy w służbach coś nie jest uregulowane przez odpowiednie ustawy stosuje się przepisy Kodeksu Pracy.
Wyrok w sprawie tego policjanta to stara sprawa, za stara jak na problem mobbingu.

Konkretnie:
Gdzie skarżymy mobbing? Rejonowy Sąd Pracy? Oczywiście nie chodzi o ściganie ale zadość uczynienie finansowe, bo i tak większość strażaków uważa mobbing za kolej rzeczy.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Mobbing
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 11, 2010, 19:45:28 »
Cytuj
... Pracuje w PSP od 4 lat, nigdy nie zostałem ukarany w zaden sposób a od tych 4 lat jestem pomijany przy dzieleniu nagród przez dowodce jrg ...gołym okiem widać że ma do mnie jakiś problem o ktorym nie wspomniał przez te lata służby ani na papierze ani wprost ... ja jestem zawsze pomijany jakbym nie miał rodziny na utrzymaniu i inni bardziej niż ja potrzebowali pieniędzy...
Nie chciałbym wyjść na złośliwego, ale:
- funkcjonariusz w PSP pełni służbę, pracuje cywil;
- z założenia nagroda nie jest przydzielana za brak kar, tylko za wyróżnienie;
- uposażenie jest wypłacane stosownie do stanowiska i stopnia, niezależnie od statusu rodzinnego strażaka;
- może po prostu należy zdobyć się na szczerą rozmowę z dowódcą i wyjaśnić sprawę. ^_^
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2011, 20:50:37 wysłana przez Butel »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe