Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

Pomiarówka

<< < (2/8) > >>

MIKO:
W mojej wiejskiej OSP : 

Miernik SOLARIS AUER 4-gazowy - H2S, CO, O2, CH4

Skończyliśmy właśnie testować i chyba  dostaniemy rwnież :

Miernik ORION+ B AUER 5–gazowy (metan, chlor, amoniak, tlen, CO2)

Jedyny problem to taki, że sensory chloru i amoniaku gryzą się ze sobą , ale AUER dostarcza taki zestaw . Jeśli nie będą wytrzymywać jedyne rozwiązanie tak jak u Hazmata - detektor ALTAIR PRO tylko są to jak nazwa głosi detektory , a nie mierniki .

A co do SOLARISa sprzęt bardzo fajny – trochę długo się kalibruje przy włączeniu – tylko trzeba pamiętać o takim drobiazgu :

1. Kalibracja  zalecana przez producenta co 6 miesięcy – wykonujemy co 12 , koszt około 400,00 zł netto
2. co 1 rok wymiana sensora tlenu – 250,00 zł netto
3. co 2 lata (max) sensor H2S – 150,00 zł netto
4. co 2 lata (max) sensor CO – 170,00 zł netto
5. co 5 lat (max) sensor CH4 – 510,00 zł netto

Pozdrawiam MIKO

PS. A mamy jakiś taki polski dziwoląg jeszcze do Chloru ale ja nie jestem przekonany czy to cacko coś może zmierzyć – obecnie wycofany z podziału niema sensu legalizować .

robn:
Co do urządzenia PHD-Lite, to też jest to podobny, tyle samo mierzący gazów (4) detektor co Solaris
tak samo ma czujniki: LEL, O2, CO, H2S,
PHD jest wiekszy, ma dostęp za pomocą przycisków do menu (tylko trzeba wiedzieć jak sie tam dostać :D:D), można do niego podłączyć sondę,
ogólnie nie mam zastrzeżeń do niego (jedynie wielkością przegrywa z solarisem)

Używałem tez kiedyś MX-21 z czujnikami na 4 gazy (LEL, O2, CO, NH3, podobny wielkością i możliwościami do PHD-Lite.

HAZMAT:
Co do ALTAIR`A to również wykonuje pomiar (wynik w ppm)

oluicam:
Dobry temat. Zawsze byłem ciekawy czym pracujecie na innych jednostkach. Bo zastanawiam się czy to normalne, że w jednostce z samochodem SCRch są mierniki jedynie na CO, O2,LEL I H2S. A na amoniak i chlor to jedynie mamy swój nos i rurki!

robn:
a kto broni kupić miernik typu AIM 815? Mierzy 33 gazy (butan, metan, etan, propan, etylen, eter, aceton, metanol, pentan, heksan, oktan, acetylen, propylen, toluen, ksylen, dwuetyloamina, etanol, propanol, benzen, benzyna, ropa naftowa, octan wtylu, chlorek metylenu, chlorek etylenu, chlorek etylu, wodór, siarkowodór, analiza wyziewów, dwutlenek siarki, amoniak)  + badanie ogólne. full wypas. tylko ja się za niego zabieram z instrukcją bo jest bardziej skomplikowany niż inne mierniki......

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej