Pożarnictwo > Ratownictwo chemiczne

Pomiarówka

<< < (8/8)

kolumb 112:

--- Cytat: sam_go w Sierpień 23, 2008, 20:22:50 ---Powiedzcie mi proszę, co dalej robicie z wynikami pomiarów. Czy w waszych komendach wystarczające jest umieszczenie ich w inf. ze zd., czy też tak jak u mnie wypełnia się dodatkowy druk - protokół z pomiaru.

--- Koniec cytatu ---

--- Cytuj ---Jednym ze świadków jest oczywiście KDR. Sędzia pyta, czy w danym miejscu było stężenie niebezpieczne dla zdrowia, życia ....i...? Chłopina robi się purpurowy, bo nie pamięta co jadł na obiad wczoraj, a co dopiero jakie były wskazania mierników pół roku temu. Osobiście nie chciałbym być w takiej sytuacji.
--- Koniec cytatu ---

Takie rzeczy zawsze wpisuje się w informacji ze zdarzenia i jest ona wtedy w systemie Ewid i do wyników można sięgnąć nawet za kilka lat. (Rozp. MSWIA Dziennik Ustaw nr 111). Inna dokumentacja w tym przypadku ma charakter pomocniczy i nie jest drukiem urzędowym chyba, że przebierze formę notatki służbowej załączonej do dokumentacji operacyjnej.  Zresztą wszystkie istotne informacje ze zdarzenia powinny być w "meldunku". Np. godzina stwierdzenia zgonu i przez kogo. Szczególne ważne jest to w przypadku gdy poszkodowani są ludzie. Im więcej (szczegółowo) KDR napisze w informacji ze zdarzenia tym lepiej dla niego. Nawet za "pół roku".
Pozdrawiam,

robn:
Ja także większość informacji piszę w opisówce w meldunku, jak w zgłoszeniu jest wyjazd o do CO to zawsze podaję wartości wskazań w odstępach czasu, po pożarach także (szczególnie gdy spaleniu uległy przedmioty z pcv, pianki, itp.). Z chemii to wystarcza karta - meldunek d-cy akcji - są tam rubryki o pomiarach (zał nr 2).
Jak są gazownicy na miejscu to mi wystawiają raport monterski o swoich pomiarach, też go dołączam do meldunku.
pozdr

nomex38:
Z moich doświadczeń wynika, że każdy miernik do pomiarów ciągłych "głupieje" kiedy dostanie ilość substancji przekraczajcą maxa. Pelistor po prostu nie wytrzymuje. Każdy kto pracuje w "chemii" marzy o urządzeniu które wyświetliłoby co gdzie i ile :rolleyes:. Niestety takiego jak na razie nie ma.

nowynick:
Witam. Czy jest ktoś w posiadaniu przetłumaczonych tabel do rurek Auera opisywanych w moim poście powyżej /zestaw otrzymany razem z SH z firmy Bumar w 2008r/.  Proszę o informację na PW.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej