Autor Wątek: Ubranie specjalne - prośba o poradę.  (Przeczytany 8544 razy)

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« dnia: Luty 09, 2008, 05:07:02 »
Ubranie strażackie specjalne R-6
Ubranie spełnia wymagania normy EN 469
Producent Milena Plus Rafał Gielnik
Kostrzyń Wielkopolski Certyfikat
CNBOP nr. B/1433  rozmiar B-3


Mam okazję tanio kupić takie cudo, lecz nie mam możliwości uzyskania informacji o materiale z którego to wykonano - czy to nomex czy zwykły UPS..

Może ktoś z Was, druhowie, byłby w stanie mi pomóc?

Pozdrawiam!
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline malina998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 280
  • Szef wszystkich szefów :)
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 09, 2008, 08:52:23 »
z tego co poszukałem piszą ze to Nomex .. no ale nie wiem może ktoś wie więcej na temat tego ubranka :)

Offline luk@s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 09, 2008, 08:58:54 »

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 10, 2008, 21:02:54 »
Kurcze, na wersji angielskiej tej strony znalazłem takie coś:
Milena Plus uses only the best fabrics, such as Nomex®, Beaver®, Klopman®


Zaś na polskiej - nie ma ani słowa :-(

No nic, chyba jednak wezmę w ciemno... Albo zadzwonię jutro do tej firmy ;-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2008, 09:35:52 »
Dzwoniłem do tej firmy - jest to model z bodajże 2005 roku, spełnia normy z tamtych lat. Teraz normy się zmieniły i nie produkują już tego R-6, ale za to dowiedziałem się, że jest wykonany 100% z Nomexu :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2008, 10:30:55 »
Dzwoniłem do tej firmy - jest to model z bodajże 2005 roku, spełnia normy z tamtych lat. Teraz normy się zmieniły i nie produkują już tego R-6, ale za to dowiedziałem się, że jest wykonany 100% z Nomexu :-)

Witam po przerwie... kategorycznie odradzam zakupu tego modelu z 2005 roku... zwłaszcza od tej firmy. Jeżeli chcesz wiedziec dlaczego ... wystarczy że zadzwonisz do komendy, która zaprowadzila tę firmę do sądu ...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 11, 2008, 10:39:35 »
Możesz rozwinąć wątek? Albo chociaż na PM?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 11, 2008, 10:55:26 »
Koledzy z zaprzyjaźnionej jednostki zakupili kilka sztuk odzieży od feralnej firmy, później wybuchła afera, bo firma została przyłapana na tym, że wkładała do odzieży jakieś podrobione elementy, które się paliły... z tego co wiem firma odebrała odzież do naprawy na wymianę tych elementów... ale później znów wykryto nieprawidłowości...

Po drugie pomyśl samo tłumaczenie firmy - no i cena !!!!!! Ile zaoferowali za sprzedaż?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 11, 2008, 11:03:07 »
Hmm
Ten model akurat mam okazję kupić od osoby prywatnej, także cena w tym wypadku ma się nijak do ceny sprzedaży od producenta.

Hmm, mam nadzieję, że ten model nie będzie feralny. Po czym można owe szwindle rozpoznać w tym nomexie?
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 11, 2008, 12:12:33 »
Hmm
Ten model akurat mam okazję kupić od osoby prywatnej, także cena w tym wypadku ma się nijak do ceny sprzedaży od producenta.

Hmm, mam nadzieję, że ten model nie będzie feralny. Po czym można owe szwindle rozpoznać w tym nomexie?

no comment !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 11, 2008, 13:18:49 »
Nie udzielaj się, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 11, 2008, 13:27:33 »
Nie udzielaj się, jeśli nie masz nic ciekawego do powiedzenia.

Jesteś jakiś nietego czy może z tamtej firmy????????????

Piszę Ci w czym tkwi problem... jesli nie wierzysz Twoja sprawa a jak będę chciał miał cel to udowodnię swoje racje...

Więc chłopie skończ bo nie wiesz sam czego chcesz...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2008, 13:33:45 »
Nie, nie jestem z tamtej firmy.
Zapytałem po prostu, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy egzemplarz który mnie interesuje pozbawiony jest tych felerów o których pisałeś wyżej.
Jeśli jesteś w stanie mi pomóc - będę bardzo wdzięczny.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2008, 13:37:37 »
Nie, nie jestem z tamtej firmy.
Zapytałem po prostu, czy jest jakaś możliwość sprawdzenia, czy egzemplarz który mnie interesuje pozbawiony jest tych felerów o których pisałeś wyżej.
Jeśli jesteś w stanie mi pomóc - będę bardzo wdzięczny.

Człowieku czy do Ciebie nie dociera??????????????????????????????????????

Pytasz o coś, co z mojego punktu widzenia nie ma sensu nawet sprawdzać!!!! Moja odpowiedź brzmi: NIE KUPUJĘ ODZIEŻY CO DO KTÓREJ WCZEŚNIEJ WYKRYTO NIEPRAWIDŁOWOŚCI !!!!

Sprawdzić "feler" może tylko wykwalifikowane laboratorium a nie ja ... ja Ci napisałem w czym tkwi problem ...

A co Ty zrobisz to Twoja sprawa ....

Offline rober1t

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2008, 13:40:16 »
Z tego co przeczytałem to nikt nie jest w stanie Ci pomóc

Offline wolszczanin

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 265
    • OSP Nowy Targ
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2008, 18:51:58 »
sprawdzić możesz sam - spróbuj podpalić ubranie, jak wytrzyma to nie jest ten felerny model, a jak zacznie się palić to niestety masz pecha :wacko: :wacko:

ale tak na serio po co zadajesz pytania skoro nie chcesz pomocy, tutaj wiele osób "zna się na rzeczy" i potrafi pomóc, tylko trzeba zmienić swoje podejście.
bo jeżeli dany towar jest do du.... i już parę osób się z tym spotkało to ci o tym powiedzą, tylko że decyzja ostateczna zawsze należy do ciebie, po przykładowo wszyscy mówią iż np. ubrania z wusa są kiepskie a ty kupisz ja tanio i z założeniem że może te twoje będą ok to i tak sie nie dasz przekonać

pozdrawiam
wolszczanin

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2008, 19:57:12 »
Po Waszych odpowiedziach zdecydowałem się na opcję możliwości odesłania towaru :-)

Postaram się go dyskretnie przetestować i wszystko będzie jasne - na pewno zdam tutaj relacje :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline Waldi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
    • http://
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 13, 2008, 08:55:52 »
Daj sobie spokój z tym ubraniem. Jest niewarte wydania jakichkolwiek pieniędzy. Tak jak pisali wcześniej koledzy firma odebrała w celu wymiany palnych elementów wiele sztuk tych ubrań i to tylko nie z jakieś komendy ale także z jednej z szkół pożarniczych.
Sam fakt że firma posunęła się do czegoś takiego powinnien sprawić że należy unikać takiej firmy z dala. Co do samego ubrania jest bardzo kiepsko wykonane i nie komfortowe, natomiast materiały użyte wg producenta to raczej fikcja; dla mnie to jakaś mieszanka czegoś dobre z czymś złym.
Nieważna jest ilosć wiadomości, ale ich jakość.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 14, 2008, 22:25:06 »
Po Waszych odpowiedziach zdecydowałem się na opcję możliwości odesłania towaru :-)

Postaram się go dyskretnie przetestować i wszystko będzie jasne - na pewno zdam tutaj relacje :-)
Słyszałem,ale tyko słyszałem, że w tym ubraniu, ze producent zastosował wewnątrz (pomiędzy tkaniną zewnętrzną a poszewką) komponenty o "podejrzanej reputacji".        W takiej sytuacji tak jak powiedział Breveheart jakość ubrania można sprawdzić tylko w laboratorium po ... uprzednim pocięciu go na kawałki.
W bojowych warunkach może okazać się, że będziesz używał ubranie przez kilka lat i nic się nie wydarzy, ale może w jakiejś krytycznej sytuacji okazać się z ubrania została tylko warstwa zewnętrzna z Nomexu i trudnopalna podszewka. To i tak dużo więcej niż z dawnego UPS, które w kilku przypadkach zapaliły się moim podwładnym na plecach
podczas akcji gaśniczej.
 O warstwie zewnętrznej w tym ubraniu słyszałem również, że pod wpływem działania płomienia potrafi odbarwić się do koloru żóltego ale bez utraty parametrów ochronnych. Tak więc ostateczna decyzja należy do Ciebie.           

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 15, 2008, 10:17:31 »
Mam już ubranie u siebie, na oko wszystko wygląda OK, zewnętrzna warstwa po przypalaniu zapalniczką nie odbarwiła się ani nie zaczęła się kruszyć.
W jednostce posiadamy granatowe nomexy z WUSu Brzeziny - jakość wykonania i ogólnie wykończenia bije WUSowskie stroje na głowę (opinia kolegów z jednostki). Jak będzie później - czas pokaże, może jednak udało mi się trafić na ten nie-felerny. Oby.

Dziękuję Wam wszystkim za rady! :-)
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 15, 2008, 10:40:59 »
Sprawdzałeś skuteczność ubrania zapalniczką? To ja mam teraz pytanie: jak test, który wykonałeś, ma się do warunków pożarowych?

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 15, 2008, 12:08:37 »
Masz rację, ma się nijak, ale przynajmniej mam w jakimś stopniu pewność, że ubranie nie zajmie się płomieniami. Oby to wystarczyło.
Lepsze to niż koszarówka
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 15, 2008, 12:36:19 »
Jak uważasz. Podzielam zdanie poprzedników: jeśli firma miała taką wpadkę, to można pokusić się o stwierdzenie, że robi buble, a nie sprzęt dla strażaków, na którym można polegać w 100%.

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 15, 2008, 22:40:29 »
Sprawdzałeś skuteczność ubrania zapalniczką? To ja mam teraz pytanie: jak test, który wykonałeś, ma się do warunków pożarowych?
Test z zapalniczką wbrew pozorom jest bardziej inwazyjny od badań laboratoryjnych i warunków bojowych, czytałem kiedyś o tym opracowanie z Anglii. Płomień z zapalniczki osiąga temperaturę 850-950 C tylko na małej powierzchni. Ciekawe kiedy na strażaka działa temperatura tego rzędu?. Jeżeli nie nastąpiło wypalenie tkaniny w miejscu przyłożenia płomienia zapalniczki to "Sheldon" sprawdź jeszcze czy nie nastąpiło zwęglenie, stopienie, stwardnienie itp. wewnętrznej warstwy. Test powinien trwać od 5 do 10 sekund.
Myślę, że trafiłeś na to dobre ubranie MILENY. Przeciez czasami Mercedes wymienia podzespoły w wadliwych pojazdach, a jakoś nikt nie dyskwalifikuje tej firmy z rynku.

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 16, 2008, 08:12:04 »
@ strażak biurkowy: a to mnie, Kolego, zaskoczyłeś z informacją o teście zapalniczkowym. Masz może dojście do tej publikacji? Chętnie przeczytam.