Autor Wątek: Ubranie specjalne - prośba o poradę.  (Przeczytany 8542 razy)

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 16, 2008, 09:45:51 »
Sprawdzałeś skuteczność ubrania zapalniczką? To ja mam teraz pytanie: jak test, który wykonałeś, ma się do warunków pożarowych?
Test z zapalniczką wbrew pozorom jest bardziej inwazyjny od badań laboratoryjnych i warunków bojowych, czytałem kiedyś o tym opracowanie z Anglii. Płomień z zapalniczki osiąga temperaturę 850-950 C tylko na małej powierzchni. Ciekawe kiedy na strażaka działa temperatura tego rzędu?. Jeżeli nie nastąpiło wypalenie tkaniny w miejscu przyłożenia płomienia zapalniczki to "Sheldon" sprawdź jeszcze czy nie nastąpiło zwęglenie, stopienie, stwardnienie itp. wewnętrznej warstwy. Test powinien trwać od 5 do 10 sekund.
Myślę, że trafiłeś na to dobre ubranie MILENY. Przeciez czasami Mercedes wymienia podzespoły w wadliwych pojazdach, a jakoś nikt nie dyskwalifikuje tej firmy z rynku.

Większego debilizmu już z dawno nie czytałem... wstyd Panie, że takie głupoty piszesz!
Płomień zapalniczki nie osiąga temp. 800 C ! W labo używają specjalnych palników, które osiągają odpowiednią moc kW/m2 !!!!
Nie porównuj Mercedesa do Mileny. Nie łapiesz chłopie o co chodziło w tej sprawie więc MILCZ i nie wprowadzaj w błąd innych ....

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 17, 2008, 00:08:00 »
@ strażak biurkowy: a to mnie, Kolego, zaskoczyłeś z informacją o teście zapalniczkowym. Masz może dojście do tej publikacji? Chętnie przeczytam.
Niestety nie posiadam już tego opracowania, to czytałem jakies dwa lata temu.

A po ostatnim poście Braveheart'a aż się boję "otwierać pocztę" o bo jak by mógł to chyba by mi mailem wysłał bombę. 
 

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 17, 2008, 00:25:52 »
Większego debilizmu już z dawno nie czytałem... wstyd Panie, że takie głupoty piszesz!
Płomień zapalniczki nie osiąga temp. 800 C ! W labo używają specjalnych palników, które osiągają odpowiednią moc kW/m2 !!!!
Nie porównuj Mercedesa do Mileny. Nie łapiesz chłopie o co chodziło w tej sprawie więc MILCZ i nie wprowadzaj w błąd innych ....
[/quote]

Pisałem już, że forum służy do wymiany poglądów, informacji itp. a nie do obrażania się na wzajem.
Napisałem, Braveheart, przecież, że ta informacja pochodzi z angielskiego artykułu i kto chce niech wierzy, a kto nie wierzy i nie ma za grosz kultury to niech pisze na tym forum takie posty jak TY. 
i jeszcze jedno: przelicz sobie promieniowanie uzyskane z płomienia z zapalniczki (powierzchnia płomienia około 0,5 cm  kw.) na powierzchnię 1 m kw. (jak byś nie wiedział to 1mkw = 10000 cm kw), a wtedy zobaczysz jakie promieniowanie w mikro skali uzyskuje się z zapalniczki.     
 
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2008, 00:30:51 wysłana przez strażak biurkowy »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 17, 2008, 10:14:34 »
Większego debilizmu już z dawno nie czytałem... wstyd Panie, że takie głupoty piszesz!
Płomień zapalniczki nie osiąga temp. 800 C ! W labo używają specjalnych palników, które osiągają odpowiednią moc kW/m2 !!!!
Nie porównuj Mercedesa do Mileny. Nie łapiesz chłopie o co chodziło w tej sprawie więc MILCZ i nie wprowadzaj w błąd innych ....

Pisałem już, że forum służy do wymiany poglądów, informacji itp. a nie do obrażania się na wzajem.
Napisałem, Braveheart, przecież, że ta informacja pochodzi z angielskiego artykułu i kto chce niech wierzy, a kto nie wierzy i nie ma za grosz kultury to niech pisze na tym forum takie posty jak TY. 
i jeszcze jedno: przelicz sobie promieniowanie uzyskane z płomienia z zapalniczki (powierzchnia płomienia około 0,5 cm  kw.) na powierzchnię 1 m kw. (jak byś nie wiedział to 1mkw = 10000 cm kw), a wtedy zobaczysz jakie promieniowanie w mikro skali uzyskuje się z zapalniczki.     
 
[/quote]

Żeby Cię nie obrazić zostawię to bez komentarza... po prostu nie lubię takich ważnych wypowiedzi nie popartych konkretami (badaniami, itp)...
Jeszcze co do tej zapalniczki, to gdybyś się orientował, to wiedziałbyś, że aby dokonać takich obliczeń bierze się również pod uwagę gęstość strumienia !!!!!

Co do kwestii "Mileny", to uważam tylko, iż nie należy wprowadzać kolegów w błąd o przypadkowych pomyłkach tej firmy, bo to niesłuszna teoria... Problem w ich przypadku polegał także na taśmach, które się również paliły, zatem kolega, który kupił to ubranko, musi według Twojej teorii pociąć je na 20 kawałków i kupić bloczek zapalniczek...

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 17, 2008, 22:44:23 »
Większego debilizmu już z dawno nie czytałem... wstyd Panie, że takie głupoty piszesz!
Płomień zapalniczki nie osiąga temp. 800 C ! W labo używają specjalnych palników, które osiągają odpowiednią moc kW/m2 !!!!
Nie porównuj Mercedesa do Mileny. Nie łapiesz chłopie o co chodziło w tej sprawie więc MILCZ i nie wprowadzaj w błąd innych ....

Pisałem już, że forum służy do wymiany poglądów, informacji itp. a nie do obrażania się na wzajem.
Napisałem, Braveheart, przecież, że ta informacja pochodzi z angielskiego artykułu i kto chce niech wierzy, a kto nie wierzy i nie ma za grosz kultury to niech pisze na tym forum takie posty jak TY. 
i jeszcze jedno: przelicz sobie promieniowanie uzyskane z płomienia z zapalniczki (powierzchnia płomienia około 0,5 cm  kw.) na powierzchnię 1 m kw. (jak byś nie wiedział to 1mkw = 10000 cm kw), a wtedy zobaczysz jakie promieniowanie w mikro skali uzyskuje się z zapalniczki.     
 

Żeby Cię nie obrazić zostawię to bez komentarza... po prostu nie lubię takich ważnych wypowiedzi nie popartych konkretami (badaniami, itp)...
Jeszcze co do tej zapalniczki, to gdybyś się orientował, to wiedziałbyś, że aby dokonać takich obliczeń bierze się również pod uwagę gęstość strumienia !!!!!

Co do kwestii "Mileny", to uważam tylko, iż nie należy wprowadzać kolegów w błąd o przypadkowych pomyłkach tej firmy, bo to niesłuszna teoria... Problem w ich przypadku polegał także na taśmach, które się również paliły, zatem kolega, który kupił to ubranko, musi według Twojej teorii pociąć je na 20 kawałków i kupić bloczek zapalniczek...
[/quote]

W tym temacie więcej się nie odezwę - nowy nabywca napisał przecież, że jest zadowolny z ubrania MILENY i to jest najważniejsze.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Ubranie specjalne - prośba o poradę.
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2008, 08:47:39 »
Po około 10 sekundach opalania dużym płomieniem zapalniczki z odległości 1cm od dyszy - materiał zaczyna się robić złotawy. Wątpię, żebym wytrzymał taką temperaturę, gdyby działała na całego mnie (mimo membran, które powinny część energii cieplnej zatrzymać). Nie jest chyba najgorzej.
Nie chciałem, żeby ten temat wywołał aż tyle emocji. Sprawa jest już w sumie zamknięta, może warto byłoby i ten temat zamknąć? :-(

Dop. moderatora: Zrobione/Sylwek
« Ostatnia zmiana: Luty 18, 2008, 09:01:23 wysłana przez Sylwek »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!