Autor Wątek: Praca w UK dla strażaków z Polski  (Przeczytany 15696 razy)

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Praca w UK dla strażaków z Polski
« dnia: Luty 04, 2008, 14:33:36 »
Witam wszystkich -_-
Moja wypowiedz jest bardziej skierowana do młodych adeptów sztuki pożarnictwa tzn. do tych, co maja 30-tke i mniej Otóż wczoraj wróciłem od brata z Wielkiej Brytanii będąc na urlopie u niego przez tydzień zainteresowała mnie straż w UK postanowiłem troszkę więcej się dowiedzieć na temat naszych kolegów i doznałem SZOKU!!! Panowie tam strażak, który wchodzi w szeregi w pierwszym roku dostaje 26 TYS funtów rocznie proszę sobie to podzielnic i odjąć podatek  przyczym niema żadnych kwalifikacji czas szkolenia jest tam 6 miesięcy od czasu przyjęcia dodam tylko ze z każdym rokiem strażak dostaje więcej Tak wiec oni nie musza brać drugich etatów żeby utzymać rodzinę tylko Ida do pubu lub restauracji i spędzają czas z rodzina, bo wiedza ze maja odpowiedzialna prace i za nią maja dobre pieniądze a niestety u nas w Polsce mając żonę i 2 dzieci i ja jako strażak Mając 1500 zł nie dam rady żyć w godziwych warunkach i Na dodatek, jakie wymagania nam stawiają przed przyjęciem a my od owadów po przez wypadki nurkowania i inne skończywszy na wysoko-ch i za ta nasza prace mamy 5 tyś nadgodzin w skali kraju i WIELKIE NIC, ale za to autorytet wśród społeczeństwa 95 % w UK jest już 4 naszych i z tego, co wywnioskowałem z rozmowy nie wracają chyba ze wybudowac sobie dom na wakacje Wiem ze znajdzie się nie jeden, który powie, jeśli Ci się nie podoba to spadaj, ale moja wypowiedz jest skierowana dla Tych, co chcą poprawić swoja sytuacje. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 04, 2008, 18:24:23 wysłana przez bulon »

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: PRACA W WIELKIEJ BRYTANI DLA STRAZAKOW Z POLSKI
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2008, 14:43:55 »
Powtarzasz się, temat już był. Praca w UK w straży pożarnej to nie zmywak w knajpie (z całym szacynkiem dla osób tam pracujących) wymaga kwalifikacji w przeciwieństwie do tego co piszesz.

Offline denim

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: PRACA W WIELKIEJ BRYTANI DLA STRAZAKOW Z POLSKI
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2008, 15:35:57 »
Każdy z polskich strażaków ma kwalifikacje, ale Twoje nadają się Tylko na ZMYWAK skoro tak piszesz lub spałes w szkole albo za masło pracujesz Każdy wie ze polski strażak ma wiedze i szkołę, ale żeby mógł pracować to musi jeszcze język znać może nie jak rodowity anglik, ale wystarczy komunikatywny i techniczny a ja tu bardziej porównuje nasz i ich pęsje a nie o zmywaku

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: PRACA W WIELKIEJ BRYTANI DLA STRAZAKOW Z POLSKI
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2008, 15:37:46 »
Jeśli kogoś temat interesuje, to zacznijcie od tego: rekrutacja do FS
jeśli chcecie być na bieżąco z ogłoszeniami o wakatach, to tutaj jest RSS
a tutaj macie FAQ,a tutaj co nieco o zarobkach
a pod tym adresem jest ichniejsze forum:)
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2008, 20:34:03 wysłana przez lang »
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: PRACA W WIELKIEJ BRYTANI DLA STRAZAKOW Z POLSKI
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2008, 17:55:39 »
Watch Manager- ma 13507,86  miesięcznie a u nas 1/5 tego a mieszkania są droższe Polsce niż UK i wiele rzeczy samochody   :rolleyes:
POZDRAWIAM

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: PRACA W WIELKIEJ BRYTANI DLA STRAZAKOW Z POLSKI
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 04, 2008, 18:16:55 »
Ale kierownice w samochodach mamy po odpowiedniej stronie ... :wacko: a u nich pasażer musi prowadzić....:)

w USA nowo-przyjęty strażak ma 70.000 $ /rok to też nie mało....

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 04, 2008, 18:35:04 »
   Fakt musiałbym UK być kierowco lub z innej strony wsiadać do samochodu      :rolleyes:
POZDRAWIAM

backdraft

  • Gość
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2008, 17:17:00 »
Za taką kasę mogę mieć kierownicę nawet z tyłu, a nawet każdy w samochodzie może mieć swoją...

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2008, 17:49:48 »
w USA nowo-przyjęty strażak ma 70.000 $ /rok to też nie mało....

A mógłbyś podać źródło tej informacji? Poza tym, nieporozumieniem jest pisać po prostu od USA, bo tam to znacznie zależy od miejsca.
Bo ja coś innego znalazłem:
http://forums.firehouse.com/showthread.php?t=32670

Szczegółowo dla FDNY: http://www.nyc.gov/html/fdny/html/community/ff_salary_benefits_080106.shtml

Tak że pomyliłeś się z tą początkową płacą o jakieś 100% ;)


Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 06, 2008, 00:22:24 »
Będę się bronił:  :wacko:
A czy te kwoty zawierają: dodatek służbowy, stażowy, za stopień, 13-stkę, za urlop, brak mieszkania, 1000 km AKP (Amerykańskie Koleje Prywatne;) ) i czy to są kwoty brutto czy netto ??
 ^_^

Ok
A tak poważnie to "nie śmigam biegle po angielskiemu" ;) ale czy :
Cytuj
(From 7/98 Firehouse...can't find this years Annual Run Survey, so add a little for inflation  )
to nie znaczy, że dane pochodzą sprzed 10-ciu lat ?? (dodać małą inflację)
poza tym data tego postu to 10-26-2000  czyli też 8 lat temu jeszcze przed WTC

Jeśli biorąc pod uwagę :
Cytuj
Baltimore -- 18 to 35,000; 42 hour work week
To ja na rocznym PIT-11 mam prawie te 18.000 $   :rolleyes: licząc po dzisiejszym kursie dolara.
Cytuj
A mógłbyś podać źródło tej informacji?
Tak. nawet nie jedno....
Dwa lata temu odwiedził naszą jednostkę turystycznie strażak z Australii, który jeździł sobie po całej Europie i zwiedzał zabytki i jak on to mówił Fire Station
I ten koleś(Philip Grey) mówił nam, że po 1,5 roku służby(+ 6 miesiecy szkoleń przygotowawczych) zarabia 3.200 AUD /miesiąc co daje 38.400 kangurowych dolców rocznie. Czyli zarabiałby prawie 2 X więcej niż jego kolega w Marylandzie.
Równiez ok 2 lat temu nawiedził nas inny turysta z Tel Aviv -u. tez strażak.Mimo ogromnej bariery językowej (jego angielski był równie mocny jak mój ;) ) doszliśmy, że jego zarobki miesięczne w przeliczeniu na U$D to 2.200 :) a służby miał 5 years.
A jeśli chodzi o te 70.000 to tym razem kolega był w USA(2007) i też odwiedził Fire Station w NY.

Czy przesadził ?? Czy sie pomylił ?? Mogę go przebadać jak wróci z urlopu.
No teraz to już głowy nie daje....

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 06, 2008, 00:44:57 »
chłopy tu znowu nie oto chodzi kto ile zarabia ,,denim,, podał przykład ile zarabia strażak w.brytani wy też podajecie to samo ale on mówi konkretnie o jednym dlaczego oni maja a my nie morze da sie coś zrobić by mieć lepiej jak myślicie co 

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 06, 2008, 01:59:07 »
Pewnie że się da.... Ale trzeba by zmienić całą gospodarkę. Trzeba by skończyć wreszcie z "opiekuńczym państwem" gdzie płacimy wielkie podatki na urzędników wszelkiej maści. Na ponad 460 posłów o senatorach nie wspomnę. Większość pieniędzy budżetu zjada szeroko rozwinięta biurokracja.
Głupi przykład:
nasze pensje nie zależą od wytworzenia jakiegokolwiek dobra które możemy sprzedać czy ilości wyjazdów, za które nam się płaci. 
Nasze pensje są z podatków. A my z tych podatków(które otrzymujemy) również płacimy podatki. :D Czyli obracamy jedną i tą samą kasą. Przesyłają nam pieniądze i z tych pieniędzy część zabierają.... :) A na to też jest potrzebne mnóstwo ludzi żeby nam przelewać i z tych przelanych pieniędzy zabierać te 19% które znów za miesiąc do nas wróci w postaci wypłaty i znów zostanie odcięte 19 % W skrócie sami sobie również płacimy podatki, ale do tego potrzeba sporo urzędników żeby nam te pieniążki z konta(naszego) na konto(skarbu państwa) i odwrotnie przesyłali.....
Może piszę nie jasno ale dla mnie to bezsens.
I takich bezsensów jest mnóstwo i można by tu wymienić jeszcze kilka ale pora już późna...
Co do Anglii to trzeba się zastanowić jak tam realizowany jest budżet. na co głównie wydaja pieniądze.... czy maja tak mocno rozwiniętą państwową służbę zdrowia ? Czy rząd płaci całemu sektorowi szkolnictwa czy raczej w większości są prywatne szkoły ? I czy Anglik (jako podatnik) płaci tez 45% z zarobków na coś takiego jak nasz ZUS ?  I czy ewentualnie ich ZUS też marnuje ich pieniądze na budowę pałaców(siedzib) lub wprowadzał system komputerowy wart parę miliardów funtów który nie działa do tej pory.... ?
 Może u nich nie ma takiego marnotrawstwa pieniędzy i może mają mniejsze podatki ale skutecznie trafiają one bezpośrednio do budżetu ? Może to dlatego, że po 18 latach od obalenia komuny w Polsce dalej rządzą socjaliści poukrywani w różnych partiach ? Może dlatego ze ludzie są naiwni i głosują właśnie na nich bo im coś obiecują..... PO miała priorytetowy cel wprowadzić okręgi jednomandatowe co powodowałoby, że głosując na Zenka w razie wygranej wchodzi do sejmu Zenek a nie pierwszy na liście wyborczej.
Już się z tego wycofują twierdząc że dotyczyło będzie to tylko wyborów samorządowych..... Bo koalicjant się burzy...  ^_^ Koalicjant czyli PSL. Partia która wejdzie w koalicje z każdym SLD, AWS czy teraz PO .... byle u władzy.Jaka uniwersalna zgodność programowa...Oczywiście dla "dobra" rolników....
 Dlaczego żaden rząd od 1990 roku nie chce sprywatyzować służby zdrowia, szkolnictwa ? Może dlatego że straciliby "władzę" w postaci dzielenia tych pieniędzy a przy okazji zawsze coś można zap....ć. Za to myslą jak podnieść składkę na ubezpieczenie zdrowotne do 13% co spowoduje uszczuplenie wpływów do budzetu a nie rozwiąże problemu...
Wszystkie takie "niuanse" czy chcemy czy nie maja wpływ pośredni (czy tez bezpośredni) na nasze zarobki.
Żeby (jak to Premier mówił) ludziom opłacało się wracać do pracy do kraju to musi się wiele zmienić.... i to od samych podstaw.

sorry za brak składni w niektórych zdaniach ale nie chce mi sie poprawiać (1:58 w nocy)



Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 06, 2008, 11:15:29 »
Powiem wam koledzy, że podoba mi się system przedstawiania płac w krajach zachodnich i proponowałbym abyśmy na samym początku walk o dobrobyt wywalczyli aby przedstawiano u nas w Polsce zarobki roczne strażaków z wyszczególnieniem kto gdzie pracuje np:
- strażak stażysta pracujący w biurze - rocznie ...
- strażak stażysta pracujący na podziale bojowym - rocznie ...
- itd itd
i wtedy byłoby pewne zaskoczenie dla nas podziałowców bo zauważylibyśmy ogromną różnicę pomiędzy zarobkiem w biurze i na podziale osoby nawet na tej samej grupie w tym samym stopniu bo zapewne (bynajmniej u mnie w KM) dodatki służbowe się różnią ogromnie (różnica około 400 zł) no a o nagrodach nie wspomnę. :)
I to by był dobry początek wyrównania plac pomiędzy podziałem i biurem.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 06, 2008, 11:29:21 »
ok
d-ca zast - podział-  44.100 PLN (przychód)(podoficer -22 lata służby)
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 11:50:36 wysłana przez Geddeon »

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 06, 2008, 11:34:12 »
ok
d-ca zast - podział-  44.100 PLN (przychód)
witaj w klubie d-ca zastępu - podział - 40 524,83 (przychód) (oficer - 12 lat służby)
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2008, 12:44:37 wysłana przez inwigilator31 »

Offline mariano998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 06, 2008, 20:04:03 »
A co wy na to starzysta, podział-13320 (2 lata stażu)

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2008, 23:25:38 »
Teraz wystarczy podzielić te przychody przez 2,5 (średni kurs dolara) i będziemy mieli porównanie... Otrzymamy obraz jak Unia Europejska walczy z różnicami w poszczególnych krajach członkowskich... Nasze władze są nieskuteczne, ale unijne także nie kwapią się do wywarcia nacisku na nasz rząd...
Mam jeszcze pytanie do kolegów... Czy orientujecie się jak wygląda wysokość pensji strażackich w krajach post-komunistycznych, które wstąpiły do UE? Wiem, że w Czechach, strażacy stosunkowo dobrze zarabiają...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2008, 23:40:06 »
A co wy na to starzysta, podział-13320 (2 lata stażu)

Witam

Na szczęście pewnie ma ponad 500 nadgodzin rocznie, więc i tak nie ma kiedy wydać.
Oszczędności rosną na koncie.

Pozdrawiam

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 07, 2008, 09:07:07 »
Kolego Geddeon jak łatwo zauważyć wszyscy tu narzekają ale nikt nie chce pokazać swojego przychodu rocznego (szacunek dla stażysty) więc albo się wstydzą bo mają mniej niż kolega stażysta albo się wstydzą bo mają dużo więcej niż jest przewidywane :)
PS a gdzie ci koledzy związkowcy ?? niech pokażą ile mają przychodu (i bez takich tekstów, że dane tajne przez poufne)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 07, 2008, 09:12:52 »
Czemu ma służy takie przerzucanie się cyferkami? Chcecie to od razu napiszcie do Faktu. Dziewczyny z Auchan lub Biedronki na pewno będą czytać  z zapartym tchem.
@Inwigilator - nie masz tak źle (porównałem swój PIT)

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 07, 2008, 09:18:12 »
Czemu ma służy takie przerzucanie się cyferkami? Chcecie to od razu napiszcie do Faktu. Dziewczyny z Auchan lub Biedronki na pewno będą czytać  z zapartym tchem.
@Inwigilator - nie masz tak źle (porównałem swój PIT)
Wiem, i spodziewam się że też nie masz mniej.
Witam w dniu dzisiejszym:)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 07, 2008, 09:39:56 »
Powiem wam koledzy, że podoba mi się system przedstawiania płac w krajach zachodnich i proponowałbym abyśmy na samym początku walk o dobrobyt wywalczyli aby przedstawiano u nas w Polsce zarobki roczne strażaków z wyszczególnieniem kto gdzie pracuje np:
- strażak stażysta pracujący w biurze - rocznie ...
- strażak stażysta pracujący na podziale bojowym - rocznie ...
- itd itd
i wtedy byłoby pewne zaskoczenie dla nas podziałowców bo zauważylibyśmy ogromną różnicę pomiędzy zarobkiem w biurze i na podziale osoby nawet na tej samej grupie w tym samym stopniu bo zapewne (bynajmniej u mnie w KM) dodatki służbowe się różnią ogromnie (różnica około 400 zł) no a o nagrodach nie wspomnę. :)
I to by był dobry początek wyrównania plac pomiędzy podziałem i biurem.

Bardzo dobry pomysł.
Wg twego przykladu 400x12=4800 i bez nagodzin. Do tego automatycznie większa 13-tka itp.
To już ładna sumka.


Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 07, 2008, 09:44:59 »

Bardzo dobry pomysł.
Wg twego przykladu 400x12=4800 i bez nagodzin. Do tego automatycznie większa 13-tka itp.
To już ładna sumka.


dokładnie więc jak oni zastajkowaliby wtedy???

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 07, 2008, 11:56:55 »

Bardzo dobry pomysł.
Wg twego przykladu 400x12=4800 i bez nagodzin. Do tego automatycznie większa 13-tka itp.
To już ładna sumka.


dokładnie więc jak oni zastajkowaliby wtedy???

I dalej:
Cytuj
PS a gdzie ci koledzy związkowcy ?? niech pokażą ile mają przychodu (i bez takich tekstów, że dane tajne przez poufne)

Czy ty przypadkiem nie robisz za Trolla? Bo każdy temat sprowadzasz do jednego.

PS. Mój PIT wrzucę Ci na prv., bo nie chcę, żeby ktoś udaru dostał od tych zer.


Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 07, 2008, 12:00:24 »
Liczyłem na twój odzew w sprawie zz i sie nie myliłem :) nie chodzi mi tu o zadania czy aktywne życie zz (nie mam im nic do zarzucenia) tylko chodziło o to, żeby pokazać, że nie ma przewodniczącego lub jego zastępcy na stanowiskach ratownik czy d-ca zastępu :)
PS zera masz przed czy za przecinkiem??
A wracając do tematu wątka to czy się mylę jeżeli mówię o różnicy pomiędzy podziałem i biurem??? Powiedz to na przykładzie swojej Komendy.
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2008, 12:03:02 wysłana przez inwigilator31 »