Autor Wątek: Praca w UK dla strażaków z Polski  (Przeczytany 15697 razy)

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 07, 2008, 12:10:36 »
Temat wątku nie ma nic wspólnego z podziałem ZZ - reszta świata, na takie gadki jest osobny dział. Nie ma też nic wspólnego z podziałem PB - biuro, sam swego czasu założyłem specjalny wątek PB vs Biuro, opcja szukaj pomoże Ci go znaleźc. Tutaj chciałbym raczej poczytać wypowiedzi nt. warunków służby na zachodzie i możliwości podjęcia jej przez strażaka z Polski (kto wie, może się skuszę :rolleyes:)

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 07, 2008, 12:23:52 »
W Radzyminie mieszka Strażak ochotnik z pochodzenia Anglik, więc jakbyś chciał to podrzucę ci na priv jego nr tel i z nim pogadasz na temat pracy w angielskiej straży pożarnej.
PS oczywiście chodzi mi o Kevina. (ten z telewizji)
a tak dodatkowo skoro jesteś mocno zainteresowany to poczytaj: http://www.sgsp.edu.pl/studenci/pozarek/poz_4/4_4.php
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2008, 12:34:59 wysłana przez inwigilator31 »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2008, 12:45:31 »
Jeżeli bycie związkowcem daje wyższe zarobki to czuje się cholernie oszukany...
Nie dość że koledzy (nie związkowcy) zarabiają więcej to jeszcze z moich zarobków muszę odprowadzić 144 zł rocznie..
Normalnie skandal  ^_^


PS. O jak ten czas leci.... już 1000-czny post..... :(  a jeszcze nie dawno nie wiedziałem jak wstawić spacje....  ^_^
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2008, 12:50:21 wysłana przez Geddeon »

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 07, 2008, 12:50:37 »

PS. Mój PIT wrzucę Ci na prv., bo nie chcę, żeby ktoś udaru dostał od tych zer.


Dostałem to na priv i zwracam honor, ponieważ kwota przedstawiona (związkowiec) nie jest wygórowana (a stanowisko po tylu latach słuszne)
Pozdrawiam.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 07, 2008, 12:56:17 »
@ Invigilator - dzięki za dobre chęci, ale nie skorzystam - z Kevina taki strażak, jak ze mnie treser słoni, a co do artykułu - przyjemnie się czyta, ale nie o brodatych strażaków mi chodziło.

Geddeon radzę ci po przyjacielsku wypisz się chłopie. 144PLN w kieszeni, awanse posypią się jak z worka, a i nie będziesz musiał czytać napierdalanek na temat ZZ na forum. Same korzyści, wad nie widzę, bo przecież komendant jako nowy przyjaciel nie da Ci zrobi krzywdy ^_^.
Pozdrawiam.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 07, 2008, 13:09:55 »
Awanse mi już raczej nie grożą, a do napierdalanek sie przyzwyczaiłem i z czasem pewnie by mi ich trochę brakowało....... :D

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 07, 2008, 13:11:25 »
http://www.rokwbok.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=144&Itemid=38

Nie odnosi się to może typowo do strażaków ale wystarczy popatrzeć na średnią miesięczną zarobków i chyba wypadamy słabiutko :)
Polski nawet nie wstawili, żeby nas świat nie wyśmiał

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 07, 2008, 13:50:35 »
Polskę można by było wstawić w groszach i by wyglądało całkiem całkiem :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 07, 2008, 14:22:09 »
Cytuj
19.    Portugalia

a)    Informacje ogólne
Minimalna pensja ustalona na 2007 rok wynosi 470 euro = 1.692 zł

b)    Miesięczne wynagrodzenie w poszczególnych zawodach (2005 rok)
Specjalista ds. administracyjnych: 484 euro = 1.742 zł
Kierownik sklepu: 1 033 euro = 3.719 zł
Sprzedawca: 519 euro = 1.864 zł
Kasjerka: 406 euro = 1.457 zł
Programista komputerowy: 772 euro = 2.770 zł
Portugalia to ponoć najbiedniejszy kraj starej Mumii Europejskiej..... 

Offline sasza

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2008, 09:40:06 »
ok
d-ca zast - podział-  44.100 PLN (przychód)
witaj w klubie d-ca zastępu - podział - 40 524,83 (przychód) (oficer - 12 lat służby)

no to dołączam  -_- d-ca zastępu podział 36228,12 (przychód) 14 lat pracy

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2008, 14:01:41 »
Oczywiście należy pamiętać przychód to wszystko co otrzymaliście w całym roku podatkowym, z nagrodami itp.(brutto, bez uzyskania kosztów przychodu)

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 09, 2008, 23:06:31 »
Oczywiście należy pamiętać przychód to wszystko co otrzymaliście w całym roku podatkowym, z nagrodami itp.(brutto, bez uzyskania kosztów przychodu)
   I co to tak mocno duża za takie wymagania nawet z tymi dodatkami nie waloryzowanymi od paru lat ?
POZDRAWIAM

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PRACA W WIELKIEJ BRYTANI DLA STRAZAKOW Z POLSKI
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 11, 2008, 14:06:30 »
Watch Manager- ma 13507,86  miesięcznie a u nas 1/5 tego a mieszkania są droższe Polsce niż UK i wiele rzeczy samochody   :rolleyes:

Mieszkania tak,.... tylko, że u nas chleb kosztuje 2,60 PLN a u nich 3 GBP.... itd.

Offline inwigilator31

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 83
  • nie nabiore wody w usta, bo spale sie ze wstydu
Odp: PRACA W WIELKIEJ BRYTANI DLA STRAZAKOW Z POLSKI
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 11, 2008, 14:43:05 »
Watch Manager- ma 13507,86  miesięcznie a u nas 1/5 tego a mieszkania są droższe Polsce niż UK i wiele rzeczy samochody   :rolleyes:

Mieszkania tak,.... tylko, że u nas chleb kosztuje 2,60 PLN a u nich 3 GBP.... itd.
Nie bardzo rozumiem o co ci chodziło wiec może ja ci przedstawię to tak:
stażysta w PL 1000, zł - chleb 2,60
stażysta w UK około 2000 GBP - chleb 3,00 GBP
Zrozumiałeś????
nie przeliczaj funtów na złotówki tylko wtedy kiedy ci pasuje. a nawet ja przeliczysz to chleb w cenie różni się o 1,94 a wypłata???

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 11, 2008, 15:00:56 »
Nie przeliczajcie f na PLN. Nie ma sensu – patrzcie na proporcjonalną wartość pieniądza!

Co do cen – kilka przykładów:
„Dobry chleb” – ciężko, ale się trafia 1,05 f
Pizza taka do piekarnika – 2,50 f szt. (za 2 zapłacisz 3,50 f)
Coca cola 2 litry – 1,45 (za 2 zapłacisz 2,50f)
Piwo  Budweiser Premium puszka 4 x 440ml 4,28f (jakieś 2,43 za litr)
Piwo Tyskie butelka 500ml 1,32 butelka (jakieś 2,64 litr) jak kupisz 3 to 4 dostajesz gratis
Banany luzem – 0,77 za kg!

A najlepiej przeliczyć na paliwo! Ile kupicie za wypłatę litrów? W UK litr to koszt ok. 1,00f…

„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #40 dnia: Luty 11, 2008, 15:57:50 »
Mnie  ^_^ wychodzi około 500 litry  :rolleyes:.Zaznaczam ,że 75 litry  :rolleyes: to dodatek za brak mieszkania  -_-  -_-. Pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: PRACA W WIELKIEJ BRYTANI DLA STRAZAKOW Z POLSKI
« Odpowiedź #41 dnia: Luty 12, 2008, 10:18:47 »
Watch Manager- ma 13507,86  miesięcznie a u nas 1/5 tego a mieszkania są droższe Polsce niż UK i wiele rzeczy samochody   :rolleyes:

Mieszkania tak,.... tylko, że u nas chleb kosztuje 2,60 PLN a u nich 3 GBP.... itd.
Nie bardzo rozumiem o co ci chodziło wiec może ja ci przedstawię to tak:
stażysta w PL 1000, zł - chleb 2,60
stażysta w UK około 2000 GBP - chleb 3,00 GBP
Zrozumiałeś????
nie przeliczaj funtów na złotówki tylko wtedy kiedy ci pasuje. a nawet ja przeliczysz to chleb w cenie różni się o 1,94 a wypłata???

a kto przelicza????

to samo miałem na myśli:

czyli:

u nas kupsz za 1000 zł - 384 bochenki
a u nich za 2000 GBP - 666 bochenków  :wacko:

wiadomo, że to liczby szacunkowe....

Przestańmy zachwycać się tym co jest w UK... zadam proste pytanie... po jaką cholerę budżetówka płaci podatek dochodowy??? Przecież to są po raz kolejny zmielone pieniądze podatnika? To dodatkowy sztab urzędasów ... W polsce płacimy podatki od podatków, które są ponownie opodatkowane .... to pieniądze przenoszone sitkiem z dzbanka do dzbanka...
Zamiast odzielać na siłe skórkę od ziemniaka wystarczy wprowadzić 0% podatek dochodowy dla budżetówki ... zapewniam że tym samym pensje mogą być wyższe...

Po drugie w Polsce chcemy po 4 latach od wejścia do EU zarabiać tyle co oni... ale jak? Znacie takiego mądrego....

Nie przeliczajcie f na PLN. Nie ma sensu – patrzcie na proporcjonalną wartość pieniądza!

Co do cen – kilka przykładów:
„Dobry chleb” – ciężko, ale się trafia 1,05 f
Pizza taka do piekarnika – 2,50 f szt. (za 2 zapłacisz 3,50 f)
Coca cola 2 litry – 1,45 (za 2 zapłacisz 2,50f)
Piwo  Budweiser Premium puszka 4 x 440ml 4,28f (jakieś 2,43 za litr)
Piwo Tyskie butelka 500ml 1,32 butelka (jakieś 2,64 litr) jak kupisz 3 to 4 dostajesz gratis
Banany luzem – 0,77 za kg!

A najlepiej przeliczyć na paliwo! Ile kupicie za wypłatę litrów? W UK litr to koszt ok. 1,00f…



Paliwo jest kiepskim przelicznikiem .... po prostu w Polsce ponad 60% ceny to narzuty naszego kochanego państwa, bo tak naprawdę litr benzyny PB95 może kosztować 2,50 PLN....

PS; nie zrozum mnie źle...
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2008, 19:13:23 wysłana przez MGNACZUS »

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #42 dnia: Luty 13, 2008, 01:04:40 »
Cieszę się że coraz więcej osób zaczyna to zauważać.....
 Niestety mentalność nas Polaków potrafi zadziwić...
 - 75% chce kary śmierci ale głosuje na partie które są jej zagorzałymi przeciwnikami
- chcą płacić mniejsze podatki ale głosują na ludzi którzy w programach wyborczych tego nie przewidują
- chcą wolnego rynku ale głosują na tych co silnie chcą sterować wszystkimi gałęziami gospodarki
 i mógłbym tu tak poklei wymieniać czego chcą i jak głosują przeciw temu czego chcą....
Najgorsze jest jednak to, że tak naprawdę na ich wybór maja wpływ media które kreują tylko wybrane przez siebie partie (czy wszystkie partie maja taki sam czas antenowy ? bo ja widziałem tylko PiS i PO i trochę SLD) i sondaże które pokazują na kogo warto głosować a na kogo nie, bo "zmarnuja swój głos"
Większego kretynizmu nie słyszałem......ale to działa !! Bardzo dużo ludzi zmienia swoje opcje bo ich faworyci wg. sondażu OBOP-u lub innego manipulatorskiego klanu nie maja szans. :D
Tak jakby to był konkurs i wśród tych co głosowali na zwycięzcę zostaną rozlosowane bardzo atrakcyjne nagrody....  :rolleyes:
Wystarczy wprowadzić całkowity zakaz jakiegokolwiek sondowania od początku kampanii wyborczych (zakaz manipulacji) i podzielić czas antenowy w każdej TV równi na wszystkich wybieranych a efekty głosowania będą zaskakujące....
Bo wtedy będzie się głosować na program a nie na faworyzowane przez media partie....

Mam jeszcze jedno pytanie ?  Czy w UK jest coś takiego jak nasz kochany ZUS i ile kosztuje takie przymusowe (bądź też nie) ubezpieczenie ???

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #43 dnia: Luty 13, 2008, 16:22:37 »


Paliwo jest kiepskim przelicznikiem .... po prostu w Polsce ponad 60% ceny to narzuty naszego kochanego państwa, bo tak naprawdę litr benzyny PB95 może kosztować 2,50 PLN....



BRAVEHEART Paliwo najlepszy przelicznik – rząd w UK kradnie więcej! „Złodziejska marża” jest większa. Oni jeszcze muszą królową utrzymać!
Jednym słowem zobacz ile mimo złodziejstwa w ramach państwa kupisz za Swoją pensję a ile kupi człowiek na tym samym stanowisku, co Ty w UK.

Co do tego.


Mam jeszcze jedno pytanie ?  Czy w UK jest coś takiego jak nasz kochany ZUS i ile kosztuje takie przymusowe (bądź też nie) ubezpieczenie ???


Przykład
Pensja 1050 f brutto – najniższa pensja w UK – podaje jako przykład.


Na świstku do wypłaty wygląda to tak:
Podatek:                                           113.01
National Insurance (ubezpieczenie)          67.76
Do wypłaty:                                                869.23

National Insurance co to takiego? To tak jak nasz NIP – opłacanie składki daje prawo do emerytury, zasiłku dla bezrobotnych, macierzyńskiego i innych.
NIN służy do rejestracji podatnika w brytyjskim systemie ubezpieczeń społecznych i w systemie podatkowym. Osoba zarejestrowana lub jej pracodawca odprowadza na konto urzędu skarbowego w Anglii zaliczkę na podatek dochodowy w odpowiedniej do zarobków skali.

I to wszystko!

I teraz: masz prawo do podstawowej opieki zdrowotnej w NHS (odpowiednik naszego NFZ). Nie licz na darmowego dentystę. Chcesz więcej? Proszę bardzo – dodatkowe ubezpieczenia. Oni mają "koszyk usług medycznych". ALE jeśli przyjdziesz z ręką pod pachą - na pewno Cię przyjmą.

To samo z emeryturą możesz opłacać dodatkowo. Lub potem „brać” grosze.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #44 dnia: Luty 14, 2008, 09:47:47 »


Paliwo jest kiepskim przelicznikiem .... po prostu w Polsce ponad 60% ceny to narzuty naszego kochanego państwa, bo tak naprawdę litr benzyny PB95 może kosztować 2,50 PLN....



BRAVEHEART Paliwo najlepszy przelicznik – rząd w UK kradnie więcej! „Złodziejska marża” jest większa. Oni jeszcze muszą królową utrzymać!
Jednym słowem zobacz ile mimo złodziejstwa w ramach państwa kupisz za Swoją pensję a ile kupi człowiek na tym samym stanowisku, co Ty w UK.

Co do tego.


Mam jeszcze jedno pytanie ?  Czy w UK jest coś takiego jak nasz kochany ZUS i ile kosztuje takie przymusowe (bądź też nie) ubezpieczenie ???


Przykład
Pensja 1050 f brutto – najniższa pensja w UK – podaje jako przykład.


Na świstku do wypłaty wygląda to tak:
Podatek:                                           113.01
National Insurance (ubezpieczenie)          67.76
Do wypłaty:                                                869.23

National Insurance co to takiego? To tak jak nasz NIP – opłacanie składki daje prawo do emerytury, zasiłku dla bezrobotnych, macierzyńskiego i innych.
NIN służy do rejestracji podatnika w brytyjskim systemie ubezpieczeń społecznych i w systemie podatkowym. Osoba zarejestrowana lub jej pracodawca odprowadza na konto urzędu skarbowego w Anglii zaliczkę na podatek dochodowy w odpowiedniej do zarobków skali.

I to wszystko!

I teraz: masz prawo do podstawowej opieki zdrowotnej w NHS (odpowiednik naszego NFZ). Nie licz na darmowego dentystę. Chcesz więcej? Proszę bardzo – dodatkowe ubezpieczenia. Oni mają "koszyk usług medycznych". ALE jeśli przyjdziesz z ręką pod pachą - na pewno Cię przyjmą.

To samo z emeryturą możesz opłacać dodatkowo. Lub potem „brać” grosze.


... no to rzeczywiście... tylko że tam okradają bogatych a tu biednych ... być może tylko ta różnica :)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Praca w UK dla strażaków z Polski
« Odpowiedź #45 dnia: Luty 15, 2008, 10:30:29 »
Cytuj
... no to rzeczywiście... tylko że tam okradają bogatych a tu biednych ... być może tylko ta różnica
Nie ma różnicy bogaty czy biedny....
Prawo i stawki podatkowe powinny być równe dla wszystkich.
Zawsze ten co zarobi więcej zapłaci więcej podatku. Ale jak to np. u nas jest ten co ma wieksze dochody dostaje większy podatek po przekroczył "próg".
I zwykle tak kombinuje żeby to właściwie ominąć.....