Autor Wątek: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?  (Przeczytany 11286 razy)

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
nie patrzyłem w książki, bo wpadłem przypakiem na forum. dzięki za informacje z góry.

Offline strażak1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 01, 2008, 14:54:23 »
 z tego co się orientuję to stażysta nie otrzymuje mundurówki, natomiast jeśli chodzi o trzynastkę to naliczana jest na takich samych zasadach jak innych strażaków czyli z wynagrodzeń z poprzedniego roku kalendarzowego

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 01, 2008, 14:59:42 »
czyli 1/12 pensji za każdy miesiąc, tak? za poprzedni rok.

Offline bb

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 01, 2008, 16:32:05 »
stażysta dostaje mundurówkę, tylko że jest to chyba 1/3 tego co strażak w służbie stałej.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 01, 2008, 23:03:15 »
Jak dostaniesz to się dowiesz. Nie ma u ciebie kwatermistrzostwa lub księgowości, że takie pytania zadajesz na forum. Podałbym ci moje przychody z tych źródeł, ale nie chcę u ciebie wywołać depresji. Do straży się wstępuje, aby ratować życie ludzkie i mienie, a nie dla mundurówki i trzynastki. Jak jeszcze nie jesteś w PSP to nie wstępuj bo się nie opłaca.
Reszta niech się zastanowi co pisze.
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 02, 2008, 11:07:53 »
I jak zawsze odsyłam do przepisów...... warto zajrzeć w google (tylko trzeba wiedzieć czego szukać i chcieć poświęcić trochę czasu na to) oraz na strony Komendy Głównej w dział kwatermistrzostwo.
Tam znalazłem: Rozporządzenie MSWiA w sprawie wysokości i warunków otrzymywania przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej równoważnika pieniężnego w zamian za umundurowanie. O 13-tce to poszukaj już sam (na pewno ją dostajesz w następnym roku po przepracowaniu min 6 mies w PSP w wysokości jednej pensji - co do czasu od przyjęcia do końca roku (o ile nie ma 6 mies pracy) to nie jestem pewien, więc się nie wypowiem na ten temat). pozdr
tematem jest mundurówka i 13-tka!!!! Posty o celach, priorytetach i służbie są w innych tematach.
Trzymajmy się tematu. pozdr
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2008, 23:17:18 wysłana przez Ajax »
EGO = 1 / wiedza

Offline 01greg1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2008, 20:13:51 »
Jeżeli nic nie dostał z sortów to  :800zł :mellow:

Offline BOBO

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 09, 2008, 21:42:30 »
NOWY  ty sie chłopie zastanów co piszesz kazdy z nas ma powolanie ale wiadomo ze powolaniem i satysfakcją rodziny nie nakarmisz, chyba że u Ciebie jest inaczej. PZDRAWIAM
a ósmego dnia BÓG stworzył strażaka

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 09, 2008, 22:00:01 »
Hm...
Cytuj
Do straży się wstępuje, aby ratować życie ludzkie i mienie, a nie dla mundurówki i trzynastki. Jak jeszcze nie jesteś w PSP to nie wstępuj bo się nie opłaca.
Chyba nie do końca tak jest jn:
Cytuj
kazdy z nas ma powolanie
Ogólnie trzeba przyznać, że jest coraz mniej chętnych i coraz więcej z nich nie zalicza podstawowych testów spr. fiz., a  o badaniach MSWiA nawet nie wspomnę.  :angry:
Pozdr.
Ps. Trochę nie nt., ale w odn. jw.

Trzymajmy się raczej BOBO w/w tematu




« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2008, 22:07:54 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 09, 2008, 22:52:58 »
   Pięknych określeń używacie ale trzeba żyć i jeść. A tu abu abu ,,C ka dezerterzy,,
POZDRAWIAM

Offline Hydrant

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 10, 2008, 17:05:45 »
Jak dostaniesz to się dowiesz. Nie ma u ciebie kwatermistrzostwa lub księgowości, że takie pytania zadajesz na forum. Podałbym ci moje przychody z tych źródeł, ale nie chcę u ciebie wywołać depresji. Do straży się wstępuje, aby ratować życie ludzkie i mienie, a nie dla mundurówki i trzynastki. Jak jeszcze nie jesteś w PSP to nie wstępuj bo się nie opłaca.
Reszta niech się zastanowi co pisze.
Pozdrawiam
Jak jesteś taki honorny "Nowy" to wogóle nie bierz kasy z biednej PSP!
Pozdr.

Offline sagan555

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 10, 2008, 17:37:07 »
Z doswiadczenia jesli masz juz sluzbowy mundur to mundurowki ok 600 zł, a trzynastka jak wszyscy.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 11, 2008, 23:23:44 »
01greg1, BOBO, waldek1, Hydrant, sagan555
Widzę, że w dalszym ciągu nie wiecie o co chodzi. Po kwotach jakie wymieniacie wiem dlaczego. Spróbuję bardziej dosadnie. Żebyście zrozumieli tak naprawdę o czym napisałem i co miałem na myśli i nie strugali RobenHoodda, bo przecież pracujecie dla kasy (tu musimy coś sobie wyjaśnić – ja pełnię służbę) to już bądźcie szczerzy do końca: WASZE ZAROBKI ZA 2007 ROK (tam gdzie kropki wpiszcie kwoty) niech sobie inni poczytają:
1. Wypłata co miesiąc (kwota) .............................
2. Suma nagród za 2007 .........................
3. Suma innych dodatków (wyszczególnij w pozycjach jakie jakie) ...........................
4 Ogólny przychód i dochód  roczny ......................./.......................
No Panowie jak dalej nie wiecie o co chodzi, to pozostaje wam być szczerymi do końca. Chętnie poczytam, inni pewnie też.
Pozdrawiam
Acha u mnie we wszystkich pozycjach widnieje „0” = „ZERO”, ja pełnię służbę charytatywnie.

Ajax
Cytuj
Chyba nie do końca tak jest jn:
kto jak kto, ale ty powinieneś wiedzieć o co mi chodzi, sam nie raz ucinałeś takie dyskusje na forum, dlaczego teraz jest inaczej ???

Jeszcze raz
Pozdrawiam
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 11, 2008, 23:40:18 »
śledzę ten wątek od dłuższego czasu bo sam jestem ciekawy ile tak naprawdę zarabia stażysta i powiem szczerze ze troche racji w tym jest ze szkoda że nikt tak naprawdę nie napisał "Jak ja byłem stażystą to dostawałem xxx zł (lub u mnie dostają xxx zł - przecież w pracy rozmawia się o takich rzeczach może nie z wszystkimi ale się rozmawia) więc powinieneś dostać coś koło tego" i też by nowy wiedział
ale nowy oni i tak nie podadzą takich danych zresztą chyba to już ochrona danych osobowych ewentualnie jak są radnymi to mogą  :mellow:
prawda tak ja np. kocham straż i w OSP nie dostajemy ani złotówki za akcje (przynajmniej u mnie) więc robie za 0zł ale ze w PSP też to mi się wierzyć nie chce.
POZDRAWIAM  ^_^
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 11, 2008, 23:52:44 »
śledzę ten wątek od dłuższego czasu bo sam jestem ciekawy ile tak naprawdę zarabia stażysta i powiem szczerze ze troche racji w tym jest ze szkoda że nikt tak naprawdę nie napisał "Jak ja byłem stażystą to dostawałem xxx zł (lub u mnie dostają xxx zł - przecież w pracy rozmawia się o takich rzeczach może nie z wszystkimi ale się rozmawia) więc powinieneś dostać coś koło tego" i też by nowy wiedział
Poczytaj sobie lepiej starsze wątki np takie jak ten lub też ten i jeszcze wiele podobnych
wielu ludzi już poruszało te tematy, trzeba tylko się przysiąść do forum ...
EGO = 1 / wiedza

Offline darekfire

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 12, 2008, 08:13:44 »
Stażysta w okresie stażu nie dostaje wo gule mundurówki jedynie trzynastkę licząc 1/12 przepracowanych miesięcy ,chyba że pracujesz rok to otrzymasz średnia z roku.
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2008, 08:50:05 wysłana przez darekfire »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 12, 2008, 16:19:19 »
dzięki robn jak będę miał czas to z pewnością przeczytam na razie jestem dość zajęty więc kieruję się tylko bieżącymi postami.
A miesięcznie na ręke to ile stażysta dostaje w zł??
a ile jak już nie jest stażystą?? (zł)
Pytam z czystej ciekawości  :mellow:
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 12, 2008, 16:42:38 »
to przeczytaj, ten czas co poświęciłeś na pisanie swojego posta mógłbyś poświęcić na zerknięcie na te linki i byś wszystko wiedział....
jak w przysłowiu... mówił dziad do obrazu a obraz ani razu....
EGO = 1 / wiedza

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2008, 20:58:06 »
A miesięcznie na ręke to ile stażysta dostaje w zł??
a ile jak już nie jest stażystą?? (zł)
Pytam z czystej ciekawości  :mellow:

KM PSP Warszawa (stażysta - 9 m-cy) = 1120 zł.  Jakieś pytania ? Pracuję w straży, bo zawsze chciałem i pracował będę i proszę nie pisać tandetnych odp. na proste pytania inny stażystów ( do "nowego").  Po to jest forum i się rozmawiam o wszystkim, do tego anonimowo, więc rozmowy są luźniejsze. Jeśli pytam o przykładową kwotę co do konkretnej sprawy to oczekuję, że ktoś kulturalnie odpisze. Jak nie będzie odp. to sam poszperam w przepisach i odpowiem jak takowe pytanie gdzieś spotkam. Komentarze w stylu "należy się szmata i rejon" są ośmieszjące dla piszącego. U mnie kolego "nooowy", jak siebie nazywasz, szmatę i rejon trzyma nawet d-ca zmiany.  I wszystko jest OK, jak się wyrobie to zrobię to za niego, jak nie to sam śmiga i koniec.
Takich jak Ty określić można, jako...taki mały "przerost formy nad treścią". Myślę, że wiesz jak to zinterpretować. Bez głupich komentarzy, bo słabe to jest.
Każdy kiedyś zaczynał i uwierz mi, 99% stażystów wie co ma robić na początku służby w PSP, bez Twoich pouczeń.
Pozdrawiam młodych. Trzymajcie się.  :mellow:  :mellow:  :mellow:   :mellow:  :mellow:  :mellow:

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2008, 21:39:01 »
No właśnie... Zauważyłem, że niektórym "starym" odp..dala przed emką. Szczególnie jeśli chodzi o kierowców. Jakby zjedli wszystkie rozumy. Ale nic na to nie poradzimy...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline elangatus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 12, 2008, 23:26:05 »
"śledzę ten wątek od dłuższego czasu bo sam jestem ciekawy ile tak naprawdę zarabia stażysta i powiem szczerze ze troche racji w tym jest ze szkoda że nikt tak naprawdę nie napisał "Jak ja byłem stażystą to dostawałem xxx zł "

Jak byłem stażystą dostawałem 1980000(milion dziewięset osiemdziesiąt)
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2008, 23:32:44 wysłana przez elangatus »

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2008, 15:48:35 »
Czyli można trafić na normalnych ludzi (fire-worker)
a nie mędrców rozumiem dobrze jest wiedzieć 1/12 pensji rocznej itp. ale jak nie znasz kwot to formułki ułamkowe ci do niczego się nie przydadzą poza tym ogólnie na forum są też laicy albo tacy też je czytają więc prościej jest powiedzieć wprost.
Nie ma co się wywyższać bo czy jesteś w górach czy nizinach czy jaką masz funkcje to i tak stąpasz po tej samej ziemi co inni więc jesteś równy innym.
Pozdrawiam
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Góral

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 13, 2008, 16:13:19 »
No właśnie... Zauważyłem, że niektórym "starym" odp..dala przed emką. Szczególnie jeśli chodzi o kierowców. Jakby zjedli wszystkie rozumy. Ale nic na to nie poradzimy...

Nie tylko kierowcom. Czasami mam wrażenie, że ktoś kto ma blisko do emerytury domaga się specjalnych przywilejów-jak to u nas mówią "strażak specjalnej troski". Cóż-nic na to się nie poradzi. Ja uważam, że dopóki się służy to wszyscy powinni być na tych samych prawach-szanuję tych z większym stażem i uczę się od nich jak najwięcej (oczywiście tylko tych przydatnych cech, fochy pomijam), jednakże jeżeli coś trzeba zrobić to wybitnie mnie odrzuca to "chowanie" się za tarczę lat służby. Podkreślam, że to wyjątki ale się zdarzają. Na szczęście pracuję w większości z normalnymi ludźmi i oby tak było dalej. Aha-służę ponad 6 lat i wcale mi korona z głowy nie spada, jak pomagam koledze na stażu w jego rejonach czy też w innych pracach. Tym się buduje więź między nami. Jeżeli zawsze będę traktował "młodych" z góry to co oni o mnie pomyślą? Także starzy wyjadacze-czasem warto dostrzec nawet w stażyście człowieka. Pewnie niektórych przyprawia to o mdłości ale cóż-są ludzie i ludziska:)

A co do zarobków:stażysta dostaje w pierwszym roku około 1150 zł, dodatek zależy od komendanta. Ja schodziłem ze stażu z kwotą 930 zł. Mundurówka-800 zł, trzynastka naliczana jak dla innych, nagrody-cóż-zależy od komendanta (zawsze mniej niezależnie od ilości włożonej pracy w służbę). Musicie przetrwać jakoś te 3 długie lata. Co prawda później nie ma kokosów, ale przynajmniej nie patrzą na Was przez pryzmat gorszego stażysty....

strażak79

  • Gość
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2008, 20:54:54 »
st. strażak w tym roku kończę staż 1090 zł m-c netto

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 13, 2008, 21:50:41 »
st. strażak w tym roku kończę staż 1090 zł m-c netto
Masakra!!!  U mne w jednostce są 3 osoby z podobnym stażem i mają coś około 1700 zł netto.To Twój komendant myśli, że wszystkie podwyżki w kraju Ciebie nie dotyczą??? Co za człowiek! Powodzenia stary