Autor Wątek: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?  (Przeczytany 11283 razy)

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2008, 09:52:30 »
st. strażak w tym roku kończę staż 1090 zł m-c netto

Troszkę to dziwne że tyle masz umnie tyle ma str. co swierzo po kursie przychodzi a ty musisz mieć co najmniej 1190 lub 1310 plus dodatki czyli około 1900 brutto a 1700 na rąsie
a co do munduruwki to jakieś 800 złotych 13-stka cała
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2008, 06:29:22 wysłana przez Butel »

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2008, 10:51:21 »
KM PSP Warszawa (stażysta - 9 m-cy) = 1120 zł. 
Źle mnie zrozumiałeś i niepotrzebnie się denerwujesz. Bardzo się cieszę, że wątek się rozwija. Na razie wiemy:
a) stażysta ma netto 1090 zł.
b) w KM PSP w W-wie ma 1120 zł. (netto czy brutto)
c) lub netto ok. 1700 zł.
Z tego co, można zauważyć dobry stażysta nie ma tak źle (ok. 1700 netto). Znacznie lepiej niż początkująca pielęgniarka, górnik, celnik, lekarz, nauczyciel, policjant, żołnierz i jeszcze parę innych grup zawodowych. I to już wiemy.
Cytuj
Po to jest forum i się rozmawiam o wszystkim, do tego anonimowo, więc rozmowy są luźniejsze.
...sam poszperam w przepisach i odpowiem jak takowe pytanie gdzieś spotkam.
Właśnie luźniejsze i do tego nie każdemu chce się szperać. Jeśli możecie to napiszcie ile w sumie nagród (w zł) i jakie dodatki (w zł.) dostaje stażysta w ciągu roku, a że rozliczenia są już rozdawane może dorzucicie jaki dochód rocznie osiąga stażysta.
Cytuj
Jeśli pytam o przykładową kwotę co do konkretnej sprawy to oczekuję, że ktoś kulturalnie odpisze. ...Bez głupich komentarzy, bo słabe to jest.
też tak myślę bo właśnie o kulturę i rozsądek tu chodzi, a nie głupie komentarze
Cytuj
  Jakieś pytania ?
i owszem, mam jedno odnośnie
Cytuj
U mnie kolego "nooowy", jak siebie nazywasz, szmatę i rejon trzyma nawet d-ca zmiany.  I wszystko jest OK, jak się wyrobie to zrobię to za niego, jak nie to sam śmiga i koniec.
czy możesz zaspokoić moją ciekawość i podać, w której to JRG w W-wie i na której zmianie d-ca zmiany trzyma szmatę, ma swój rejon i śmiga, a jak się stażyści wyrobią – poprowadzą i rozpiszą szkolenia, zrobią grafiki, wypełnią indywidualne karty, zaplanują urlopy, wypełnią książkę PB i rozkazów, zrobią dokumentację po zdarzeniu i ćwiczeniach, załatwią parę spraw zleconych przez d-ctwo JRG i K-ta – to mu pomogą. I bardzo bym prosił aby to nie był
Cytuj
...taki mały "przerost formy nad treścią". Myślę, że wiesz jak to zinterpretować.
tylko konkretne i rzeczowe odpowiedzi. Mimo, że anonimowo to jednak trzeba brać odpowiedzialność za swoje słowo, także te pisane.

Pozdrawiam młodych. Trzymajcie sie. - i nie tylko, starych również, jak to mówią „strażaków specjalnej troski”, bo przecież my też nimi kiedyś będziemy – młodość nie trwa wiecznie.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline rekin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2008, 11:53:21 »
Cytat od Magika8311
"Troszkę to dziwne że tyle masz umnie tyle ma str. co swierzo po kursie przychodzi a ty musisz mieć co najmniej 1190 lub 1310 plus dodatki czyli około 1900 brutto a 1700 na rąsie"


dziwne, że tak mało,ale jest to mozliwe bo jesli jest na pierwszej grupie przez cały ten okres i dodatku ma z 60 zł to jest to możliwe. Wszysto zależy od komendanta, a nie jest nigdzie napisane, że musi dostac na okresie próbnym  drugą grupe lub wiekszy dodatek służbowy. tutaj są dwa wytłumaczenia: albo zły strażak albo komendant "oszczędza"
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 11:59:11 wysłana przez rekin »

strażak79

  • Gość
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 14, 2008, 12:58:49 »
st. strażak w tym roku kończę staż 1090 zł m-c netto

Troszkę to dziwne że tyle masz umnie tyle ma str. co swierzo po kursie przychodzi a ty musisz mieć co najmniej 1190 lub 1310 plus dodatki czyli około 1900 brutto a 1700 na rąsie


1090 jest to kwota wynagrodzenia za II 2008 jaką miałem przelaną na konto.

Offline fire-worker

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 14, 2008, 21:19:02 »
musisz uwierzyć na słowo, że d-ca pomaga w robieniu rejonów i koniec. Na tym polega "pic" tego forum, że można pozostać anonimowym. Czasem o kilka słów za dużo nawet w dobrej wierze, a  znajdzie się jakiś koleś, który przekręci i kłopoty murowane. Niektórzy są wręcz stworzeni do takiego wbijania szpili, a mam wrażenie że w PSP jest sporo ludzi pilnujących swojego stołka i gotowych zrobić wszystko, by dostać się dalej. Przykre, ale prawdziwe.  :mellow:

Nt.? PW!
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2008, 21:24:23 wysłana przez Ajax »

Offline MAGIK8311

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
  • Bogu na chwałe,ludziom na pożytek...
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 21, 2008, 08:59:58 »
Cytat od Magika8311
"Troszkę to dziwne że tyle masz umnie tyle ma str. co swierzo po kursie przychodzi a ty musisz mieć co najmniej 1190 lub 1310 plus dodatki czyli około 1900 brutto a 1700 na rąsie"


dziwne, że tak mało,ale jest to mozliwe bo jesli jest na pierwszej grupie przez cały ten okres i dodatku ma z 60 zł to jest to możliwe. Wszysto zależy od komendanta, a nie jest nigdzie napisane, że musi dostac na okresie próbnym  drugą grupe lub wiekszy dodatek służbowy. tutaj są dwa wytłumaczenia: albo zły strażak albo komendant "oszczędza"

albo zły strażak albo komendant "oszczędza" nad ty pierwszym bym się zastanowił co do drugiego to raczej zgadzam się z tobą


Offline yasko05

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
trzynastka
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 09, 2010, 11:26:17 »
Witam wszystkich serdecznie jeżeli pracuję na stałe od 1 listopada to przysługuję mi trzynastka i mundurówka?


Cytuj
No to nie zbyt fajnie, podobnie jest z mundurówką?
« Ostatnia zmiana: Luty 09, 2010, 12:39:11 wysłana przez Ajax »

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: trzynastka
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 09, 2010, 12:18:08 »
Komu się należy "trzynastka"?

Cytuj
Pracownik nabywa prawo do trzynastki w pełnej wysokości po przepracowaniu u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego. Osoba, która nie przepracowała u danego pracodawcy całego roku kalendarzowego, nabywa prawo do trzynastki w wysokości proporcjonalnej do okresu zatrudnienia pod warunkiem, że okres wynosi przynajmniej sześć miesięcy

trzynastka

  • Gość
Odp: trzynastka
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 09, 2010, 12:46:46 »
Z mundurówką jest podobnie?

Offline night-falcon1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 09, 2010, 15:40:42 »
siema!
z tego co wiem, to stazysta dostaje na poczatek jakies 1500- 1600 na łape.
dziwi mnie, ze niektorzy tak sie boją podawać konkretne kwoty :milcz:
pozdro!

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: ile strażak stażysta dostaje mundurówki i trzynastej pensji?
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 09, 2010, 22:33:05 »
Witam. Osobiście mam małą alergię na pojęcia "powołanie" czy
Cytuj
Do straży się wstępuje, aby ratować życie ludzkie i mienie, a nie dla mundurówki i trzynastki.
. Jesteśmy w wątku "zawodowców" więc bardziej skłaniam się ku twierdzeniu że strażak powinien być "profesjonalistą" wynagradzanym jak "profesjonalista". Państwo płaci = państwo wymaga (i na odwrót) . I tyle. Czasy "dra Judyma" czy innej "Siłaczki" minęły bezpowrotnie.
Poza tym bądźmy precyzyjni - jako funkcjonariusze PSP nie otrzymujemy "trzynastki".
W "mojej" komendzie stażyści otrzymują średnio 1500 netto.