Autor Wątek: Kupno nowego auta  (Przeczytany 20083 razy)

Offline ballack-fajerman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
  • KOOOOOKS
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 31, 2008, 21:37:28 »
Sylwek jak dla mnie  Mercedes i Man to najlepsze auta do straży -_-My posiadamy MAN-a TGM 13.280 od Stolarczyka i spisuje sie super  jak na nasze położenie gdy trzeba wjechać w grząski teren.... osobiście polecam,choć trochę drogi bo kosztował 535 tysięcy zł :mellow:
Gdy obowiązek wezwie mnie tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj bym życie ludzkie ocalił.
Pozwól niech dziecko póki czas z płomieni cało wyniosę.
Przerażonego starca daj ustrzec przed strasznym losem.  Daj Panie, czujność abym mógł najsłabszy słyszeć krzyk  Daj sprawność i przytomność bym ugasił pożar w mig.  Swe powołanie pełnić chcę i wszystko z siebie dać. A jeśli taka wola Twa bym życie dał w ofierze.  Ty bliskich mych w opiece miej, o to Cię proszę szczerze.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 31, 2008, 22:21:25 »
Dzięki
w zasadzie zbieramy 600 tys ale zaczynam wątpić czy dokładnie taką kwotę uda się zebrać mamy nie jasna sytuacje z PZU ale dopiero jak sie rozstrzygnie to wam powiem o co chodzi bo nie chce wyprzedzać pewnych rzeczy :)
Trzeba myśleć pozytywnie :) Długo zbieraliście pieniądze na to auto??
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Rafaello-OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 01, 2008, 09:26:12 »
Pieniądze zależy jak Ci się uda, czasem trwa to rok , dwa, my starania o MANa TGM 13.280 rozpoczęliśmy kilka lat temu ale opłacało się gorąco polecam ten samochód. 

Offline MERCEDES1326

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 09, 2008, 21:12:28 »
Koledzy nie kombinujcie ,kupujcie nowe auta nie ważne jakiej firmy mercedes man czy renówka może być i iveco .Jeżeli macie możliwość bierzcie i wymagajcie od producenta zabudowy, nowoczesnego  i trwałego wyposażenia.Panowie cała europa na tym sprzęcie się toczy i nie ma co wybrzydzać.I tak będą te nowe wozy lepsze ,od naszych poczciwych starów i jelonków.Choć ja mam sentyment do tych wozów i w swojej jednostce mam stara  po karosacji i jelcze, ale mam też mercedesa średniego i forda transita  technicznego z 2006 roku.W przyszłym roku będzie jeszcze jeden nowy mercedes średni.Wyciągajcie rękę po kasę gdzie się  da, czy to do zarządu wojewódzkiego straży,może być ochrona środowiska ,PZU a nawet z uni europejskiej i przedewszystkim z uni.Porozmawiajcie z burmistrzem czy wójtem a najlepiej z przewodniczącym rady gminy bo sami tego zakupu nie udzwigniecie.Jeżeli kasa z uni to potrzebny jest wklad własny i mała górka papierów.Piszę wam to z własnego doświadczenia bo już to przerabialiśmy jako zarząd osp.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 13, 2008, 15:41:35 »
No i dramatu ciąg dalszy...
Zarząd Wojewódzki jak na razie pieniędzy nam nie przyznał ale podjął uchwałę że jeśli ktoś zrezygnuje lub dostaną większe pieniądze z góry to dostaniemy dotację jako pierwsi. Dofinansowali zakup 4 średnich aut na całe województwo łódzkie, nie wiem dokładnie ile na lekkie i ile na karosację.
pewnie to subiektywne zdanie ale te lekkie przydają się do akcji pewnie w 10% jednostek, które je mają bo w części to auta na zawody i imprezy na szczęście są też takie gdzie faktycznie jeżdżą do wypadków itp. co do karosacji to rozwiązanie takie jak klejenie dziurawej dętki zamiast wymiana na nową, ale jak nie będzie wyjścia to też tak trzeba będzie zrobić.
Nie rozumiem polityki którą prowadzi związek to polityka ilości nie jakości.
Nadzieja jeszcze w KW PSP coś tam powinno być od nich ale nie wiadomo kiedy
tymczasem cena auta poszła w górę. Myślimy już nawet o napędzie 4x2 zamiast 4x4 (który jest pewniejszy).
Gdyby ZW OSP przyznał pieniądze to zgromadzone byśmy mieli między 550 a 560 tys. zł i już by było.
Skąd można jeszcze czasem kilka osób pisze o środkach UE coś faktycznie można dostać??
UE daje np. na lasy ale przecież te lasy trzeba czasami czymś gasić i w tym miejscy nasz "szanowny" rząd poprzedni przespał chyba sprawę.
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline grzesiekstrazak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 18, 2008, 12:17:50 »
Witam druhów. planujemy zakup nowego auta do naszej jednostki.Myślimy o zakupie średniogo samochodu ratowniczo-ekologiczno- gaśniczego na podwoziu uterenowionym 4x4 Prosiłbym o informacje skąd można pozyskać dostacje, dofinansowania. Z jakich wy skorzystaliście i w jakiej wysokości. Chciałbym także powiedzieć że nie jesteśmy jednostką włączoną do KSRG. Prosiłybym o informacje na meila osp_medromierz@interia.pl

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:22:45 »
Witam minęło trochę czasu jak wyskoczył mi komunikat ze nie pisano w tym wątku od 60 dni to się zastanowiłem...
PANOWIE JEST REZULTAT doprowadziłem do kupna nowego auta :) na początku roku będzie przetarg
pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Łódzkiego działanie II.5 naprawde warto UE refunduje 85% kosztów
szczegóły:  http://www.rpo.lodzkie.pl/RPO/index.html
w innych województwach będzie podobnie.
Ale teraz Pytanko czy podtrzymujecie ze najlepiej kupić MANa od Stolarczyka??
to ważne ponieważ teraz piszemy opis przedmiotu
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 04, 2008, 12:27:51 »
Widziałem ostatnio MAN'a TGM 18.330, karosowanego przez Stolarczyka - nówka, obecnie uzbrajany w jednej z 3miejskich JRG, jeszcze nie jest w podziale ;-) Pierwsze wrażenia "przyszłej obsługi" bardzo pozytywne :-)

http://www.stolarczyk.pl/produkty-ciezkie.html -> "MAN TGM 18.280/18.330 4x4  |  Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy"
Tyle, że tam mocowania AODO znajdowały się w kabinie ;-)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 04, 2008, 12:34:11 wysłana przez sheldon »
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 04, 2008, 17:27:46 »
PANOWIE JEST REZULTAT doprowadziłem do kupna nowego auta :)
Chyba trochę na wyrost mówisz :)
Z Twoich słów wynika ze doprowadziłeś narazie do wstępnych przymiarek do przeprowadzenia przetargu - fakt że przekonanie odpowiednich osób o konieczności zakupu nowego samochodu to pewien sukces, ale jednak to dopiero początek drogi. Zapewne spędzisz wiele godzin ( Ty i inne osoby zaangażowane w tę sprawę) na sporządzaniu wniosków, uzgodnień, rozliczeń itp. jednak bez pierwszego kroku nie ma następnych wiec życzę powodzenia i wytrwałości.
A co do konkretnych przymiarek , to osobiście radziłbym nie nastawiać się tak od razu na konkretnego wykonawcę. Każdy z samochodów ma swoje zalety i wady, więc najpierw wypada zapoznać się z różnymi ofertami, aby przemyśleć i zastanowić się co rzeczywiście WAM będzie potrzebne , a co będzie najwyżej ładnym ozdobnikiem z którego się praktycznie nie korzysta - za wszystko trzeba płacić , więc warto się dobrze zastanowić.   
 PS A słowa które cytowałem będziesz mógł tak naprawdę zapewne wypowiedzieć nie wcześniej niż za rok czasu ;) Dlatego jeszcze raz życzę powodzenia.

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 04, 2008, 22:15:54 »
Nad wyrost może trochę są, ale kolego drogi przetarg jest zaplanowany na styczeń a realizacja najpóźniej w pierwszym tygodniu lipca 2009 i jak dla mnie w porównaniu z okresem jaki zajął mi starania się o doprowadzenie sprawy do etapu na którym się znajduje teraz to niedaleka przyszłość. Dziękuje z pewnością się przyda bo wiem jak przy przetargach się pracuje i ile człowiek zje nerwów...
Wspieramy się opiniami i podpowiedziami technicznymi m. in. z KP PSP oraz KW PSP
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 06, 2008, 17:11:57 »
W moim powiecie ostatnio jedna z OSP zakupiła Mercedesa Atego z BOCARu. czy ktos może wie jak sie sprawują te zabudowy, itp.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 06, 2008, 17:27:06 »
Polecam przejechać się do Gaworzyc i porozmawiać z tamtejszymi strażakami ;)

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 06, 2008, 22:29:28 »
witam my we wtorek to znaczy 9.12.2008 odbieramy nowe lekkie auto czyli ford transit kontener z bocaru jak przyjedzie to opisze jak to wygląda.
piszecie że chcieli byście takie a takie auto ale wszyscy wiedzą że musi być przetarg nieograniczony  i nawet jeżeli byście chcieli go powiedzmy "ustawić" to czasami nic nie da ponieważ przyjdzie jakaś tam firma "x" wystawi oferte o 5 zł niższą od tej co wy chcecie i ona wygra niestety takie są realia
ale mimo wszystko życze wam abyście kupili jak najlepsze auto.

Offline Lachu

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 07, 2008, 11:13:22 »
Według mnie ustawa o zamówieniach publicznych (przetargi itp) to najgłupsza ustawa jaka kiedykolwiek wyszła... tak jak napisał mój kolega przedmówca wystarczy dosłownie 5 złotych i przetarg wygrywa nie ten kogo byśmy chcieli. A później jeszcze są pretensje, odwołania, że przetarg był ustawiony, paranoja !! powinni jak najszybciej zmienić tą ustawę

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 07, 2008, 13:40:22 »
zgadzam się w 100% że ta ustawa to kmiot jak ich mało...
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline pawel_jumper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 11, 2008, 15:48:26 »
Co do firmy Bocar... Pod koniec września zakupiliśmy lekkiego Forda Transita na zabudowie właśnie Bocar'a... W pierwszy dzień podczas oględzin urwało się otwarcie sekcji do AODO... Na 2 akcji przestała działać automatycznie wysuwana najaśnica, która po tygodniu naprawiła się sama...

Póki co na razie więcej zastrzeżeń nie ma ;)

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 11, 2008, 19:44:05 »
automatyczne wysówanie najaśnic to standart ze coś nie tak ale nie tylko w bocar nie jest to moze awaria co bład w komputerze należy wtedy go zresetowac

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 12, 2008, 18:35:47 »
my odebraliśmy forda kontener bocaru we wtorek.      :wall:

po przejechaniu jakieś 500 km [z firmy do jednostki] okazuje się że podrodze szlak trafił jedną strone koguta nie działa szperacz z przodu samochodu nie działa światła stroboskopowe nie działają lakier na spawach łączących zabudowe popękał i odpadł,mocowanie na sprzęt cytat....tu macie troche pasków spinek zatrzasków i blachy coś tam sobie zrobicie

to są pierwsze uwagi zobaczymy co będzie dalej  napisze ::

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 13, 2008, 08:21:53 »
@Kaziu kto to kupował ten samochód? ZOSP RP, gmina czy Wy?
Chodzi mi o to, czy mogliście nie odebrać samochodu? Część wad które podajesz były ukryte ale np mocowania albo nie zostały sprecyzowane w SIWZ albo ktoś nie postawił się przy odbiorze. Jak wg umowy ma wyglądać odbiór pojazdu? Jak wygląda sprawa gwarancji? Czy będziecie musieli jeździć na Wasz koszt do BOCARu i ile samochód będzie u nich stał.

Czy można w SIWZ postawić warunek, że odbiór pojazdu odbywa się po, powiedzmy miesięcznym sprawdzeniu i szkoleniu strażaków? Czy można postawić warunek, że za ujawnione wady i niezgodności z SIWZ producent płaci karę. Czy można postawić warunek,, że naprawa, transport odbywa się w całość na koszt sprzedawcy a na czas naprawy musi on dostarczyć pojazd zastępczy?

Myślę, że czas zacząć wymagać od producentów.

Offline kaziu109

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 143
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 13, 2008, 17:50:53 »
sylwek samochód ten kupowała gmina a wady te nie były ukryte ponieważ jak było sprawdzanie sprzętu podczas odbioru to wszystko działało nie było żadnych problemów i teraz serwis na własny koszt musi przyjechać do nas i go naprawić.
auto miało być gotowe na 1 grudnia pojechaliśmy po niego 9 i on był jeszcze podczas składania moi koledzy czekali aż zamontują mocowania na deske agregat prądotwórczy nosze itd..
masz rację mogliśmy nieodbierać samochodu ponieważ on był nie gotowy i w dodatku po terminie producent powinien zapłacić kare za niedotrzymanie terminu dostawy ale............
czasami lepiej przemilczeć pewne sprawy

Offline mieszko

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 237
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #45 dnia: Grudzień 13, 2008, 20:09:48 »
My tez mielismy problem z zamocowaniem ale dlatego ze sami chcielismy bo wolelismy sami to i owo teraz nastepna osp z naszego powiatu zamówiła autko z bocar i tego problemu brak bo zawiezli wszystki sprzet i ...
kto chce to może ^_^
co do bocaru to poprostu chca za szybko na rynek wskoczyc i brak im dokładności

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 13, 2008, 22:04:09 »
Cytuj
czasami lepiej przemilczeć pewne sprawy
I takie podejście później pokutuje, bo producenci się przyzwyczajają i nie widzą celu w robieniu czegos dokładnie skoro tak czy siak zostanie to odebrane.

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 13, 2008, 22:06:42 »
czasami lepiej przemilczeć pewne sprawy
W dzisiejszych czasach nie dostanie się tego, o co się nie upomni. Nawet, jeśli się to należy.
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline remfire

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.049
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #48 dnia: Grudzień 14, 2008, 15:40:55 »
Problemy z zakupem samochodu tkwią chyba gdzieś głębiej. Najczęściej taki zakup nie jest finansowany w całości z jednego źródła - bywa dwa, trzy, a nawet więcej takich źródeł. Każda instytucja która daje pieniądze określa zasady ich przekazywania, wykorzystania i rozliczania. Przy kilku źródłach pojawiają się więc różne wymagania i terminy.
Samochodu oczywiście można nie odebrać ze względu na niedoróbki, czy usterki. Jednak jeśli nie odbierzemy to nie mamy faktury, protokołu itp , więc nie możemy się rozliczyć w instytucji która miała dofinansować zakup. A czas biegnie, termin za pasem, więc lepiej odebrać i dostać dofinasowanie,  niż nie odbierać i stracić dotację. Niestety , ale wszyscy producenci doskonale się w tym orientują i potrafią to wykorzystać.   

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #49 dnia: Grudzień 14, 2008, 17:50:23 »
W 100% procentach potwierdzam  to co napisał @ remfire.
Pamiętam  jak my odebraliśmy autko to  jaka była  bieganina aby zakończyć procedurę papierkową w kalendarzowym roku.
Mając jeden rachunek - oryginał musisz go pokazać wszystkim sponsorom. A nie od dziś wiadomo że urzędasy  mają czas ...
Zdanie "pan przyjdzie za tydzień" doprowadza Mnie do szału.    :karabin:
Pozdrawiam
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl