Autor Wątek: Kupno nowego auta  (Przeczytany 20078 razy)

Offline a_n_d

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 63
  • No. 1
Kupno nowego auta
« dnia: Styczeń 16, 2008, 14:11:44 »
witam,
chcemy kupic nowy pojazd do swojej osp, czy moze ktos z Was kupowal w ostatnim czasie nowy pojazd (nowy rocznikowo) i chcialby sie podzielic informacjami na ten temat? Interesuje mnie przede wszystkim gdzie mozna kupic nowe auto, jakie firmy zajmuja sie zabudowami oraz za wszelkie inne informacje na ten temat bede wdzieczny.

 
Pozdrawiam!!!

Offline Darek3xP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 131
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2008, 17:37:25 »
Najprędzej i najprościej przez Oddział Wojewódzki Związku z dotacjami !
Wszystko zależy od tego ile macie na wydanie !
Mając 200 000 zł wkładu z Waszej Gminy już coś kupicie !
Pozdrawiam  :rolleyes:

 

Offline Rafaello-OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2008, 22:42:27 »
www.ospgromnik.prv.pl  w tej jednostce jest Nowy Samochód średni.. informacje  o kosztach można znaleźć tutaj :http://www.gromnik.pl/ . Zabudowa wykonana przez F.H.U Stolarczyk Kielce...

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2008, 09:59:46 »
Pierwsza sprawa załatwić pieniążki.  :mellow:
1. Rade gminną lub miejsko-gminną przekonać o takiej potrzebie i zapisać na sesji uchwałę o przeznaczeniu określonej kwoty.
2. W komendzie wojewódzkiej wydeptać zapotrzebowanie i dodatkowe fundusze. 
3. Z komendy głównej i zarządu związku w Warszawie też można coś uszczypnąć.
4. Ruszyć unijne fundusze na ochronę środowiska (dołożą jak w nazwie i przeznaczeniu wozu będzie coś o ekologi) po kilku latach nawet 30% tej kwoty umorzą. 
I warunek jeszcze jeden właściciel wozu musi przedstawić im promese bankową.
5. pozostaje jeszcze wojewódzki sejmik, sponsorzy,  mieszkańcy i co jeszcze ci wpadnie do głowy.
Mając ponad 500 000zł logujesz się na portalu Urzędu Zamówień Publicznych, otrzymujesz login-BZP i hasło-BZP co pozwoli na wypełnienie formularzy, oraz dołączasz wcześniej przygotowane dokumenty:
- Specyfikacja techniczna dla średniego samochodu  ratowniczo– ekologicznego
- Specyfikacja istotnych warunków zamówienia
- oświadczenie, wzór umowy.
Tym samym ogłosiłeś na całą Polskę że uruchomiłeś procedurę przetargową w sprawie kupna i karosacji wozu.
My poszliśmy jeszcze dalej bo pozwoliliśmy sobie na pyszczenie "cynku" do wybranych przez nas faworytów, by przypadkiem nie przegapili naszej oferty. ^_^
Dalej pozostaje czekać.  Największy problem jest w tym, że nie możesz wybrać sobie danego wykonawcy ani podwozia.
Liczy się tylko proponowana cena przetargowa, a to jakiej marki będzie podwozie dowiesz sie dopiero od zwycięzcy przetargu.
Nowe samochody mają jeszcze ten problem, że nie wszystkie modele mają świadectwo homologacji CNBOP i dopuszczenia do użytkowania w Polsce.  ( My na tym właśnie się przewieźliśmy i odbiór wozu przeciąga się już ponad miesiąc  :angry:)

Ale się rozpisałem  :rolleyes: ^_^
Pozdrawiam   i     @ a_n_d   życzę  wytrwałości
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline Raders

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2008, 10:09:42 »
Najwazniejsze firmy pod wzgledem zabudowy samochodow pozarniczych

www.wawarzaszek.pl
www.stolarczyk.pl
www.szczesniak.pl

a tak ogolnie wpisz soebie w przegladarke www.google.pl - temat samochody pozarnicze i wyskocza ci firmy ktore sie zajmuja budowa i zabudowa. podwozie sam wybierasz firma dokonuje juz zabudowy na nim

pozdrawiam

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2008, 10:43:26 »
witam,
chcemy kupic nowy pojazd do swojej osp, czy moze ktos z Was kupowal w ostatnim czasie nowy pojazd (nowy rocznikowo) i chcialby sie podzielic informacjami na ten temat? Interesuje mnie przede wszystkim gdzie mozna kupic nowe auto, jakie firmy zajmuja sie zabudowami oraz za wszelkie inne informacje na ten temat bede wdzieczny.

 

A ja radzę abyś nie robił tego sam... lepeij skorzystaj z pomocy lokalnego PSP (lub kogoś innego), bo to bardzo trudny temat !

Offline krzysiek 998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 274
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2008, 11:31:42 »
Chodzi o nowy czy karosowany. Sprecyzuj to. Jezeli chodzi o karosowany to około 130 tysięcy zł + koszt podwozia. http://www.osp.susz.pl/aktualnosci.html

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2008, 14:04:33 »
A chodzi o lekki, średni czy ciężki?

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2008, 16:39:30 »
polecam firmę moto truck w kielcach nabyliśmy tam niedawno gazelke kontener oni zajmują sie wszystkim od kupna podwozia po karosacje koszt całego auta 100 tyś zł 35 tyś dostalismy z ZGOSP a 65 tyś wygospodarowała gmina....to już 2 takie auto w naszej gminie i co roku każda jednostka będzie wymieniać na nowe w moto truck bo przeciętnej OSP nie stać na korzystanie z usług wawrzaszka czy stolarczyka ze względów finansowych jest jeszcze BOCAR ale oni karosują tylko używane auta nie kupują nowych podwozi

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2008, 17:54:58 »
jest jeszcze BOCAR ale oni karosują tylko używane auta nie kupują nowych podwozi

Bajki kolega opowiada...
:)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2008, 18:52:47 »
jest jeszcze BOCAR ale oni karosują tylko używane auta nie kupują nowych podwozi

Bajki kolega opowiada...
:)
przynajmniej tak nam powiedzieli gdy chcieliśmy aby to oni nam gazelle kupili i skarosowali

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2008, 19:27:19 »
Prędzej nie mieli możliwości produkcyjnych lub dostępnego samochodu... Bądź nie byli zainteresowani...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2008, 20:11:59 wysłana przez Raddemenes »

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline natalii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 19, 2008, 12:26:52 »
My w tym roku z BoCar kupiliśmy nowiutkie Volvo. Cena około 450 000 zł.
http://www.bocar.com.pl/pages/3_pliki/volvo/index.html

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 19, 2008, 12:31:12 »
Naprawdę śliczne autko.
Co prawda to dalej Renault z oznaczeniami Volvo, zabudowa nie do końca przemyslana - brak podestów, więc jak strażak wyciągnie bezpiecznie narzędzie z wysokości ponad 2m, ale .... :)
Może się czepiam czy mam rację?
A już jesli się czepiam to z chęcią zobaczę certyfikat CNBOP :)

Silnik wymaga SCR czyli spełnienia normy Euro4 z mocznikiem. Sprawdzcie czy posiada ogranicznik momentu obroteowego silnika bo jeśli tak to reklamujcie....

Oby Wam służyło jak najdłużej i zbyt często do akcji nie było dysponowane, a Wam spokój zapewniało.
Śliczności :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2008, 12:53:10 wysłana przez Raddemenes »

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline *1326mercedes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 20, 2008, 13:13:51 »
MEKU jeżeli by zebrali kwotę 500tysięcy to sami bez problemu kupią sobie średnie auto.Radzę tylko ,aby nie robili tego sami niech pomoże im w tym zadaniu gmina.
Nieprawdą jest też że nie mogą decydować o podwoziu na jakim będzie auto.W specyfikacji przetargowel  zaznacza się  jakie powozie sobie życzymy np.terenowe lub uterenowione i możemy zaznaczyć konkretnego producęta np.MAN MERCEDES SCANIA STAR.
W 2005 ruku był robiny przetarg w ten sposób i dzięki temu w 2006 odebraliśmy mercedesa 1326

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 20, 2008, 13:58:06 »
np.terenowe lub uterenowione i możemy zaznaczyć konkretnego producęta np.MAN MERCEDES SCANIA STAR.
W 2005 ruku był robiny przetarg w ten sposób i dzięki temu w 2006 odebraliśmy mercedesa 1326

Sliczniusie autko :)

A kabinka juz pęka czy za chwilę dopiero zacznie pękać?

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 20, 2008, 14:36:41 »
Raddemenes – czepiasz się – autko jak każde w tym kraju – kupione za uciułane pieniążki – i zawsze jest ich za mało – gdyby koledzy mieli 500 tyś. Euro nie kupowali by przede wszystkim w Polsce . Bo i jakość produktu – zabudowy – jak i sposób obsługi klienta ma jeszcze wiele do życzenia .

A tak miedzy nami to Scania z jak dobrze pamiętam chyba z Nowego Sącza ( piszemy już w tylu watkach o tych samochodach że gubię się ) wykonana przez ISS niczym pod względem zabudowy nie różni się od Bocaru – a może jest gorsza bo to mały majsterkowicz dla funkcjonariuszy JRG – jak oni wykonają mocowanie sprzętu to jestem ciekaw jak ona przejdzie certyfikację CNBOP . Tak samo było z Mascotami ISS GLBA czy jak tam niektórzy je zwą SLRt – karton z małym majsterkowiczem do mocowania sprzętu – i to ma pozytywna opinię CNBOP ? O innych rozwiązaniach nie wspomnę bo szkoda już pisać. 

Czyli znów zabrakło kasy – i takim kryterium trzeba to oceniać – a nie krytyką bo to nie jest Scania – nie każdą jednostkę w tym kraju stać jeszcze naprawdę na autko z prawdziwego zdarzenia . A do akcji trzeba czymś jeździć – walory różnych samochodów są znane – jak ktoś chce zobaczyć czym jeździ Europa wystarczy zwiedzić trochę stron www – producentów i jednostek – Pomijam że tam Atego z brygadowymi kabinami co ciekawe jakoś funkcjonują i nie pękają.

Dlatego powinniśmy tworzyć jedynie lobby by udowadniające że samochodu bojowego spełniającego wszelkie wymagania służby za 500 tyś zł nie idzie wyprodukować i powinna być to kwota min. jednokrotnie wyższa . Tylko tak naprawdę wini sytuacji są sami producenci idąc na ustępstwa i bijąc się pomiędzy sobą w przetargach , a tracą na tym wszyscy - ratownicy dostając buble – i produceńci że buble produkują .

Pozdrawiam MIKO 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 20, 2008, 14:39:26 wysłana przez MIKO »

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 20, 2008, 18:48:40 »
Do  @1326mercedes
jeżeli by zebrali kwotę 500tysięcy to sami bez problemu kupią sobie średnie auto. Radzę tylko ,aby nie robili tego sami niech pomoże im w tym zadaniu gmina.
Po mojemu to co piszesz to jedno zaprzecza drugiemu. 
Właścicielem wozu będzie gmina, która ma obligatoryjnie narzucone, że wszelkie inwestycje i zakupy musi wykonywać w drodze przetargu publicznego. To samo gdy dokłada ci ochrona  środowiska - warunek to przetarg publiczny.  Chyba że kolega mieszka w innej Polsce  :wacko:
Ja nie wierzę że uzbierasz całą kwotę na swoje konto i nie sięgniesz po kredyt. Jeśli się mylę to z góry przepraszam. :mellow:

Przyznaję, że w specyfikacji pisze o wersji podwozia (terenowe, uterenowione itp.) Ale ja miałem na myśli producenta podwozia.
Spodziewać się możesz takiego scenariusza:
Jak napiszesz że ma to być np. (tak chwalona) SCANIA  to możesz procedurę przetargową wznawiać wiele razy i nikt ci na nią nie odpowie bo np. podwozia tej firmy będą w tym okresie niedostępne dla polskich przedstawicieli. A tobie terminy będą uciekać (promesa , koniec roku  itp.) czyli sytuacja bardzo nie ciekawa :angry: i dla mnie scenariusz nie do przyjęcia.

Pozdrawiam
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 23, 2008, 00:44:17 »
Meku pisałeś wcześniej o tym przetargu tak się składa ze zgodnie z przepisami prawa przetarg mozesz "ustawić" tzn. sprecyzować pod konkretny model auta.
My własnie jesteśmy nieomal przed przetargiem tzn czekamy na promesę z ZW ZOSP RP na kwotę 150 tys. zł powinna być na przełomie lutego i marca i szybko biegniemy do WFOŚiGW w Łodzi (jak w naszym przypadku) z wnioskami możliwa dotacja (i realna) 40% całości kosztów inwestycji, ogłaszamy przetarg (nie mając dokładnej odpowiedzi od WFOŚiGW inaczej byśmy się nie wyrobili z rozliczeniem pieniędzy)
oczywiście samorząd terytorialny czyli gmina: 100 tys. zł
PZU S.A. z funduszu prewencyjnego (zainteresowani podać maila to prześle wniosek) wnioskujemy o 80 tys podobno ok 60 tys powinniśmy dostać i tak liczymy będe wiedzial w połowie lutego aha co roku OSP moze wnioskować o pieniądze na sprzęt do PZU najczęściej w kwocie do 4 tys zł ale to musiecie sie dokładnie dowiedzieć w waszych PZU
wkład własny związek wymaga minimum 45 tys. (mamy 50 tys) jeśli chodzi o auto średnie z napedem 4x4 bo ja o takim mówie
my jesteśmy blisko miasta i dobrze jest to wykorzystac my powinniśmy dostać od nich ok 50 tys (Bóg chciał ze mają 6 mln zł nadwyżki i dzięki kilku osobą będą te pieniądze załatwione WAŻNE: samorząd terytorialny pod który nie podlegacie nie moze dać wam pieniądze ale moze waszej gminie z przeznaczeniem na konkretny cel w ten sposób dochodzi między innymi do wspólfinansowania budowy dróg :))
a potrzeba nam 600 tys zł chcemy średnie z napędem 4x4 i myślimy o renaut od wawrzaszka aha pewnie wam wyjdzie jak policzycie o ok 50 tys więcej a to takie zabezpieczenie gdyby np. z PZU nie wypaliło albo nasi radni raptem sie zbuntowali co jest mało prawdopodobne a jeśli (Daj Panie Boże) coś zostanie to będziemy myśleć w co dokładnie zainwestować :)
będe pisał na bierząco jak nam to wszystko wychodzi :)

NAPRAWDE PRZY TAKICH INWESTYCJACH STARAJCIE SIĘ DOTRZEĆ WSZĘDZIE I TO CZĘSTO DROGAMI NIEFORMALNYMI (znajomości)!!!
Jest teoria socjologiczna "znając 7 osób można dotrzeć wszędzie " to sie sprawdza
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2008, 00:45:49 wysłana przez najmłodszy_PREZES_osp »
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 23, 2008, 09:36:40 »
Do  @najmłodszy_PREZES_osp
Muszę przyznać że dałeś mi dużo do myślenia jak przeczytałem
zgodnie z przepisami prawa przetarg mozesz "ustawić" tzn. sprecyzować pod konkretny model auta.
Proszę rozwiń tą myśl to podyskutujemy   :wacko:
Po mojemu to nie wolno napisać konkretnej nazwy więc w specyfikacji musiałbyś wymalować taki parametr techniczny który nie występuje w innych modelach.  A jak wiesz producenci prześcigają się w kopiowaniu dobrych pomysłów do swoich produktów.
Więc napisz co ma RENO a czego niemają inni.

A tak z innej beczki RENO 4x4 krytykowane jest za upodobania do kładzenia się na boku. :mellow:
Pozdrawiam
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline tomek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 25, 2008, 16:22:44 »
polecam stolarczyka nabyliśmy w 2007r. nowe autko mercedes atego ogólnie mamy 2 autka od niego i jesteśmy zadowoleni

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 30, 2008, 00:36:40 »
o ważna informacja Meku serdeczne dzięki  :mellow:
No i przy okazji mam pytanie do tych co juz kupili auta jakie polecacie i dlaczego??

Cytuj
Po mojemu to nie wolno napisać konkretnej nazwy więc w specyfikacji musiałbyś wymalować taki parametr techniczny który nie występuje w innych modelach.  A jak wiesz producenci prześcigają się w kopiowaniu dobrych pomysłów do swoich produktów.

i właśnie chodzi o te parametry w końcu to ty je ustalasz oczywiście na podstawie przepisów (no tu sie nie wykaże bo specyfikacje będą nam pisali PRZYJACIELE z PSP) no np. jak dzwoniłem po firmach pytać o cenę itd to Pan Stolarczyk usilnie namawiał zeby w specyfikacji zaznaczyć silnik (wybaczcie zapomniałem tej nazwy) z jakimś dodatkowym płynem co sie okazało inne firmy mają silniki bez dodatkowych płynów i co ewidentnie staramy się ustawiamy przetarg i to zgodnie z prawem bo my określamy parametry techniczne.
Jeśli chodzi o RENO to słyszałem z firmy Wawrzaszek ze tylko RENO robi fabrycznie kabiny do aut strażackich i tu tez możemy próbować ustawić przetarg no a z kolei od innej firmy usłyszałem ze tylko Wawrzaszek ma licencje na RENO (nie wiem na ile to prawda). Zresztą prawie każda firma daje inne pompy o zbliżonych parametrach technicznych.
Nie będe się rozpisywał ogólnie można zgodnie z Prawem próbować ustawić przetarg pod konkretne auto no ale jeśli ktoś podstawi inne niz my chcemy a parametry się zgadzają i jest tańsze no to plany wzięły w łeb.
Pozdrawiam i Proszę o opinie na temat jakie auto??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2008, 08:32:43 wysłana przez Sylwek »
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 30, 2008, 00:53:02 »
o ważna informacja Meku serdeczne dzięki  :mellow:
No i przy okazji mam pytanie do tych co juz kupili auta jakie polecacie i dlaczego??


Pozdrawiam i Proszę o opinie na temat jakie auto??
[/quote]

Każde dobre, przystępne cenowo i DOSTĘPNE :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Meku

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 413
    • OSP w Kruszwicy
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 30, 2008, 14:23:37 »
Prezesunio - piszesz że pan Stolarczyk namawia do zakupu silnika z technologią  BlueTec - i ma rację. 
Co prawda musisz wtedy dolewać zużywany płyn AdBlue (dosyć drogi) zużycie 3-5% ilości spalonego paliwa.
Myślę że wiesz, że od 1 października 2009r wejdzie w życie kolejna obowiązująca norma EURO 5  i ten system  SCR już dziś go spełnia w przeciwieństwie do pozostałych systemów EGR i DPF.
Ty na pewno odpowiesz - ale po co płacić za drogi płyn jak są inne systemy - O.K. ale popatrz na wady innych systemów.
Np. DPF wytrąca osad w oleju i musisz często wymieniać olej którego za darmo też nie dostaniesz.  :angry:
a w  EGR  problemy w sadzą czyli kominem.
Jeśli chodzi o RENO to słyszałem z firmy Wawrzaszek ze tylko RENO robi fabrycznie kabiny do aut strażackich
bzdury piszesz !  weź do ręki gazetkę "STRAŻAK" i przeleć po obrazkach (nie wspomnę o sieci) tylko RENO ? a ta cała reszta kabin to niby kto i skąd ?
Jeśli chodzi o autopompę to tu masz szerokie pole do wyboru - ale w specyfikacji i tak napiszesz tylko wydajność, ciśnienie i 1 czy 2 stopnie  -_-
Następny argument przeciw RENO  -  jedź do servisu RENO i popatrz co i ile stoi na placu i czeka na naprawę - odpowiadam kilkanaście z czego 90% to czerwone wozy strażackie.   A teraz jedź do serwisu MAN-a, Mercedesa i pozostałych. Ile czerwonych ?
I co ? Servis do dupy, czy samochód ?   Sam sobie odpowiedz.  :wacko:
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2008, 14:26:28 wysłana przez Meku »
ZSR  +  ZOSP  +  OSP
          http://www.ospkruszwica.pl

Offline młody prezes

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
Odp: Kupno nowego auta
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 31, 2008, 00:37:38 »
No Meku zaszalałeś dziękuje za wyjaśnienie sprawy silnika po prostu nie wszystko wiem  -_-
No i widzisz od czego jest to forum żeby sobie bzdury wyjaśniać które zresztą ktoś wcześniej mi powiedział
z tym płynem to już konserwator by miał trochę roboty
Drogi kolego nie powiedział bym tak ze po co kupować droższy tu sie grubo mylisz bo jeśli starczy tylko pieniędzy to jak najbardziej, bo gdybym tak sądził to bym nie stawał nieomal na rzęsach żeby doprowadzić do kupna nowego auta :wacko:
Oczywiście odpowiedziałem sobie na pytanie. A z tych pozostałych to co polecacie MERCEDES czy MAN??

Pozdrawiam i jak masz jeszcze jakieś rady to pisz jestem na to otwarty :)
PS proszę nie "Prezesunio" jak już możesz pisać Sylwek (zresztą najchętniej bym login zmienił ale raczej muszę sie rejstrować od nowa)
Strażak to taki człowiek, który jest przygotowany na wszystko to na co inni ludzie nie są przygotowani...