Autor Wątek: Chorobowe 80%?  (Przeczytany 301148 razy)

Offline vade

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #575 dnia: Listopad 08, 2016, 09:40:01 »
Przecież była mowa o 90 dniach, a teraz ma być 30. Znowu nas zwodzą.
to jest najmniej istotne 30 jako taka rezerwa wystarczy,ja w przeciągu 14lat służby na podziale nie miałem(odpukać) 90 dni chorobowego,nie ma się co szarpać o coś czego większość z nas nie wykorzysta,są ważniejsze rzeczy tj.podwyżki,czy utrzymanie zasad przechodzenia na emke

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #576 dnia: Listopad 08, 2016, 22:10:31 »
myślę że te 30 wystarczy choćby tym co mają dzieci i czasami muszą iść na L4 :milcz:

Offline coala

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #577 dnia: Grudzień 31, 2016, 14:16:16 »
Czy ktoś wie co z tym chorobowym 30 dniowym w ciągu roku płatnym 100 %. Czy wchodzi od 01.01.2017 :tuba:

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.141
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #578 dnia: Grudzień 31, 2016, 19:03:07 »
a widziałeś zmieniony przepis?

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #579 dnia: Grudzień 31, 2016, 23:18:21 »
Cicho sza  :cooo: brak przepisu, informacji  :kwit: niema papieru niema 100%  :rofl:

Offline the_brabus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #580 dnia: Styczeń 02, 2017, 13:38:19 »
Panowie pytanie: mam 3 dni L4 , wypada ono na wolnej służbie według harmonogramu półrocznego, ale jednocześnie na służbie według grafiku miesięcznego. Otrzymałem informację, że  w tej sytuacji będę miał 24 niedogodziny w miesiącu  :gwiazdki: Jak to jest możliwe? To podobno ustalenia po jakiś ostatnich szkoleniach z rozliczania godzin. Ktoś coś wie?  :wall:

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #581 dnia: Styczeń 02, 2017, 14:06:50 »
Jak w półrocznym ws (dziura) to - 24 godziny. 

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #582 dnia: Styczeń 02, 2017, 14:09:20 »
Nie minus, ani "niedogodziny" (czymkolwiek to jest)!
Zwolnienia nie dodają nadgodzin tylko zaliczają czas pracy zgodny z harmonogramem.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #583 dnia: Styczeń 02, 2017, 14:17:01 »
Nie mówię że na koniec miesiąca wyjdzie na -.  Chorując np miesiąc gdzie masz zaplanowane w półrocznym 3 ws wyjdziesz w tym miesiącu w okolicach 0. Chorując pół roku wyjdziesz na 0. 

Offline the_brabus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #584 dnia: Styczeń 02, 2017, 16:08:36 »
Nie bardzo rozumiem jak to jest możliwe że przez chorobowe mogę mieć za mało godzin w tym miesiącu?! Przełożeni tłumaczą że tabelka z harmonogramem półrocznym ma dwie pozycje w kratce (z godzinami jakie powinniśmy wypracować w/g normatywu) i przy rozliczaniu górna część godzin(te zaplanowane do wypracowania) musi mieć pokrycie w dolnej części (godziny faktycznie wypracowane, chorobowe, delegacje, urlopy itp.). Nie rozumiem jak można stworzyć  taki system w którym jeśli chorujemy na WS to mamy za mało godzin później a jak chorujemy na zaplanowanej służbie to jest ok??????!!!!!! Kto to wymyślił!?!?!?!?!?!?!?! Jaki jest cel takiego liczenia godzin?!?!?!? :cooo:
I po co nam w takim razie grafiki miesięczne?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 16:12:50 wysłana przez the_brabus998 »

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #585 dnia: Styczeń 02, 2017, 16:38:39 »
Panowie pytanie: mam 3 dni L4 , wypada ono na wolnej służbie według harmonogramu półrocznego, ale jednocześnie na służbie według grafiku miesięcznego. Otrzymałem informację, że  w tej sytuacji będę miał 24 niedogodziny w miesiącu  :gwiazdki: Jak to jest możliwe? To podobno ustalenia po jakiś ostatnich szkoleniach z rozliczania godzin. Ktoś coś wie?  :wall:
Jeśli miałeś WS w liście obecności i przynosisz zwolnienie to w pierwszej kolejności dowódca powinien porównać listę z harmonogramem na dany miesiąc i w momencie kiedy miałeś w harmonogramie wstawioną WS to i tak wpisuje Ci WS a nie C co powoduje że schodzi z godzinami w kierunku zero. Przygotowując harmonogram półroczny każdy miesiąc musi wyjść na zero i nawet jak będziesz miał zwolnienie przez miesiąc wychodzisz na 0 czyli ani nie generujesz nadgodzin ani nie masz poniżej.

Offline the_brabus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #586 dnia: Styczeń 02, 2017, 16:57:56 »
To by było logiczne. Właśnie w moim przypadku tak jest jak piszesz: w liście obecności mam służbę ale w harmonogramie mam WS i tu podobno jest cały ambaras. Chorobowe podobno na wolnej służbie w harmonogramie nic nie zmienia bo nie pokrywa żadnych godzin. Natomiast na następnej służbie mam sytuacje odwrotną mam wolną służbę w grafiku a w harmonogramie półrocznym mam zaplanowaną służbę i to podobno powoduje że nie będę miał pokrycia na 24h w rozliczeniu miesięcznym.

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #587 dnia: Styczeń 02, 2017, 17:30:11 »
Nie musi wychodzić co miesiąc zero, zero ma wyjść na koniec półrocznego okresu rozliczeniowego (fakt,że należy dążyć do w miarę równomiernego rozkładu służb);.
Literka C jeszcze nic nie znaczy, dopiero w powiązaniu z górą (harmonogram) daje konkretne wartości.
Niektórzy nazywają WS również jak masz zaplanowaną służbę a z różnych względów nie przychodzisz do pracy - dla mnie jest to zwykły odbiór nadgodzin a nie WS.
Lista obecności jest potwierdzeniem odbycia służby, nie jest żadnym planem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2017, 17:33:29 wysłana przez joker26 »

Offline the_brabus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #588 dnia: Styczeń 02, 2017, 17:39:06 »
Tylko problem w tym że nie ważne czy rozliczamy miesięcznie czy półrocznie i tak za to że mamy chorobowe na wolnej służbie w harmonogramie musimy niejako prędzej czy później oddać i tak 24h pracodawcy a przypomnę że i jeszcze zabierają na 20% z uposażenia za dni choroby. Czyli taka podwójna "kara" za chorowanie...  :/

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #589 dnia: Styczeń 02, 2017, 17:47:39 »
Zaraz, poczekaj. Masz zaplanowaną służbę i masz chorobowe - nic nie musisz oddawać. Harmonogram rzecz święta. Ktoś dostanie "w gratisie" Twoją służbę. C pod 16|8  da odpowiedni w zapis w karcie możesz sprawdzić.

Offline the_brabus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #590 dnia: Styczeń 02, 2017, 17:58:10 »
Tylko w tej rubryce nie ma 16/8 bo mam akurat wolne. 

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #591 dnia: Styczeń 02, 2017, 17:58:47 »
Tylko problem w tym że nie ważne czy rozliczamy miesięcznie czy półrocznie i tak za to że mamy chorobowe na wolnej służbie w harmonogramie musimy niejako prędzej czy później oddać i tak 24h pracodawcy a przypomnę że i jeszcze zabierają na 20% z uposażenia za dni choroby. Czyli taka podwójna "kara" za chorowanie...  :/

Kolego wytłumaczę Ci to lopatologicznie. Załóżmy że idziesz na chorobowe od dziś do końca czerwca.  Gdyby nie było harmonogramu półrocznego wiesz ile byś wygenerowal nadgodzin - około 6xsrednio 72.   Nie możesz być na chorobowym i mieć płacone za nadgodziny!

Offline the_brabus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #592 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:10:17 »
Zgadza się!  Chorobowe nie może i nigdy nie generowało nadgodzin. Ale nie może być tak że mam zaplanowaną służbę i przytrafia się na niej chorobowe,  a ja nie dość że za ten czas mam płacone 20%mniej to jeszcze muszę te służbę niejako odrobić bo mam 24 niedogodziny

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #593 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:14:18 »
Nie musi wychodzić co miesiąc zero, zero ma wyjść na koniec półrocznego okresu rozliczeniowego (fakt,że należy dążyć do w miarę równomiernego rozkładu służb);.
Literka C jeszcze nic nie znaczy, dopiero w powiązaniu z górą (harmonogram) daje konkretne wartości.
Niektórzy nazywają WS również jak masz zaplanowaną służbę a z różnych względów nie przychodzisz do pracy - dla mnie jest to zwykły odbiór nadgodzin a nie WS.
Lista obecności jest potwierdzeniem odbycia służby, nie jest żadnym planem.
Musi wychodzić na zero ale w harmonogramie półrocznym..Lista obecności to co innego.Można być na plusie ale i na minusie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #594 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:15:58 »
Musi wychodzić na zero ale w harmonogramie półrocznym..Lista obecności to co innego.Można być na plusie ale i na minusie.
Zgadzam się z SIUSIKIEM.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline the_brabus998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #595 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:16:47 »
Czyli teraz mam 3 dni chorobowego a do końca półrocza będę musiał oddać te 24 h?

Offline joker26

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 410
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #596 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:18:37 »
Nie masz żadnych niedogodzin! Jeżeli nie masz wpisanego 16|8 w harmonogramie (wolna służba) to program Ci nie zlicza tego chorobowego. Jeżeli masz mieć służbę wg harmonogramu, c w wykonaniu zliczy Ci 16|8. Każda służba dodana wyłącznie w wykonaniu (bez 16|8 w harmonogramie) daje Ci nadgodziny. Jeżeli masz taki przypadek to niestety ty jesteś na chorobowym a kto inny dostanie te godziny. Ale bilans wychodzi na 0 a nie mniej niż zero :)

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #597 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:24:12 »
Panowie pytanie: mam 3 dni L4 , wypada ono na wolnej służbie według harmonogramu półrocznego, ale jednocześnie na służbie według grafiku miesięcznego. Otrzymałem informację, że  w tej sytuacji będę miał 24 niedogodziny w miesiącu  :gwiazdki: Jak to jest możliwe? To podobno ustalenia po jakiś ostatnich szkoleniach z rozliczania godzin. Ktoś coś wie?  :wall:
Jeśli miałeś WS w liście obecności i przynosisz zwolnienie to w pierwszej kolejności dowódca powinien porównać listę z harmonogramem na dany miesiąc i w momencie kiedy miałeś w harmonogramie wstawioną WS to i tak wpisuje Ci WS a nie C co powoduje że schodzi z godzinami w kierunku zero. Przygotowując harmonogram półroczny każdy miesiąc musi wyjść na zero i nawet jak będziesz miał zwolnienie przez miesiąc wychodzisz na 0 czyli ani nie generujesz nadgodzin ani nie masz poniżej.
Siusiek trochę przekombinowałeś:
1. chorobowe nanosimy tylko w połączeniu z harmonogramem półrocznym - grafik miesięczny nie ma tu nic do rzeczy.
2. jeżeli strażak dostarcza zwolnienie to ma ono być (musi być) uwzględnione w czasie służby tego strażaka. celem rozliczenia czasu służby tego strażaka nanosimy je tylko w harmonogramie półrocznym. jeżeli strażak w tym harmonogramie miał w czasie chorobowego w górnej rubryce programu zapisane 16/8 to nie jest wtedy w "plecy", a jak choruje i w górnej rubryce nie ma nic zapisane w programie do rozliczania czasu służby to "traktowane jest" jakby był w tym momencie na tzw. WS.
3. nie musisz mieć u każdego strażaka w harmonogramie półrocznym aby był na zero w każdym miesiącu. Wg naszych władz zwierzchnich czyli KG może to być +/-16 godz, a wg KW +/-24 godziny.

Generalnie dla strażaka najmniej "opłacalne" jest chorowanie na WS wynikających z harmonogramu półrocznego.
pozdrawiam   

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 372
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #598 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:26:36 »
Zgadza się!  Chorobowe nie może i nigdy nie generowało nadgodzin. Ale nie może być tak że mam zaplanowaną służbę i przytrafia się na niej chorobowe,  a ja nie dość że za ten czas mam płacone 20%mniej to jeszcze muszę te służbę niejako odrobić bo mam 24 niedogodziny

Jeżeli masz zaplanowana służbę to ktoś popełnia błąd.  Załóżmy że chorujesz pół miesiąca od 1 do 15 stycznia, tam nie masz zaplanowanych ws w harmonogramie półrocznym. Od 16 do 30 służysz cały czas pomimo że w harmonogramie półrocznym masz zaplanowane 3 ws.  W takiej sytuacji wygenerujesz maksymalna liczbę nadgodzin przyslugujaca na styczeń

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #599 dnia: Styczeń 02, 2017, 18:28:57 »
Zgadza się!  Chorobowe nie może i nigdy nie generowało nadgodzin. Ale nie może być tak że mam zaplanowaną służbę i przytrafia się na niej chorobowe,  a ja nie dość że za ten czas mam płacone 20%mniej to jeszcze muszę te służbę niejako odrobić bo mam 24 niedogodziny

Jeżeli masz zaplanowana służbę to ktoś popełnia błąd.  Załóżmy że chorujesz pół miesiąca od 1 do 15 stycznia, tam nie masz zaplanowanych ws w harmonogramie półrocznym. Od 16 do 30 służysz cały czas pomimo że w harmonogramie półrocznym masz zaplanowane 3 ws.  W takiej sytuacji wygenerujesz maksymalna liczbę nadgodzin przyslugujaca na styczeń
Tak zgadza się. Bo na podstawie listy uzupełnia się kartę harmonogramu.