Autor Wątek: Chorobowe 80%?  (Przeczytany 302426 razy)

leszno

  • Gość
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #525 dnia: Maj 17, 2016, 21:03:38 »
problem w tym że o nas w PSP najczęściej łapiemy przeziębienie podczas akcji - przeciąg, polanie woda ,przemoczenie , spocenie itp i to nas bierze dikładnie na drugi dzien po służbie  myślę że te 90 dni jak wejdzie to będzie ok

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #526 dnia: Maj 17, 2016, 21:42:21 »
Ostatnio mialem prostowana przegrode nosowa od roku przytkane ucho i teoretycznie bez tego zabiegu dalsza sluzba pod znakiem zapytanie ze wzgledu na badania okresowe. Teraz po zabraniu jakis 800 zl z dwoch wyplat walcze o zwrot z ubezpieczenia L 4 mam przedstawic cała dokumentacje choroby. I tu pojawia sie pytanie jesli choroba zostanie uznana za przewlekłą mogę pożegnać sie z odszkodowaniem ?
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

siwiak

  • Gość
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #528 dnia: Lipiec 06, 2016, 21:58:58 »
fajnie by było jak by to weszło od nowego roku. Opieka tez będzie płatna w 100%?

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #529 dnia: Lipiec 18, 2016, 11:37:30 »
W Gazecie Prawnej ukazał się dzisiaj artykuł red. Bożeny Wiktorowskiej zatytułowany: "Mundurowi na chorobowym z 100 proc. uposażeniem".

Przebywający na zwolnieniu lekarskim mundurowi będą mogli dostać 100 proc. uposażenia. Warunek? Nieobecność nie będzie mogła być dłuższa niż 90 dni w roku kalendarzowym - pisze autorka artykułu, informując, iż służby mundurowe czeka częściowe wycofanie przepisów obniżających do 80 proc. wysokość uposażenia w czasie choroby.
http://www.nszzp.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=6759:gazeta-prawna-o-zmianie-ustawy-o-l-4&catid=1:aktualnoci-nszz-policjantow&Itemid=30

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #530 dnia: Lipiec 18, 2016, 13:51:51 »
Jeżeli wejdzie to w proponowanej formie od nowa zacznie się proceder który doprowadził do wprowadzenie 80% płatności, czyli nadużycia. To bardzo niepopularne co powiem, ale 90 dni to stanowczo za dużo. Uważam że wszystkie zwolnienia w związku ze służbą powinny być 100% płatne (ale nie tylko cięższe choroby czy urazy) + do tego góra 21 dni na choroby które mogły być wynikiem np. działań w złych warunkach atmosferycznych (czyli taki bufor na niesprecyzowane źródła zachorowania). Przy 90 dniach nie jeden i nie dwóch funkcjonariuszy (każdej ze służb), będzie miał wyjazd zimowy, wyjazd wakacyjny i kilka pomniejszych "urlopów", załatwiony w ramach zwolnienia. Niestety ...

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #531 dnia: Lipiec 18, 2016, 14:34:15 »
Nie nadużycia spowodowały zmianę przepisów (choć propaganda była przednia), ale ból du... wynikający z zazdrości, uprzednio nam panujących miłośników ośmiorniczek i combrów jelenich, na czele z pierwszym klakierem obecnego króla Europy, brytyjskim pseudoarystokratą, Wansao von Rostovskym. :)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2016, 14:48:01 wysłana przez Oxandrolon »

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #532 dnia: Lipiec 18, 2016, 16:50:55 »
Ból na pewno też był i to nie tylko u "elit", a w zdecydowanie szerszych gronach. Nie zmienia to faktu, że nie jeden z nas funkcjonariuszy jechał na tej możliwości do bólu i bez zahamowań...

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #533 dnia: Lipiec 18, 2016, 17:01:28 »
Gdyby chodziło o nadużycia, to kasa wynikająca z różnicy uposażenia byłaby natychmiast zrenacjonalizowana, a jednak tak nie było, i "krążyła sobie w obiegu", a już od fantazji 01 w porozumieniu z ZZ zależało, co z nią zrobić. Zważywszy na to, twierdzę, że to był manewr przesunięcia środków, (bo nic innego to nie było) typowo "na złość"

Offline ofi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 244
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #534 dnia: Lipiec 19, 2016, 09:32:11 »
To zapytam wprost - czy uważasz ze poprzedni system nie był mocno nadużywany przez funkcjonariuszy? Tak krótko - był czy nie?

Offline DoradcaPrawny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #535 dnia: Lipiec 19, 2016, 09:57:30 »
Prawda jest taka jaką każdy zna. Są ludzie, którzy nadużywają zwolnień lekarskich i są tacy, którzy przez całą służbę nie chorują aż w końcu im się przytrafi. Idealnego stanu nie osiągniemy nigdy.
Póki co nie ma oficjalnego projektu zmiany ustawy. Sam proces legislacyjny też trochę trwa.
Nie ma też sensu zachłystywać się plotkami medialnymi czy obiecankami o znamionach populizmu.
Prawo dla "mundurowych": www.prawo-niemiecki.pl

Offline Oxandrolon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 196
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #536 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:21:43 »
To zapytam wprost - czy uważasz ze poprzedni system nie był mocno nadużywany przez funkcjonariuszy? Tak krótko - był czy nie?
W PSP - NIE BYŁ
W innych służbach mundurowych - nie wiem. Nie jestem w posiadaniu na tyle wiarygodnych danych, aby móc zająć stanowisko, a nie chcę powtarzać historii "legendarnych"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2016, 10:24:47 wysłana przez Oxandrolon »

Offline DoradcaPrawny

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #537 dnia: Lipiec 19, 2016, 10:36:08 »
To zapytam wprost - czy uważasz ze poprzedni system nie był mocno nadużywany przez funkcjonariuszy? Tak krótko - był czy nie?
W PSP - NIE BYŁ
W innych służbach mundurowych - nie wiem. Nie jestem w posiadaniu na tyle wiarygodnych danych, aby móc zająć stanowisko, a nie chcę powtarzać historii "legendarnych"
W "innych" służbach był nadużywany, ale w ostatnich czasach pełnego świadczenia widoczny był regres tego zjawiska. Jednak zbiorowe podejście do tematu nie powinno mieć miejsca.
Prawo dla "mundurowych": www.prawo-niemiecki.pl

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #538 dnia: Sierpień 16, 2016, 15:28:17 »

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.

Offline Jefferson21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #540 dnia: Wrzesień 08, 2016, 08:23:30 »
Większość społeczeństwa ma 80% chorobowego ale strażacy czują się na tyle wyjątkowi, że powinni dostawać 100% wypłaty niezależnie czy pracują czy też nie. Prawda jest taka, że wielu strażaków wykorzystywała ten przywilej w sposób bezczelny a teraz po prostu się to mniej opłaca. Szkoda że nie mamy dostępu do statystyk zwolnień lekarskich w PSP bo pewnie ładnie było by widać jak ilość zwolnień spadła po wprowadzeniu przepisu.
Pozdrawiam

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.929
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #541 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:10:07 »
Większość społeczeństwa ma 80% chorobowego ale strażacy czują się na tyle wyjątkowi, że powinni dostawać 100% wypłaty niezależnie czy pracują czy też nie. Prawda jest taka, że wielu strażaków wykorzystywała ten przywilej w sposób bezczelny a teraz po prostu się to mniej opłaca. Szkoda że nie mamy dostępu do statystyk zwolnień lekarskich w PSP bo pewnie ładnie było by widać jak ilość zwolnień spadła po wprowadzeniu przepisu.
Pozdrawiam
Jesteś w błędzie...

Offline Cieciorka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #542 dnia: Wrzesień 08, 2016, 16:37:16 »
Większość społeczeństwa ma 80% chorobowego ale strażacy czują się na tyle wyjątkowi, że powinni dostawać 100% wypłaty niezależnie czy pracują czy też nie. Prawda jest taka, że wielu strażaków wykorzystywała ten przywilej w sposób bezczelny a teraz po prostu się to mniej opłaca. Szkoda że nie mamy dostępu do statystyk zwolnień lekarskich w PSP bo pewnie ładnie było by widać jak ilość zwolnień spadła po wprowadzeniu przepisu.
Pozdrawiam
Jesteś w błędzie...

Masz może jakieś dane statystyczne, ze tak stanowczo zaprzeczasz?
Jeżeli tak, to podziel się.

Offline towazysz_wieslaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #543 dnia: Wrzesień 10, 2016, 22:02:32 »
Ale jakie 80%...

Jak Ty jesteś chory to koledzy dostają tę kasę, a jak któryś z nich choruje to przecież Ty wtedy ją dostajesz.

Więc o co chodzi?

ZZ to niech się lepiej wezmą za nadgodziny i beznadziejną ich stawkę a sprawy przyziemne i niewarte drążenia zostawią w spokoju.

JRG7

  • Gość
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #544 dnia: Wrzesień 10, 2016, 22:33:27 »
Ale jakie 80%...
Jak Ty jesteś chory to koledzy dostają tę kasę, a jak któryś z nich choruje to przecież Ty wtedy ją dostajesz.
Więc o co chodzi?
To ja czegoś nie wiem, nie rozumie ... ile dostaje się u Ciebie za przyjście za chorego na 24h oprócz godzin które z tego wynikają w grafiku ?
Konkretnie w złotówkach

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #545 dnia: Wrzesień 15, 2016, 12:51:07 »
JRG - jeżeli koleś miał w danym dniu służbę to jego 20% odjęte od wypłaty powinieneś dostawać Ty jeżeli go zastępowałeś. Pozostałe odebrane 20% za dni , w których nie był przez nikogo zastępowany (miał wolną służbę  itp. ) przechodzą do garnuszka Komendy i w podziale tej kasy uczestniczą osoby, które zastępowały w danym okresie "chorych"

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.457
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #546 dnia: Wrzesień 15, 2016, 13:09:45 »
JRG - jeżeli koleś miał w danym dniu służbę to jego 20% odjęte od wypłaty powinieneś dostawać Ty jeżeli go zastępowałeś. Pozostałe odebrane 20% za dni , w których nie był przez nikogo zastępowany (miał wolną służbę  itp. ) przechodzą do garnuszka Komendy i w podziale tej kasy uczestniczą osoby, które zastępowały w danym okresie "chorych"

Bzdury piszesz a temat był wielokrotnie omawiany i dogłębnie wyjaśniony wystarczy poszukać

Offline officer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 713
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #547 dnia: Wrzesień 15, 2016, 21:32:49 »
pb11- to widocznie te bzdury nie były bzdurami do czerwca 2016 roku w mojej komendzie. Jak jest teraz to nie wiem :rofl:
Pozdrawiam szczęśliwy emeryt 

Offline maniek1981

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #548 dnia: Wrzesień 15, 2016, 22:02:09 »
Ja dostałem za nie obecnego kolegę 21,24 zł

JRG7

  • Gość
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #549 dnia: Wrzesień 15, 2016, 22:30:43 »
Ja dostałem za nie obecnego kolegę 21,24 zł
Jedyny konkretny  , tylko pytanie czy za 24h z grafiku na 1 służbę  :mellow:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2016, 22:34:15 wysłana przez JRG7 »