Autor Wątek: Chorobowe 80%?  (Przeczytany 301144 razy)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #650 dnia: Listopad 05, 2021, 12:31:12 »
A jeśli w komendzie wiadomo od kogo i że na służbie to nie powinni z automatu płacić 100% trzeba raport pisać?
Jak za rok będzie kontrola z KW albo NIK to nikt nie będzie pamiętał od kogo i że na służbie.

Offline Tokal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #651 dnia: Luty 12, 2022, 13:59:00 »
Czy u was w komendanci zatwierdzają raport o uznanie 100% za chorobowe (kwarantanna i izolacja COVID), jeżeli napisano w nim że był kontakt na służbie (koleżka ze zmiany), u którego zostało potwierdzone zakażenie COVID? Wszystko to odbywało się w przedziale kilku dni.
Ja u siebie złożyłem taki raport z dokładnym wskazaniem osób i dni służb gdzie razem pracowaliśmy. Osoby te później miały potwierdzone zakażenie COVID oficjalnie i przebywały na izolacji. Po nich i u mnie potwierdzono wirusa i także zostałem izolowany. W swoim otoczeniu domowym nie miałem nikogo, kto by był choćby na kwarantannie.
Po tym wszystkim złożyłem raport i dowiedziałem się, że komendant nie chce uznać 100% za chorobowe tłumacząc tym, że takie uznanie ma zasadność gdybym zaraził się w trakcie zdarzenia ratowniczego od np. poszkodowanego na kwarantannie lub izolacji. Natomiast jeżeli do zachorowania doszło w wyniku kontaktu z osobami pracującymi na wskazanej służbie (kilka dni później mającymi oficjalne potwierdzenie zakażeniem COVID) to już tego nie może zakwalifikować jako związku ze służbą i nie chce uznać w obawie przed kolejnymi raportami od innych osób.
Nasza ustawa wyraźnie mówi co i jak, Policjanci bez problemu mają uznawane takie przypadki a u nas???

Offline firefighterlodz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #652 dnia: Luty 12, 2022, 17:33:34 »
Jeżeli dwóch strażaków było na tej samej służbie i po kilku dniach tego samego dnia zgłaszają się na test i mają pozytywny to co wtedy???? Przecież to jest nie do udowodnienia kto od kogo się zaraził???? Mogli też zarazić się obaj podczas działań

Offline Tokal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #653 dnia: Luty 13, 2022, 10:40:15 »
Jeżeli dwóch strażaków było na tej samej służbie i po kilku dniach tego samego dnia zgłaszają się na test i mają pozytywny to co wtedy???? Przecież to jest nie do udowodnienia kto od kogo się zaraził???? Mogli też zarazić się obaj podczas działań

To był przedział kilku służb. Najpierw jeden wykonał badanie i dostał izolację, potem drugi (widząc po sobie objawy grypopodobne) wykonał badanie i również wyszło potwierdzenie, dalej trzeci potwierdzony itd. Wszystko to na jednej zmianie.
Trudno też jest udowodnić, że zarażono się od poszkodowanego izolowanego. PARANOJA goni paranoję. Prościej już nie da się udowodnić związku choroby ze służbą, więc absurdalne stają się zapisy ustawowe, bo są tylko po to aby być.

Offline firefighterlodz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #654 dnia: Luty 13, 2022, 11:28:27 »
Oczywiście zgadzam się z tym 100% nawet jeśli był to przedział kilku służb i tak nikt nie jest w stanie udowodnić kto od kogo się zaraził i kiedy nastąpiło. Choroba u każdego rozwija się inaczej. No

Offline Tokal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #655 dnia: Luty 13, 2022, 17:12:36 »
Czyli wg zapisów ustawy tylko fizyczne urazy i związane z tym choroby mogą być uznawane, a przeziębienie już nie.

Offline Beta998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #656 dnia: Grudzień 21, 2023, 19:44:36 »
Witam, mam pytanie bo mamy spór na zmianie. Czy ilość służb w danym miesiącu na którym przebywamy na l4 ma znaczenie co do odcięcia z wypłaty? Czy to jest liczone normalnie ile miesiąc ma dni tyle jest odcięte za dzień dana kwota zależne od wypłaty?

Offline Jaro

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Chorobowe 80%?
« Odpowiedź #657 dnia: Grudzień 21, 2023, 19:50:30 »
Zwolnienie lekarskie jest na ściśle określone dni zgodnie z decyzja lekarza. Nie ma znaczenia czy w tym czasie są służby czy dni wolne. Zwolnienie lekarskie jest liczone konkretnie za dni wskazane na druku L4 i to stanowi 80% za każdy dzień zwolnienia lekarskiego.