Autor Wątek: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???  (Przeczytany 12714 razy)

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« dnia: Styczeń 09, 2008, 19:30:24 »
Witam kolegów w służbie
Zastanawiam się w jaki sposób w waszych komendach załatwiane są nadgodziny za 2007 rok ponieważ jak przeliczyłem swoje i swoich kolegów ze zmiany to wyszło że nadrobiliśmy za dwa pełne etaty których nie ma i nie trzeba płacić??? czy my jesteś częściowo instytucją charytatywną a żeby dorobić to trzeba sie nakombinować albo liczyć na łaskę przełożonych??????!!!!!!!!!!!!
pozdrawiam

Offline specjalista

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 156
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 09, 2008, 19:53:39 »
Na to wygląda. Powiem więcej, niektórzy są o tym swięcie przekonani.
A ja sobie myślę, że powinniśmy zrobić jak inne grupy zawodowe. Wszyscy złożyć wypowiedzenia z terminem trzymiesięcznym, zażądać nie prosić tylko zażądać podwyżek ( nie tak dużych jak lekarze lecz jednak ) i wreszcie!!!!! rozwiązania sprawy nadgodzin (czyt. przyjąć nowych ludzi, zwiększyć stany osobowe, praca np, na 4 zmiany)
Dopiero by im się dupy zapaliły jakby mineły 3 miesiące a sprawy nierozwiązane a straż pożarna przestałaby istnieć.

Ehhh. Pomarzyć dobra rzecz. :) :(
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2008, 19:56:37 wysłana przez specjalista »
Dwóch polaków, trzy zdania!

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 09, 2008, 19:56:34 »
Zapewniam Cię ,że od początku wystąpienia zjawiska zwanego nadgodzinami ,na pewno załatwiają to niezgodnie z prawem :angry:  :angry: .Jeśli wyrobiłeś "wyrobniku" ( bez urazy) np. 264 nadgodziny w drugim półroczu 2007 roku ,to od połowy listopada  powinieneś być na "wo" i tyle .... co mam Ci więcej napisać...... :rolleyes: ,że ciągle grają z Nami w ............
                                                                                                                                                                                                    -_-

Offline ognista fala

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 407
  • wchodzę tam skąd ty uciekasz
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 09, 2008, 20:02:41 »
A ja myślalem że moja KM jest jedyna w swoim rodzaju:)

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 09, 2008, 21:21:21 »
Związki Zawodowe chwalą się swoimi prawnikami itd... To może niech w końcu pokażą na co ich stać... Podobnie jak w wielu innych zakładach (m.in. sklepy spod znaku owada -_-) dochodziło do procesów za nadgodziny... Może kilka pokazowych spraw w kraju przyśpieszy prace nad rozwiązaniem tego problemu... Bo narazie to "wisimy w powietrzu" i nikt nie wie na czym stoi.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 09, 2008, 21:35:02 »
zwiazki????????? jak widac nic nie wywalczyly i nic nie wywalcza dobrzy sa skladki pozbierac

Offline kowal15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 09, 2008, 22:34:42 »
czy kolega emmil jest związkowcem co tak o tych składkach pisze, w przeciwnym razie niech zamilknie bo najwięcej ma do powiedzenia ten co nic nie robi.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 10, 2008, 05:43:57 »
Związki Zawodowe chwalą się swoimi prawnikami itd... To może niech w końcu pokażą na co ich stać... Podobnie jak w wielu innych zakładach (m.in. sklepy spod znaku owada -_-) dochodziło do procesów za nadgodziny... Może kilka pokazowych spraw w kraju przyśpieszy prace nad rozwiązaniem tego problemu... Bo narazie to "wisimy w powietrzu" i nikt nie wie na czym stoi.

Należę do ZZ i uważam że Związki powinni zając się załatwić sprawę nadgodzin w przyśpieszonym tempie  , a odłożyć   inne małe sprawy i zająć sprawami naprawdę ważnymi dla nas , jak na razie sprawa nadgodzin stoi Więc do pracy panowie i nie wstydzić się.

Poprawiłem znacznik quote
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2008, 06:33:23 wysłana przez bulon »

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 10, 2008, 08:07:43 »
Wysłane: Wczoraj o 21:35:02
Wysłany przez: emmil
Cytuj
zwiazki?HuhHuh?? jak widac nic nie wywalczyly i nic nie wywalcza dobrzy sa skladki pozbierac
Widzisz kolego, w tym kraju prawo wygląda w taki sposób, że przełożony może złamać prawo jednym pismem, nie zważając, że robi krzywdę dużej ilości osób, a zz muszą zachować całą drogę prawną (odwoławczą), żeby udowadniać, że ten komendant nie maił prawa zrobić tak, a nie inaczej.
Inną kwestią jest to, że strażacy wchodzący na droge sądową ws. nadgodzin, dostają różne wyroki, sądy sa przecież niezawisłe. Każda instancja ma też okreslony czas, żeby daną sprawę rozpatrzyć.
Co do składek, to płacisz składki? Ile miesięcznie płacisz? Czy wiesz ile kosztuje adwokat?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

strazak1982

  • Gość
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 10, 2008, 10:03:47 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:03:57 wysłana przez strazak1982 »

strazak1982

  • Gość
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:38:32 »
 :milcz:
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2015, 15:02:29 wysłana przez strazak1982 »

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 10, 2008, 13:56:27 »
Cytuj
Najbliżej do finiszu ma sprawa walbrzyska.

O ile dobrze się orientuję to sprawa jest zakończona , a wnioskodawca dostał pieniadze za nadgodziny. Nie było tego wiele ale ważne że wygrał. Przestrzegam mjednak przed załatwianiem tego typu roszczeń indywidualnie bez fachowej pomocy prawnej , kilka osób samodzielnie zakładając sprawę niestety przegrało.
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline dodo2304

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:36:36 »
witam, a u nas to sie w glowie nie miesci, stan zmiany to 20 strazakow jeszce nie tak dawno stan minimalny byl 12, a teraz zeszlismy do 11 i tez mozna pracowc, jak tak dalej pojdzie to chyba bedzie jeszce mniej . No coz zrobic takie zycie.

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 10, 2008, 14:37:11 »
Dot. "Sprawa Wałbrzyska" , jeszcze trwa  -_-
Piszemy o tym tu - http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3564.0.html
Tak na gorąco.
Sprawa niezakończona i będzie miała ciąg dalszy w Sądzie Najwyższym.
Więcej szczegółów ukaże się niebawem na stronie ZW ZZS Florian we Wrocławiu.


Tu komunikat ZW ZZS Florian we Wrocławiu.

« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2008, 14:47:10 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline deejayslonio

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 845
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 13, 2008, 16:59:02 »
w tej chwili mam prawie 600 godzin ponad 40godzinny tydzień pracy za okres 1,5 roku czyli od kiedy są te godziny naliczane. Na mojej zmianie ok. 500godzin ma wiele osób a nowe półrocze mimo, iż dopiero się rozpoczyna to już wiadomo, że liczba nadgodzin się zwiększy i tak w kółko.( chyba, że nowe władze anulują nam poprzednie godziny wprowadzając 48godz/tydz) i będzie jeden "problem" z głowy.
Z drugiej jednak strony... czy nie macie wrażenia, że stażysta który przychodzi, musi zaraz iść na wolne, żeby zgodnie z harmonogramem wyjść na 40godz?

Offline solbierg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 09, 2008, 10:07:46 »
w tej chwili mam prawie 600 godzin ponad 40godzinny tydzień pracy za okres 1,5 roku czyli od kiedy są te godziny naliczane. Na mojej zmianie ok. 500godzin ma wiele osób a nowe półrocze mimo, iż dopiero się rozpoczyna to już wiadomo, że liczba nadgodzin się zwiększy i tak w kółko.( chyba, że nowe władze anulują nam poprzednie godziny wprowadzając 48godz/tydz) i będzie jeden "problem" z głowy.
Z drugiej jednak strony... czy nie macie wrażenia, że stażysta który przychodzi, musi zaraz iść na wolne, żeby zgodnie z harmonogramem wyjść na 40godz?

Widzę , że traktujesz stażystów jak "podludzi".A może weź sie za wyszkolenie tych młodych chłopaków,abys jak najszybciej mógł w nich zobaczyć "ludzi". Ale wtedy straciłbyś swoje argumenty.Smutne jest czytanie tekstów strażaka o szowinistycznych zapędach. Pomyśl czasem"Wielki Strażaku"


Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 09, 2008, 13:59:15 »
Nie chce Was wk....ć ale u mnie wszystkie nadgodziny są wybierane na bieżąco. :( (w miarę możliwości)
Czego i Wam szczerze życzę....

PS. trochę mi głupio z tego powodu, ale co mam zrobić ??

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 09, 2008, 23:12:38 »
czy nie macie wrażenia, że stażysta który przychodzi, musi zaraz iść na wolne, żeby zgodnie z harmonogramem wyjść na 40godz?
   A co stażysta to ma nie mieć już żadnych praw to nie pracownik?
POZDRAWIAM

Offline hapek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
  • what's wrong with your brain?
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 12, 2008, 16:55:07 »
Jak widać niedługo w własnym g...nie się utopimy. W mojej KP na chwilę obecną jest około 14 tyś. nadgodzin i mam takie wrażenie, że nikt się za bardzo tym tematem nie przejmuje.
..."ważne są zasady, czym głupsze tym lepsze"...

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 12, 2008, 21:40:46 »
   Tak bo 01 ma komfort nie musi płacić ani oddawać wolnego. Ci co poszli do sądów przegrali z kretesem jest pat.
POZDRAWIAM

Offline dezerter112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 12, 2008, 23:54:34 »
W grafiku pełnienia służby jest coś takiego jak "odbiór nadgodzin z poprzedniego okresu rozliczeniowego". Póki nie płacą za nadgodziny a nie każdy może sobie pozwolić na pozwanie komendanta do sądu, powinno się korzystać z tej możliwości.

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2008, 19:21:28 »
W grafiku pełnienia służby jest coś takiego jak "odbiór nadgodzin z poprzedniego okresu rozliczeniowego". Póki nie płacą za nadgodziny a nie każdy może sobie pozwolić na pozwanie komendanta do sądu, powinno się korzystać z tej możliwości.

Oczywiście tylko pod warunkiem, że stany osobowe na to pozwolą, nie wszędzie może być tak dobrze z obsadą jak u ciebie (o ile masz możliwość odbioru tych nadgodzin).

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 13, 2008, 21:26:50 »
Ot...co!
Kolejny problem   :angry: Nie każdy i nie wszędzie można te nadgodz. "wykorzystać"  :wacko:
Niby <Tak>, ale... zawsze coś!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline waldek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2008, 21:49:37 »
     Najwięcej można wykorzystać przy 11 na zmianie a 6 ma być na służbie  :huh:

<Nie o to chodzi!>  :angry:
a o co?
« Ostatnia zmiana: Luty 15, 2008, 11:01:29 wysłana przez waldek1 »
POZDRAWIAM

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nadgodziny za 2007 - jak to rozwiązują ???
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 20, 2008, 06:50:55 »
A u nas pana z nadgodzinami nadal jaja sobie robią - zerują , zamrużają  okresy rozliczeniowe  wolna amerykanka - za każdym ROZLICZENIEM OD NOWA STARTUJEMY  czyli od 0 licznik start i nie wiemy co się dzieje z  tymi w tyle ..
Jak jest u was czy macie możliwość wybrania godz. z poprzedniego okresu rozliczeniowego ..
Ale się wkurzyłem  :angry:

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."