Autor Wątek: Czas służby 48 godzin !!!!!!!  (Przeczytany 214852 razy)

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #525 dnia: Listopad 30, 2007, 13:05:24 »
Można spróbować tak :
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3564.msg44216.html#msg44216

Wtedy Twój 01 musi się ustosunkować do pisma.

dzięki , a jak się ustosunkuje co dalej :(oczywiście negatywnie dla  nas )..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #526 dnia: Listopad 30, 2007, 13:16:45 »
Widzisz o to chodzi aby mieć to na piśmie, wszczynając jakąkolwiek drogę sądową.
Odpowiedz oczywiście że będzie negatywna ale z tą różnicą że na piśmie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #527 dnia: Listopad 30, 2007, 13:47:43 »
Uważam , że  wszystkie ZZ powinny coś z  tym zrobić bo razem z rokiem mamy powtórkę  z rozrywki (wyzerowanie) Minął rok a w tej sprawie nic nie zostało osiągnięte nadal pracujemy 48 godz (40=48).

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #528 dnia: Listopad 30, 2007, 14:14:20 »
No chyba nie do końca tak jak piszesz. Pracujemy 40 godzin ale wyrabiamy nadgodziny z którymi ktoś coś musi postanowić.
Przy "40=48" teoretycznie w majestacie prawa byliśmy zmuszeni do pracy o osiem godzin dłużej tygodniowo.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #529 dnia: Listopad 30, 2007, 14:19:15 »
No chyba nie do końca tak jak piszesz. Pracujemy 40 godzin ale wyrabiamy nadgodziny z którymi ktoś coś musi postanowić.
Przy "40=48" teoretycznie w majestacie prawa byliśmy zmuszeni do pracy o osiem godzin dłużej tygodniowo.


Masz racje pracujemy 40 godz.tygodniowo ale tylko na papierze , bo praktycznie pracowałem 48godz jak mi przepadną nadgodziny na ten rok.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #530 dnia: Listopad 30, 2007, 14:23:54 »
Wszędzie jest mniej więcej tak samo. Ja sam mam ok. 170 nadgodzin.
W tej kwestii musi zapaść jakaś decyzja. Musimy czekać.
A na związki nie licz.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #531 dnia: Listopad 30, 2007, 19:17:53 »
Masz rację na związki nie licz. Licz tak jak ja, że na pewno załatwią wszelkiej maści Komendanci, albo Krzyś Kononowicz - swoją drogą bardziej pokładałbym nadzieję w tym drugim. ^_^

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #532 dnia: Listopad 30, 2007, 19:55:24 »
Drogi sam_go - odżywa chyba nasz spór o kwestię działania ZZ.

"Nie licz na związki" - Nie napisałem tego w złej wierze tylko w oparciu o dotychczasowe ich działanie w tej sprawie. Jeżeli się dobrze orientuję to już drugi rok z kolei sprawa nadgodzin jest wciąż nie załatwiona więc dlaczego miałaby być załatwiona za kilka dni i to dzięki ZZ.

Lepszy skutek odniosą ewentualne wyroki sądów niż działania ZZ.

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #533 dnia: Listopad 30, 2007, 21:34:16 »
Cytuj
Panowie  mam pytanko , czy razem z końcem tego roku nastąpi znowu przepadniecie nadgodzin za 2007 rok , Czy 01 może zmusić nas do wybierania urlopu zamiast ws , jak można ubiegać  sie o nadgodziny 2006-2007 . Jak można różnie rozumieć  przepis

   Jednak co kraj to obyczaj , w mojej KM jest prikaz ,żeby wybierać zaległe godziny i tym sposobem
większość nadgodzin została odebrana. Mówię tu o wszystkich nadgodzinach od 2005roku (włącznie).
Średnio na koniec roku pozostanie nam po ok.100 godzin nadpracowanych ale o żadnym przepadaniu nie ma mowy.
 
   Oczywiście cudów nie ma ,większość ma nieruszone urlopy wypoczynkowe, a nasz stan minimalny to nie mniej niż 50%  :wub:.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2007, 21:35:50 wysłana przez tomstrazak »

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #534 dnia: Listopad 30, 2007, 22:47:07 »
   Jednak co kraj to obyczaj , w mojej KM jest prikaz ,żeby wybierać zaległe godziny i tym sposobem
większość nadgodzin została odebrana. Mówię tu o wszystkich nadgodzinach od 2005roku (włącznie).
Średnio na koniec roku pozostanie nam po ok.100 godzin nadpracowanych ale o żadnym przepadaniu nie ma mowy.
 
   Oczywiście cudów nie ma ,większość ma nieruszone urlopy wypoczynkowe, a nasz stan minimalny to nie mniej niż 50%  :wub:.

Jeżeli na koniec roku powiedzą wam że macie wypracowane po 40 godz tygodniowo, to zrobili was w jajo.
Skoro wybieraliście zaległe nadgodziny to co sie stało z tymi co wychodziły z bieżącego okresu?????, odpowiem - macie wykożystane 2 w 1, czyli niby wykożystane nadgodziny a w żeczywistości są to bieżące niwelowanie nadgodzin. Może być tak, jak mówisz pod jednym warunkiem,że macie obniżoną norme za półrocze o tyle nadgodzin, ile żekomo wybraliście zaległych.

Przemyślcie i zadajcie sobie pytanie, czy aby nie robią nas w lewo?

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #535 dnia: Listopad 30, 2007, 23:00:27 »
sam998 - popełniasz niezrozumiały dla mnie błąd w przewodzie myślowym, który doprowadza Cie do błędnych wniosków. Poproś kogoś, kogo darzysz zaufaniem, żeby Ci wytłumaczył kwestie rozlicznia czasu służby. Wydaje mi się, że sam nie jesteś w stanie tego zrozumieć.
Bez urazy
Pozdrawiam

PS. To już drugi raz jak się natknąłem na to Twoje "błądzenie". Mógłbym Ci to wytłumaczyć, ale po pierwsze pewnie i tak mi nie uwierzysz, a po drugie nie jestem właściwie zmotywowany:) (czytaj: leniwy)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #536 dnia: Grudzień 01, 2007, 09:59:28 »
Skoro tak uważasz to czekam na uświadomienie, wiem o czym mówie bo mam wgląd do rozliczanego czasu służby.

Bardzo byłbym rad poznać twoją wersje rozliczania a może bardziej wybierania nadgodzin z niewypracowanego bieżącego okresu rozliczeniowego.

P.s. program do rozliczania jest tak ułożony, że nie widzi czy brane wolne są bieżącymi czy zaległymi nadgodzinami.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 10:02:28 wysłana przez sam998 »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #537 dnia: Grudzień 01, 2007, 10:45:14 »
Witam !
Wraca ten temat jak bumerang i wcale się temu nie dziwię.Mam wrażenie,że po części obaj macie rację.Bo w programie z KG służby oddawane zaznaczane sa jako oddane ale czy program tak je liczy tego nie jestem do końca pewien.Natomiast dla zwykłego strażaka,który sam sobie (ręcznie)może policzyć ile ma nadgodzin ,sposób rozumowania przez sam998 jest jak najbardziej prawidłowy.
A oto moje uzasadnienie :
Jeżeli w ciągu 6 miesięcy jestes na urlopie 18 dni ,to daje nam 18 x8 godz.=144 godz.,które odliczasz sobie od podstawy normy do przepracowania w danym półroczu.Każda oddana "wolna służba" skutkuje tym samym. Więc jeśli masz ODDANE 5 służb to albo odliczasz je od normatywu albo liczysz je tak jak byłbyś był w służbie.Inne liczenie spowoduje to,że oddane służby będą liczone jako bieżące wolne.Z chorobowym jest trochę inaczej bo powinieneś od normatywu odliczyć sobie tylko dni ustawowo "pracujące"(pomijając dni wolne od pracy-soboty ,niedziele i święta jeżeli takie wypadły w tym chorobowym).Pozdrawiam.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #538 dnia: Grudzień 01, 2007, 11:35:10 »
Chyba doszliśmy do porozumienia z sam998 w temacie odbierania wolnego za godziny ponadnormatywne z poprzedniego okresu. Moje zdanie jest takie, że Ustawa o PSP na chwilę obecną nie twarza takiej możliwości, a gdyby została znowelizowana w tym zakresie, to "oddawane" służby za poprzedni okres, powinny być rozliczane jak służby przepracowane (wróć: przesłużone;) ). Obecnie, jak to słusznie zauważył sam998, oddawanie godzin ponadnormatywnych z poprzedniego okresu jest pozorne, gdyż faktycznie sprowadza się ono do oddawania godzin z bieżącego okresu.

Z chorobowym jest trochę inaczej bo powinieneś od normatywu odliczyć sobie tylko dni ustawowo "pracujące"(pomijając dni wolne od pracy-soboty ,niedziele i święta jeżeli takie wypadły w tym chorobowym).Pozdrawiam.

Tutaj się z kolegą w pełni zgadzam. Jakiś czas temu o tym właśnie pisałem i ostrzegałem(http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,3564.msg74666.html#msg74666), że może dojść do sytuacji pokazanej w tym poście.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ataman

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #539 dnia: Grudzień 01, 2007, 18:52:14 »
W NIEDŁUGIM CZASIE OKAŻE SIĘ ŻE NIEMA NADGODZIN W PSP.  :wacko:
I wszyscy będą się cieszyć jak wróci 24/48 z 10 wolną, żeby tylko pozostać w służbie.

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #540 dnia: Grudzień 01, 2007, 19:14:11 »
Proszę o opinię co z "tym" zrobić:

To ja wam podam jeszcze ciekawszy przypadek kiedy dostaję wolne na kolejną służbę i dyżur domowy w tym samym czasie, a z góry już wiem że muszę przyjść na 12 godzin na noc za dyspozytora! Przerobili swoje sztywne 40 godzinek i nie ma kto na MSK usiąść! A zdarzyło się to nie dwa i trzy razy!

Powiem wam tylko tyle czym dłużej to wszystko trwa, tym bardziej mi ręce opadają! Ja służby na MSK się nie boję ( i chyba trochę doświadczenia mam w tym temacie?), bo pracuję już ładnych naście lat zarówno na PB i jako dubler dyspozytora!
 
A w temacie :huh: :huh: jak to wygląda od strony przepisów nie znam się! Jeśli jest ktoś kto potrafi mi to wytłumaczyć czy tak "może" być to proszę o radę!

Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #541 dnia: Grudzień 01, 2007, 21:49:54 »
Mario 68
Cytuj
Drogi sam_go - odżywa chyba nasz spór o kwestię działania ZZ.

Nawet nie mam zamiaru wchodzić w tę dyskusję. Moja wypowiedź miała trochę charakter łabędziego śpiewu. Z przykrością stwierdzam, że problemu nie załatwi już chyba nikt. Opór materii okazał się zbyt silny nawet dla 3 ZZ i 2 pozytywnie nastawionych KG. Niestety nie mamy w rękach tak silnego oręża jak lekarze.
Pozdrawiam.

Co do Krzysztofa K. to on zlikwidowałby nie tylko nadgodziny ^_^

Offline Marcin-32

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #542 dnia: Grudzień 01, 2007, 22:18:18 »
Ale mnie ten lekarz nie jest potrzebny tylko tym którzy te absurdy wymyślili!
( mam nadieję że nie jest mi potrzebny). :)

(a wszyscy tu sobie a muzom)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 19:13:47 wysłana przez Marcin-32 »
Umiemy żyć jasno, z honorem i dumnie,
Ożywiać marzenia i spełniać swe sny.
Więc trzeba świat kochać i strzec go rozumnie
Rycerze Florianie to my!

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #543 dnia: Grudzień 04, 2007, 00:19:59 »
   Jednak co kraj to obyczaj , w mojej KM jest prikaz ,żeby wybierać zaległe godziny i tym sposobem
większość nadgodzin została odebrana. Mówię tu o wszystkich nadgodzinach od 2005roku (włącznie).
Średnio na koniec roku pozostanie nam po ok.100 godzin nadpracowanych ale o żadnym przepadaniu nie ma mowy.
 
   Oczywiście cudów nie ma ,większość ma nieruszone urlopy wypoczynkowe, a nasz stan minimalny to nie mniej niż 50%  :wub:.

Jeżeli na koniec roku powiedzą wam że macie wypracowane po 40 godz tygodniowo, to zrobili was w jajo.
Skoro wybieraliście zaległe nadgodziny to co sie stało z tymi co wychodziły z bieżącego okresu?????, odpowiem - macie wykożystane 2 w 1, czyli niby wykożystane nadgodziny a w żeczywistości są to bieżące niwelowanie nadgodzin. Może być tak, jak mówisz pod jednym warunkiem,że macie obniżoną norme za półrocze o tyle nadgodzin, ile żekomo wybraliście zaległych.

Przemyślcie i zadajcie sobie pytanie, czy aby nie robią nas w lewo?
Jeżeli tak ktoś robi to rzeczywiście robią was w bambuko.
Jeżeli wybieracie nadgodziny za poprzednie lata i z bieżącego roku to powinno wyjść wam poniżej 40h tygodniowo. Oczywiście w zalezności od ilości nadgodzin ( np. jak ktoś ma dużo to tydzień może być nawet 20 godzinny).

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #544 dnia: Grudzień 05, 2007, 19:57:39 »
Witam !
 Właśnie podali w Wiadomościach ,że dalej obowiązuje max.48 godz.tydzień pracy,bez żadnych wyjątków.Jak pisałem wcześniej m.in.Polska ,wciąż upiera się przy wyłączeniu czasu "gotowości do podjęcia pracy" z czasu pracy,nawet jeżeli pracownik znajduje się na terenie zakładu .Jak dla nas to super ale jak długo tak będzie ,nie wiadomo.Oczywiście 48 godz. tygodniowo to 8 godz.nadgodzin-do wiadomości JNP.
 Swoją drogą nieźle kombinują żeby nas udupić.Pozdrawiam.

Offline marus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
  • Alkohol konserwuje wszystko, prócz tajemnic
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #545 dnia: Grudzień 11, 2007, 10:24:08 »
Komunikat ZW ZSS FLORIAN z 29 października 2007 r.
W dniu 25.10.2007 roku w Sądzie Okręgowym w Świdnicy odbyła się rozprawa apelacyjna w sprawie wypłacenia wynagrodzenia za przepracowane nadgodziny w w I i II okresie rozliczeniowym ( tzw. sprawa wałbrzyska ). Sąd w składzie trzy osobowym po wysłuchaniu stron postępowania odroczył wydanie orzeczenia do dnia 11 grudnia 2007 roku.
Sekretarz
Zarządu Wojewódzkiego
ZZS FLORIAN
Marek Kicka

TO JUŻ DZIŚ !!!
"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi" - Jan Paweł II

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #546 dnia: Grudzień 11, 2007, 11:10:06 »
Tak na gorąco.
Sprawa niezakończona i będzie miała ciąg dalszy w Sądzie Najwyższym.
Więcej szczegółów ukaże się niebawem na stronie ZW ZZS Florian we Wrocławiu.


Tu komunikat ZW ZZS Florian we Wrocławiu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2007, 16:30:46 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #547 dnia: Grudzień 16, 2007, 18:37:42 »
Panowie, w jaki sposób wyobrażacie sobie, że oddadzą nam nadgodziny???. Wiadomym jest dla każdego, że jeżeli ktoś dostaje wolną służbę to te 24 godziny nie wliczają się jemu do czasu służby, czyli żeby było jasne, jeżeli ktoś weźmie 2 wolne służby to ma tydzień wolnego. Tydzień ten nie jest brany w rozliczeniu 6-cio miesięcznym, nie ma już 26 a 25 tygodni, w których ma wypracować do 40 godzin tygodniowo.
Więc jeżeli będzie brał niby nadgodziny z poprzedniego okresu rozliczeniowego, to tak naprawdę to będzie czysta fikcja chyba, że dostanie wolne pod warunkiem, że w grafiku będzie miał zaznaczone, że jest na służbie.

Dla przykładu w II półroczu 2007 mamy do przepracowania 1016 godz.
1016 : 26 tygodni = 39,07 godz. tygodniowo
6 m-cy x 7 służb = 42 (po 3 wolne służby w m-cu)

Teraz, jeżeli zaczną nam ,,oddawać’’ nadgodziny dla przykładu 144 godz.

1016 – 144 = 872 : 26 = 33,53 tyle wychodzi tygodniowy czas pracy, czy któryś dowódca pójdzie na to żebyśmy tyle przepracowali ??? raczej wątpię, żeby dobić do 40 nie dostaniemy 18 wolnych służb, które stopnieją do12 (6x24=144 to te niby nadgodziny).

Wniosek??? Albo zapłata za nadgodziny z poprzednich okresów albo wolne bez odejmowania godzin jak za wolne służby w okresie rozliczeniowym.
Dla niektórych wyda się to masło maślane, ale ci, co prowadzą grafik rozliczeniowy wiedzą, o co chodzi.

Zapewne tą wypowiedzią wywołam burze, ale nie najwyższy czas uświadomić sobie dlaczego w przepisie mówi się, że nadgodziny należy wykorzystać do końca bieżącego okresu rozliczeniowego.
Należy to dla oświecenia wywiesić w każdej komendzie, bo większość jest w błędzie.
Jak to przeczytają, wiedzy im przybędzie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2007, 18:40:43 wysłana przez cul2 »

Offline sam998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #548 dnia: Grudzień 17, 2007, 13:47:56 »
Do wyżej zacytowanej mojej wypowiedzi, należy się małe sprostowanie.
Otóż istnieje odebranie nadgodzin za poprzedni okres rozliczeniowy dokonując w grafiku wpisu ze specjalną formułą, ale taki wpis owszem odejmie nam nadgodziny z poprzedniego okresu, ale dołoży nam nadgodzin w bieżącym z tego powodu, ze nie będziemy w stanie wybrać bieżące wolne służby ze względu na małe stany osobowe w jednostkach (chyba, że gdzieś jest tak dobrze, że nie mają z tym problemu).
Reasumując to biorąc nadgodziny z poprzednich okresów, przenosimy je tak prawdę mówiąc na bieżący okres rozliczeniowy.

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Czas służby 48 godzin !!!!!!!
« Odpowiedź #549 dnia: Grudzień 28, 2007, 08:56:01 »
Tak na gorąco.
Sprawa niezakończona i będzie miała ciąg dalszy w Sądzie Najwyższym.
Więcej szczegółów ukaże się niebawem na stronie ZW ZZS Florian we Wrocławiu.


Tu komunikat ZW ZZS Florian we Wrocławiu.



co slychac w tej sprawie?????