Autor Wątek: Posilki Po 6 Godzinak Akcji  (Przeczytany 2009 razy)

Offline urban

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
    • http://
Posilki Po 6 Godzinak Akcji
« dnia: Wrzesień 27, 2004, 15:52:54 »
Witam
Jak rozliczacie posiłki w  czasie akcji ? Macie  „stalowe” koperty na samochodach ? Na jak sumę  bierzecie na osobę ? itp.  

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Posilki Po 6 Godzinak Akcji
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 29, 2004, 19:38:24 »
Witam czy w żadnej Komendzie nie bierze się równoważnika za wyżywienie?? jak ktoś ma jakieś info niech się dzieli sam jestem zainteresowany tematem. Czy w przypadku pozostawienia w służbie na kolejną służbę należy się również równoważnik - wg mnie tak ale chętnie posłucham - poczytam :)

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Posilki Po 6 Godzinak Akcji
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2004, 19:16:14 »
z tego co sie orietuje to posilek po 6 godzinie jest czesciowy, pelna dieta nalezy sie po 8 godzinach akcji.
U nas w praktyce to wyglada tak, ze jezeli akcja ma trwac ponad 8 godzin, sciagamy kwatermistrza on zalatwia jakies zarcie.
Tych godzin nikt nie liczy co do minuty.
Jezeli jest zima, a akcja trwa  kilka godzin (zalezy od temperatury, warunkow) to uruchamiamu  gorace wyzywienie juz po 2-3 godzinach, herbatka itd.
W lecie, sporadycznie zdarzaja sie aby jakis strazak byl przy akcji ponad 8 godzin, zawsze robi sie jakas podmianke.

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Posilki Po 6 Godzinak Akcji
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 02, 2004, 13:36:54 »
koledzy ja bym to określił tak - jaki komendant takie i prawo co do posiłków
jak komendant brał udział w akcjach i zna realia to i posiłek się znajdzie nawet po 2 godzinach akcji, a jak ma w 4 literach podziałowców czy też ochotników to i posiłki nie znajdą się nawet po 24 godzinach
u mnie w jrg to aby dostać picie to patrzą na specjalnie w tym celu zakupiony termometr czy jest przekroczone 25oc

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Posilki Po 6 Godzinak Akcji
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 02, 2004, 15:01:47 »
Napoje to się należą na podstawie przepisów BHP w ilości koniecznej do zaspokojenia pragnienia, nie jest uwarunkowane od wystąpienia jakiejkolwiek temperatury

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Posilki Po 6 Godzinak Akcji
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 02, 2004, 20:11:14 »
fireman ja wiem co mówią o tym przepisy bhp- napewno jest tam punkt o temp. tyle tylko że odnosi się on do pracowników biurowych, ale mój komendant inaczej to rozumuje i wode otrzymujemy tylko powyżej tej temp. i musimy być dodatkowo przy akcji , bo w koszarach to juz nam się nie należy

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Posilki Po 6 Godzinak Akcji
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 19, 2004, 08:25:49 »
Witam!
U mnie to magazynier patrzył na termomet i się krzywił,ale wodę dawał nawet w zimie.Czasami P.Komendant musiał Go ...... .Teraz idzie na emeryture i daje bez oporów.Jeżeli chodzi o akcję to bierzemy rachunki i nam płacą (nie każdemu się to podoba).Jednak teraz częściej mamy podmiany przed upływem 6 godzin co już przyzwyczaiło większość ratowników i po 2 godzinach akcji oglądają się za podmianą.Szczególnie młodsi,ale to już takie pokolenie (zjeść,pospać i do domu) lub sito bez siatki przy przyjmowaniu na szkoły.Kiedyś walczyło się całe noce i nikt nie marudził tylko strzelił szklanę wzmocnionej herbaty:0,ale to już historia.
Szukają oszczędności nie tu gdzie potrzeba!
                                                                                                 Nara