Autor Wątek: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki  (Przeczytany 14994 razy)

Offline strażak1234

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« dnia: Styczeń 03, 2008, 19:09:31 »
W dzisiejszym Dzienniku Polskim pojawił się artykuł pt.: "Andrzej Mróz zamiast Andrzeja Łabuza?"
Chciałem zacytować fragment tego artykułu: "...Do zmian ma dojść w ciągu najbliższych tygodni. poseł Wiesław Woda (PSL) mówi, że decyzja nie należy do niego, ale do komendanta głównego straży. Przyznaję, że współpraca z komendantem Mrozem układa się wzorowo. Zarówno politycy PO, jak i PSL-u podkreślają, że jest to jeden z najlepszych strażaków zawodowców w Polsce. ..."
Co wy na to. Wie ktoś coś więcej na temat tej kandydatury.
Z tego co się głośno mówi dowód wdzięczności wobec Pana Komendanta Mroza ma Aleksander Grad (obecnie Minister Skarbu) za poparcie w kampanii wyborczej do Sejmu w roku 2005, na ulotkach wyborczych w tarnowskim okręgu wyborczym. Mówią, że Pan Minister się odwdzięczy.

Offline Rafaello-OSP

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2008, 19:34:41 »
hm  warto nadmienić że pan Andrzej Mróz jest obecnie Komendantem Miejskim PSP w Tarnowie. JRG 1 i JRG 2 Tarnów to dość elitarne JRG moim zdaniem. Za kadencji ów komendanta KM PSP zakupila min. SCRD Renault kerax, SH na volvie, slrr, 4 x GCBA tj.  2 Renault Kerax 6x6 ( kabiny 3 osobowe) Renault Kerax 4x4 ( kabina brygadowa) i MAN GCBA 4x4 (kabina brygadowa) , GLBA Star/Man ,to tak pokrótce o sprzęcie którego jest dużo dużo więcej.....

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2008, 19:40:58 »
i co mi za rewelacje.... żadne, który z komendantów woj i gł. są na swoich stanowiskach ze względu na doswiadczenie, umiejętności i zaangażowanie w słuzbie.... żaden! Każda zmiana jest czyimś politycznym  widzimisie, jakims odwdzięczeniem, przysługa czy poprostu znajomością.
A co do kom. Mroza to jest to gość z twardą ręką i zasadami, a co do jrg.. to każda w polsce powinna tak wygladac jak tarnowska i tylko dziękowac że miał mozliwość tak doposażyć.

Offline jozef998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 44
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2008, 23:19:22 »
jak pamiętam za ministra Janika też był silny ,SLD PSL A TERAZ PO niedowiary.

Anna

  • Gość
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2008, 09:05:48 »
Może i  zmiana  Andrzeja będzię ale chyba najbardziej konieczna jest zmiana i rozliczenie Pana Tajdusia i kosztów powiązanych z Platformą Szkoleniową oraz zamieszaniem przy szkoleniu w maszym woj.

Offline zoddali

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 161
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 04, 2008, 14:27:00 »
Widzę Anna, że jesteś z małopolski i parę rzeczy wiesz... Dodałbym jeszcze kwestię rozliczenia komendanta Andrzeja Ł. za ubiegłoroczny sztandar, wyposażenie jesdnostek, propozycje liczenia godzin i kilka pomniejszych spraw. Proponuję, aby rozliczaniem zajął sie nasz kochany Zygmunt Wł. - tak duzo o rozliczaniu różnych osób mówi (a może mówił - nam sie wydawało ze mówi nadal, a to echo gadało...).

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 04, 2008, 20:48:18 »
Może i  zmiana  Andrzeja będzię ale chyba najbardziej konieczna jest zmiana i rozliczenie Pana Tajdusia i kosztów powiązanych z Platformą Szkoleniową oraz zamieszaniem przy szkoleniu w maszym woj.

Pan, który wymyślił i stara się wdrożyć (w takiej postaci) platformę szkoleniową strażaków w Małopolsce zasługuje na WIELKIE SŁOWA UZNANIA! Brawo! Jak słyszę wypowiedzi o zaletach "platformy" to ogrania mnie PRAWDZIWY PODZIW. Wszystko jest tak cudowne, proste i wspaniałe, że aż mi dech zapiera w piersiach. Jak słyszę słowo "platforma" to trafia mnie sz... acunek i podziw dla tak wspaniałego wykonania tego systemu szkoleniowego. Żałuję jedynie, że ten Pan najprawdopodobniej odejdzie wcześniej niż ja ze służby (jestem od Niego młodszy) i niestety nie będę już miał możliwości za kilka lat podpatrywać prawdziwego fachowca i uczyć się solidnej szkoleniowej strażackiej roboty. Choć niczego nie można przesądzać - przecież DOBREMU fachowcowi nie dadzą odejść, jest on na wagę złota.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 21:02:18 wysłana przez jasiuf »

Offline tomstrazak

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 287
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:16:03 »
   Pana Tajdusia bliżej  nie znam i jego osoba, ani mnie nie ziębi ani nie grzeje .
Ale pomysł "platformy szkoleniowej" popieram .Jest to nowość i jak każda ma swoje niedociągnięcia.
Co złego widzicie w tym ,że będzie gdzie znaleźć materiały do nauki i samokształcenia, przecież nasz obecny system kształcenia leży na łopatkach.
   Wiem, że niektórzy alergicznie reagują na słowa: "platforma", nauka i komputer, ale od 8 lat mamy XXI wiek :rolleyes:.
   
    A teraz czekam na ciosy przeciwników ''platformy'' szkoleniowej  oczywiście  ^_^.
   

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:31:37 »
Spokojnie, już nie długo system "system platformy szkoleniowej" wejdzie w całym kraju.
Moim zdaniem jest to nieuniknione.
To przecież nie wymysł KW, to realizacja nowych form szkolenia.

Są jeszcze tego plusy a mianowicie zakup komputerów  ^_^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 21:40:54 wysłana przez Butel »
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:33:01 »
Eee, jakie tam ciosy. Przecież tu się należą same pochwały. O TAKICH wizjach funkcjonowania platformy w Małopolsce, o jakich słyszą nasi przedstawiciele czyli uczestnicy cyklicznych "szkoleń" w WOSZ-pie, można mówić tylko w samych superlatywach.

Offline JP112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 05, 2008, 09:51:42 »
Może i  zmiana  Andrzeja będzię ale chyba najbardziej konieczna jest zmiana i rozliczenie Pana Tajdusia i kosztów powiązanych z Platformą Szkoleniową oraz zamieszaniem przy szkoleniu w maszym woj.
Anno o jakich ty piszesz kosztach? Myślę,że nie masz zielonego pojęcia o funkcjonowaniu platformy szkoleniowej. Prawdopodobnie nasłuchałaś się plotek od osób które się boją komputera jak ognia i nie chcą założyć skrzynek mailowych co jest konieczne do korzystania ze szkolenia e-learningowego i wymyślają niestworzone historie o kosztach, nie mając pojęcia z jakich źródeł pochodzą i będą pochodzić pieniądze. A w ogólnym rozliczeniu to tak naprawdę małopolska straż (nie tylko państwowa, także ochotnicza) będzie mogła pozyskać między innymi sprzęt informatyczny, z dodatkowych środków których by nie udało się pozyskać bez platformy szkoleniowej.
A tak poza marginesem to uważam, że w szkolenie należy inwestować, bardzo przykro czytać że niektórzy (myślę że takich jest niedużo) uważają inwestowanie w szkolenie, doskonalenie  umiejętności jako coś złego.
Pozdrawiam

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 05, 2008, 10:05:38 »
Na zakup podstawowych rzeczy dla podziału szuka się oszczędności, brak perspektyw pozyskania środków na zakup samochodów , łączność do bani ale rozwija się Platformę Szkoleniową i łączność transgraniczną której
nikt za moich 18 lat służby nie próbował użyć.To są dokonania pana Łabuza i " Bila Gatesa" Małopolski pana Tajdusia. Mimo wizyt duszpasterskich KW brak orientacji w tym co potrzeba Komendom Powiatowym ,forsowanie nowinek ma sens gdy zaspokojone są wszystkie potrzeby podstawowe.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 05, 2008, 10:34:56 »
Może i  zmiana  Andrzeja będzię ale chyba najbardziej konieczna jest zmiana i rozliczenie Pana Tajdusia i kosztów powiązanych z Platformą Szkoleniową oraz zamieszaniem przy szkoleniu w maszym woj.
Anno o jakich ty piszesz kosztach? Myślę,że nie masz zielonego pojęcia o funkcjonowaniu platformy szkoleniowej. Prawdopodobnie nasłuchałaś się plotek od osób które się boją komputera jak ognia i nie chcą założyć skrzynek mailowych co jest konieczne do korzystania ze szkolenia e-learningowego i wymyślają niestworzone historie o kosztach, nie mając pojęcia z jakich źródeł pochodzą i będą pochodzić pieniądze. A w ogólnym rozliczeniu to tak naprawdę małopolska straż (nie tylko państwowa, także ochotnicza) będzie mogła pozyskać między innymi sprzęt informatyczny, z dodatkowych środków których by nie udało się pozyskać bez platformy szkoleniowej.
A tak poza marginesem to uważam, że w szkolenie należy inwestować, bardzo przykro czytać że niektórzy (myślę że takich jest niedużo) uważają inwestowanie w szkolenie, doskonalenie  umiejętności jako coś złego.

Oczywiście, że nie ma mowy o źle ulokowanych pieniądzach - sprzęt informatyczny w JRG zawsze się przyda, to nie ulega wątpliwości. Ale te WIZJE i super-komunikatywność Pana T. są po prostu powalające.
Pozdrawiam

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 05, 2008, 10:38:00 »
Niech Panowie Komendanci forsujący wprowadzenie Platformy Szkoleniowej podadzą orientacyjne koszty całego przedsięwzięcia... Jakieś konkrety... Podzielę sobie wtedy tą kwotę przez wartość średniej klasy ubrania bojowego czy zestawu łączności... W prosty sposób obliczę ilu strażaków z PB straciło szansę na podniesienie swojego bezpieczeństwa i skuteczności podczas akcji...
Chyba nikt z nas nie jest przeciwnikiem wprowadzania nowości... Nikt nie neguje możliwości szkoleniowych jakie daje między innymi internet i swobodne przesyłanie informacji... Świadczy o tym nasza obecność na forum!!!!!!!!!
Jednak najpierw trzeba zająć się podstawowymi potrzebami... a potem rozmawiać o gonieniu Uni Europejskiej, a o Stanach Zjednoczonych nie wspomnę...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline psp112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 05, 2008, 20:16:32 »
Na zakup podstawowych rzeczy dla podziału szuka się oszczędności, brak perspektyw pozyskania środków na zakup samochodów , łączność do bani ale rozwija się Platformę Szkoleniową i łączność transgraniczną której
nikt za moich 18 lat służby nie próbował użyć.To są dokonania pana Łabuza i " Bila Gatesa" Małopolski pana Tajdusia. Mimo wizyt duszpasterskich KW brak orientacji w tym co potrzeba Komendom Powiatowym ,forsowanie nowinek ma sens gdy zaspokojone są wszystkie potrzeby podstawowe.
Kolego pożarnik92 zgadzam się z tobą że najważniejsze są wszystkie potrzeby podstawowe, ale w tym przypadku finansowanie platformy będzie odbywało się z całkiem innych środków, które nie mogłyby być przeznaczone na inne cele.

A tak na marginesie, co do Twego 18-letniego stażu troszkę naciągasz (popatrz sobie na ostatnią decyzję dotyczącą wynagrodzenia) - jeżeli za wysługę masz 17% tzn.nie masz 18 lat stażu.
Pozdrawiam 

Offline amper

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 05, 2008, 20:28:33 »
Cytuj
jak pamiętam za ministra Janika też był silny ,SLD PSL A TERAZ PO niedowiary
.

masz racje

PO = SLD

i tyle, jeszcze zatĘskimy do Kubiaka
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2008, 09:05:15 wysłana przez amper »

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2008, 20:53:39 »
Cytuj
A tak na marginesie, co do Twego 18-letniego stażu troszkę naciągasz (popatrz sobie na ostatnią decyzję dotyczącą wynagrodzenia) - jeżeli za wysługę masz 17% tzn.nie masz 18 lat stażu.
  Widzę kolego PSP112 że dogłębnie przeanalizowałeś wszystkie moje wypowiedzi na tym forum , czy aby przypadkiem nie powstała przy KW specjalna komórka d/s inwigilacji wypowiedzi strażaków woj Małopolskiego , jeżeli tak to podam ci mój adres  aby ułatwić ci życie.Co do tych środków to się poniekąd zgadzam ale trzeba widzieć priorytety naszej służby i bezpieczeństwa a nie robić z nas E-ratowników .
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Anna

  • Gość
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:14:00 »
Widzę że temat szkolenia i jego kosztów bardzo wszystkich podniecił a ja zastanawiam się czy codzienne szkolenie strażaków jest naprawde potrzebne. Gdy patrze na inne służby (pogotowie, policja itp.) to  czegoś takiego nie ma, moim skromnym zdaniem wystarcza ukończyć obowiązkowe kursy/szkoły a stan wiedzy weryfikować corocznymi egzaminami, a jeżeli chce awansowaś na inne stanowisko służbowe to powinień stanąć do konkursu. Będzie to zdrowe i zachęcało do podnoszenia wiedzy. Teraz siedmiu gości siedzi na sali i ze znudzeniem patrzy jak ich kolega meczy jakiś temat a platforma szkoleniowa owszem jest ok. ale pod warunkiem że będzie tylko ona i materiały na niej zamieszczone to nie przepisane książki. Teraz ta wiedza z platformy powinna być w samokształceniu i tyle.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2008, 12:18:05 »
Codzienne szkolenie strażaków jest potrzebne!!! Przynajmniej ćwiczenia praktyczne. To nie podlega dyskusji.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 08, 2008, 16:08:50 »
Widzę Anna, że jesteś z małopolski i parę rzeczy wiesz... Dodałbym jeszcze kwestię rozliczenia komendanta Andrzeja Ł. za ubiegłoroczny sztandar, wyposażenie jesdnostek, propozycje liczenia godzin i kilka pomniejszych spraw. Proponuję, aby rozliczaniem zajął sie nasz kochany Zygmunt Wł. - tak duzo o rozliczaniu różnych osób mówi (a może mówił - nam sie wydawało ze mówi nadal, a to echo gadało...).
Dlaczego od pewnego czasu tj. od 3.01 kw jet taki w d... uprzejmy , wita się z każdym pyta co słychać w dom i takie tam

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:15:35 »
@rafaello :
Cytuj
Dlaczego od pewnego czasu tj. od 3.01 kw jet taki w d... uprzejmy , wita się z każdym pyta co słychać w dom i takie tam
a może to jakieś postanowienie noworoczne  :rolleyes: ^_^
@zoddali:
Cytuj
Proponuję, aby rozliczaniem zajął sie nasz kochany Zygmunt Wł. - tak duzo o rozliczaniu różnych osób mówi (a może mówił - nam sie wydawało ze mówi nadal, a to echo gadało...).
jak "nasz kochany Zygmunt Wł" odejdzie na emeryturę i da sobie spokój ze związkami to "echo będzie gadało" ..... ale cichutko i po kątach :) 

A teraz z innej beczki (ale to samo podwórko)
Czytaliście wytyczne dotyczące kontroli (anty)alkoholowych oraz co należy robić w przypadku podejrzenia strażaka że jest pod wpływem lub po spożyciu alkoholu ??
 :huh:


Offline sebas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:20:41 »
Cytuj
A teraz z innej beczki (ale to samo podwórko)
Czytaliście wytyczne dotyczące kontroli (anty)alkoholowych oraz co należy robić w przypadku podejrzenia strażaka że jest pod wpływem lub po spożyciu alkoholu ??
 :huh:

a to bardzo ciekawe może coś więcej w tym temacie. Może jakiś link lub treść na forum?


Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 08, 2008, 22:49:21 »
jak wrócę z urlopu to poszukam tego pisma :)

Jest ciekawe bo można go różnie interpretować...
Np. jeżeli kolega przychodzi do służby i zachowuje się dość radośnie i wesoło można podejrzewać, ze jest pod wpływem alkoholu (bo powszechnie w naszym kraju tylko głupiec cieszy się z tego że przyszedł do pracy :) )
Więc podejrzenie jest .....
W takim przypadku moim (bo ja to zauważyłem i mam podstawy tak sądzić)obowiązkiem jest powiadomić bezpośredniego przełożonego jakim jest np.d-ca zmiany że z gościem jest coś nie tak  :rolleyes:
I d-ca powinien na mój wniosek podjąć następne kroki celem przebadania podejrzanego alkomatem.
To tylko taka bardzo swobodna interpretacja...... ale fakt jest faktem że czujnym być trzeba....
I nie tylko d-ca ale każdy jeden strażak powinien (obowiązkowo) zachować czujność.

Co do procedur kontrolnych to też coś tam było ciekawego ale szczegółowo nie chcę przytaczać bo mogę coś pokręcić...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 08, 2008, 23:07:52 »
Oj...
Ciekawe, nawet bardzo  ^_^ Może jest też coś Tam jw. nt. "wczorajszych pracowników" KG/KW/KM/KP itp. ?
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Nowy Małopolski Komendant Wojewódzki
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 08, 2008, 23:10:29 »
Własnie chyba nie ......  ^_^