Autor Wątek: Nowe mundury ?  (Przeczytany 66880 razy)

Offline how

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Nowe mundury ?
« dnia: Styczeń 02, 2008, 20:15:52 »
Witam
nie widziałem tego na własne oczy ale podobno w dzisiejszym głównym wydaniu Wiadomości wyemitowano materiał w którym pokazano nowe mundury dla PSP. pewnie cos może być na rzeczy, milicja niedawno otrzymała nowe mundury, czy teraz czas na nas ? ktoś może to potwierdzić ?
get up, stand up

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2008, 20:30:44 »
Był materiał o nowych mundurach ale dla Policji.
To przy okazji nowego image ich samochodów - srebrne.

My nowe mundurki dostaniemy jak tylko przemalują na samochody na złoty ^_^

pozdr.

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2008, 20:34:27 »
Mówiąc szczerze nasze mundury są chyba jednymi z ładniejszych mundurów w formacjach mundurowych więc grzebanie przy ich kroju byłoby lekką głupotą. Chyba że mowa była o koszarówkach - tu się zgodzę - nie ma większego paskudztwa.

straz98

  • Gość
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2008, 20:38:24 »
Po części się zgodzę co do wyjściowego/galowego, ale służbowe, koszarowe, dowódczo-sztabowe to ni przypiął ni przyłatał. Najwięcej praktykuję z tym ostatnim, a to w lato gorąco a zimie zimno, ani to wyjściowe ani specjalne i ogólnie mało praktyczne.

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:28:54 »
Ubrania bojowe w naszej jednostce są do bani... Czeskie "nomexy" -_-, które rozpinają się w najmniej oczekiwanych momentach... Ale nic na to narazie nie poradzimy... jak zwykle rozchodzi się o kasę... Mógłby się także zmienić krój koszarówek... Są przestarzałe... Galowe są super -_-.  Potwierdzam, że w Wiadomościach mówili tylko o nowych autkach dla policji... Nic o nas...
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline how

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 02, 2008, 21:54:17 »
faktycznie co do mundurów galowych nie można mieć zastrzeżeń, są ok.

służbówki i sztabówki są niewygodne i tu przydałyby sie jakieś zmiany.
koszarówki też szału nie robią  -_-

no cóż, może kiedyś tam dostaniemy coś wygodnego  -_-
get up, stand up

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 02, 2008, 22:35:17 »
Ubrania bojowe w naszej jednostce są do bani... Czeskie "nomexy" -_-, które rozpinają się w najmniej oczekiwanych momentach... Ale nic na to narazie nie poradzimy... jak zwykle rozchodzi się o kasę... Mógłby się także zmienić krój koszarówek... Są przestarzałe... Galowe są super -_-.  Potwierdzam, że w Wiadomościach mówili tylko o nowych autkach dla policji... Nic o nas...
Mógłbyś wytłumaczyć na czym polega to "rozpinanie się czeskich NOMEX-ów" wiem, że w CNBOP czytają to FORUM, to może będzie jakaś reakcja albo jak zwykle - oleją NAS . 

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 02, 2008, 22:44:37 »
Wadliwe są rzepy, guziki (napy), oraz sam zamek błyskawiczny... To jest wielka zmora w naszej jednostce... W sumie to nawet wstyd czasami, kiedy podczas akcji kurtka rozepnie się od dołu do połowy zamka... Wyglądasz jak przysłowiowy fleja. Nie zwracasz uwagi bo jesteś zajęty czym innym, ale jest pełno "gapiów"... A jak już zamek się rozjedzie to aby się dopiąć musisz zdjąć rękawice... A na to przecież niema czasu... Co gorsza może się to zdarzyć podczas pracy w wysokiej temperaturze... A wtedy może być naprawdę ciepło... Niby to tylko nic nie znaczące zamki i guziki... Ale jednak diabeł tkwi w szczegułach...

Niech koledzy z innych jednostek napiszą czy mają podobne problemy z ubraniami... Bo może do nas przyszła wadliwa partia nomexów.

Scalono wiadomości
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 08:35:27 wysłana przez Butel »
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline ERAZM Z ROTERDAMU

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 02, 2008, 23:02:31 »
Wszystko to wina kasy w firmie i te nieszczęsne przetargi.
Stara to prawda, ze niska cena zakupu nie gwarantuje własciwej jakości ubrań.
Stąd męczymy się wszyscy. :angry:

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 03, 2008, 07:49:53 »
Ubrania bojowe w naszej jednostce są do bani... Czeskie "nomexy" -_-, które rozpinają się w najmniej oczekiwanych momentach... Ale nic na to narazie nie poradzimy... jak zwykle rozchodzi się o kasę... Mógłby się także zmienić krój koszarówek... Są przestarzałe... Galowe są super -_-.  Potwierdzam, że w Wiadomościach mówili tylko o nowych autkach dla policji... Nic o nas...
Mógłbyś wytłumaczyć na czym polega to "rozpinanie się czeskich NOMEX-ów" wiem, że w CNBOP czytają to FORUM, to może będzie jakaś reakcja albo jak zwykle - oleją NAS . 

O CNBOP lepiej nie wspominaj , szkoda o nich tutaj wspominać. A po co tu przychodzą? Szpiegować?

Lepiej niech popracują docenci nad ortografią

przykład poniżej...

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline tauzen10

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 03, 2008, 19:03:10 »
Jesli chodzi o te pseudo nomexy to w 100% się zgadzam są bardzo nie praktyczne wystarczy chociażby wejść po drabinie i nomex się rozpina dodatkowo rękawy z jakimiś dziwnymi rzepami powiedzcie jak na to założyć rękawice specjalne które są za wąskie, ubrania krępują ruchy ciężko jest w nich wejść np: do zmiażdżonego samochodu, ponadto nie ma gdzie przyczepić akcesoriów typu sygnalizator bezruchu latarka itp. ostatnio na pożarze bym był o 600zł w plecy bo oderwalo się uszko od nomexa na którym miałem sygnalizator na szczęście szybko się skapowałem i go znalazłem. Jak patrze na amerykański sprzęt lub chociazby niemiecki to aż zazdrość bierze.  Dopóki nikt się nie weźmię za ustawe o zamówieniach publicznych to nadal będziemy pracować w tym szajsie bo jest poprostu najtańszy.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 03, 2008, 19:03:24 »
Ubrania bojowe w naszej jednostce są do bani... Czeskie "nomexy" -_-, które rozpinają się w najmniej oczekiwanych momentach... Ale nic na to narazie nie poradzimy... jak zwykle rozchodzi się o kasę... Mógłby się także zmienić krój koszarówek... Są przestarzałe... Galowe są super -_-.  Potwierdzam, że w Wiadomościach mówili tylko o nowych autkach dla policji... Nic o nas...

To samo jak u ciebie  do BANI  zimą podczas pożaru  zamek leci w górę jak oczko w rajstopach (powód zamek polany wodą) zresztą latem podczas kucania także ...Podczas gaszenie traw latem -to idzie się ugotować w ogóle nic nie przepuszcza jak trzeba pobiegać w tym kożuchu  to gwarantowane poty duszności .. ot cała prawda. oczywiście to jest moje zdanie ....

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 03, 2008, 21:24:42 »
... mi już czacha dymi od tłumaczenia... a czy są na forum ludzi którzy robią te wszystkie zakupy??? No bo temat jest wałkowany dość długo a zakupy cały czas robione tak samo !!! Więc są czy nie???

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 03, 2008, 21:31:19 »
Te które robią zakupy napewno są :)
Te które je dostarczają również... więc  :mellow:

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2008, 21:32:57 »
Ja chce nowy na lato -  T-shirt i spodenki ... :P Oczywiście nomex. Skarpetki też niczego sobie
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline emmil

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 03, 2008, 21:34:27 »
kroj koszarowki powinien byc znieniony jak najszubciej bo rzeczywiscie nie wyglada sie w niej specialnie a funkcjonalnosc?????

Offline Raddemenes

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 760
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 03, 2008, 21:37:28 »
Ja chce nowy na lato -  T-shirt i spodenki ... :P Oczywiście nomex. Skarpetki też niczego sobie

Wierz mi kolego że ostatnią rzeczą w upalne lato które chciałbyś założyć na siebie to.... koszulkę i spodenki z Nomexu :) że o skarpetkach nie wspomnę :)

"Optymista sądzi, że świat stoi przed nim otworem...
Pesymista wie co to za otwór..."

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 03, 2008, 21:38:35 »
Te które robią zakupy napewno są :)
Te które je dostarczają również... więc  :mellow:

każdy ma dostarczone to co sobie zamówił - no chyba, że ktoś kogoś w konia zrobił :P

... a jeśli te osoby co zamawiają są, to niech przemówią ...

Cytat: Raddemenes  Dzisiaj o 21:37:28
Cytuj
Cytat: Porta  Dzisiaj o 21:32:57
Ja chce nowy na lato -  T-shirt i spodenki ... Tongue Oczywiście nomex. Skarpetki też niczego sobie

Wierz mi kolego że ostatnią rzeczą w upalne lato które chciałbyś założyć na siebie to.... koszulkę i spodenki z Nomexu Smiley że o skarpetkach nie wspomnę Smiley

Uwierz mi kolego, że wolę T-shirt i spodenki z nomexu niż koszarówkę z poliamidu albo z tej gównianej impregnowanej bawełny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2008, 21:59:55 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2008, 09:44:41 »
Tylko od naszej pomysłowości zależy jak zamontujemy na nomexie latarkę i radio... Nie przewidziano w nim uchwytów ani zaczepów na te urządzenia... O przepraszam, był na latarkę, ale zapomniałem o nim bo po 2 godzinach już się urwał... Musiałem dać kurtkę do kaletnika i według własnego projektu naszył mi uchwyt i zrobił otwory na kable od łączności... Tak chyba nie powinno być, że ingerujemy w strukturę materiału, który tylko dzięki jednolitości ma nas chronić przed zagrożeniami... Ale cóż.. Latarka i radio też potrzebne -_- -_- -_-
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2008, 11:43:45 »
Tylko od naszej pomysłowości zależy jak zamontujemy na nomexie latarkę i radio... Nie przewidziano w nim uchwytów ani zaczepów na te urządzenia... O przepraszam, był na latarkę, ale zapomniałem o nim bo po 2 godzinach już się urwał... Musiałem dać kurtkę do kaletnika i według własnego projektu naszył mi uchwyt i zrobił otwory na kable od łączności... Tak chyba nie powinno być, że ingerujemy w strukturę materiału, który tylko dzięki jednolitości ma nas chronić przed zagrożeniami... Ale cóż.. Latarka i radio też potrzebne -_- -_- -_-

Uchwyt na radiostację jest po prawej stronie z przodu (po przeciwnej niż mały napis STRAŻ). Niestety wciąż się głowię dlaczego jest to uchwyt a nie kieszeń jak np. tu: http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=en&id=catalog&product=31

Kieszeń na dwie radiostacje ( z tego co wiem wielkość dostosowana jest do rodzaju radiostacji - w standardzie jest na Nokię THR880).

Do tego uchwyt na latarkę z zaczepem oraz karabińczyk na rekawice.

Tyle wyczytałem...

albo tu: http://www.viking-life.com/viking.nsf/public/en469-fire-fighterjackets.html


[załącznik usunięty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2008, 11:58:48 wysłana przez BRAVEHEART »

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2008, 21:17:29 »
Mam jeszcze trochę do emerytury... Chciałbym doczekać takiego nomexu... (patrz powyżej -_-) Ale nie wiem czy mi się to uda. Może sam sobie sprezentuję jak wpłyną podwyżki -_-. Ale wtedy pewnie nie pozwolą mi go nosić :angry: bo będę się wyróżniał
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline strażak biurkowy

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 515
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 05, 2008, 15:02:27 »
Tylko od naszej pomysłowości zależy jak zamontujemy na nomexie latarkę i radio... Nie przewidziano w nim uchwytów ani zaczepów na te urządzenia... O przepraszam, był na latarkę, ale zapomniałem o nim bo po 2 godzinach już się urwał... Musiałem dać kurtkę do kaletnika i według własnego projektu naszył mi uchwyt i zrobił otwory na kable od łączności... Tak chyba nie powinno być, że ingerujemy w strukturę materiału, który tylko dzięki jednolitości ma nas chronić przed zagrożeniami... Ale cóż.. Latarka i radio też potrzebne -_- -_- -_-

Uchwyt na radiostację jest po prawej stronie z przodu (po przeciwnej niż mały napis STRAŻ). Niestety wciąż się głowię dlaczego jest to uchwyt a nie kieszeń jak np. tu: http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=en&id=catalog&product=31

Kieszeń na dwie radiostacje ( z tego co wiem wielkość dostosowana jest do rodzaju radiostacji - w standardzie jest na Nokię THR880).

Do tego uchwyt na latarkę z zaczepem oraz karabińczyk na rekawice.

Tyle wyczytałem...

albo tu: http://www.viking-life.com/viking.nsf/public/en469-fire-fighterjackets.html



W/g. mnie na radiostację przewidziana jest właśnie kieszeń (ta z prawej strony) w Nomexie, więc nie wiem dlaczego chcesz mocować radiostację do zaczepów umieszczonych poniżej tej kieszeni.
Do tych zaczepów to u nas mocuje się sygnalizatory bezruchu i latarki. Tylko trzeba postarać się o dobrą linkę średnicy 2-3 mm najlepiej z Kevlaru  aby nie zgubić tego sygnalizatora jak zdarzyło się jednemu koledze powyżej.
Opaską należy opasać latarkę aby "nie wybiła zębów" użytkownikowi latarki podczas biegu.
Te trzy zaczepy z materiału zewnętrznego są tak przyszyte, że raczej wyrwą się z całą tkaniną, niż się oberwą po cyt. dwóch godzinach.
Z rękawicami jest problem, ale można je przypiąć do dwóch metalowych półpierścieni ... też są solidnie przyszyte do powierzchni ubrania. Tylko warunek!! rękawice powinny mieć wszyte małe karabińczyki, a tego już "słynne Rozporządzenie MSWiA"  nie wymaga od każdych dopuszczonych rękawic.           
« Ostatnia zmiana: Styczeń 05, 2008, 15:04:16 wysłana przez strażak biurkowy »

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 05, 2008, 15:20:05 »
Tylko od naszej pomysłowości zależy jak zamontujemy na nomexie latarkę i radio... Nie przewidziano w nim uchwytów ani zaczepów na te urządzenia... O przepraszam, był na latarkę, ale zapomniałem o nim bo po 2 godzinach już się urwał... Musiałem dać kurtkę do kaletnika i według własnego projektu naszył mi uchwyt i zrobił otwory na kable od łączności... Tak chyba nie powinno być, że ingerujemy w strukturę materiału, który tylko dzięki jednolitości ma nas chronić przed zagrożeniami... Ale cóż.. Latarka i radio też potrzebne -_- -_- -_-

Uchwyt na radiostację jest po prawej stronie z przodu (po przeciwnej niż mały napis STRAŻ). Niestety wciąż się głowię dlaczego jest to uchwyt a nie kieszeń jak np. tu: http://www.safelife.com.pl/index.php?lang=en&id=catalog&product=31

Kieszeń na dwie radiostacje ( z tego co wiem wielkość dostosowana jest do rodzaju radiostacji - w standardzie jest na Nokię THR880).

Do tego uchwyt na latarkę z zaczepem oraz karabińczyk na rekawice.

Tyle wyczytałem...

albo tu: http://www.viking-life.com/viking.nsf/public/en469-fire-fighterjackets.html



W/g. mnie na radiostację przewidziana jest właśnie kieszeń (ta z prawej strony) w Nomexie, więc nie wiem dlaczego chcesz mocować radiostację do zaczepów umieszczonych poniżej tej kieszeni.
Do tych zaczepów to u nas mocuje się sygnalizatory bezruchu i latarki. Tylko trzeba postarać się o dobrą linkę średnicy 2-3 mm najlepiej z Kevlaru  aby nie zgubić tego sygnalizatora jak zdarzyło się jednemu koledze powyżej.
Opaską należy opasać latarkę aby "nie wybiła zębów" użytkownikowi latarki podczas biegu.
Te trzy zaczepy z materiału zewnętrznego są tak przyszyte, że raczej wyrwą się z całą tkaniną, niż się oberwą po cyt. dwóch godzinach.
Z rękawicami jest problem, ale można je przypiąć do dwóch metalowych półpierścieni ... też są solidnie przyszyte do powierzchni ubrania. Tylko warunek!! rękawice powinny mieć wszyte małe karabińczyki, a tego już "słynne Rozporządzenie MSWiA"  nie wymaga od każdych dopuszczonych rękawic.           

No to chyba Twoim zdaniem tak jest !!!!!!!!

Ta kieszeń się wcale nie nadaje na radiostację, bo to kieszeń wewnętrzna !!!
Jeżeli czytałeś dokumentację, to powinieneś wiedzieć, że wzorze naszych ubrań nie brano pod uwagę czegoś takiego jak sygnalizator bezruchu !

Tak więc obejma jest na radiostację - a nie kieszeń jak napisałeś ....

Ogólnie jest tam dużo dziwnych zaczepów - a można by to uprościć !!!!

Offline piowo2008

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 191
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 05, 2008, 15:23:15 »
U nas sygnalizatory mocuje sie do szelek aparatów ODO (w starszych modelach) w nowszych sygnalizatory są zintegrowane z aparatami. Co do latarki... obcinamy orginalne zaczepy. W ich miejsce przyszywamy rozciągliwy pasek (szelki od koszarówek ^_^ nadają się znakomicie), latarka trzyma się mocno i stabilnie... Dodatkowo zabezpieczamy ją karabińczykiem do "uszek" powyżej... Radiostacja oczywiście w kieszeni... nad latarką, bądź wewnętrzej. W tym drugim przypadku konieczne jest zrobienie otworu w kołnierzu kurtki aby wyprowadzić klips "nadawania". Plusy - radiostacja jest bezpieczna i nie ulegnie zamoczeniu... Minusy - aby ją włączyć trzeba rozpiąć nomex.
Gdy obowiązek wezwie mnie
Tam wszędzie, gdzie się pali,
Ty mi, o Panie siłę daj,
Bym życie ludzkie ocalił

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Nowe mundury ?
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 05, 2008, 17:32:24 »
Polak potrafi.....założe sie że w innych krajach strażacy nie wpadali by na takie pomysły tylko od razu bunt że nie beda w tym chodzic :wacko: