Autor Wątek: To Co Z Tymi Oczami ?  (Przeczytany 3488 razy)

Offline mac.kow

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
    • http://
To Co Z Tymi Oczami ?
« dnia: Wrzesień 11, 2004, 16:10:40 »
CZY KTOŚ MI MOŻE WYTŁUMACZYĆ JAK TO JEST Z TYMI BADANIAMI OKULISTYCZNYMI , JAKA JEST MAKSYMALNA WADA , KTÓRĄ MOŻNA MIEĆ???????
PROSZE O INFORMACJE :)  
ZAWSZE PRZED SIEBIĘ !!!!! :)

Offline marcinndg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2006, 17:49:57 »
A wiec ze wzrokiem nie jest chyba problem ja mam daltonizm i normalnie przeszedlem pozdro ;)

Offline knives

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 28, 2006, 17:04:31 »
0,75 lub 0,8.

Offline Ewa20

  • czarnulka
  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
  • cześć to tylko ja
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 29, 2006, 11:27:54 »
moge wam powiedzieć że zalezy to od lekarza zakladowego! U nas jest także okulista sam pyta sie na które oko lepiej widzisz, więc można powiedzieć że ślepy traf i szczęście
czarnulka

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2006, 08:57:11 »
Witka.
Wnosze, ze chodzi o badania przed przyjeciem do PSP?
Powtorze sie jeszcze raz. Rozporzadzenie Ministra SWiA z 8.12.1998 Dz. U. nr 159 poz. 1050.
Ewa, o czym Ty w ogole piszesz? Jaki lekarz zakladowy???
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline Moskal

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2006, 15:18:29 »
A wiec ze wzrokiem nie jest chyba problem ja mam daltonizm i normalnie przeszedlem pozdro ;)

To zastanawiające, jak więc będziesz odczytywał schematy na których rózne instalacje są pozaznaczane róznymi kolorami, albo skąd będziesz wiedział co płynie w rurach gdzie również grupy substancji są oznaczone kolorami. Coś mi sie nie widzi żeby przepuszczano daltonistów.

A co do wady wzroku jeżeli jest nie duża można ją skorygować za pomocą zabiegu laserowego. Kosztuje chyba tysiąc złotych za oko albo i więcej. U mnie na unitarce był chłopak który chodził w czarnych okularach po takiej własnie operacji.

Offline czarodziej

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2006, 11:10:37 »
Przed przyjęciem jest komisja MSWiA :)

Offline pabianice1987

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 19, 2006, 22:22:39 »
Proszę o odpowiedź na pytanie: czy abdanie wzroku sprawdzane jest komputerowo czy moze jest tablica??

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2006, 09:42:09 »
Najpierw tablica, a jak cos nie teges to badanie komputerowe.
pzdr
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline knives

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2006, 10:00:46 »
Jeśli chodzi wam o założenie soczewek to nie radzę. Bynajmniej w Poznaniu było to niemożliwe. Ja mam małą wadę, dlatego przeczytałem z tablicy, a później pani doktor sprawdzała coś w oku (soczewy by wykryła) za pomocą jakiegoś urządzenia. Nie wiem jak było u osób, z idealnym wzrokiem, ale wg mnie nie warto. Zamiast cudować zbvierajcie kase na operacje, bo w tym roku np wszyscy przeszli badania, ale chyba 2 wysłali na korekcje laserowa wady wzroku (1 oko ok. 2000zl) lub przegrody nosowej. Jeśli dowiecie się o to wcześniej i pójdziecie do szpitali w waszych okolicach, to zaoszczędzicie 4000-5000 zl. Bo ja zrobiłem w styczniu, kiedy te zabiegi są za darmo. Jak się kasa z NFZ skończy to trzeba płacić. Powodzenia!

Offline insecure

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 29, 2006, 18:56:45 »
powiem Wam jak bylo ze mną. nosze szkiełka w sumie sam nie wiem jaka wadę mam coś kolo 1,5 i 1,0.
na badaniach MSWIA w Katowicach, lekarz kazał czytać tablice oczywiscie bez szkiel, doczytalem do 6 czy 7 rzedu ona to odnotowała na tej mojej karcie. pozniej jeszcze sprawdzili mi moc szkiel w okularach, to tez zapisali. i dopiero na koncu, na komisji lekarskiej babka powiedziala mi ze wszystkie badania przeszedlem tylko ten wzrok nie pozwala jej mnie przepuscic dalej. bo wg ustawy bla bla bla punktu bla bla bla ostrosc wzroku strazaka ma nie budzic zastrzezen - i poradziła mi abym do 7 sierpnia dal znac do MSWIA czy robie korekte oczu, jesli zrobie mam sie zglosic po zabiegu do MSWIA do okulisty i jesli bedzie w porzadku - wysylają opinie do szkoly ze jestem zdolny do nauki w szkole pozarniczej, jesli zas nie zrobie to leci opinia do szkoly zem niezdolny i caly moj trud na marne.

badania komputerowego wzroku nie mialem tak wiec wszystko opiera sie na tablicy chyba, jesli przeczytasz wszystko - nie masz czym sie martwic;)

aa i dla zainteresowanych: w Katowicach na ul.Ceglanej jest klinika ktora zajmuje sie fachowo wzrokiem, maja najlepszych specjalistow w kraju no i ceny o wiele nizsze niz w innych czesciach Polski (750-1300 za oko, dla porownania Lublin 2000 za oko)..


Offline Konrad

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: To Co Z Tymi Oczami ?
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 17, 2006, 00:01:07 »
Witam!
Dzisiaj bylem u okulisty zbadac sobie wzrok. Lewe oko idealnie, przeczytalem wszystko z tablicy zas prawym nie moglem przeczytac ostatniego rzędu. Po zalozeniu szkla 0,25 widzialem bez problemu. Okluista powiedzial zebym nawet nie nosil okularow na taka wade.
Jak dobze rozumiem do strazy mozna dostac sie noszac okulaty nawet 0,8?Jesli tak to sie nie mam czym martwiec.

Pozdrawiam