Autor Wątek: Sygnał Syreny Strażackiej Osp  (Przeczytany 219775 razy)

Offline MAXIMUS

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 163
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 10, 2006, 13:31:14 »
Do Krzyś Mila, jeśli ktoś zaóważył pożar na terenie waszej gminy i przybiega pod twoją remizę i alarmuje cię za pomocą przycisku tego w czerwonej skrzyneczce z napisem w razie pożaru zbij szybkę i wciśnij guzik to wyjeżdżasz do zdażenia bez poinformowania o tym fakcie PA lub PSK i nie zgłaszasz im że zostałeś zaalarmowany przez mieszkańca!? Taka sobie wolna amerykanka? U nas się zdaż że jakiś sznowny obywatel widzi jakiś pożar większy lub mniejszy i daje nam znać to my zgłaszamy to do PA i pytamy czy już dostał takie zgłoszenie i co w takim razie mamy robić, zazwyczaj wysyła nas a potem to już zwyczajna procedura.
Nie ma siły ponad serce ochotnika.

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 10, 2006, 17:31:24 »
Maximus Ty to napisałeś nie ja.
O każdym wyjeździe informujemy, nie tylko o  tym bojowym. Ciekawe gdzie w moim poscie wyczytałeś, że jest inaczej.
W nawiasie - u mnie jest 24 godzinny dyżur telefoniczny.

em.jot ja piszę o zasadzie ogólnej a Ty o szczególnej. 
Różnica między zasadą ogólną, a szczególną jest taka, jak między dwoma zdaniami:
1. Przed "w" zawsze piszemy "ó".
2. W słowie "zasuwka" piszemy "u".
Ponadto wskaż mi miejsce,  w którym napisałem, że wyjeżdżamy do każdego zdarzenia w naszej gminie.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 10, 2006, 18:01:29 wysłana przez Krzyś Mila »

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 10, 2006, 17:49:47 »
U nas zawsze syrena wyje 3 razy bo tak jest zaprogramowana. Jeżeli by były istalone sygnały np. 1 zbiórka to pewnie przyszło by z 4 osoby, a tak bieg na zdrowie wychodzi ^_^ i jest więcej osób :mellow:

Offline em.jot

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 11, 2006, 09:38:09 »
Ponadto wskaż mi miejsce,  w którym napisałem, że wyjeżdżamy do każdego zdarzenia w naszej gminie.
Krzysiu. Skoro napisałes że nie może wam zabronić, więc przypisujesz sobie dowolność w wyjazdach. Uważacie że chcecie jechać do zdarzenia które ma miejsce w Twojej gminie i jedziecie czy dyspozytor zezwoli wam czy też nie. To nie jest zdrowy układ.
A z innej beczki- w jaki sposób prowadzony jest 24 godzinny dyżur telefoniczny w Twojej jednostce. Cały czas ktoś jest w remizie? Pytam bo nie spotkałem sie jeszcze z takim rozwiązaniem. Pozdrawiam.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 11, 2006, 15:27:12 »
Wasze problemy to nic. A co powiecie na sytuację kiedy jednostka sama narzuca się dyspozytorowi ze chce wyjechać???Wygląda to mniej wiecej tak że nasza KSRG zostaje poprzez selektywne zadysponowana a druga jednostka z naszej gminy z KSRG nie My wyjeżdżamy a tamci do dyspozytora mniej wiecej tak: A my tez możemy??Bo tak sie składa że jestesmy w garażu akurat i mozemy wyjechać i w ogóle nie mamy co robić itd. Kolesie biegną do swojego garazu jak u nas syrena wyje (a wyje do oporu aż ktoś nie wyłaczy standardowa długosć sygnału), co wy na to???

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #80 dnia: Kwiecień 11, 2006, 15:42:03 »
Ponadto wskaż mi miejsce,  w którym napisałem, że wyjeżdżamy do każdego zdarzenia w naszej gminie.
Krzysiu. Skoro napisałes że nie może wam zabronić, więc przypisujesz sobie dowolność w wyjazdach. Uważacie że chcecie jechać do zdarzenia które ma miejsce w Twojej gminie i jedziecie czy dyspozytor zezwoli wam czy też nie. To nie jest zdrowy układ.
A z innej beczki- w jaki sposób prowadzony jest 24 godzinny dyżur telefoniczny w Twojej jednostce. Cały czas ktoś jest w remizie? Pytam bo nie spotkałem sie jeszcze z takim rozwiązaniem. Pozdrawiam.

Trochę błędnie to zinterpretowałeś.
Dyspozytor mówi mi, że siły i środki są już wystarczające i do mnie należy decyzja co z tym fanntem zrobić. Niekoniecznie jechać na siłe. Są takie zdarzenia, w których ze względów szkoleniowych powinniśmy (moja straż) uczestniczyć więc jedziemy podglądać i się uczyć.

Do straży jest oddelegowany pracownik gminy na stanowisku konserwator, po za tym czasem do odbioru zgłoszeń i alarmowania zobowiązany jest strażak, który wraz z rodziną ma użyczone mieszkanie w strażnicy.
Pozdrawiam


Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #81 dnia: Kwiecień 11, 2006, 15:48:12 »
Wasze problemy to nic. A co powiecie na sytuację kiedy jednostka sama narzuca się dyspozytorowi ze chce wyjechać???Wygląda to mniej wiecej tak że nasza KSRG zostaje poprzez selektywne zadysponowana a druga jednostka z naszej gminy z KSRG nie My wyjeżdżamy a tamci do dyspozytora mniej wiecej tak: A my tez możemy??Bo tak sie składa że jestesmy w garażu akurat i mozemy wyjechać i w ogóle nie mamy co robić itd. Kolesie biegną do swojego garazu jak u nas syrena wyje (a wyje do oporu aż ktoś nie wyłaczy standardowa długosć sygnału), co wy na to???
 

Zdajesz sobie sprawę jak cenna dla dyspozytora jest informacja, że ma w rezerwie zastęp gotowy do wyjazdu bez potrzeby alarmowania i tracenia czasu na mobilizację.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #82 dnia: Kwiecień 11, 2006, 16:23:04 »
taaaaaak, tylko że oni czesto w ogóle nie dojezdzaja do akcji bo psuje im sie samochód po drodze albo przyjezdzaja dosłownie po zakończeniu, mimo ze sa tacy dyspozycyjni czesto z pijanym kierowca. czy to też cieszy dyspozytora????

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #83 dnia: Kwiecień 11, 2006, 16:34:05 »
anka 0805 podajeż kolejne powody, dla których nie chciałabyś ich widzieć przy akcji. W wielu różnych wątkach są poruszane takie sytuacje, znajdziesz tam opinie wielu osób odnośnie Twoich pytań.
Poproś moderatora to Ci napisze odnośniki.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #84 dnia: Kwiecień 11, 2006, 16:36:57 »
tu to masz racje że nie chciałabym ich widzieć przy akcji, ale to co pisze to prawda. Znasz drugą taką straż co zapomina zatankować samochód strazcki wodą???

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #85 dnia: Kwiecień 11, 2006, 16:46:00 »
Znam lepsze i gorsze sytuacje, ale nie znam straży, która ma same gorsze.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #86 dnia: Kwiecień 11, 2006, 16:49:49 »
a ja tak... ^_^

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #87 dnia: Kwiecień 11, 2006, 17:04:01 »
Nic dodać, nic ująć...sorry



anka0805 to o Tobie, nie o nich.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2006, 17:07:44 wysłana przez Krzyś Mila »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #88 dnia: Kwiecień 11, 2006, 17:08:56 »
Jezeli chodzi o tego typu przypadki to w sąsiedniej jednostce, ktora jest w KSRG zdarzylo sie juz kilka razy tak, ze wyjechali do akcji bez wody w beczce, po prowrocie z akcji to dowodca powinien dopilnować tego aby zatankowac wode i to on bedzie ponosic konsekfencje jezeli beczka bedzie po akcji sucha.
Jezeli chodzi o sygnał syreny to są co do tego przepisy regulujące ilosc i dlugosc sygnalow, u nas gdy jest pozar syrena wyje zawsze 3 razy obojetnie czy wlączona zostanie przez selektywne czy recznie.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #89 dnia: Kwiecień 11, 2006, 17:11:15 »
hmmm... nic dodać nic ujać teraz o tobie krzysiu;-)

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #90 dnia: Kwiecień 11, 2006, 17:22:35 »
anka miałem już z Tobą nie dyskutować ale...
To, że są w KSRG oznacza, że mają sporo plusów, a to że zdarza się im wyjechać bez wody, to znaczy że mają też minusy.
Jest tak jak pisze Emil to dowódca powinien dopilnować, by po akcji samochód przygotować do następnej.
Jeżeli zdarzają się takie sytuacji, to wymaga to również interwencji naczelnika, a być może komendanta powiatowego w związku z realizowaniem postanoweiń porozumienia, co do włączenia OSP do systemu.

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #91 dnia: Kwiecień 11, 2006, 17:31:06 »
Jeżeli zdarzają się takie sytuacji, to wymaga to również interwencji naczelnika, a być może komendanta powiatowego w związku z realizowaniem postanoweiń porozumienia, co do włączenia OSP do systemu.

I włąśnie w tym problem... kazdy dowódca psp który ma okazję być przy akcji z ich udziałem mówi ze coś z tym nie tak. nie znasz sytuacji a chcesz na siłe mnie przekonać że oni jednak sie nadają do KSRG a nawet nie wiesz skad się tam wzięli!!!

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #92 dnia: Kwiecień 11, 2006, 18:52:45 »
taaaaaak, tylko że oni czesto w ogóle nie dojezdzaja do akcji bo psuje im sie samochód po drodze albo przyjezdzaja dosłownie po zakończeniu, mimo ze sa tacy dyspozycyjni czesto z pijanym kierowca. czy to też cieszy dyspozytora????
z twoich postów wynika że masz na punkcie "sąsiadów" z KSRG jakieś poważne kompleksy wyjaśnijcie to sobie w Powiatówce  tak jak tu poprzednik pisał ze to ze oni są w systemie to musi juz coś znaczyć na "plus" ! (np. to że są dyspozycyjni )

A swoja droga zjeżdżamy z tematu wróćmy do sedna wątku.
Napisz może jak u twoich sąsiadów działa syrena strażacka (maja 3 sygnały alarmowe)?

Offline anka0805

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #93 dnia: Kwiecień 11, 2006, 22:51:21 »
Tak, mają trzy sygnały, tak jak my. Mamy selektywne zaprogramowane z góry wiec nie ma z tym żadnego problemu. Ale do niedawna jednostka spoza KSRG lezaca miedzy naszymi dwoma miała stary system alarmowania tzn na pożar wyli raz długo a na zbiórke trzy razy. A miejscowości leża blisko siebie więc czesto strazacy myślac ze biegną do pożaru dopiero w jednostce orientowali się ze wyli tamci na zbiórkę. Sończył sie problem kiedy komenda powiatowa nakazała zmiane systemu. 

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #94 dnia: Kwiecień 12, 2006, 21:06:30 »
Szyt lenistwa aby nie nalać wody do beczki po akcji. U mnie tak sytuacja nie mogła by mieć nawet miejsca. Po akcji pierwsze co się robi jeszcze przed otwarciem garażu to odkręca sie hydrant. Wstyd wyjechać do akcji i świecić oczami przed ludźmi bo wody nie ma w beczce.

Offline Kielonsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
    • Zygry zobacz
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #95 dnia: Styczeń 01, 2008, 15:44:26 »
A co sądzicie u używaniu syreny o godzinę zero w sylwestrową noc. u mnie wyła (był sylwester w OSP) i wszystko było by spoko gdyby najpierw nie wyła z 5razy a gdy już stanęła to po ok minucie jakiś idiota załączył ją znowu i wtedy podniosła mi się adrenalina.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #96 dnia: Styczeń 01, 2008, 15:55:12 »
U nas co roku jest załączana syrena (chyba nawet na terenie całego powiatu), jeden długi sygnał o północy i wystarczy.
Zawsze jest możliwość pomyłki jeżeli coś by się działo w okolicy 0.00, ale na szczęście się nam to jeszcze nie zdarzyło. 

Offline OSPLuboń

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #97 dnia: Styczeń 02, 2008, 14:20:31 »
U mnie syrena wyła tylko na alarm tak powinno być w każdej jednostce a od8 lat jak mamy selektywne wywoływanie (pagery) syrenę włączamy tylko i wyłącznie w sylwestra i na inne święta gdzie gdzie wymaga tego okazja ale wtedy jest to uwarunkowane tym czy syreny będą włączane w całym kraju.Poza tym remizę mamy w samum środku miasta i niejednokrotnie w nocy syrenę włączano kilka razy dlatego cały stan osobowy jednostki ma pagery.

Offline star266

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 58
    • OSP Przemków
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #98 dnia: Styczeń 02, 2008, 16:26:56 »
umnie wyją 2 syreny, jdna na OSP, druga na UGiM. Używane są tylko do ogłaszania alarmu OSP. Na UGiM jest jeszcze syrena OC.

Offline ospKrzykawa

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Sygnał Syreny Strażackiej Osp
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 23, 2008, 19:52:27 »
U mnie syrena do zdarzenia wyje 3 razy po 1 minucie kazdy sygnal...mamy dwie syrenyjedna wyje troszke z opoznieniem takze jest slyszlna,do zbiorki dwa razy lub na zawody a na pogrzeb strazaka  jeden raz i na slub,jezeli pozar jest powazny psp zalancza dwie serie po trzy sygnaly po minicie lub 3 serie...moja wies jest rozlozysta takze troszke trwa az sie zleca wszyscy druhowie:D