Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206555 razy)

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3075 dnia: Listopad 23, 2016, 16:20:23 »
Mam pytanie czy na każdym naborze z ulicy jest zabronione używanie kolców?

zależy od jednostki np. w Dzierżoniowie napisali że nie można używać kolców :)

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3076 dnia: Listopad 23, 2016, 17:37:18 »
Panowie którzy dziś byli na biegach w Warszawie , mam pytanie. Opiszcie jak to wyglądało a dokładnie.  Czy były bloki startowe czy wolno w kolcach czy jest fotokomorka czy są dwie próby czy jedna , i mniej więcej dużo osób zostało? 

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3077 dnia: Listopad 23, 2016, 18:23:45 »
Panowie którzy dziś byli na biegach w Warszawie , mam pytanie. Opiszcie jak to wyglądało a dokładnie.  Czy były bloki startowe czy wolno w kolcach czy jest fotokomorka czy są dwie próby czy jedna , i mniej więcej dużo osób zostało?

prawdziwa rozpier*ol   :fiuu:  z 13 osób zostało  :fiuu: także jaja niezłe  :wall: ale 20 osób nazbierają :)

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3078 dnia: Listopad 23, 2016, 18:40:06 »
Panowie którzy dziś byli na biegach w Warszawie , mam pytanie. Opiszcie jak to wyglądało a dokładnie.  Czy były bloki startowe czy wolno w kolcach czy jest fotokomorka czy są dwie próby czy jedna , i mniej więcej dużo osób zostało?

prawdziwa rozpier*ol   :fiuu:  z 13 osób zostało  :fiuu: także jaja niezłe  :wall: ale 20 osób nazbierają :)

50m taki przesiew zrobiło? :D

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3079 dnia: Listopad 23, 2016, 18:45:15 »
Do carlsbergg.Biegi jak to biegi,trzeba bylo zapier...:)z powtarzaniem nie bylo problemu,zadnych kolcow i blokow,wszystko na zywca:)w miare sprawnie to wszystko poszlo.no i oczywiscie fotokomorka na strzal.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3080 dnia: Listopad 23, 2016, 18:54:21 »
Biegi jak to biegi,trzeba bylo zapier...:)z powtarzaniem nie bylo problemu,zadnych kolcow i blokow,wszystko na zywca:)w miare sprawnie to wszystko poszlo.no i oczywiscie fotokomorka na strzal.
Domyślam się, że przeszedłeś dalej....
Prawda jest taka, że kryterium 50m jest trochę wygórowane ale tak samo jak masa punktów za kursy OSP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline carlsberggg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3081 dnia: Listopad 23, 2016, 19:10:06 »
Dzięki Panowie, teraz dopadł mnie jeszcze większy stres przed jutrem :p szkoda ze nie ma tych bloków i bez kolców ,trudno... 
Co do Eqinox. Masa punktów?  Z Osp możesz mieć maks 20 i to dzięki 4 szkolenią. Według mnie duże znaczenie ma Rat. Medyczny. Jak masz ukończona studia to masz pewne ze się dostaniesz. Takich to odreki przyjmują. To jest niesprawiedliwe. Bo zaniedlugo trzeba będzie iść na studia żeby myśleć o pracy w straży.

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3082 dnia: Listopad 23, 2016, 19:15:09 »
no 50m jest wyciagnieta do granic mozliwosci.no a kursy jak to kursy.punktuja to na czym im zalezy i zeby jak najmniej inwestowac w nowego strazaka.druga sprawa to taka ze wszystkim sie nie dogodzi i co by nie zmienili to i tak znajdzie sie ktos komu cos nie podejdzie.harward tez jest niewymierna proba a nic z tym nie robia i nikogo to nie obchodzi bo odpadaja nieraz ludzie,ktorzy biegaja na co dzien a na naborze zjada ich stres.Samo zycie.

Offline strazaksam94

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3083 dnia: Listopad 23, 2016, 21:53:16 »
A w czym problem pójść na studia na rat med? Moim zdaniem ciężej zrobić test sprawności jak studia :D

Offline Lucky

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 138
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3084 dnia: Listopad 23, 2016, 22:09:28 »
Biegi jak to biegi,trzeba bylo zapier...:)z powtarzaniem nie bylo problemu,zadnych kolcow i blokow,wszystko na zywca:)w miare sprawnie to wszystko poszlo.no i oczywiscie fotokomorka na strzal.
Domyślam się, że przeszedłeś dalej....
Prawda jest taka, że kryterium 50m jest trochę wygórowane ale tak samo jak masa punktów za kursy OSP.

Masa punktów, to jest za rozmowę z komisją. Moim zdaniem  kursy OSP są punktowane sprawiedliwie.
"Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie”  Heraklit z Efezu

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3085 dnia: Listopad 23, 2016, 22:22:29 »
Moim zdaniem  kursy OSP są punktowane sprawiedliwie.
A moim nie powinny być wcale punktowane. Udział w akcjach OSP (np. 20 razy), członkostwo ileś letnie owszem ale nie papierek zrobiony 3 dni przed naborem. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mikezd

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3086 dnia: Listopad 24, 2016, 08:38:34 »
Właśnie dobrze ze są punktowane o ile osoba która dane kursy ma zaliczone robiła je rzetelnie.
Jeżeli byłoby tak jak pisze Eqinox to dopiero ludzie bez jakiegokolwiek przeszkolenia mogli by uzyskiwać przewagę nad tymi którzy rzetelnie przechodzili kursy doszkalające. Co do członkostwa w OSP takie zaświadczenie może wystawić każdy Prezes OSP i nigdzie nie jest to weryfikowanie aktualnie - jakby sprawdzali to Prezes który wystawiłby taki kwit byłby umoczony. Odnośnie wyjazdów do określonej ilości zdarzeń to też jest kiepski pomysł. Akcje zdarzają się różne  a osoba bez kursów ale z Kursem Podstawowym (generalizuje teraz) może kierować ruchem lub gasić pożar traw. Bo podczas zdarzenia drogowego nikt takiej osobie nie powierzy do ręki sprzętu hydraulicznego ani nie pozwoli udzielać kwalifikowanej pierwszej pomocy.
Oczywiście zakładam ze kursy są robione rzetelnie - tak jak w moim OSP
Pozdrawiam

Offline FireF

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3087 dnia: Listopad 24, 2016, 11:41:05 »
Ostatnio robiłem kurs KPP i uważam że taka wiedza jest mocno przydatna, choć sa to tak naprawdę podstawy reagowania w danej sytuacji. Widziałem jak ludzie do tego podchodzą. Szkoda tylko, że w firmach szkolących ich podejście do osób, które zdają egzamin jest z szeroką rezerwą i przepuszcza największego tumana. Jakby oblali jednego drugiego trzeciego to by może w końcu ludzie którym ten kurs jest niepotrzebny nie pchali się na potęgę bo 'gmina stawia'

Offline Szati1991

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3088 dnia: Listopad 24, 2016, 19:33:03 »
Panowie a czy za tytuł inż. Budownictwa są dodatkowe punkty? Czy wszystko zależy od jednostki gdzie jest nabór?

Offline Stanis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3089 dnia: Listopad 24, 2016, 20:20:20 »
Panowie a czy za tytuł inż. Budownictwa są dodatkowe punkty? Czy wszystko zależy od jednostki gdzie jest nabór?

Punkty za studia można dostać tylko w przypadku inżynierki skończonej na SGSP i ratownictwa medycznego. Inżynier budownictwa nie jest nigdzie punktowany  :stop:

Offline marcin10312

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 126
  • Cel: PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3090 dnia: Listopad 24, 2016, 21:37:35 »
Wydaje mi się że taki tytuł jest kierunkiem przydatnym w straży. Zawsze można wspomnąć na rozmowie zawsze to jakiś plus. -_-
Cel: PSP

Offline szeryfevo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3091 dnia: Listopad 25, 2016, 18:13:17 »
Witam ciekawostka odnośnie naboru w wawie jak dostaje sie człowiek z PLECAMI! Niestety mi sie nie udało na 50 miałem 6.91! Człowiek z nr naboru 201 kompletnie nie przygotowany w dwóch próbach na 50 m miał około 8s, na 1000 m miał 3,45 i jest w liście na rozmowę kwalifikacyjna!!!! Osobiście widziałem jak biegł bo był ze mną w grupie i do tego gadałem z nim co i jak!! Nie ma szansy żeby poprawił 1000m o 16s a do tego wogole nie zaliczył 50m!!!! Powiedzcie gdzie tu sprawiedliwość jak tak jawnie walą w h..a!!!! Widziało to jescze 3 osoby bo zostaliśmy i sie przygladalismy jak biegną i widać jak ktoś jest spasniety, wolny i nie umie biegać !!!! I właśnie przez takie K....two odechciewa sie jeździć na nabory!! I napewno nie zostawię tej sytuacji w ciszy!!! Sorki za brzydkie słowa ale ręce opadają jak człowiek widzi takie rzeczy!!!!

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3092 dnia: Listopad 25, 2016, 18:31:51 »
Witam Panstwa , mam takie pytanie Bralem udzial w rekrutacji na 10 stanowisk . Udalo mi sie zajac 12 miejsce . Calkiem niedawno patrze a na stronie komendy informacja ze wlasnie zostalo wyslanych na kurs podstawowy 8 osob. Czyli wychodzi na to ze dwie osoby nie przeszly badan. I teraz moje pytanie brzmi dlaczego do mnie nie zadzwonili i czy sa jakies przepisy to regulujace czy to jest widzimisie komendanta. Pozdrawiam

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3093 dnia: Listopad 25, 2016, 18:54:26 »
Witam ciekawostka odnośnie naboru w wawie jak dostaje sie człowiek z PLECAMI! Niestety mi sie nie udało na 50 miałem 6.91! Człowiek z nr naboru 201 kompletnie nie przygotowany w dwóch próbach na 50 m miał około 8s, na 1000 m miał 3,45 i jest w liście na rozmowę kwalifikacyjna!!!! Osobiście widziałem jak biegł bo był ze mną w grupie i do tego gadałem z nim co i jak!! Nie ma szansy żeby poprawił 1000m o 16s a do tego wogole nie zaliczył 50m!!!! Powiedzcie gdzie tu sprawiedliwość jak tak jawnie walą w h..a!!!! Widziało to jescze 3 osoby bo zostaliśmy i sie przygladalismy jak biegną i widać jak ktoś jest spasniety, wolny i nie umie biegać !!!! I właśnie przez takie K....two odechciewa sie jeździć na nabory!! I napewno nie zostawię tej sytuacji w ciszy!!! Sorki za brzydkie słowa ale ręce opadają jak człowiek widzi takie rzeczy!!!!

Zacznę brzydko po od smiechu, wiem że nuż się w kieszeni otwiera, ale ja byłem na naborze w Płocku i tam wepchneli w ten sposób 3 osoby ze tak powiem inwalidy które biegają po 4 min 1000m a już o 50 nie bd mówił a wychodzą z harwarda jak by nic tam nie robili ,, a Panowie oficerowie nie pozwalają wchodzić na stadion bo tam pojedynczo trwa egzamin a rozgrzewka trwa w łazience w szatni...a osoby które nie zaliczyły i obserwują bieg na 1000m wyganiaja tak aby nie patrzyły i nie nagrywaly..

Offline Szeregowy123

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 62
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3094 dnia: Listopad 25, 2016, 19:06:37 »
Witam ciekawostka odnośnie naboru w wawie jak dostaje sie człowiek z PLECAMI! Niestety mi sie nie udało na 50 miałem 6.91! Człowiek z nr naboru 201 kompletnie nie przygotowany w dwóch próbach na 50 m miał około 8s, na 1000 m miał 3,45 i jest w liście na rozmowę kwalifikacyjna!!!! Osobiście widziałem jak biegł bo był ze mną w grupie i do tego gadałem z nim co i jak!! Nie ma szansy żeby poprawił 1000m o 16s a do tego wogole nie zaliczył 50m!!!! Powiedzcie gdzie tu sprawiedliwość jak tak jawnie walą w h..a!!!! Widziało to jescze 3 osoby bo zostaliśmy i sie przygladalismy jak biegną i widać jak ktoś jest spasniety, wolny i nie umie biegać !!!! I właśnie przez takie K....two odechciewa sie jeździć na nabory!! I napewno nie zostawię tej sytuacji w ciszy!!! Sorki za brzydkie słowa ale ręce opadają jak człowiek widzi takie rzeczy!!!!

Jeśli nie masz tego nagranego to niestety ale nic z tym nie zrobisz nawet sobie głowy nie zawracaj :)

Offline strazakuem

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3095 dnia: Listopad 25, 2016, 19:13:20 »
Bo kolego lista ludzi ktorzy beda przyjeci jest juz przed naborem . Wiadomo czasami sie zdarzaja w miare uczciwe rekurtacje gdzie np na 5 wakatow jedna osoba bedzie bez plecow ale to max
Reszta jest poustawiana.

Offline szeryfevo

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3096 dnia: Listopad 25, 2016, 19:15:54 »
Witam ciekawostka odnośnie naboru w wawie jak dostaje sie człowiek z PLECAMI! Niestety mi sie nie udało na 50 miałem 6.91! Człowiek z nr naboru 201 kompletnie nie przygotowany w dwóch próbach na 50 m miał około 8s, na 1000 m miał 3,45 i jest w liście na rozmowę kwalifikacyjna!!!! Osobiście widziałem jak biegł bo był ze mną w grupie i do tego gadałem z nim co i jak!! Nie ma szansy żeby poprawił 1000m o 16s a do tego wogole nie zaliczył 50m!!!! Powiedzcie gdzie tu sprawiedliwość jak tak jawnie walą w h..a!!!! Widziało to jescze 3 osoby bo zostaliśmy i sie przygladalismy jak biegną i widać jak ktoś jest spasniety, wolny i nie umie biegać !!!! I właśnie przez takie K....two odechciewa sie jeździć na nabory!! I napewno nie zostawię tej sytuacji w ciszy!!! Sorki za brzydkie słowa ale ręce opadają jak człowiek widzi takie rzeczy!!!!

Jeśli nie masz tego nagranego to niestety ale nic z tym nie zrobisz nawet sobie głowy nie zawracaj :)

No nie mam nagranego ale przynajmniej ruszę temat w tej komendzie i powiem im co myśle o takim ku...twie....

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3097 dnia: Listopad 25, 2016, 19:27:37 »
Nawet już nie chodzi o nagranie tylko o same odwołanie ,ludzie by pisali co chwilę odwołania zgłaszali nieprawidłowo to by się wzięło za dupe KW ale niestety każdy cicho siedzi po liczy że sie dostanie w tym danym naborze..

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3098 dnia: Listopad 25, 2016, 19:34:43 »
Kilka stron do tyłu podobny temat Ostrowca Św .... ;]

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #3099 dnia: Listopad 25, 2016, 19:44:33 »
to zobaczcie sobie jakiego dziadka do KM PSP Wrocław przyjęli na ich stronie jest zdj ze ślubowania pierwszy od lewej :D wszędzie robią wałki i taka jest prawda... ja osobiście nie widziałem grabi które grabiły by od siebie - taka przenośnia ;)