Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1207104 razy)

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2575 dnia: Lipiec 28, 2016, 10:40:35 »
Masz na bip KMPSP Wroclaw.. Zapewne ten na 15 miejscu z wroclawia  :wall: 0pkt z uprawnien bez sensu to jest

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2576 dnia: Lipiec 28, 2016, 10:55:00 »
Mam nadzieje ze Ci co są na górze listy się dostaną i wszystko przejdą. Spoko chłopaki 😊 powodzenia życzę

Offline kuba1992

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2577 dnia: Sierpień 01, 2016, 14:25:31 »
dokładnie straszna kpina :) nie wiem na jakiej podstawie komisja oceniła jednego na 20pkt a drugiego na 50pkt skoro każdy miał te same pytania... skąd jesteś, gdzie pracujesz, ile masz lat, i doświadczenie w OSP no nie wiem co Tu można tak wybitnego powiedzieć żeby były takie różnice w pkt... Po prostu Ci co mieli dużo pkt z uprawnień zostali upchani w samej górze a plecaki to są Ci na samej dole :)

w identyczny sposób nabór wyglądał 3 lata temu tylko tam były jeszcze większe jaja niż teraz bo z 0 dostało się 6 osób :D

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2578 dnia: Sierpień 01, 2016, 15:27:40 »
Szczerze to co komisja możne powiedzieć o honorze i pełnienie zaszczytniej służby w Psp, jak kpią ludziom w twarz robiac tak zwane walki i przepuszczając ludzi bez doświadczenia jako takim w osp czy nawet pkt preferencyjnych do służby,, a odsyłają chłopaków  ktorzy przyjeżdżają na " robotę na sygnałach na miasto " i wykonują ja idealnie i maja pełna game punktow .. kiedyś rozmawiałem z chłopakiem z 0 doświadczenia z osp i bez pkt .. " no ma bylego tescia komendanta na emeryturze to coś załatwi bo fajna praca ..

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2579 dnia: Sierpień 01, 2016, 20:56:32 »
Przerobiłem 7 naborów. Na ostatnich trzech miałem już mocną kartę, Komplet kursów OSP, UDT, SEp, prawo jazdy, nurek, sternik i jeszcze kilka.
W każdym z tych trzech naborów lądowałem na liście rezerwowej  jak jeszcze takowa była no ale nie ważne. Po rozmowie w punktacji wyprzedzali mnie ludzie którzy przed rozmową kwalifikacyjną mieli nawet o 20pkt mniej niż ja.
Strasznie to człowieka denerwowało. Ciekawe czy ktoś zrobi w końcu porządek z tymi naborami. To jest dołujące że wydając ponad 20tys na kursy mając świetną sprawność fizyczną, wiedzę doświadczenie w OSP oraz doświadczenie w prowadzeniu pojazdów pow 3.5t, jest się zbywanym z naboru na nabór. Co innego gdyby przyjmowali ludzi którzy no faktycznie widać po uprawnieniach i innych etapach naboru no był lepszy, a tym czasem przyjmują ludzi którzy na rozmowie są windowani i to na bezczela.  :-\     

Offline bastol33

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 363
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2580 dnia: Sierpień 01, 2016, 22:08:53 »
To jest mafia.

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2581 dnia: Sierpień 03, 2016, 13:42:49 »
Przerobiłem 7 naborów. Na ostatnich trzech miałem już mocną kartę, Komplet kursów OSP, UDT, SEp, prawo jazdy, nurek, sternik i jeszcze kilka.
W każdym z tych trzech naborów lądowałem na liście rezerwowej  jak jeszcze takowa była no ale nie ważne. Po rozmowie w punktacji wyprzedzali mnie ludzie którzy przed rozmową kwalifikacyjną mieli nawet o 20pkt mniej niż ja.
Strasznie to człowieka denerwowało. Ciekawe czy ktoś zrobi w końcu porządek z tymi naborami. To jest dołujące że wydając ponad 20tys na kursy mając świetną sprawność fizyczną, wiedzę doświadczenie w OSP oraz doświadczenie w prowadzeniu pojazdów pow 3.5t, jest się zbywanym z naboru na nabór. Co innego gdyby przyjmowali ludzi którzy no faktycznie widać po uprawnieniach i innych etapach naboru no był lepszy, a tym czasem przyjmują ludzi którzy na rozmowie są windowani i to na bezczela.  :-\     

Wydając 20 tys? To gdzieś ty te kursy robił ja też mam ich pełno i poniżej 10 zszedłem i jestem w psp . Papiery to nie wszystko liczy się doświadczenie i to co sobą prezentujesz
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2582 dnia: Sierpień 03, 2016, 14:08:45 »
To masz mało kursów sam alfabet CE-DE Kosztuje około 10koła razem z egzaminami i kwalifikacją wstępną.
Nie tłumacz mi co się liczy na naborach i o doświadczeniu kolego.
Jeśli dostałeś się bez pleców to gratulacje. Ja nie trafiłem na rzetelny nabór. Tak są takowe, nie twierdze że się nie da, trzeba próbować i nie poddawać się. 

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2583 dnia: Sierpień 03, 2016, 14:17:04 »
Szkolenie okresowe też mam ale widocznie na starych zasadach bo kosztowało grosze. A reszta uprawnien to tak ok 450 zł każde nie licząc prawa oczywiście
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2584 dnia: Sierpień 03, 2016, 21:07:31 »
Szkolenie okresowe też mam ale widocznie na starych zasadach bo kosztowało grosze. A reszta uprawnien to tak ok 450 zł każde nie licząc prawa oczywiście

Mcbieniu pochwalisz sie jakie masz kursy i doswiadeczenia i jak wyglodala twoja droga do Psp " to znaczy czy byla wyboista jak wielu tak zwanych bez plecowcow":P

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2585 dnia: Sierpień 04, 2016, 09:33:07 »
Nie jestem w stanie zrozumieć tego że ktoś ma dosłownie wszystkie możliwe kursy porobione na sprawności jest najlepszy i nie może się dostać ileś tam razy... nie pojmuje...

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2586 dnia: Sierpień 04, 2016, 10:08:35 »
W oczach komisji takie same szanse ma Mietek oderwany od pługa który na komisji czy naborze pierwszy raz w życiu widzi drabinę. A komisji powie że lubi "wynża czymać bo łon łogródek podlewo co sobotę" i że fajnie się pewnie jeździ dużym czerwonym autem.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2587 dnia: Sierpień 04, 2016, 10:30:49 »
W oczach komisji takie same szanse ma Mietek oderwany od pługa który na komisji czy naborze pierwszy raz w życiu widzi drabinę. A komisji powie że lubi "wynża czymać bo łon łogródek podlewo co sobotę" i że fajnie się pewnie jeździ dużym czerwonym autem.
chyba u Ciebie

Offline HanySAnimal

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 668
  • Go Hard or Go Home ...
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2588 dnia: Sierpień 04, 2016, 10:44:36 »
Szanse ma ale czy podoła zadaniom i wymaganiom stawianym kandydatom to juz inna kwestia :)
“All men are created equal, and then a few become firefighters”

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2589 dnia: Sierpień 04, 2016, 15:04:19 »
Nie jestem w stanie zrozumieć tego że ktoś ma dosłownie wszystkie możliwe kursy porobione na sprawności jest najlepszy i nie może się dostać ileś tam razy... nie pojmuje...

Ja nie rozumiem tego do tej pory. Gdybym nie dostał się do SA pewnie jeszcze kilka lat jeździł bym po naborach. "Może" dopiero z uprawnieniami Ratownika Medycznego by się udało zacząłem studia w tym kierunku rok temu.
Takich osób jak ja jest multum nie raz spotykałem znajome twarze na naborach, chłopaki z podobnym pakietem kursów itd. Kto bierze udział w naborach ten wie jak to funkcjonuje na rozmowie możesz wypaść super w oczach komisji a i tak ostatnie zdanie ma komendant.   

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2590 dnia: Sierpień 04, 2016, 16:47:05 »
Skoro dostałeś się do SA PSP (tak wynika z Twojego ostatniego posta) to jesteś szczyl...a nikogo nie interesuje gość z kursami od A do Z bez doświadczenia, z roszczeniową postawą i przeświadczeniem, że jest tak zajebisty i ma tyle kursów, że praca w straży mu się należy.
Mnie na rozmowie pytano o doświadczenie związane z kwalifikacjami jakie posiadam, Ty sypiąc litanią uprawnień mogłeś się w tym temacie pochwalić czy raczej był to kwit dla kwitu nie wykorzystywany dotychczas w pracy czy życiu codziennym?

To, że są wepchnięci i ustawieni każdy zdaje sobie sprawę. Ja też się tym ekscytowałem do czasu aż sobie uświadomiłem, że jakbym sam miał takie możliwości i dojścia to też bym z nich skorzystał. A życie  już pokazało, że nie jeden "polecony" nie jednokrotnie sobie lepiej razi bo nie chce nikogo zawieźć niż gość "rzekomo wybitny" który miał tyle uprawnień i kwitów a zupełnie nie potrafi z tego korzystać...

więcej pokory.

Offline patro093

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
  • SA PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2591 dnia: Sierpień 04, 2016, 17:39:56 »
I po co ten "Szczyl"? Obrazić mnie chcesz  :huh:, śmieszne.
Nigdy nie miałem przeświadczenia że praca w straży mi się należy. Jeździłem z naboru na nabór, nigdy nie oburzałem się że mnie nie przyjęli bo z wiedziałem dlaczego nie, czasem odległość grała rolę a czasem ktoś kto miał być przyjęty taka jest prawda.
Zdarzają się nabory naprawdę konkurencyjne, także dla tych co próbują nie poddawajcie się. Nie słuchajcie że się nie da bez znajomości, da się!
 

     
   

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2592 dnia: Sierpień 04, 2016, 20:56:58 »
Szkolenie okresowe też mam ale widocznie na starych zasadach bo kosztowało grosze. A reszta uprawnien to tak ok 450 zł każde nie licząc prawa oczywiście

Mcbieniu pochwalisz sie jakie masz kursy i doswiadeczenia i jak wyglodala twoja droga do Psp " to znaczy czy byla wyboista jak wielu tak zwanych bez plecowcow":P

OSP wszystkie +kpp
B,c,c+e
Adr, hds,dzwigi, podesty ruchome, napełnianie zbiorników przenośnych, szkolenie okresowe kierowców, napełnianie cystern. Ja startowalem  5 lat średnio 2-3nabory rocznie
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2593 dnia: Sierpień 04, 2016, 22:44:37 »
i co za każdym razem lipa wyszła?

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2594 dnia: Sierpień 05, 2016, 10:30:59 »
No aż do września zeszłego roku :)
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline Mateee998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 154
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2595 dnia: Sierpień 05, 2016, 11:07:17 »
Czyli w końcu się udało? za którym razem?

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2596 dnia: Sierpień 05, 2016, 11:42:45 »
uprawnienia : ratownik medyczny, kpp, wszystkie kursy osp, wkladka na uprzywilejowane, uprawnienia do kierowania ruchem, prawko na C, doświadczenie z OSP jako kierowca i ratownik, uprawnienia na HDS, podnosniki i uprawnienia na agregaty a na naborze dostje sie kolec z samym C :D :D :D 

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2597 dnia: Sierpień 05, 2016, 12:32:13 »
uprawnienia : ratownik medyczny, kpp, wszystkie kursy osp, wkladka na uprzywilejowane, uprawnienia do kierowania ruchem, prawko na C, doświadczenie z OSP jako kierowca i ratownik, uprawnienia na HDS, podnosniki i uprawnienia na agregaty a na naborze dostje sie kolec z samym C :D :D :D 
[


Przeproszeniem Cię z góry za moją wypowiedź .. Mateusz to powiec mi co jest z tobą nie taak ? Każda komenda powinna cię lyknac..

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2598 dnia: Sierpień 05, 2016, 12:54:53 »
no fakt bylo to ze 1 miejsce tylko :P

Offline KLosss

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 258
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2599 dnia: Sierpień 05, 2016, 14:01:00 »
Hehe aha to sprawa wyjaśniona:p Mateusz mam pytanie jak masz udokumentowane doświadczenie z OSP? Poradzisz mi jak to załatwić jakie kwity da potrzebne