Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1207004 razy)

Offline Straz-ak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2250 dnia: Maj 13, 2016, 07:46:30 »
Ogólnie bylo ciezo z przeniesieniem papierów , Każda komenda organizuje nabór jesli kogos potrzebuje.

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2251 dnia: Maj 13, 2016, 13:28:37 »
To prawda, że od stycznia znieśli przenoszenie papierów z naboru na nabór?

jak moge zapytać, to co znaczy przeniesienie papierow z naboru na nabor?
'So Others May Live'

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2252 dnia: Maj 13, 2016, 14:46:41 »
Chodzi o to,ze jak doszedłes do końcowego etapu naboru(testy sprawnościowe)w komendzie "x" to mogłeś poprosić o zaświadczenie o pozytywnym zakończeniu naboru,na którym znajdowały się informacje ile punktów z jakich konkurencji uzyskałes,oraz na którym miejscu na liście końcowej się znajdujesz i wtedy takie zaświadczenie mogłeś przedłożyć w komendzie "y".Jeśli komendant uznał że taki człowiek mu odpowiada to wysyłał na badania bez ogłaszania naboru.Ale to już historia😄

Offline Fischer

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2253 dnia: Maj 13, 2016, 15:34:43 »
o kurde to i dobrze i źle... dobrze do kandydata bo sobie w calej polsce to mogl porozsylac gdzie nabor byl....ale z drugiej strony znowu zle dla startujących :)
dzięki arecki222
'So Others May Live'

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2254 dnia: Maj 24, 2016, 23:31:31 »
ma pytanko, w naborze choźby tu http://www.kppsp.lukow.pl/images/pdf/rekrutacja_20150524/Ogloszenie.pdf jest napisane że "Sprawdzian z pływania odbywa się w stroju kąpielowym oraz czepku bez przyrządów pomocniczych." co mam rozumieć  przez przyrządy pomocnicze? w okularach i zatyczce na nos będzie można normalnie pływać czy już nawet w tym nie będzie można? :gwiazdki:

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2255 dnia: Maj 24, 2016, 23:52:16 »
Myślę że tu chodzi o rzeczy typu płetwy lub inne gadżety które mają wpływ na prędkość i dynamikę pływania.Z tego co zaobserwowalem,to zawsze informacja o pływaniu miała taką treść i podczas naborów nikt nie robił uwag do okularów czy zatyczki na nos.

Offline lesek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2256 dnia: Maj 26, 2016, 13:16:34 »
A ja mam trochę filozoficzne pytanie, liczę że ktoś z większym obyciem i doświadczeniem będzie w stanie szerokim spojrzeniem rozwiać moje wątpliwości.
Chodzi o tendencję miejsc pracy w PSP, czy miejsca w naborze z ulicy będą z roku na rok (statystycznie) malały? Czy jest jakiś odgórny zamysł, dążność do tego by ograniczać miejsca w PSP w komendach? Czy rynek się przesyca? (jak np. ratownikami medycznymi).
Jak ogarnąłem chyba wszystkie aspekty i aspekciki (przygotowuję się już prawie 2 rok) naboru PSP, tak nie umiem znaleźć informacji które by mnie uspokoiły, czy jest presja, czy tej presji nie ma i czy szanse dzisiaj, będą takie same jak za 1-3 lata mniej więcej (bo wtedy pójdę na pierwszy nabór)

Liczę na kreatywność w rozumieniu mojego pytania, bo chodzi głównie o Wasze doświadczenia i poglądy.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2016, 13:22:46 wysłana przez lesek »

Offline mackol93

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
  • Cel: SA PSP POZNAŃ
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2257 dnia: Maj 26, 2016, 15:15:19 »
A ja mam trochę filozoficzne pytanie, liczę że ktoś z większym obyciem i doświadczeniem będzie w stanie szerokim spojrzeniem rozwiać moje wątpliwości.
Chodzi o tendencję miejsc pracy w PSP, czy miejsca w naborze z ulicy będą z roku na rok (statystycznie) malały? Czy jest jakiś odgórny zamysł, dążność do tego by ograniczać miejsca w PSP w komendach? Czy rynek się przesyca? (jak np. ratownikami medycznymi).
Jak ogarnąłem chyba wszystkie aspekty i aspekciki (przygotowuję się już prawie 2 rok) naboru PSP, tak nie umiem znaleźć informacji które by mnie uspokoiły, czy jest presja, czy tej presji nie ma i czy szanse dzisiaj, będą takie same jak za 1-3 lata mniej więcej (bo wtedy pójdę na pierwszy nabór)

Liczę na kreatywność w rozumieniu mojego pytania, bo chodzi głównie o Wasze doświadczenia i poglądy.


Cześć "Droga Ratownika",
Też nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o nabory. Byłem dopiero na jednym ale pozwolę sobie na polemikę, więc nie traktuj mojej wypowiedzi jako odpowiedź na twoje pytanie.
Na ostatnim naborze dowiedziałem się, że takie rekrutacje będą przeprowadzane wedle potrzeb. Na przykładzie Komedy Miejskiej PSP w Łodzi możemy zobaczyć, że z informacji podanych na naradzie rocznej (http://www.kmpsplodz.pl/data/newsFiles/informacja_o_stanie_bezpieczenstwa_mias_3.pdf strona 19) wynika, że ponad 30% strażaków może przejść na emeryturę. Absolwenci szkół pożarniczych nie są w stanie zapełnić tych miejsc, więc wydaję mi się, że nabory z ulicy będą jeszcze częściej niż dotychczas. Mamy starzejące się społeczeństwo, a duża liczba osób w wieku poborowym wyjeżdża zagranicę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2258 dnia: Maj 26, 2016, 15:50:07 »
Na ostatnim naborze dowiedziałem się, że takie rekrutacje będą przeprowadzane wedle potrzeb. Na przykładzie Komedy Miejskiej PSP w Łodzi możemy zobaczyć, że z informacji podanych na naradzie rocznej (http://www.kmpsplodz.pl/data/newsFiles/informacja_o_stanie_bezpieczenstwa_mias_3.pdf strona 19) wynika, że ponad 30% strażaków może przejść na emeryturę. Absolwenci szkół pożarniczych nie są w stanie zapełnić tych miejsc, więc wydaję mi się, że nabory z ulicy będą jeszcze częściej niż dotychczas. Mamy starzejące się społeczeństwo, a duża liczba osób w wieku poborowym wyjeżdża zagranicę.
Problem jest tej natury, że populacja strażaków jest mocno zróżnicowana i sytuacja w KM/KP również. Te same dane odnośnie stażu służby w KM PSP Łódź mogą się zasadniczo różnić w innej KM/KP.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2259 dnia: Maj 29, 2016, 13:00:28 »
pytanie do osób które składały podania do służby w PSP na nowych zasadach. W Podaniu uzasadniliście czemu chcecie pracować czy coś jeszcze ?

Offline mateusz_998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2260 dnia: Maj 29, 2016, 13:10:37 »
jakbys napisal nawet w podaniu jakies obrazliwe slowo to podejrzewam ze tego nawet by nie zauwazyli jak jest tyle podan to nikt tego nie czyta pewnie biora tylko zerkaja na kwity z uprawnieniami a nie podanie czemu chcesz pracowac... o to zapytaja na rozmowie jak sie do niej dotrze :) bo z tego co widze na nowych zasadach to mało kto dochodzi do rozmowy :)

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2261 dnia: Maj 29, 2016, 13:47:58 »
Haha dokładnie. Kumpel ostatnio startował to nikt do rozmowy nie doszedł.
Lubelskie

Offline zap

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2262 dnia: Maj 29, 2016, 17:46:37 »
w warszawskim zachodnim aż 12 osób  :gwiazdki:

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2263 dnia: Maj 29, 2016, 17:58:52 »
jak było około 70 chętnych to nic dziwnego, ale w powiatówkach jak jest chętnych 20-30 osób to może nikt do rozmowy nie dotrwać

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2264 dnia: Maj 29, 2016, 19:01:40 »
jakbys napisal nawet w podaniu jakies obrazliwe slowo to podejrzewam ze tego nawet by nie zauwazyli jak jest tyle podan to nikt tego nie czyta pewnie biora tylko zerkaja na kwity z uprawnieniami a nie podanie czemu chcesz pracowac... o to zapytaja na rozmowie jak sie do niej dotrze :) bo z tego co widze na nowych zasadach to mało kto dochodzi do rozmowy :)

Zdziwił byś się ;)
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2265 dnia: Maj 30, 2016, 21:22:21 »
widzieliście nabór w słupsku? mają swój świat, sprawnościówka z aspirantki i trzeba mieć zameldowanie na stałe, a chyba tego nie można wymagać.

http://www.straz.slupsk.pl/nowa/index.php/component/k2/item/21-nabor-2016

ja bym zgłaszał ten nabór bo coś nie tak

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2266 dnia: Maj 30, 2016, 21:35:54 »
wcześniej też tak było że niektóre komendy miały delikatnie inny nabór. Obecny nabór pozwala jedynie zaliczyć sprawność a tutaj pozwalają się wykazać i nagrodzić za to punktami. Co do meldunku to na miejscu komendanta też bym tak robił żeby mieć pewność że po 3 latach mi strażak nie będzie chciał uciekać w rodzinne strony.
Lubelskie

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 684
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2267 dnia: Maj 30, 2016, 21:41:20 »
no tak ale skoro wytyczne mówią jakie są zasady to nabór nie jest ważny

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2268 dnia: Maj 30, 2016, 22:56:20 »
Ja tez uważam ,że to nie fair.Wytyczne to wytyczne.Po co one są jak i tak komendy modyfikują jak chcą.

Offline Solan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2269 dnia: Maj 30, 2016, 23:09:16 »
no tak tak, po to są wytyczne żeby się ich trzymać i nie mieszać ale może jest dozwolone zmienianie niektórych punktów na potrzeby konkretnej Komendy.
Lubelskie

Offline kapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 303
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2270 dnia: Maj 31, 2016, 11:28:35 »
Mam pytanie odnośnie tej części ogłoszenia.

Cytuj
3) wyszkolenie pożarnicze w Ochotniczej Straży Pożarnej, warunkujące udział kandydata od
dnia przyjęcia do służby w działaniach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez
Państwową Straż Pożarną, a ponadto wynikające z wymogów programu szkolenia
podstawowego w zawodzie strażak (KG PSP w Warszawie, z dnia 6 lutego 2013r.):
a) co najmniej ukończone szkolenie podstawowe strażaków-ratowników Ochotniczej Straży
Pożarnej lub równorzędne,
b) co najmniej ukończone szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników
Ochotniczej Straży Pożarnej lub równorzędne,
c) co najmniej ukończony, ważny przynajmniej do 31 października 2017r., kurs w zakresie
kwalifikowanej pierwszej pomocy, zgodny z wymaganiami określonymi w Ustawie z dnia
8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2013 r. poz.
757, z późn. zm.)

Czy to znaczy, że ratownik medyczny który nie posiada KPP nie spełnia wymogu c) ?


Dodatkowo w dokumentach wymaganych jest
Cytuj
6) kopię zaświadczenia o posiadaniu co najmniej kwalifikacji ratownika, ważnego przynajmniej
do 31 października 2017 roku, zgodnego z wymaganiami określonymi w „Ustawie z dnia
8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym” (Dz. U. z 2013 r. poz. 757,
z późn. zm.),

Offline matimlody

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2271 dnia: Maj 31, 2016, 12:19:32 »
Witam

W Częstochowie jest wymagane doświadczenia w prowadzeniu samochodu kat. C. Czy to będzie jakoś weryfikowane później ? Jakieś świadectwa pracy czy co ?
Czy można jakoś obejść to doświadczenie ?  Ktoś coś wie ??

pozdrawiam

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2272 dnia: Maj 31, 2016, 15:44:45 »
Ale wrocław zaszalał😄,połowa polski się tam zjedzie .Prawdopodobieństwo dostania się jak w powiatówce😄

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2273 dnia: Maj 31, 2016, 16:33:20 »
Ale wrocław zaszalał😄,połowa polski się tam zjedzie .Prawdopodobieństwo dostania się jak w powiatówce😄
Nie jest powiedziane że dostanie się te 15 osób, może być że tylko 4 się dostaną
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

Offline arecki222

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 128
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #2274 dnia: Maj 31, 2016, 16:43:57 »
Co masz na myśli ze może być tylko 4?