Autor Wątek: Nabór z ulicy jak wygląda ?  (Przeczytany 1206588 razy)

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1950 dnia: Wrzesień 22, 2015, 20:22:41 »
Panowie mam pytanie:
Jak radzicie sobie z zaświadczeniami na nabór od lekarza? U mnie od roku pojawił się problem(Wcześniej nie było). Zawsze lekarz rodzinny zmierzył ciśnienie, popatrzył i podpisał kwit, a teraz robi problemy. Mówią, że NFZ zakazał im podpisywania, że PSP też jest chytre ze względu na to, że wymieniają wszystkie dyscypliny naboru i jak coś się stanie to obwiniać będą właśnie lekarza. Odsyłają do medycyny sportowej oddalonej nie raz około 100km od miejsca zamieszkania i trzeba tam zabulić około 200zł, a lekarz rodzinny za darmo. I pojawia się problem. Który gołym okiem jest "błachy".
Pozdrawiam

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1951 dnia: Wrzesień 22, 2015, 20:44:29 »
widocznie w Twojej miejscowosci sprawa takiego zaswiadczenia wygladaa inaczej. U mnie bylo tak ,ze lekarz wypisal skierowanie na EKG zbadal mnie i dowidzenia;)

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1952 dnia: Wrzesień 22, 2015, 21:13:44 »
Idź do kilku lekarzy, a któryś podpisze...
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Izmo91

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 124
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1953 dnia: Wrzesień 22, 2015, 21:27:05 »
W calej przychodni jest 4 lekarzy i uparli się ze u nich nie podpisza..

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1954 dnia: Wrzesień 22, 2015, 21:57:55 »
idź do innej przychodni (wypisanie deklaracji zajmuje 5min, chyba 4 razy w roku można zmienić lekarza POZ) a od biedy medycyna pracy - 120zł płacisz i masz.

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1955 dnia: Wrzesień 23, 2015, 18:34:55 »
Ją place u rodzinnego 30 zł zrobi EKG przebada.5-10 min i nara
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Offline Arnie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1956 dnia: Wrzesień 23, 2015, 20:48:19 »
Startował ktoś teraz w naborze w Poznaniu? Po wynikach 2 etapu widzę, że ładnie Harvard zrobił przesiew...

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1957 dnia: Wrzesień 23, 2015, 21:11:15 »
Startował ktoś teraz w naborze w Poznaniu? Po wynikach 2 etapu widzę, że ładnie Harvard zrobił przesiew...

Wszędzie robi... jeżeli jest przeprowadzany tak, jak być powinien.
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline mcbieniu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 118
  • Cel: SAPSP KRAKÓW
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1958 dnia: Wrzesień 23, 2015, 22:18:22 »
I dobrze że robi
MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC  MIELEC

Online PabloGCBA

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 238
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1959 dnia: Wrzesień 23, 2015, 22:21:37 »
Jak się puls bada ręką to można taki przesiew zrobić że nikt nie zostanie ;)
odwaga powinna pozostać w szufladzie! W straży trzeba myśleć a nie strugać bohatera

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1960 dnia: Wrzesień 23, 2015, 22:50:59 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 21:56:04 wysłana przez zyraf »

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1961 dnia: Wrzesień 24, 2015, 10:07:43 »
Badanie pulsu reka i do tego nie trzymanie sie w czasie. Zamiast 30s spotkalem sie ze bylo 15s.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1962 dnia: Wrzesień 24, 2015, 11:03:30 »
W Gdańsku blisko połowa odpadła. W Grodzisku Mazowieckim prawie połowa.
I na obu nikt się nie przypieprzał...nie musiał...wydolność albo jej brak zrobiły przesiew.
Powiem tak kiedyś kupiliśmy elektroniczny pulsometr i jak wszystko było robione zgodnie z tym co jest zapisane w rozporządzeniu to około 50% przypadków poniżej oceny dobrej... np. Ja. Ale to w przypadku strażaków w służbie przeszli oni testy sprawności.     
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1963 dnia: Wrzesień 24, 2015, 12:34:22 »
Dlatego zastanawia mnie to ze na nabor daja lerza z komisji woj. Psp .Stary dziadek ktory wogole nie trzymal sie norm z rozporzadzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.368
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1964 dnia: Wrzesień 24, 2015, 15:00:13 »
Dlatego zastanawia mnie to ze na nabor daja lerza z komisji woj. Psp .Stary dziadek ktory wogole nie trzymal sie norm z rozporzadzenia.
Powiem tak jesli liczył krótszy czas pomiaru to wyszło na korzyść dla zdających bo mniejsze wartości to lepszy wynik.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mateusz00007

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 102
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1965 dnia: Wrzesień 24, 2015, 17:34:15 »
no właśnie raczej źle mówisz bo tętno spada wraz z czasem czyli np mirza 60 s to po 40 s zwalania juz a na poczatku szybciej bije tak np dajmy na to jak pielegniarka mierzy 15 s i mnozy x 4 to wyjdzie gorzej gdyż przez pierwsze 15 s akcja serca jest szybsza :D

Offline sheldon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.658
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1966 dnia: Wrzesień 24, 2015, 18:58:16 »
W Gdańsku blisko połowa odpadła. W Grodzisku Mazowieckim prawie połowa.

I na obu nikt się nie przypieprzał...nie musiał...wydolność albo jej brak zrobiły przesiew.
Powiem tak kiedyś kupiliśmy elektroniczny pulsometr i jak wszystko było robione zgodnie z tym co jest zapisane w rozporządzeniu to około 50% przypadków poniżej oceny dobrej... np. Ja. Ale to w przypadku strażaków w służbie przeszli oni testy sprawności.     
Wszystko jest ok, jeśli na pulsoksymetrze mierzy się konkretną ilość "pikniec" w trakcie danych 30 sekund zamiast brać średni odczyt w danej sekundzie - np. 60tej lub 90tej (tak niektóre komendy robią  :gwiazdki:).
PYTAJ! ĆWICZ! KORZYSTAJ Z DOŚWIADCZEŃ KOLEGÓW!

Offline piotr92strazak

  • Cel: PSP
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.162
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1967 dnia: Październik 03, 2015, 09:25:31 »
Witam do ilu km startujecie w naborach? jak komendant patrzy na osobę która mieszka 80 km od jednostki? Z góry ona jest skreślona? Pytanie kieruje jak wygląda to praktycznie z dojazdem do komendy w czasie dyżuru domowego
Straż- Pasja, Miłość, Duma, Honor

zyraf

  • Gość
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1968 dnia: Październik 03, 2015, 10:54:17 »
.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2016, 21:55:48 wysłana przez zyraf »

Offline Novvy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 72
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1969 dnia: Październik 03, 2015, 10:59:40 »
Jeśli jesteś zdeterminowany żeby spełnić swoje marzenie, robić w życiu to co będziesz robił z pasją, przyjemnością i poświęceniem to próbuj nawet jak będziesz miał mieć do komendy 100 km-to moje zdanie. Znam osoby które dojeżdżają ponad setkę na służbę. Jeśli uda Ci się dostać, może kiedyś będziesz mógł się przenieść bliżej miejsca zamieszkania. Jak będzie patrzył komendant na taką osobę przy naborze? Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Po to jest rozmowa kwalifikacyjna, żeby komisję/komendanta przekonać, zarazić swoją pasją, swoim pozytywnym nastawieniem i tym, że ta odległość do komendy nie robi na Tobie wrażenia. Oczywiście kursy, uprawnienia to podstawa.
Z reguły z dyżurów domowych ściągają miejscowych...
Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2015, 12:20:18 wysłana przez Novvy »

Offline dragon139

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1970 dnia: Październik 05, 2015, 12:44:57 »
Witam Panowie, mam pytanie odnośnie składania dokumentów o przejściu naboru. Przeszedłem nabór i wiem, że w komendzie w ktorej był on organizowany nie mam szans sie dostać, bo było tylko jedno wolne miejsce. I odebrałem stamtąd dokumenty i chce próbować sił gdzie indziej, moje pytanie jakie dokumenty mam złożyć w innej komendzie i czy wystarczy tylko ta karta sprawności fizycznej czy cos jeszcze ? Czy poprostu ide do komendy i mowię ze chciał bym złożyć takie dokumenty, i czy maja jakiś wakat np do obsadzenia ?

Offline Kreator

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1971 dnia: Październik 05, 2015, 13:27:36 »
Musisz czekac jak bedzie prowadzony nabor w tej komendzie do ktorej chcesz startowac. Nie ma czegos takiego  jak przenoszenie dokumentow. Reasumujac wszystko od nowa..

Offline Houte

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 212
  • PSP - Mój sposób na życie.
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1972 dnia: Październik 05, 2015, 22:38:34 »
no karol54 nie wprowadzaj kolegi w błąd. W tamtym roku na Mazowszu było kilka przypadków przenoszenia papierów.
Podzwoń po komendach i popytaj czy mają jakieś miejsce. Może któraś z komend nie będzie organizować naboru tylko poprostu weźmie Twoje papiery. Wszystko zależy od komendanta.
Pozdrawiam.

Offline Levy

  • Per aspera ad astra
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.477
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1973 dnia: Październik 06, 2015, 00:07:15 »
Może któraś z komend nie będzie organizować naboru tylko poprostu weźmie Twoje papiery. Wszystko zależy od komendanta.
Pozdrawiam.

Jak to "weźmie Twoje papiery"?
Wpływ dowódcy jako twórcy karności jest przodujący. Gdy dowódca ma powagę wynikającą ze stopnia i stanowiska, a ponadto dużą wiedzę i umiejętność pracy, wówczas jego wpływ działa tak silnie, że każdy podwładny uważa podporządkowanie się mu za samo przez się zrozumiałe.

Offline Pączkin

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 105
  • Cel - PSP
Odp: Nabór z ulicy jak wygląda ?
« Odpowiedź #1974 dnia: Październik 06, 2015, 05:30:37 »
no karol54 nie wprowadzaj kolegi w błąd. W tamtym roku na Mazowszu było kilka przypadków przenoszenia papierów.
Podzwoń po komendach i popytaj czy mają jakieś miejsce. Może któraś z komend nie będzie organizować naboru tylko poprostu weźmie Twoje papiery. Wszystko zależy od komendanta.
Pozdrawiam.

A niby z jakiej racji miała by wziąć papiery? Nabór jest po to żeby wytypowac najlepszych kandydatów do służby w warunkach takich samych dla wszystkich.