Autor Wątek: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)  (Przeczytany 658673 razy)

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 17, 2009, 10:44:02 »
jeżeli chodze do szkoły, która leży w innym powiecie niż moje miejsce zamieszkania to mogę startować w obydwu powiatach??
ktoś sie orietuje w tych sparawach ??
próbowałam sie dowiedzieć już kilka razy a każdy mówi co innego ;S

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 17, 2009, 11:15:23 »
Jeżeli chodzisz do szkoły w powiecie X a mieszkasz w powiecie Y to możesz startować tu i tu ja mam taki przypadek jak ty chodze do szkoły w winnym powiecie a nawet województwie niż mieszkam i startuje w tu i tu i niema żadnego problemu z tym

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 17, 2009, 20:11:19 »
Dziękuje xd

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 17, 2009, 21:10:08 »
u nas są do 16 lutego eliminacje szkolne

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 17, 2009, 21:18:34 »
U mnie wogóle nie ma eliminacji szkolnych, gminnych, odrazu są powiatowe

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #380 dnia: Styczeń 17, 2009, 21:19:45 »
Eeeeeee jak to wogóle możliwe ?? a jak się zakwalifikujesz do tych powiatowych co??

Offline szeregowy

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
    • OSP Olszanica
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #381 dnia: Styczeń 17, 2009, 21:42:24 »
Jeżeli chodzisz do szkoły w powiecie X a mieszkasz w powiecie Y to możesz startować tu i tu ja mam taki przypadek jak ty chodze do szkoły w winnym powiecie a nawet województwie niż mieszkam i startuje w tu i tu i niema żadnego problemu z tym

Takie postępowanie jest niesprawiedliwe wobec innych, powinieneś sie zdeklarować gdzie startujesz.
"By inni mogli żyć.."

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #382 dnia: Styczeń 18, 2009, 00:01:12 »
Eeeeeee jak to wogóle możliwe ?? a jak się zakwalifikujesz do tych powiatowych co??

U mnie nie ma chętnych na gminie którzy by wystartowali oprócz ludzi z mojej jednostki w eliminacjach gminnych (wiedzą że nie wygrają z nami:D) więc gmina wystawia zawodników odrazu do powiatu

Takie postępowanie jest niesprawiedliwe wobec innych, powinieneś sie zdeklarować gdzie startujesz.

No może i sprawiedliwe to nie jest, ja korzystam z tego przywileju tylko wtedy jak nie uda mi się w powiatowych wygrać to wtedy próbuje w drugim
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 00:06:33 wysłana przez firefighter935 »

Offline PiotrekMDP

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 178
  • Jeden za wszystkich ...
    • Ochotnicza Straż Pożarna w Kożuchowie
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #383 dnia: Styczeń 18, 2009, 00:04:19 »
troszeczke to naciągane  :mellow: u nas jest standartowo

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #384 dnia: Styczeń 18, 2009, 00:10:03 »
 no może i naciągane ale takie realia

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #385 dnia: Styczeń 18, 2009, 08:59:18 »
Co do 'sprawiedliwości' tego turnieju to możemy rozwinąć całą debate na ten temat.. Ale jak kolega wyżej pisze trzeba korzystać z przywilejów jakie mamy :)
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline bary 41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #386 dnia: Styczeń 18, 2009, 14:56:37 »
 Ależ Wy dzieci bajki opowiadacie! Nie ma możliwości by wystartować zgodnie z regulaminem w jednym roku (jednej edycji)w dwóch powiatach, dwóch województwach czyli w dwóch konkursach. To, że komuś się uda (udało) nie oznacza, że tak można. Po prostu nikomu nie chce się sprawdzić takiego delikwenta (mówmy po prostu: "oszusta") i koniec tematu. Spójrzcie w regulamin kto startuje w jakiej kategorii i kto może być dopuszczony? No więc: skoro jest uczniem takiej a nie innej szkoły ponadgimnazjalnej to ma prawo prezentować tylko i wyłącznie tą szkołę i tylko i wyłącznie w powiecie ( w województwie) w jakiej ta szkoła się znajduje. OTWP "Młodzież zapobiega pożarom" to nie zamiennie turniej dla albo szkół, albo MDP. Wtedy byłaby możliwość, że tu uczeń reprezentuje szkołę a tu swoją macierzystą jednostkę. A przywilej to macie: dostosować się do reguł gry a nie kantować lub tego próbować.
 

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #387 dnia: Styczeń 18, 2009, 15:59:49 »
Dzieci? To ile kolega ma lat? Skoro do nas zwraca się dzieci?

 A to jest chyba oczywiste, że nawet jeśli przykładowo osoba startuje w dwóch gminach A wiadomo, że dwie gminy nie rozegrają eliminacji w tym samym czasie to jeśli osoba się dostanie na powiatowe z tej gminy to nie weżmie udziału w eliminacjach drugiej gminy?? A jeśli w pierwszej gminie jej się nie udało np ze względu 'głupiego szczęścia' albo dlatego, że ktoś inny miał tatusia w PSP to czemu nie może spróbować przejść z tej drugiej Gminy?
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline bary 41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #388 dnia: Styczeń 18, 2009, 17:49:05 »
 Co oznacza termin "głupie szczęście"?- Brak wiedzy, tak? No, to rozumiem.
 A znowu to, że "ktoś inny miał tatusia w PSP"?- To, że taki uczeń zna pytania bo jego "tatuś" mu "dał cynę"? hm...- nie powiem, ciekawy sposób rozumowania.
 No to jeśli ktoś może przejść z dwóch gmin to dlaczego nie z każdego województwa? Bo ma ciotkę w jednym, prababcia mieszkała w drugim, urodził się w trzecim, mieszka obecnie w czwartym, uczy się w piątym, itd.itd.
 Czy OTWP to "metoda prób i błędów"? (po części tak:- nie udało się w tym roku to próbuję w następnym).
 Reprezentuje dany uczeń swoją szkołę. Dlatego nie może z drugiej gminy. O tym było w poprzednim poście.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 18, 2009, 17:56:26 wysłana przez bary 41 »

Offline nygi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #389 dnia: Styczeń 18, 2009, 18:07:41 »
,,głupie szczęście" to tylko w kategori przejścia z etapu gminnego na powiatowe bo może strzelać odpowiedzi za to z etapu powiatowego do wojewódzkiego to musi okazać trochę wiedzy, żeby przejść etap ustny. co do reprezentowania szkoły to to jest różnie tzn na mojim przykładzie chodzę do szkoły w innej gminie a mieszkam w innej. Startuje z gminy swego zamieszkania a nie ze szkoły często jest tak, że szkoła dowiaduje się dopiero gdy przychodzi zaświadczenie, że dostałem się na wyszy etap. Startuje tylko raz jak się nie uda to trudno
"... w starciu strażak a ogień jest zwycięstwo, nie ma remisów!... Ale są i porażki!...

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 18, 2009, 19:08:58 »
Widze, że nie zrozumieliście mojego poglądu na ten temat tak jak powinniście.. A nie mam zamiaru się wykłucać na forum o takie sprawy. Każdy ma swoje zdanie na ten temat i niech lepiej tak zostanie.
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 18, 2009, 22:40:03 »
najgorszy jest powiat ;/
na wojewódzkie idzie u mnie tylko jedno miejsce :D

Offline bary 41

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 19, 2009, 14:09:15 »
 W moim województwie przydział miejsc odbywa się następująco:
 Z każdego powiatu "obligo" jedno miejsce w każdej kategorii wiekowej. Powiaty, które wprowadziły swojego uczestnika do finału ustnego eliminacji wojewódzkich mają dwa miejsca a te, które wprowadziły do finału centralnego po trzy. Tak więc - przynajmniej u nas - jest możliwe, że na "województwo" pojedzie tylko jedna osoba -w każdej kategorii wiekowej - z powiatu.
 P.S. Nasz powiat wprowadza 2. (nie wiem jak jest z ubiegłorocznymi zwycięzcami bo -niestety! - nas ten "problem" nie dotyczy więc nie wnikałem)

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 19, 2009, 16:23:05 »
po jednej osobie z grupy
jednak konkurencji nie brakuje.
 :gwiazdki:

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 19, 2009, 16:28:01 »
za każdym razem jak dostałam się na wojewódzkie to wracałam z pierwszym miejscem <2razy>
jednak raz nie przeszłam powiatu, ponieważ była brana pod uwage suma punktow ustnych i pisemnych
na ustnych był max a teaz test napisany był na 2 miejsce.. :S

Offline We Love Summer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 19, 2009, 22:33:34 »
Wiadomo może już gdzie odbędzie się finał centralny?=)

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 20, 2009, 20:36:04 »
oby był daleko od wlkp ;p

Offline lukaszc92

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 20, 2009, 20:36:18 »
Czytajac forum czesto sie dziwie co jest napisane.... Teraz tez...  Jesteście aż tak dobrzy że myślicie o centralnym ??? Do końca długa droga i setka pytan....

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 20, 2009, 21:31:20 »
Więc ja powiem jak to było u mnie.
Ja też chodzę do szkoły w innym powiecie, także rozważałem możliwość startu z dwóch. Ale jakoś tak głupio mi było. Raz, że nie uczciwe dwa żę pokazałbym że się boje konkurentów więc postanowiłem startować z mojego powiatu jak zawsze. Dwa lata temu przegrałem z moim kolegą odwiecznym konkurente i mówie się trudno, kolega zajał 3 miejsce w kraju także pocieszam się że z byle kim nie przegrałem. Rok temu też startowałem tylko ze swojego powiatu iiiii udało mi się kolegę pokonać, także niema co kombinować, czasem trzeba okazać pokorę i przegraż z honorem;)
Powodzenia życzę wszystkim :)
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline firefighter1122

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 20, 2009, 22:58:00 »
Witam
Jeżeli jest taka możliwość to proszę o testy z wojewódzkich i krajowych elminacji OTWP
mój e-mail fire1991@autograf.pl