Autor Wątek: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)  (Przeczytany 659026 razy)

Offline Teodov

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #350 dnia: Kwiecień 28, 2008, 21:36:09 »
Na temat testów mówione już było setki razy na tym forum. Wystarczy użyc funkcji 'szukaj'. Po za tym polecam wpisywanie fragmentów pytań testowych w google, zawsze się coś znajdzie.
Na to bym nie wpadł ... Tak na poważnie, chce zaoszczędzić na czasie (kupa roboty) i liczyłem na Waszą pomoc. No ale jak nie to nie - Sorry za Ot.

Porta, moja wiadomość była odnośnie posta "Parysi" które juz kolejny raz chce jakieś pytania testowe. Podałem dobry i sprawdzony sposób na wyszukiwanie testów w necie. Mogłem zacytować to byłoby jasne wszystko, ale w takim razie sorry :) Finały w Krynicy Górskiej 15-18 maja, jeśli o to Ci chodziło
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2008, 21:37:59 wysłana przez Teodov »

Offline Karolla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #351 dnia: Kwiecień 28, 2008, 22:42:46 »
Cześć ;) To ja tak może trochę nie na temat... Ale od czegoś zacząć trzeba, nie? Jak widać, jestem tu nowa. A odnosząc się do pytania o to `jak nam poszło na wojewódzkich` - w Zachodniopomorskim byłam druga na etapie gimnazjum. Wiem, że to turniej, konkurencja, etc, etc. Ale to też zabawa i... No właśnie. Żeby nie jechać tak całkiem na żywioł na ogólnopolskie to może by tak... Kogoś poznać? xD A stwierdziłam, że informacja najbardziej nadaje się właśnie tutaj, gdzie podajemy swoje wyniki... Byłoby miło, gdyby na PW czy maila odezwały się osoby, które wybierają się na eliminacje do Krynicy. Zawsze fajniej byłoby tam jechać wiedząc, że kogoś się zna ;] Przepraszam za mały off-top, ale powiedzmy, że lubię zawierać nowe znajomości. I miło byłoby móc pogadać tam z kimś `znajomym`, nawet jeśli to tylko taka... internetowa znajomość xD Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi, Karola ;)

EDIT:

I mam pytanie. To jak jest w końcu z tymi centralnymi? Na wojewódzkich podano mi 16-18 maj, z kolei oficjalnie jest to 15-18. Ktoś ma może potwierdzone informacje? Z góry dzięki.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2008, 17:05:54 wysłana przez Karolla »

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #352 dnia: Maj 02, 2008, 15:49:28 »
kujawsko-pomorskie sie zgłasza
u mnie eliminacje dopiero ... 9maja
co do konkursu finałowego to jest farsa i brak logicznego myslenia odpowiedzialnych ludzi za to w ZG (termin)
jak wiadomo 3 klasy liceum mają mniej więcej do 20-22 matury, a oni na szage
mnie w ten sposob skreslili , bo mam matury
ale innym to zamykanie furtki
powodzonka w krynicy
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2008, 13:10:26 wysłana przez krzyhens »

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #353 dnia: Maj 02, 2008, 21:29:06 »
i to jeszcze są akurat wtedy kiedy piszemy fize i chemie czyli przedmioty ze strażą związane... poprostu ktoś miał duże poczucie humoru... Powodzenia w Krynicy;)
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #354 dnia: Maj 03, 2008, 08:23:50 »
Właśnie to jest po prostu śmiech na sali..zdecydowanie zgadzam się  z kolegami "z góry" ... Ja w sumie nawet nie powinnam się tym bulwersować bo nie dotyczy to mnie bezpośrednio... ale myśląć o osobach, które się dostały do centralnych ale ze względu na matury muszą zrezygnować ;/
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline Karolla

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #355 dnia: Maj 03, 2008, 10:38:09 »
Popieram. U nas `oficjalnie` nie było takich problemów... Ale wiele osób, które przygotowują się do matury, świadomie zrezygnowały w tym roku z brania udziału w OTWP, w ogóle nie przystępując do eliminacji. Sprawdzili po prostu daty i nawet nie próbowali. Po części im się nie dziwię, potem mogli się tylko rozczarować, a cała praca poszłaby na marne. Błąd kogoś z góry, ale oficjalnie pewnie `nie ma problemu`.

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #356 dnia: Maj 03, 2008, 19:27:29 »
Nie wiem jakie macie kontakty z zarządami wojewódzkimi u was, u mnie raczej średni ale postaram się też odezwać, bo wydaje mi się że dobrym pomysłem będzie z kontaktować się z zarządami wojewódzkimi aby one poruszyły tą sprawę u organizatorów. Jeżeli z kilku województw przyjdzie taka sugestia, żeby za rok niekolidować finału z maturami to możliwe, że zaskutkuje to.
Co o tym myślicie?
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #357 dnia: Maj 03, 2008, 21:25:26 »
najskuteczniejsze byłaby rozmowa np z p. Leonią czy innymi organizatorami na szczeblu krajowym
to pomogłoby najbardziej!!

Offline przemo571

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 125
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #358 dnia: Wrzesień 16, 2008, 17:12:42 »
Cytuj
Od którego roku obowiązuje ustawowy obowiązek udzielania pomocy medycznej przez strażaków psp:
  :huh:

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #359 dnia: Wrzesień 16, 2008, 17:13:57 »
na moje od 1991

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #360 dnia: Wrzesień 16, 2008, 17:30:56 »
niestety nie mogę znaleźć żadnej podstawy prawnej lecz spotkałam się że od 1997 a jest to związane z powstaniem KSRG
możesz tego głębiej poszukać, gdybym znalazła podstawy prawne to je zamieszczę

edit: znalazło się:) rozporządzenie o KSRG
rozdz.2 paragraf 11 i 12
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2008, 18:01:15 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #361 dnia: Wrzesień 16, 2008, 18:13:31 »
Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie szczegółowych zasad organizacji krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego 29 grudzień 1999 r.,
http://www.straz.gov.pl/upload/zasady_393.htm
Wytyczne w sprawie realizacji zadań z zakresu ratownictwa medycznego przez strażaków - ratowników KSRG z 17 marca 1999 r.", które zostało zmienione na „Wytyczne do organizacji ratownictwa medycznego w KSRG” w 2004 r.
www.straz.gov.pl/upload/wytratmed1_381.pdf

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #362 dnia: Grudzień 25, 2008, 13:47:20 »
Juz niedługo rozpoczną sie eliminacje. Zapewne wielu rozpoczęło juz przygotowania...
mozemu tutaj podzielic sie doswiadczeniami i wiedzą! zaczynajmy~! -_-

Offline fireman15

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 03, 2009, 18:03:02 »
a Wie ktoś jaki jest termin tych eliminacji? chodzi Mi o te 1-sze. Szkolne. do jakiej daty należy je przeprowadzić?

Pozdrawiam:)

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 12, 2009, 22:39:00 »
NO już powinnoo się zacząc... właśnie powinno... A ja nawet nie ruszyłam ;/  :szalony: :PP

No i pozdrowienia dla Turniejomaniaków^^


Nie umieszczaj posta po poście - używaj funkcji "modyfikuj"
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 00:26:53 wysłana przez firewife »
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 13, 2009, 18:07:56 »

a Wie ktoś jaki jest termin tych eliminacji? chodzi Mi o te 1-sze. Szkolne. do jakiej daty należy je przeprowadzić?

Jeśli chodzi o termin tych pierwszych tematów to nie ma od górnie ustalonej daty

1. Eliminacje środowiskowe (na szczeblu wsi, osiedli, szkół).
2. Eliminacje gminne, miejskie, miejsko-gminne.
3. Eliminacje powiatowe.
    Terminy przebiegu tych eliminacji ustala prezydium zarządu oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP dla swego terenu działania w sposób zapewniający ich przeprowadzenie przed finałem wojewódzkim.
4. Eliminacje wojewódzkie - do końca kwietnia.
5. Eliminacje centralne - do końca maja.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 13, 2009, 18:35:46 »
moje ostatnie podejście w tym roku:) co będzie zobaczymy...stawka jest wysoka...  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2009, 18:39:48 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #367 dnia: Styczeń 13, 2009, 19:15:59 »
NO Aga ja za CIebei trzymam Kciukii Wariatko ^^ :D
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline kamcio

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #368 dnia: Styczeń 14, 2009, 16:46:53 »
ja jestem zielony na temat tego konkursu a w tym roku chciałbym wziąść udział.... :mellow: mógłby mi ktoś powiedzieć jakiego typu tam są pytania?? czy bardziej teoretyczne czy "praktyczne"??:) a może ktoś ma jakiś staryzestaw pytań który mógłby mi podesłać??:) z góry dzięki -_-

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #369 dnia: Styczeń 14, 2009, 17:07:26 »
pytań jest ho ho ho i jeszcze ho a na dodatek jeszcze trochę:)

http://www.ochotniczastrazpozarna.free.ngo.pl/index.php?showh=turniej

tutaj masz 555 przydatnych, przykładowych pytań. Do turnieju należy się przygotowywać z teorii, z praktyki, no ze wszystkiego, ale najwięcej informacji znajdziesz w ustawach m.in o PSP czy rozporządzeniach MSWiA. Dodam, żeby nie zawsze sugerować się pytaniami i odpowiedziami krążącymi po internecie, bo przepisy się zmieniają, więc warto być na bieżąco
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2009, 17:11:59 wysłana przez agusiaczek »

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #370 dnia: Styczeń 14, 2009, 20:19:23 »
Na początku to może zapoznaj sie regulaminemie  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom"

l. Cel Turnieju
   Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom" (OTWP) ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

II. Organizatorzy
   Organizatorem OTWP jest Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej przy współpracy:
. Komendy Głównej, Komend Wojewódzkich i Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej,
. Zarządów Oddziałów Związku OSP RP,
. Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu,
. Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi,
. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Wojewódzkich FOŚiGW,
. Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych,
. Banku Gospodarki Żywnościowej S. A.,
. Kwatery Głównej Związku Harcerstwa Polskiego,
. instytucji ubezpieczeniowych,
. innych organizacji młodzieżowych, społecznych oraz fundacji.

III. Uczestnicy
    W OTWP uczestniczy młodzież w trzech grupach:
l grupa - uczniowie szkół podstawowych,
II grupa - uczniowie szkół gimnazjalnych,
III grupa - uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
     W kolejnym finale centralnym OTWP mogą uczestniczyć (w tych samych grupach wiekowych) zwycięzcy finału centralnego z roku poprzedniego, bez potrzeby udziału w eliminacjach (zasada ta dotyczy zdobywców pierwszego miejsca).

IV. Etapy eliminacji
1. Eliminacje środowiskowe (na szczeblu wsi, osiedli, szkół).
2. Eliminacje gminne, miejskie, miejsko-gminne.
3. Eliminacje powiatowe.
    Terminy przebiegu tych eliminacji ustala prezydium zarządu oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP dla swego terenu działania w sposób zapewniający ich przeprowadzenie przed finałem wojewódzkim.
4. Eliminacje wojewódzkie - do końca kwietnia.
5. Eliminacje centralne - do końca maja.

V. Komitet organizacyjny OTWP
    Na każdym szczeblu OTWP eliminacjami kieruje komitet organizacyjny złożony z przedstawicieli organizatora i instytucji oraz organizacji współpracujących.
    Do jego zadań należy w szczególności:
. ustalenie terminu eliminacji w ramach czasu określonego w regulaminie,
. dobór miejsca eliminacji, odpowiednie przygotowanie lokalu, oprawa propagandowa eliminacji.
. ustalenie składu uczestników eliminacji, dokonanie podziału na grupy, zapoznanie ich z regulaminem OTWP,
. przygotowanie zestawów pytań,
. powołanie jury,
. potwierdzenie na karcie uczestnictwa faktu zakwalifikowania się zawodników do następnego etapu,
. sprawdzenie kart uczestnictwa (obowiązuje od szczebla gminnego),
. sporządzenie sprawozdania z przebiegu eliminacji OTWP i doręczenie go do jednostki wyższego szczebla,
. przygotowanie nagród dla zwycięzców etapowych oraz upominków i dyplomów dla opiekunów i pozostałych uczestników.

VI. Jury
    Jury jest powoływane przez komitet organizacyjny eliminacji danego szczebla. Jury wybiera spośród siebie przewodniczącego oraz sekretarza.
    Zadania jury:
. ocena odpowiedzi (jawna) i ustalenie wyników eliminacji - podanie prawidłowych odpowiedzi na pytania turniejowe,
. sporządzenie protokółu zawierającego imienne wyniki eliminacji wg kolejności miejsc w danych grupach.
    Orzeczenia jury są ostateczne.

VII. Zasady punktacji
. eliminacje pisemne (testowe) - 0 lub 1 punkt
. eliminacje ustne - od 0 do 3 punktów.

VIII. Przebieg eliminacji:
    Na szczeblu środowiskowym eliminacje mogą być przeprowadzone w formie pisemnej, ustnej lub w obu formach, a także wzbogacone powinny być o zadania praktyczne. O wyborze formy decyduje komitet organizacyjny. Wskazane jest połączenie eliminacji ze zwiedzaniem jednostki straży pożarnej (OSP, PSP).
    Na pozostałych szczeblach OTWP obowiązuje przeprowadzenie eliminacji pisemnych i ustnych. Liczbę pytań testowych w eliminacjach pisemnych oraz czas na rozwiązanie testu ustala komitet organizacyjny. Stopień trudności pytań powinien być zróżnicowany dla grup
wiekowych.
    W eliminacjach ustnych (określanych mianem rozgrywek finałowych danego szczebla) może startować od 3 do 5 zawodników w każdej grupie wiekowej, wyłonionych w toku eliminacji pisemnych. Każdy z nich odpowiada na wylosowane pytania. Czas odpowiedzi ustala jury.
Za zwycięzcę rozgrywek finałowych w danej grupie uważa się tego zawodnika, który uzyskał największą łączną liczbę punktów za odpowiedzi ustne.
    W przypadku, gdy dwóch lub więcej zawodników w danej grupie uzyska jednakową liczbę punktów - o kolejności miejsc decyduje liczba punktów zdobytych w eliminacjach pisemnych. Gdy i to nie przyniesie rozstrzygnięcia - jury ogłasza dogrywkę, zadając dodatkowe pytania, aż do wyłonienia zwycięzcy. (Zasada ta dotyczy również dalszych miejsc w finale).

IX. Finał centralny
    W finale centralnym startują zwycięzcy szczebla wojewódzkiego. W przypadku, gdy któryś ze zdobywców pierwszych miejsc w eliminacjach wojewódzkich z przyczyn losowych nie może wziąć udziału w finale centralnym, prawo startu przysługuje zdobywcom dalszych miejsc. Finał centralny składa się z dwóch części:
. testu pisemnego, . ścisłego finału ustnego.
    Test zawiera 40 pytań dla każdej grupy wiekowej.
    Zawodnik udziela odpowiedzi przez zaznaczenie jednego spośród podanych wariantów. Łączny czas odpowiedzi - 60 minut. Punktacja eliminacji pisemnych - 0 lub 1 punkt.
     Do ścisłego finału wchodzi 5 zawodników z każdej grupy, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów w eliminacjach pisemnych. W przypadku, gdy na skutek uzyskania jednakowej liczby punktów, nie jest możliwe wskazanie 5 finalistów, jury przeprowadza eliminacje dodatkowe, obejmujące tych zawodników, którzy uzyskali najwyższą jednakową liczbę punktów.
   W części ustnej każdy z zawodników odpowiada na pięć pytań z wylosowanego zestawu. Po każdej wypowiedzi następuje jawna ocena jury, ewentualne uzupełnienie odpowiedzi (podanie pełnej odpowiedzi). Czas odpowiedzi na jedno pytanie 1 minuta. Punktacja odpowiedzi ustnych od 0 do 3 punktów.
      Za najlepszego zawodnika w danej grupie wiekowej uważa się tego, który uzyskał największą łączną liczbę punktów za odpowiedzi ustne.
W przypadku, gdy dwóch lub więcej zawodników z danej grupy uzyska jednakową liczbę punktów, o kolejności zajętego miejsca decyduje liczba punktów uzyskanych w eliminacjach pisemnych. Gdy i to nie przyniesie rozstrzygnięcia - jury ogłasza dogrywkę, zadając dodatkowe pytania, aż do wyłonienia zwycięzcy. Decyzje jury są ostateczne.

X. Nagrody
    Nagrody dla zdobywców czołowych miejsc fundują organizatorzy Turnieju. Wskazane jest przygotowanie dyplomów dla wszystkich zawodników oraz dyplomów i upominków dla opiekunów przygotowujących laureatów Turnieju.

XI. Zakres tematyczny Turnieju
. Tradycja i historia straży pożarnych.
. Umiejętności i przepisy z zakresu ochrony ludności, ekologii i ratownictwa.
. Organizacja i zadania ochrony przeciwpożarowej.
. Organizacja i zadania OSP oraz ich Związku.
. Przyczyny oraz okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów.
. Organizowanie i prowadzenie akcji ratowniczej.
. Sprzęt ratowniczo-gaśniczy.
. Instalacje i urządzenia przeciwpożarowe.
. Zabezpieczenia przeciwpożarowe:
   - budynków.
   - lasów,
. zbiorów, transportu i składowania palnych ptodów rolnych.
. substancji niebezpiecznych.
. Zasady ewakuacji ludzi i mienia z pomieszczeń na wypadek pożaru.
. Zasady udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.
. Tematyka proponowana przez współorganizatorów (sponsorów) Turnieju.

I zapraszam na ciekawe strony poświęcone OTWP:
http://zpzosprpwbochni.w.interia.pl/mlodziez/otwp/materialy/otwp/wykaz.htm
http://www.strazpozarna.org.pl/otwp/testy/index.htm
http://www.otwp.webpark.pl/
http://www.zosprp.malopolska.pl/otwp.html
A jeśli będziesz chciał startować do zapraszam do zapoznania się z rozporządzeniami MSWiA
Pozdrawiam i życzę sukcesów

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 16, 2009, 16:47:56 »
ZAKRES WIEDZY JEST OGROMNY.. hoho
u mnie gminne prawdopobonie po feriach czyli koniec lutego/ początek marca :D

Offline nygi

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 16, 2009, 19:16:58 »
mam pytanko w grupie ponadgimnazjalnej jest limit wiekowy czy trzeba chodzić do średniej. Pytam ponieważ w kwietniu kończe 21 lat ale dalej uczę się w szkole średniej w technikum
"... w starciu strażak a ogień jest zwycięstwo, nie ma remisów!... Ale są i porażki!...

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 16, 2009, 21:57:34 »
nygi jeżeli chodzisz do szkoły ponadgimnazjalnej to nie ma znaczenia twój wiek ważne jest że się jeszcze uczysz,przynajmniej ja się nie spotkałem ograniczeniem wiekowym a w regulaminie nie ma o wieku mowy więc możesz jeszcze startować a jak się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Offline marie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - POMOC .. "kto pyta nie bładzi" :)
« Odpowiedź #374 dnia: Styczeń 17, 2009, 10:41:40 »
taak właśnie
musisz być zapisany do szkoły musisz mieć co reprezentować <buda>