Autor Wątek: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu  (Przeczytany 7826 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« dnia: Listopad 30, 2007, 18:55:02 »
Witam ja może poproszę aby biuro Zarządu Wojewódzkiego OSP RP we Wrocławiu wypowiedziało się troszkę na pewne tematy umieszczane na tym forum, proszę pomóc swojej braci strażackiej.
 Panie Andrzeju jako dyrektor biura proszę Pana o odpowiadanie lub może jakby Pan mógł wypowiadać się na pewne tematy zamieszczane tu ponieważ są to niektóre bardzo ważne tematy które wymagają odpowiedzi a przecież po to jesteście tam we Wrocławiu i po to zostaliście wybrani aby pomagać swoim druhom z OSP.
Wiem ze Pan to czyta bo jest Pan dobrze poinformowany o tym co się dzieje na tym forum, to może ja kolegom druhom powiem że te wszystkie posty co pisałem Tu na Tym forum ktoś wydrukował i dołki kopie teraz pod OSP Milicz, nie dostaniemy już dotacji z Zarządu Wojewódzkiego itp. więc proszę napisać jeśli ktoś napisał prawdę bo taka jest prawda nic kompletnie nic , zero żeście dali i załatwili na nasze tereny Milickie samochody i w ogóle sprzęt którym dysponują pewne jednostki jest w opłakanym stanie aż wstyd i serce się normalnie kraje jak się czyta gazety że w Polsce gdzieś tam jakaś OSP otrzymała samochód czy inny sprzęt a u nas jest tak jak sobie sam nie załatwisz to nic nie masz i proszę Panie Andrzeju nie dzwonić do prezesa powiatowego i gminnego w tej sprawie że znów Milicz coś napisał na internecie bo taka jest prawda.

Pozdrawiam.

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 30, 2007, 19:36:51 »
Kolego OSP MILICZ.
Forum strazak.pl nie jest miejscem do rozgrywania sobie prywatnych wojenek.
Jeżeli na tej stronie chcesz napaść na ZW OSP woj dolnośląskiego to wyjaśnij przede wszystkim pogłoski które chodzą po województwie jakoby OSP Milicz sprzedało sprzęt i Nomexy otrzymane od ZWOSP.
I SPRAWA WYPŁYNĘŁA. I SIĘ RYPŁO!

I wszystko wygląda na to, że teraz próbujesz wywołać wojenkę.
Wyjaśnij łaskawie jak to było z Holmatro i Nomexami a potem pluj na Zarząd Wojewódzki.

Nadmieniam, że ja też nie jestem zwolenniczką Zarządów (tej bandy darmozjadów którzy robią interesy na ochotnikach). Ale tym bardziej uwiarygadniam swoją odpowiedź. I niech ci nie przyjdzie do głowy usunięcie wątku przed udzieleniem odpowiedzi.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 30, 2007, 21:50:53 »
Co do wypowiadanie sie biura zarządu na tym forum to faktycznie czasami mogliby sie odezwać.
Co do rozgrywania prywatnych wojenek jak to napisałą cinderella to faktycznie nie miejsce aby je tu rozgrywać. Sam nie raz byłem tu krytyczny zarówno do biura zarzadu wojewódzkiego jak i pana Andrzeja. Ale wynika to często gęsto z polityki jaka jest prowadzona przez zarząd wojewódzki jak i a moze i w bardzo dużym stopniu z braku przepływu informacji od góry do dołu. Ale jak kiedyś gdzieś tu napisałem, w końcu to my wybieramy tych ludzi i jakich wybraliśmy takich mamy. A tak na marginesie pan Andrzej to sympatyczny facet. Tylko ma taką prace i przez to mu sie obrywa. Bądźmy w miarę obiektywni. Jeśli mamy coś przeciw komuś to piszmy konkrety co mamy i co wiemy. Jeśli nie wiemy to zapytajmy. Moze sie dowiemy. Chociaż z drugiej strony w końcu to wolny kraj. Tylko nie wszyscy jesteśmy tu anonimowi, wiemy kto jest kto.

I nie abym sie czepiał. Ale obiło mi się o uszy to i owo. Wiec skoro już OSP Milicz ruszyłeś ten temat to powiedz tu na forum jak to jest z tym sprzętem o którym wspominała moja poprzedniczka w poprzednim poście. Bo jeśli to prawda co napisała, to osobiscie bym cie wykopał na zbity p...k z osp i nie dziwiłbym się stanowisku ZW ZOSP we Wrocławiu. A jeśli nie prawda co mówią to powinieneś pozwać wszystkich co psują wasze dobre imię przed oblicze temidy. I tak to powinno wyglądać.
Pozdrawiam

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2007, 21:57:50 »
A jeśli nie prawda co mówią to powinieneś pozwać wszystkich co psują wasze dobre imię przed oblicze temidy. I tak to powinno wyglądać.

Tu nie chodzi o to że ktoś chce zepsuć dobre imię OSP Milicz (jednostki a nie kolegi OSP MILICZ) tylko jest to sprawa o której trąbi całe województwo. Więc chyba lepiej żeby to wyjaśnić i z czystym sumieniem spojrzeć wszytkim w oczy.

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2007, 22:05:59 »
A jeśli nie prawda co mówią to powinieneś pozwać wszystkich co psują wasze dobre imię przed oblicze temidy. I tak to powinno wyglądać.

Tu nie chodzi o to że ktoś chce zepsuć dobre imię OSP Milicz (jednostki a nie kolegi OSP MILICZ) tylko jest to sprawa o której trąbi całe województwo. Więc chyba lepiej żeby to wyjaśnić i z czystym sumieniem spojrzeć wszytkim w oczy.

Całe województwo? Może gdzieś tam między Wami i owszem ale u nas bynajmniej nie słyszałem o takiej sprawie.
Po drugie OSP to nie kancelaria prezydenta, żeby trzeba było się tłumaczyć ze wszystkiego przed całą Polską, na każdej możliwej stacji TV.
Sprawy wewnętrzne załatwia się wewnątrz.
A wszelkimi przekrętami zajmuje się prokurator.

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 30, 2007, 22:15:46 »
OSP to nie kancelaria prezydenta, żeby trzeba było się tłumaczyć ze wszystkiego przed całą Polską, na każdej możliwej stacji TV.
Sprawy wewnętrzne załatwia się wewnątrz.

Masz rację Emil. Ale skoro OSP Milicz poruszył tą kwestię publicznie to moim zdaniem powinien się z niej poblicznie wytłumaczyć.
Masz rację, że sprawy wewnętrzne załatwia się wewnątrz. Ale skoro dotyczy to OSP z naszego województwa i naszego biura zarządu wojewódzkiego to w sumie jest to nasza wewnętrzna sprawa tylko że na szczeblu województwa.
Zresztą, każdy opisywany tu problem, każda opisywana sprawa staje sie po umieszczeniu na forum problemem, sprawą publiczną.


Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 30, 2007, 23:06:52 »
Kolego OSP MILICZ.
Forum strazak.pl nie jest miejscem do rozgrywania sobie prywatnych wojenek.
Jeżeli na tej stronie chcesz napaść na ZW OSP woj dolnośląskiego to wyjaśnij przede wszystkim pogłoski które chodzą po województwie jakoby OSP Milicz sprzedało sprzęt i Nomexy otrzymane od ZWOSP.
I SPRAWA WYPŁYNĘŁA. I SIĘ RYPŁO!

I wszystko wygląda na to, że teraz próbujesz wywołać wojenkę.
Wyjaśnij łaskawie jak to było z Holmatro i Nomexami a potem pluj na Zarząd Wojewódzki.

Nadmieniam, że ja też nie jestem zwolenniczką Zarządów (tej bandy darmozjadów którzy robią interesy na ochotnikach). Ale tym bardziej uwiarygadniam swoją odpowiedź. I niech ci nie przyjdzie do głowy usunięcie wątku przed udzieleniem odpowiedzi.

Czy to prawda?????????????????????????????

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2007, 23:17:50 »
Wobec tych pogłosek które istnieją post OSP MILICZ jest moralnie dwuznaczny.
Jeżeli nie jest to prawda to należą mu się słowa przeprosin i takie otrzyma.
Ale coś jest na rzeczy skoro o tym się mówi. A my mamy prawo poprosić o wyjasnienia tym bardziej że kolega OSP MILICZ już próbował przyczepiać się do ZWOSP we Wrocku:
posty z 23 września br:
Cytuj
Co sądzicie o działalności Zarządu wojewódzkiego OSP RP we Wrocławiu? Chodzi o całokształt : dotowanie jednostek, wyposażanie w sprzęt, zakup i przekazywanie nowych samochodów, zakupy w związku itd.
i
Cytuj
Nie niczym nie podpali po prostu chciałem się dowiedzieć czy jesteście zadowoleni z działalności , w niczym mi nie podpadli jest ok Smiley

To tak z dobrego serca pisał ponad dwa miesiące temu ?

Uważam, że takie rzeczy nie robią dobrze naszemu środowisku.
Jeżeli zrobiliscie źle to przyznajcie się do tego, spuścćcie oczy, przeproście a nie próbujcie się odgrywać na ludziach którzy chyba odkryli wasze nadużycie - bo to nie jest przekręt jak ktoś wcześniej  napisał. Po prostu skorzystaliście z okazji i wyciągnęliście po coś rękę z chęci zysku. Po cos co mogło byc przekazane komus kto czzegos takiego nie miał.
POWTARZAM: jeśli rzeczywiście to prawda! Ale to Wy musicie nam to wyjaśnić.
« Ostatnia zmiana: Listopad 30, 2007, 23:21:50 wysłana przez cinderella »

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2007, 23:23:11 »
Wobec tych pogłosek które istnieją post OSP MILICZ jest moralnie dwuznaczny.
Jeżeli nie jest to prawda to należą mu się słowa przeprosin i takie otrzyma.
Ale coś jest na rzeczy skoro o tym się mówi. A my mamy prawo poprosić o wyjasnienia tym bardziej że kolega OSP MILICZ już próbował przyczepiać się do ZWOSP we Wrocku:
posty z 23 września br:
Cytuj
Co sądzicie o działalności Zarządu wojewódzkiego OSP RP we Wrocławiu? Chodzi o całokształt : dotowanie jednostek, wyposażanie w sprzęt, zakup i przekazywanie nowych samochodów, zakupy w związku itd.
i
Cytuj
Nie niczym nie podpali po prostu chciałem się dowiedzieć czy jesteście zadowoleni z działalności , w niczym mi nie podpadli jest ok Smiley

To tak z dobrego serca pisał ponad dwa miesiące temu ?


Po prostu kolega z OSP Milicz pytał o nasze opinie i ma do tego pełne prawo.
Nie widzę tu nigdzie słów krytyki czy jakiegokolwiek czepiania się.
Nigdzie publicznie nie obraził Związku ani jego członków.
A od wyjaśniania jest komisja rewizyjna, a w ewentualnych przypadkach prokurator. Takie przynajmniej jest moje prywatne zdanie.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 30, 2007, 23:30:19 »
Jest jeszcze wojewódzki i krajowy Sąd Honorowy ZOSP RP !  :wacko:

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2007, 23:32:50 »
@Emil - ja nie wiem dlaczego występujesz w roli adwokata OSP MILICZ!
Pozwól mu się wypowiedzieć i wyjasnić. A my toczymy dyskusję bez obecności strony najbardziej zainteresowanej.

Piszesz:
Cytuj
Od wyjasniania jest komisja rewizyjna, a w ewentualnych przypadkach prokurator...

Cytuj
A wszelkimi przekrętami zajmuje się prokurator..

Zbastuj trochę - może ta sprawa jest czysta jak łza.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 01, 2007, 18:07:17 »
Witam wszystkich więc sprawę nomexów wam wyjaśniam a nie holmatro o którym mi nic nie wiadomo:
A więc chodzi o taką rzecz kupiliśmy oczywiście 6 kompletów nomexów i ups ale za nasze pieniądze i tylko dofinansowanie było z województwa ale chodzi o co innego chcieliśmy po prostu zakupić agregat wysokociśnieniowy do SRT, a mundury mamy nowe więc po co dublować umundurowania po to aby w szafie w magazynie leżały i się marnowały po prostu chcieliśmy sprzedać i za te pieniądze zakupić i zamontować agregat wysokociśnieniowy w aucie tylko tyle więc ja nie wiem po co ta afera wielka na całe województwo to jest po prostu śmieszne :)
Śmieszy mnie ta sytuacja z tą wielką AFERĄ.

Więc się pytam czy to coś poważnego?,  chcieliśmy dobrze a teraz wszyscy psy na nas wieszają.

Pozdrawiam wszystkich.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 01, 2007, 19:17:40 »
Koledzy - czyli jak widać jednak coś było nie w porządku w tej sprawie.

@OSP MILICZ - Tobie radziłbym nie bagatelizować tej sprawy, bo to tylko wg Ciebie wyście chcieli coś za pieniądze uzyskane ze sprzedaży nomexów  kupić.
I wynika z tego że te  nomexy z pełną premedytacją od ZWOSP wzięliście. Ubrania które kupione były za publiczne pieniądze postanowiliście prywatnie sprzedać. A ZWOSP się w tym połapał...

Więc nie dziw się teraz że Twój post atakujący ZW OSP we Wrocławiu jest dwuznacznie odbierany.

PS. Nawiasem mówiąc do mnie też dotarły plotki o jakimś zestawie hydraulicznym....

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2007, 19:52:03 »
Nie wiem zresztą zależy od tego jak to ktoś interpretuje po prostu My chcieliśmy dobrze a wyszło źle może to był błąd nie wiem ja sam nie jestem tu winny zresztą za co za coś że my tylko chcieliśmy zamienić ubrania na agregat wysokociśnieniowy??
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i przepraszam jeśli kogoś uraziłem a nie tu problem ten post jest po to aby ktoś w końcu z Biura ZW sie odezwał i odpowiedział na pytania nurtujące druhów strażaków.

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2007, 20:34:57 »
Nie wiem zresztą zależy od tego jak to ktoś interpretuje po prostu My chcieliśmy dobrze a wyszło źle może to był błąd nie wiem ja sam nie jestem tu winny zresztą za co za coś że my tylko chcieliśmy zamienić ubrania na agregat wysokociśnieniowy??

Piszac posta, pamietaj ze nie wszyscy wiedza to, o czym Ty wiesz i co chcesz przekazac.

OK, nie mam powodu Ci nie wierzyc - zamieniacie sprzet zbedny na niezbedny, a ktos Was oskarzyl, ze sciemniacie. Ale jezeli zrobiliscie to w swietle prawa - uchwala zarzadu o sprzedazy nomexow i zakupie sprzetu - i sfinalizowanie tego, a nie zamiar kupienia za uzyskane pieniadze to wojewodzki ZOSP nie ma sie do czego przyczepic.

Ale jezeli tak jest, to dlaczego sie czepia (jezeli sie czepia, oczywiscie) ? Moze sprzedaliscie nomexy i zamiast kupic sprzet... zbyt dlugo zastanawiacie sie, czy... telesto czy ifex ? ;) I piszac posta, w ktorym pojechales po wroclawskim ZOSP, powinienes zaznaczyc, ze wtopiliscie w taka sprawe - bo jezeli dowiadujemy sie tego od innych forumowiczow - to sam przyznasz, wychodzi, jakbyscie cos chcieli ukryc ;)

Generalnie, czytajac Twojego posta - wrazenie takie jak poprzednich forumowiczow - niesmak - bo po co wyciagac takie sprawy na forum ?? Stawiasz w zlym swietle swoja jednostke, wojewodzki ZOSP... a z tego nikt nie ma pozytku.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 20:37:35 wysłana przez 085 »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2007, 21:02:28 »
Nie wiem zresztą zależy od tego jak to ktoś interpretuje po prostu My chcieliśmy dobrze a wyszło źle może to był błąd nie wiem ja sam nie jestem tu winny zresztą za co za coś że my tylko chcieliśmy zamienić ubrania na agregat wysokociśnieniowy??

Piszac posta, pamietaj ze nie wszyscy wiedza to, o czym Ty wiesz i co chcesz przekazac.

OK, nie mam powodu Ci nie wierzyc - zamieniacie sprzet zbedny na niezbedny, a ktos Was oskarzyl, ze sciemniacie. Ale jezeli zrobiliscie to w swietle prawa - uchwala zarzadu o sprzedazy nomexow i zakupie sprzetu - i sfinalizowanie tego, a nie zamiar kupienia za uzyskane pieniadze to wojewodzki ZOSP nie ma sie do czego przyczepic.

Ale jezeli tak jest, to dlaczego sie czepia (jezeli sie czepia, oczywiscie) ? Moze sprzedaliscie nomexy i zamiast kupic sprzet... zbyt dlugo zastanawiacie sie, czy... telesto czy ifex ? ;) I piszac posta, w ktorym pojechales po wroclawskim ZOSP, powinienes zaznaczyc, ze wtopiliscie w taka sprawe - bo jezeli dowiadujemy sie tego od innych forumowiczow - to sam przyznasz, wychodzi, jakbyscie cos chcieli ukryc ;)

Generalnie, czytajac Twojego posta - wrazenie takie jak poprzednich forumowiczow - niesmak - bo po co wyciagac takie sprawy na forum ?? Stawiasz w zlym swietle swoja jednostke, wojewodzki ZOSP... a z tego nikt nie ma pozytku.

Nic żeśmy nie sprzedali tylko chcieliśmy sprzedać i zamieściliśmy ogłoszenie na internecie i dopiero jak ktoś by się zainteresował kupnem byśmy zrobili uchwałę zarządu o sprzedaży i dalej potoczyło by się ok.
A co do tego po co takie rzeczy poruszać na forum to właśnie po to jest forum a tym bardziej teraz mamy demokrację i wolność słowa zgadza się ? czy tak nie jest.
Niech się wszyscy dowiedzą a ja się dziwię dlaczego tylko ja się odzywam negując działalność ZW czemu nikt więcej się nie odzywa w tym temacie czyżby u was było wszystko w porządku czy może się boicie ZW??
Pozdrawiam

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2007, 21:19:22 »
Nic żeśmy nie sprzedali tylko chcieliśmy sprzedać i zamieściliśmy ogłoszenie na internecie i dopiero jak ktoś by się zainteresował kupnem byśmy zrobili uchwałę zarządu o sprzedaży i dalej potoczyło by się ok.
Czyli zaczęlibyście od tzw "dupy strony". Czy wy jesteście amatorami w tym Waszym Zarządzie? To jest głupie tłumaczenie : jakby się znaleźli chętni to by się zrobiło uchwałę"

ja sam nie jestem tu winny

Apropos "winy" czy to nie ty przypadkiem napisałeś na wątku "ogłoszenia" 7 wrzesnia tego roku:
Cytuj
,,,Witam!!!
Ochotnicza Straż Pożarna w Miliczu woj.Dolnośląskie Powiat Milicki ma na sprzedaż komplet umundurowania bojowego czyli:
- 6 szt hełmów,
- 6 kpl. umundurowania UPS (spodnie i kurtka),
- 6 kpl. butów ,
- 6 kominiarek,
- 6 par rękawic bojowych do munduru UPS,

UWAGA wszystkie podane rzeczy są NOWE nieużywane nawet nie przymierzane oczywiście z Atestem.
   Sprzedajemy to w całości więc nie ma możliwości po 1 komplecie.

CENA 16 tysięcy złotych
Zainteresowanych proszę o kontakt  661615154 lub 781459405,,,

Ponadto bardzo dziękuje za minusa.

Żenujące.


Dla własnego dobra radzę abyś zamknął ten wątek jako jego twórca. Bo zaraz moga gromy na ciebie polecieć ze strony innych forumowiczów
« Ostatnia zmiana: Grudzień 01, 2007, 21:26:25 wysłana przez cinderella »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2007, 21:42:17 »
Dobrze poczekam może znajdzie się ktoś kto mnie rozumie i nie będzie wieszał na mnie psów a swoją drogą to minus ci się należał Pozdrawiam

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 01, 2007, 21:57:55 »
A ja nie widzę, w czym problem.
Potrafię się postawić w sytuacji kolegi z Milicza. Znam smak „ataku”. Ma to miejsce wówczas, gdy człowiek wychyli się przed szereg. Moja OSP kiedyś sprzedała starą TATRĘ. Afera, że fiu fiu! Co jest złego w tym, że ludzie kombinują? Tu kupią tam sprzedadzą? Hmm chyba to nie jest grzech? Oczywiście pod warunkiem, że pozyskane środki wykorzystuje się dla dobra danej OSP! Czyli – kasa ze sprzętu na sprzęt a nie na festyn!

A dlaczego nikt z władz nie wypowiada się na forum? Proste – obawiają się. Trzeba mieć „jaja ze stali”, aby ujawnić się jako ktoś z górnej półki. Do tej pory na naszym forum było tylko kilka osób. Zrezygnowali. Powód – napierdzielanka słowna.
W swojej naiwności przeplatanej z pewnością jestem na 100% pewny, że czytają słowo po słowie. Forum jak barometr nastrojów w naszym środowisku.

A jak jest naprawdę z tym wszystkim? To wiedzą tylko ludzie zainteresowani bezpośrednio.
„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 01, 2007, 22:24:06 »
OSP Milicz i trzeba było tak od razu wszystko opisać. Osobiscie nie pochwalam tego coście uczynili. Chcieliście dobrze ale wam nie wyszło. A dobrymi chęciami jest podobno piekło wybrukowane.
Jako ratownicy to pewnie z was równe chłopaki. Ale jako organizatorzy to daliście ciała.
Może można było to inaczej załatwić. Może trzeba było podejsć do tego inaczej. Może trzeba było na innym etapie załatwić to w inny sposób.
Więc się pytam czy to coś poważnego?,  chcieliśmy dobrze a teraz wszyscy psy na nas wieszają.
Na pewno jest to poważana sprawa. Widać to chociażby po reakcji biura zarządu jak i poprzedników. I nie dziw sie tej ilości powieszonych psów na was a raczej na tobie bo na tobie się to skupiło. A daliscie ciała jako cały zarząd.
Ale ja osobiscie Cie rozgrzeszam. Bo jak to mówią u mnie policjanci tylko umarłemu się nie zdarza. Rób swoje i następny raz dwa razy sie zastanówcie nad własnymi działaniami.
Amen
A teraz zamknijcie ten wątek niech ludziska nie skaczą już sobie tu do oczu. Mamy tu tego dosyć na innych wątkach :)

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2007, 23:16:21 »
Tak to już jest, bywa gdy samemu ( jako jednostka ) chce się działać. Nic nie robicie - Źle, za dużo robicie - Źle.

Co do prezesów, związku - choć są wyjątki. Ale siedzą na tych swoich dupskach kupę lat ( jeden drugiego wybiera ), nic się nie dzieje. W dodatku funkcja prezesów nie wystarcza, to sobie jeszcze inne stołki podciągną. Jak długo można pisać wnioski? Jak długo będziemy czekać na Waszą pomoc? Na Wasz odzew - chłopaki jest taka, a nie inna sprawa, trochę można uzyskać, pomożemy pisać projekty. A tu nic - paradujecie w swoich mundurkach i Bóg wie co z nimi robicie. Mundur nie czyni strażakiem - a czyny!
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2007, 00:37:40 »
Nie wtrącam się w dyskusję bo to nie moje województwo ale :

1, Jak sprzęt kupiony został z dotacji ZOSP to z tego co wiem jest klauzula że chyba przez 3 lata nie może zmienić właściciela , miałem ostatnio taki problem , bo chciałem przekazać AODO do jednostki z Gminy i musiałem pisać pismo o zgodę do ZW ZOSP

2, Jak koledzy dostali dotację to pewnie nie dostała jej inna jednostka , jeszcze niestety nie starcza dla wszystkich i jest to trochę niesprawiedliwe , że jedni nie mają nic , a inni dostają dotację by uzyskany sprzęt spieniężyć , niezależnie na jaki szczytny cel środki miały być przeznaczone  :wacko:.

Pozdrawiam MIKO
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 11:30:39 wysłana przez MIKO »

Offline orwel84

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 02, 2007, 09:05:20 »
OSP Milicz

Jeżeli chcesz coś od ZOW to najlepiej jak napiszesz do ZOW i nie będziesz pisał bzdur które czyta cała Polska.
Czy znasz  OSP która wystąpiła z wnioskiem o dopłatę do zakupu samochodu. Na zjeździe powiatowym wybraliście swoich przedstawicieli do ZOW więc może w pierwszej kolejności zapytasz ich o problemy które Cię interesują. Może lepiej
będzie jeśli zapoznasz się z zasadami przyznawania dotacji, statutem OSP i Związku. Poczytaj rady innych strażaków (dobrych) i zakończ temat.
Sprzęty zakupione z dotacją nie mogą być zbywane przez 5 lat od dnia zakupu.

Życzę wszystkiego dobrego

Offline 085

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 423
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2007, 14:18:58 »
OSP Milicz

Jeżeli chcesz coś od ZOW to najlepiej jak napiszesz do ZOW i nie będziesz pisał bzdur które czyta cała Polska.

Gdyby napisal 'chcielismy zamienic nomexy na sprzet, a Zwiazek sie doczepil' - to stawialoby to Was w innym swietle - a tak wyszlo, jakbyscie chcieli cos na lewo zrobic :/ Zle to zaczales i zraziles kilka osob... ale tym sie nie przejmuj i dzialaj.

Prawo zabrania zbycia - ok - a wypozyczenia ? Nie daloby sie zrobic tak, ze znalezlibyscie jednostke, ktorej 'pozyczacie' nomexy w zamian za 'pozyczenie' agregatu ? Tez omijacie prawo, ale nie dawalibyscie nikomu pola do podejrzen, ze robicie cos zlego :]

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 02, 2007, 14:41:16 »
@cinderella wyluzuj zachowujesz się jak Piłat prokurator ...


Do reszty - gdyby OSPMILICZ (lub jego jednostka) chciał zrobić coś na lewo i w złej intencji, to nie byłby aż tak głupi aby robić to na forum !!!!!!!!!
Pomyślcie. Popieram myśl, iż chłopaki chcieli zrobić coś dobrego a niestety intencje zostały źle odebrane.
Teraz siejecie tylko niepotrzebny ferment i psujecie wizerunek straży...