Autor Wątek: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu  (Przeczytany 7827 razy)

Offline cinderella

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 02, 2007, 14:56:27 »
@braveheart - jeżeli OSP MILICZ chce w jakikolwiek sposób rozliczać ZW OSP to sam musi być "czystszy niz żona Cezara".
Bo w przeciwnym razie robi się to dwuznaczne i zakrawa na rewanżyzm. 

Ja? Prokurator?
A to chyba cytat z mojej wypowiedzi:
Cytuj
może ta sprawa jest czysta jak łza

Ale jak się okazuje nie jest do końca czysta

Tobie też dziekuję za minusa - okazuje się, że tego typu postępowanie (nadużywanie zaufania) znajduje poklask.
Czy OSP MILICZ tez dałes minusa za próbę zrobienia "wałka" z ubraniami?
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 15:01:12 wysłana przez cinderella »

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2007, 15:37:23 »
@braveheart - jeżeli OSP MILICZ chce w jakikolwiek sposób rozliczać ZW OSP to sam musi być "czystszy niz żona Cezara".
Bo w przeciwnym razie robi się to dwuznaczne i zakrawa na rewanżyzm. 

Ja? Prokurator?
A to chyba cytat z mojej wypowiedzi:
Cytuj
może ta sprawa jest czysta jak łza

Ale jak się okazuje nie jest do końca czysta

Tobie też dziekuję za minusa - okazuje się, że tego typu postępowanie (nadużywanie zaufania) znajduje poklask.
Czy OSP MILICZ tez dałes minusa za próbę zrobienia "wałka" z ubraniami?

Jakiego wałka to nie był żaden wałek.
Dobra szkoda słów.

W tym wątku chodzi o co innego a nie o mundury. Chodzi o to żeby ktoś z ZW się w końcu zaczął odzywać.  Jeżeli nie odezwą się w ciągu 7 dni od dnia dzisiejszego proszę moderatorów o zamknięcie tego wątku.
Pozdrawiam wszystkich

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2007, 15:54:55 »
OSP MILICZ a dlaczego chcesz by się do Ciebie odzywali poprzez forum? Lubisz tak publicznie????
Nie mozna tego załatwić osobiście? Bez wtajemniczania reszty Polski w Twoje prywatne wojenki? Pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 02, 2007, 16:01:44 »
To nie czytaj i nie odpowiadaj na ten wątek i wszystko będzie w porządku :)

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 02, 2007, 18:07:17 »
@Emil - ja nie wiem dlaczego występujesz w roli adwokata OSP MILICZ!
Pozwól mu się wypowiedzieć i wyjasnić. A my toczymy dyskusję bez obecności strony najbardziej zainteresowanej.

Piszesz:
Cytuj
Od wyjasniania jest komisja rewizyjna, a w ewentualnych przypadkach prokurator...

Cytuj
A wszelkimi przekrętami zajmuje się prokurator..

Zbastuj trochę - może ta sprawa jest czysta jak łza.

Nie występuje w roli żadnego adwokata.
A tego typu teksty do do kolegów pod celą, albo do koleżanek na wsi.

Z drugiej strony, z tego co rozumiem to żaden nomex ani żaden hełm nie poszły do innej jednostki? Jeżeli nie, to nie wiem w czym problem.
Mieli dobre intencje, które zostały źle odebrane ale, nie sprzedali, więc są czyści.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 02, 2007, 20:22:02 »
Z drugiej strony, z tego co rozumiem to żaden nomex ani żaden hełm nie poszły do innej jednostki? Jeżeli nie, to nie wiem w czym problem.
Mieli dobre intencje, które zostały źle odebrane ale, nie sprzedali, więc są czyści.

@Emil - masz bardzo swoiste i specyficzne poczucie praworządności.

W tej sprawie jest jedna porządna przestroga dla wszystkich - sprzęt kupiony (otrzymany) z zakupów za pieniądze publiczne nie jest niczyją prywatną własnością. Przecież te ubrania musiały być w jakiś sposób zaksięgowane na środkach trwałych albo wyposażeniu jednostki (albo przez OSP albo Urząd Gminy). I wszelkie ruchy tym sprzętem (pomijając już nawet fakt, że przez kilka lat wogóle nie można go było ruszyć!) powinny być poprzedzone stosowna uchwałą Zarządu Koła OSP  lub decyzją Rady Gminy (Wójta) .
I to nie jest tłumaczenie że jakby się znalazł kupiec to by zrobiono uchwałę.

Mówiąc krótko - "daliście d...y"
I nie starajcie się teraz ubierać tego w piękne słowa, nadinterpretować fakty.

Na pewno chcieliście dobrze. Nikt z Was przecież tych 16 "kawałków" by do kieszeni nie wziął. Sami zapewne dokładacie własne pieniądze do Waszego OSP!
Ale w tym przypadku liczy się nieudolność z jaką chcieliście to zrobić i  Wasze obecne poczucie krzywdy że ZWOSP się dowiedział i ma do Was "NIEUZASADNIONE" pretensje. I próba odgrywania się teraz na "województwie" - bo tak to niestety wygląda!
Albo jeszcze inaczej - zabezpieczacie sobie tyły na wypadek gdybyście w najbliższym czasie nie dostali żadnego sprzętu od ZWOSP (bo tak w ramach "kary" na pewno będzie) - wtedy podniesiecie larum że , jak napisałeś w poście, jesteście złośliwie pomijani za Waszą aktywność i dążenie do prawdy.

Ja osobiście mam nadzieję, że Twoje wyjaśnienia nie mijają się z prawdą. Bo jeżeli tak to na pewno to wyjdzie.
Osobiście przy najbliższej okazji jak będę na Borowskiej 138 (znasz ten adres?) nie omieszkam zapytać któregoś z prezesów.

Pozdrawiam.
Czekam na zasłużonego minusa za powiedzenie prawdy w oczy.


Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 02, 2007, 20:27:57 »
Witam ja może poproszę aby biuro Zarządu Wojewódzkiego OSP RP we Wrocławiu wypowiedziało się troszkę na pewne tematy umieszczane na tym forum, proszę pomóc swojej braci strażackiej.
 Panie Andrzeju jako dyrektor biura proszę Pana o odpowiadanie lub może jakby Pan mógł wypowiadać się na pewne tematy zamieszczane tu ponieważ są to niektóre bardzo ważne tematy które wymagają odpowiedzi a przecież po to jesteście tam we Wrocławiu i po to zostaliście wybrani aby pomagać swoim druhom z OSP.
Wiem ze Pan to czyta bo jest Pan dobrze poinformowany o tym co się dzieje na tym forum, to może ja kolegom druhom powiem że te wszystkie posty co pisałem Tu na Tym forum ktoś wydrukował i dołki kopie teraz pod OSP Milicz, nie dostaniemy już dotacji z Zarządu Wojewódzkiego itp. więc proszę napisać jeśli ktoś napisał prawdę bo taka jest prawda nic kompletnie nic , zero żeście dali i załatwili na nasze tereny Milickie samochody i w ogóle sprzęt którym dysponują pewne jednostki jest w opłakanym stanie aż wstyd i serce się normalnie kraje jak się czyta gazety że w Polsce gdzieś tam jakaś OSP otrzymała samochód czy inny sprzęt a u nas jest tak jak sobie sam nie załatwisz to nic nie masz i proszę Panie Andrzeju nie dzwonić do prezesa powiatowego i gminnego w tej sprawie że znów Milicz coś napisał na internecie bo taka jest prawda.

Pozdrawiam.
Zostali wybrani by pomagać swoim druhom z OSP - zgadzam sie !!
Cytuj
to może ja kolegom druhom powiem że te wszystkie posty co pisałem Tu na Tym forum ktoś wydrukował i dołki kopie teraz pod OSP Milicz
To co takiego pisałeś, że im tak zaszedles za skore ? ??

Cytuj
nie dostaniemy już dotacji z Zarządu Wojewódzkiego
??? a to niby dlaczego ? otrzymales jakies pismo z ZW itp. ze tak piszesz z przekonaniem .. hmm ?

Cytuj
Milickie samochody i w ogóle sprzęt którym dysponują pewne jednostki jest w opłakanym stanie aż wstyd i serce się normalnie kraje
Popieram Twoje dazenie do unowoczesnienia jednostki bo ze stanem samochodow nie tylko u was ale w calym kraju jest nie za wesolo...
Cytuj
a u nas jest tak jak sobie sam nie załatwisz to nic nie masz
Dokładnie !!

Nie sprzedaliscie tych ubran .. takze tematu tak jakby nie ma, ale takim ogloszeniem sprzedazy tez bym sie zbulwersowal.. bo skoro dostaliscie dotacje z ZW to Was to do czegos zobowiazuje  !! prawda ??

A jesli chodzi o pozyskanie sprzetu .. to moze sprobojcie pozyskac dotacje z UE ? hmm ? taka mala porada i propozycja ...



A jesli chodzi o wypowiedz mario68:
Cytuj
W tej sprawie jest jedna porządna przestroga dla wszystkich - sprzęt kupiony (otrzymany) z zakupów za pieniądze publiczne nie jest niczyją prywatną własnością. Przecież te ubrania musiały być w jakiś sposób zaksięgowane na środkach trwałych albo wyposażeniu jednostki (albo przez OSP albo Urząd Gminy). I wszelkie ruchy tym sprzętem (pomijając już nawet fakt, że przez kilka lat wogóle nie można go było ruszyć!) powinny być poprzedzone stosowna uchwałą Zarządu Koła OSP  lub decyzją Rady Gminy (Wójta) .
I to nie jest tłumaczenie że jakby się znalazł kupiec to by zrobiono uchwałę.

Mówiąc krótko - "daliście d...y"
I nie starajcie się teraz ubierać tego w piękne słowa, nadinterpretować fakty.

Na pewno chcieliście dobrze. Nikt z Was przecież tych 16 "kawałków" by do kieszeni nie wziął. Sami zapewne dokładacie własne pieniądze do Waszego OSP!
Ale w tym przypadku liczy się nieudolność z jaką chcieliście to zrobić i  Wasze obecne poczucie krzywdy że ZWOSP się dowiedział i ma do Was "NIEUZASADNIONE" pretensje. I próba odgrywania się teraz na "województwie" - bo tak to niestety wygląda!
Albo jeszcze inaczej - zabezpieczacie sobie tyły na wypadek gdybyście w najbliższym czasie nie dostali żadnego sprzętu od ZWOSP (bo tak w ramach "kary" na pewno będzie) - wtedy podniesiecie larum że , jak napisałeś w poście, jesteście złośliwie pomijani za Waszą aktywność i dążenie do prawdy.

ZGADADZAM SIE W 100% !!!!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2007, 20:31:06 wysłana przez Piotreq88 »
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 02, 2007, 21:23:27 »
Dla mnie to jest paranoja wywlekac brudy na publiczne forum.
Ten post od poczatku byl chory dla mnie jak by tak kazdy zaczol zakladac nowe watki i wywlekac brudy ze swoich OSP to jaki serwer by to wytrzymal :huh: 

 a Parwda  i tak lezy po srodku

Ale kolego OSP MILICZ  forum to nie jest dobre miejsce do takich watkow

ja bym byl za zamknieciem tego  bo tylko niepotrzebnie burzy krew i leca minusy...


pozdro

Offline BOTmod

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 22
    • Czytajcie a zrozumiecie!!!
Odp: Do Zarządu Woj. OSP RP we Wrocławiu
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 02, 2007, 21:56:13 »
Dyskusja do niczego nie prowadzi. Służy jedynie oskarżeniom jednej strony przez drugą i vice versa (oskarżeniom, których i tak nie da się tu udowodnić).

Dlatego wątek zostaje zamknięty.
Nieco więcej schludności w swej mowie ulokuj, albo będę (będziesz) zmuszony opuścić ten pokój
cyt. za: Moliére, Świętoszek