Autor Wątek: Nagrody i dodatki służbowe w październiku  (Przeczytany 17585 razy)

Offline ramzes1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« dnia: Październik 24, 2007, 18:33:31 »
Jestem ciekaw jakie są wysokości nagród oraz dodatków służbowych przyznanych w miesiącu październiku w waszych komendach:
Nagrody podział 390 brutto i w dół
            biuro     od 500 w górę
Dodatki podział do 70
           biuro   od 90>
Wygląda na to, że różnica między podziałem a biurem w dalszym ciągu się zwiększa i nikt z podziału nie ma na to dużego wpływu. Decyzje zapadają jednoosobowe lub przy biurku komendantów. Zmieniają się KG i KW a na dole wszystko po staremu. Bardzo jestem ciekaw kto kontroluje wysokości dodatków przyznawanych przez komendantów, dlaczego są tak duże różnice pomiędzy równorzędnymi komendami - gdzie się rozpływają pieniądze.
Wielkopolska

Offline balon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 87
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2007, 23:26:43 »
witam
 jeżeli , macie u siebie ZZ to przewodniczący nie powinien dopóscić do takich praktyk aby "biuro" z założenia miało wiecej na nagrody , oczywiscie pojedyńcze przypadki mogą być różne tak z jednej jak i zdrugiej strony ale średnia dla podziału i biura powinna być przynajmniej podobna -póżniej zostaje juz tylko kwestia podziału indywidualnego i kto komu bedzie dzielił.
 jeżeli chodzi o dodatki służbowe sytuacja jest podobna - nie można dopóścić do tego że ktoś obligatoryjnie ma wiekszy dodatek tylko dlatego że ma wyższe stanowisko i stopień tu jest bardzo duża rola przewodniczącego ZZ aby nie zgodzić sie na taki nieuczciwy rozdział środków , a bez uzgodnienia ze ZZ komendant nie ma prawa rozdysponować środkó z funduszu płac i nagród. pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2007, 15:25:28 wysłana przez balon »

Offline emer

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 983
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2007, 09:33:12 »
ramzes1: ciekawy jestem czy piszesz o nagrodach rocznych, bo o ile mi wiadomo wg zarządzenia nagroda roczna przysługuje każdemu strażakowi (zatrudnionemu od ...) w kwocie min. 700 zł brutto więc jak to się ma do twoich 390??
Są  przyznane widełki od-do i taka sumę ma do dyspozycji dowódca jednostki a jak to podzieli na strażaków to już jego widzimisie.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2007, 10:07:00 »
Jestem ciekaw jakie są wysokości nagród oraz dodatków służbowych przyznanych w miesiącu październiku w waszych komendach:
Nagrody podział 390 brutto i w dół
            biuro     od 500 w górę
Dodatki podział do 70
           biuro   od 90>
Wygląda na to, że różnica między podziałem a biurem w dalszym ciągu się zwiększa i nikt z podziału nie ma na to dużego wpływu. Decyzje zapadają jednoosobowe lub przy biurku komendantów. Zmieniają się KG i KW a na dole wszystko po staremu. Bardzo jestem ciekaw kto kontroluje wysokości dodatków przyznawanych przez komendantów, dlaczego są tak duże różnice pomiędzy równorzędnymi komendami - gdzie się rozpływają pieniądze.
Wielkopolska

Tak było ,jest i będzie -nie tylko u ciebie jest tak sprawiedliwość ..Tak samo jak u ciebie poszły grosze dla podziału bojowego..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2007, 10:59:19 »
Cytuj
jeżeli , macie u siebie ZZ to przewodniczący nie powinien dopuscić do takich praktyk aby "bióro" z założenia miało wiecej na nagrody , oczywiscie pojedyńcze przypadki mogą być różne tak z jednej jak i zdrógiej strony ale średnia dla podziału i bióra powinna być przynajmniej podobna -póżniej zostaje juz tylko kwestia podziału indywidualnego i kto komu bedzie dzielił.

Wszystko gra, tylko czy pisząc to na pewno wiesz jak generowany jest (dotychczas był)  fundusz nagród?

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2007, 12:33:39 »
balon bez urazy, ale za ortografię to ja bym Ci dał ten najniższy dodatek:)

strażak79

  • Gość
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 25, 2007, 14:52:05 »
o ile mi wiadomo wg zarządzenia nagroda roczna przysługuje każdemu strażakowi (zatrudnionemu od ...) w kwocie min. 700 zł brutto

co to za zarządzenie bo jakoś moje 124,00zł nagrody tutaj mi nie pasuje

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2007, 16:00:25 »
Coś tu mieszacie Panowie tematy:
1/ nagroda roczna, o której wspomina emer to nic innego jak "trzynastka", którą dostaniemy dopiero ok. marca przyszłego roku...
2/ 124 zł nagrody, którą dostał strażak79 to najprawdopodobniej wykorzystanie na 100% funduszu nagród z roku 2007 (funkcjonował on w ramach paragrafu płacowego do końca października br)
3/ Na dwa ostatnie miesiące 2007r funkcjonuje nowy oddzielny paragraf "nagrodowy". Na to wszystkie komendy dostały ekstra kasę.  To może być te 700 zł o których też pisze emer (chociaż to tak nie wychodzi)
4/ Poza tym wszelkie te dysproporcje w nagrodach do końca października mogą wynikać z oszczędności na paragrafach płacowych. Może to być wynikiem odchodzenia na emeryturę w trakcie roku budżetowego (ich kasa zostaje), wolnych etatów (tą kasę też komenda dostaje) czy też stażystów (którzy zarabiają ok. 1200 zł a kasa na etat to ok. 2500 zł) 
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2007, 16:32:45 wysłana przez mario68 »

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2007, 16:30:31 »
Cytuj
3/ Na dwa ostatnie miesiące 2007r funkcjonuje nowy oddzielny paragraf "nagrodowy". Na to wszystkie komendy dostały ekstra kasę.  To może być te 700 zł o których też pisze emer (chociaż to tak nie wychodzi)
To jest właśnie ta kasa, oczywiście ok - jest więcej.

A reszta jak najbardziej prawidłowo rozpisana czytelnie.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

strażak79

  • Gość
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2007, 17:57:39 »
Czyli z tego co rozumiem to w tym roku wpadnie jeszcze jedna nagroda na koniec roku?

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2007, 18:05:36 »
Dobrze rozumiesz. TEORETYCZNIE powinna wpaść....

Offline batman-sd

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
nagrody uznaniowe paragraf405-pazdziernik?
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2007, 22:27:52 »
Witam! dostalem 180 zl brutto nagrody uznaniowej ktora byla wyplacana do 20 pazdziernika. Pracuje 11 lat w sluzbie na stanowisku rat0kier. Mam pytanie jak jest w waszych komendach? pozdro

Offline alex

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 26, 2007, 16:34:22 »
Stażyści 2lata służby ok.230, kierowcy 450, dowódcy zmian ok 630

Offline dario251

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 123
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2007, 21:06:14 »
St rat-kier.9lat sł, po potłuczeniu przedniej szyby podczas akcji 356zł na łapke.Dodatek na 2 m-ce ponoć 70 ale jeszcze nie wplynął.POZDRO
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2007, 21:08:43 wysłana przez dario251 »

Offline H2OSO4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 28, 2007, 18:27:39 »
 Witam,czy strazak sta.po warunkowym umorzeniu ma prawo do nagrody
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2007, 20:50:12 wysłana przez H2OSO4 »

Offline dżagulator

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 93
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 29, 2007, 13:20:25 »
U mnie przyznano dodatki jednorazowe w październiku oraz skromne nagrody wypłacone przed wyborami,,,chyba dla zachęty, ale i tak sie nie udało hi hi ^_^
Ogólnie podział uczciwy i w miare równy zaróno podział bojowy jak i system ośmogodzinny dostali po równo w granicach 300 - 400 brutto.
Pozdrówki.

Offline interpit

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 29, 2007, 14:06:06 »
po przeczytaniu przez was tych news-ow, jestem z szokowany. jak to jest jezeli nie zdayli wyplacic do 20 pazdziernika tzn. ze juz tych pieniedzy nie dostaniemy? porazka

Online Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 29, 2007, 14:13:06 »
po przeczytaniu przez was tych news-ow, jestem z szokowany. jak to jest jezeli nie zdayli wyplacic do 20 pazdziernika tzn. ze juz tych pieniedzy nie dostaniemy? porazka

Nie wiem z jakich powodów nie wypłacono u Ciebie
ale KG napisał i wysłał do wszystkich zainteresowanych :
W związku z powyższym z § 405 nagrody uznaniowe będzie można wypłacać na dotychczasowych zasadach tylko do momentu wejścia w życie zmian do ustawy (30 dni od daty ogłoszenia). Wejście w życie nowych przepisów spowoduje zmiany w składnikach średniego uposażenia.
W związku z powyższym poleciłem Panom Komendantom Wojewódzkim:
•   wprowadzenie stosownych regulacji tak aby średnie uposażenie w KW PSP oraz
jednostkach podległych (KM PSP i KP PSP) od miesiąca listopada osiągnęły
planowany poziom;
•   wypłatę do 20 października br. nagród uznaniowych wg obecnie obowiązujących
zasad ze środków planowanych w § 405.

Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 29, 2007, 19:14:00 »
@butel - wiele jest komend, w których nie wypłacono pieniędzy do 20 października tych, których wypłatę w pewnym sensie nakazali w KG i KW. Powiedz mi jakie ma prawo KG czy też KW nakazać jakąkolwiek wypłatę KP czy też KM.

Zresztą bawi mnie to wszystko co się obecnie dzieje w temacie wypłat październikowych wszystko na zapalenie gardła na ostatnią chwilkę. Kiedyś na forum pisałem, że całościową podwyżkę na 2007 rok otrzymam w tym roku we wrześniu otóż myliłem się w tym roku mam jeszcze lepiej pierwszą wypłatę z wszelkimi podwyżkami w grupie i dodatku dostanę na listopad hehe może to lepiej zawsze bliżej do kolejnej podwyżki :)

Pieniądze niby do końca roku przyjdą piszę niby bo jeszcze ich nie ma, a pewne będą jak będą w komendach na kontach.


Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 29, 2007, 19:35:06 »
Cytuj
Powiedz mi jakie ma prawo KG czy też KW nakazać jakąkolwiek wypłatę KP czy też KM.
To coś podobnie jak... K-dt Gł. prosił swego czasu /po nastaniu/ <grzecznie zbyt - jak widać> w stosownym piśmie KP/KM o max. zwiększenie dodatków służb. w podległych SK i co  :huh: Ilu go posłuchało? Tylko nieliczni!!!  :angry:
Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2007, 19:39:34 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 29, 2007, 22:17:29 »
Witam,czy strazak sta.po warunkowym umorzeniu ma prawo do nagrody

Nie zdziw się jak nie dostaniesz - oprócz nagrody rocznej, wszystkie pozostałe są uznaniowe. Nagrodę roczną możesz mić obniżoną maz. do 50% - art. 95 ust. 4 pkt 1.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 31, 2007, 13:52:17 »
Cytuj
Powiedz mi jakie ma prawo KG czy też KW nakazać jakąkolwiek wypłatę KP czy też KM.
To coś podobnie jak... K-dt Gł. prosił swego czasu /po nastaniu/ <grzecznie zbyt - jak widać> w stosownym piśmie KP/KM o max. zwiększenie dodatków służb. w podległych SK i co  :huh: Ilu go posłuchało? Tylko nieliczni!!!  :angry:
Pozdr.

No przyznam się że dostałem podwyżkę z tego tytułu jakieś 20 zł kilka  na rękę miesięcznie, przestaliby się wygłupiać bo więcej kosztowało pewnie zatrudnienie pracownika oraz artykuły piśmiennicze, żeby to wszystko przelać na papier. No ale dziękuję.

Offline fireman99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 01, 2007, 09:47:24 »
moze sie zdziwicie ale ja czyli stazysta mł.rat. 2 lata w PSP na ręke 380zl w tym dodatek słuzbowy na stale 80zl brutto ale tak jak pisał ktos wczesniej moze to wynikac z tego ze u nas 50% stazysci wiec kasa jest

Offline stępień

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 398
  • Myśl a może zostaniesz myśliwym !
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2007, 20:02:29 »
kasę mieli wypłacić do 20 października bo przepadłaby ( było pisemko od KG ), a druga nagroda pewnie na 11 listopada ( to ta którą dają w niektórych komendach zamiast w "dzień strażaka" ) a może mylę się niech ktoś z KG mnie wyprostuje !
Pozdr.
Art. 30a.
Dzień 4 maja jest Dniem Strażaka. !!!

Aby tylko do końca wytrzymać !! Wytrzymałem i jestem na emce !!!

Offline ramzes1

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Nagrody i dodatki służbowe w październiku
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 03, 2007, 07:56:12 »
Czyli w dalszym ciągu wszystko po staremu. Komendant przyznaje dodatki i nagrody tak jak chce po nazwiskach, nie czytelnych przepisów za co i na jakiej podstawie. Jak tak dalej będzie funkcjonowało przyznawanie jakichkolwiek środków finansowych to będzie zawsze źle, a podział bojowy będzie wyraźnie pozostawał w tyle za pracownikami biurowymi - podział taki będzie się utrwalał. Komendant pozostaje panem i władcą na swoim terenie i nikt mu nie podskoczy. Pieniądze gdzieś się rozchodzą w komendzie i pozostają małe kwoty do rozdysponowania. Być może przyznawane są zwiększone dodatki służbowe na kilka miesięcy nie mammy na to wglądu. Najlepszym rozwiązaniem było by przedstawienie na końcu roku rozliczenia rocznego w postaci pitu i wszystko było by jasne ile kto faktycznie zarabia i gdzie się rozchodzą pieniądze z komendy.