Autor Wątek: Która Sapsp Jest Najlepsza  (Przeczytany 7221 razy)

Gnatek

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« dnia: Maj 24, 2004, 15:36:30 »
Proszę was zadecydujcie która z SAPSP jest najlepsza. Mam pytanko do Krakowa:Czy to prawda że jest tam tak super(dużo działań no i internet w pokojach). Do Poznania:Czy jest tam dużo teorii i czy panuje tam okropna nuda(bo tak słyszałem).

Strażak z Poznania

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 24, 2004, 16:03:06 »
Ja gdybym tylko miał taką możliwość napewno nie popełniłbym znowu tego samego błędu. Skończyłem SA w Poznaniu i trochę tego żałuję. Mój ziomal który kończył Kraków jest o wiele lepiej wyszkolony a to z powodu większej ilości praktyki i jego zdaniem lepszej kadry!!!!!!! Także Kraków prezentyje się najlepiej a poza tym jest się tam łatwiej dostać (informacja pewna i sprawdzona dla przyszłych strażaków).

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2004, 00:29:53 »
Hehe - ja popre te same zdanie co mój poprzednik. Kończyłem SAPSP w Poznaniu i nie żałuje - ale jakbym miał drugi raz wybierać to bym się zdecydował na Kraków. Szczerze mówiąc nie czuję się za dobrze wyszkolony - zauważam ogromne braki - i to nie z tego powodu że się nie przykładałem do nauki, ale z tego że w szkole kadra do tego się nie przyłożyła jak należy! Za mało jest praktyki a za dużo suchej teorii! W Krakowie to sobie chociaż człowiek pojeździ na dużą ilość skomplikowanych akcji - a na akcjach człowiek się najwięcej uczy i potrafi opanować siebie w sytuacjach stresujących!

strażol

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 26, 2004, 15:11:14 »
Ja również kończyłem Poznan i w przeciwieństwie do kolegów nie ma nic sobie do zarzucenia. Zapytajcie w miastach w których kadeci z Poznania mają praktyki. Zawsze są pozytywne opinie o nich. Ani Kraków ani Częstochowa się nie umywa do Poznania. Nie wiem kto wam naopowiadał że w Krakowie wyjeżdżają do skomplikowanych akcji. WQy tez możecie komus wmawiac że uczestniczyliście w bardzo poważnych akcjach.
Kadrze z Poznania nie mam nic do zarzucenia. Moim zdaniem stanęła na wysokmości zadania. A zawsze był podział że Kraków jest lepszy pod względem praktyki a Poznan teorii. A Częstochowa wiadomo budowlanka.
Na koniec, uważam że Poznan i Kraków stoją na tym samym poziomie. Sa to szkoły z tradycjami. No i oczywiście SGSP.
 

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 26, 2004, 18:40:39 »
Cytuj
Ja również kończyłem Poznan i w przeciwieństwie do kolegów nie ma nic sobie do zarzucenia.

Zależy jaki cel sobie postawiłeś!

Cytuj
Zapytajcie w miastach w których kadeci z Poznania mają praktyki. Zawsze są pozytywne opinie o nich. Ani Kraków ani Częstochowa się nie umywa do Poznania.

No to się zgodzę, ale Kraków w ciągu ostatnich 2 lat przechodzi duże zmiany - bardzo tam został podniesiony poziom. O Poznaniu może jest dobre zdanie gdyż dosyć duża dyscyplina tam jest - zwłaszcza jest tam jedna osoba która strasznie czuwa aby kadet nie przynosił wstydu :)

Cytuj
Nie wiem kto wam naopowiadał że w Krakowie wyjeżdżają do skomplikowanych akcji. WQy tez możecie komus wmawiac że uczestniczyliście w bardzo poważnych akcjach.

To nikt nie naopowiadał tylko tak jest! SAPSP w Krakowie ma własny rejon działania i jeżdżą do naprawdę bardzo dużej liczby zdarzeń!

Cytuj
Na koniec, uważam że Poznan i Kraków stoją na tym samym poziomie.
Tak uważałem rok temu. Teraz wg mnie to niestety Kraków wyszedł na prowadzenie!

strażol

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 27, 2004, 13:22:11 »
A w którym roku kończyliście Poznań?

Blink

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 29, 2004, 12:33:26 »
Aniol stróż mówi prawdę. Kraków teraz wyszedl na prowadzenie. Poznań podaje tylko suche regułki a Kraków daje dużo mokrych akcji gaśniczych. Brawo KRAKÓW!!!

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2004, 12:43:08 »
kończyłem SAP w Poznaniu, na wyszkolenie nie narzekam tam gdzie olewałem to i mam braki, a jakże załapałem natomiast dużo wyjkazdów i takie mozliwości już były prócz miesięcznych praktyk były codzienne służby w podziale na jogurtach. JRG aż się rwały aby kadeta wywać wtedy mogli "zawodowego" na wolne puścić :) także przez 2 lata mam zaliczone za ten okres % do emeryturki :) jak ktoś chciał skorzystać to mógł . . .  

Blink

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2004, 12:52:30 »
Na Jogurtach?

Blink

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2004, 12:54:42 »
Czyli za wyjazdy do akcji w czasie pobytu w Poznaniu nie dostałeś żadnych % do emeryturki. I to jest właśnie ta różnica między Krakowem a Poznaniem.

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 29, 2004, 18:16:28 »
Cytuj
a jakże załapałem natomiast dużo wyjkazdów i takie mozliwości już były prócz miesięcznych praktyk były codzienne służby w podziale na jogurtach.

No to byłeś jednym z niewielu szczęściarzy chyba. Ja przez dwa lata pobytu w SAPie największą akcją w jakiej barłem udział był pożar drewnianej altanki. I takich jak ja było wielu - ponad 60% kadetów nie miało do czynienia z wypadkiem samochodowym lub takim czymś jak pożar mieszkania!

Cytuj
JRG aż się rwały aby kadeta wywać wtedy mogli "zawodowego" na wolne puścić  także przez 2 lata mam zaliczone za ten okres % do emeryturki  jak ktoś chciał skorzystać to mógł . . .

Hehe - u nas przez 2 lata % do emeryturki udało sie uzyskać tylko 4 osobom. I wcale nie było że jak ktoś chciał to mógł skorzystać bo ja chciałem być codziennie na podziale a tu lipa - pisarz wpisywał mi podział w dobrym przypadku raz na tydzień, a nieraz bywało że prze 2 tygodnie nie miałem służby na podziale!

strażol

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2004, 11:37:54 »
a kiedy kończyliści Poznań?????
 

POROST

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2004, 13:29:07 »
To prawda że w Poznaniu jest mało akcji wyjazdowych. Sam tam chciałem iść ale jak poznałem prawdę to mi się to odwidziało. Co prawda nie wiem jak jest w krakowie ale słyszalem ze jest tam lepiej. Mój braciak tam będzie zdawał za rok. Zyczę mu powodzenia.
 

fireman 28

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2004, 12:03:07 »
Oto moja kolejność SAPSP:1.Kraków(z każdym rokiem jest tam coraz lepij,dużo akcji,mało zbednej teorii,nie ma takiego rygoru,łatwiej się chyba dostać no i najlepsze zaplecze;2.Czestochowa(z roku na rok jest coraz lepsze);3.Poznań(z każdym rokiem traci swoją renome,a najtrudniej jest się tam dostać-tylko nie wiem dlaczego).Sam kończyłem kraków w 1997(pozdrawiam wszystkich).Chciałem iść do poznznia ale wybralem Kraków-niczego nie żałuję!!! Narka!
 

Offline dudi

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 180
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 14, 2004, 13:49:14 »
zgodze się zupełnie z moim przedmówcą...Kraków i Poznań znam tylko z opowieści,ale z tego co usłyszałem to naprawde żałuje że nie kończyłem Krakowa.moge natomiast wypowiedzieć sie o Częstochowie,naprawde z roku na rok jest coraz lepiej,szkoła przestała być jak co niektórzy mówili "budowlanką",kadra jest coraz lepsza,sprzet ,no i pozatym całe zaplecze chyba najlepsze w Polsce..

Gość_krzysztof

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 30, 2004, 15:16:50 »
Do firemana 28 :) ja kończyłem w 1996 czyli przez rok bylismy razem i ciesze sie ze ci sie podobalo:) (3 pluton). Pozdrawiam czolem

Offline marmor

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 11, 2004, 22:39:32 »
Do Gnatka.
Dwie szkoły są mi znane to SA PSP Poznań, którą ukończyłem oraz SA PSP Kraków. Są to szkoły konkurujące ze sobą od dawna dzięki czemu mamy wysoki poziom nauczania strażaków w kraju. O SA w Częstochowie wiem mało.  

strażol

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 14, 2004, 08:05:15 »
A o CS PSP woem tylko tyle, że jest najsłabsza. Poznań i Kraków są szkołami z tradycjami. CS powstała bo ktoś miał za dużo kasy. Ale nie wnikam. Kadra cieniutka jak d..pa węża. Kadeci obeznani z podstawowym sprzętem jakim sa kielnie, betoniarki, lopaty. No i wiadomości, które też im sie później przydadzą podczas jakiś remontów w rodzimych JRG.
Miałem doczynienia z kadetami z Krakowa, Poznania i Czestochowy. Przychodzą na praktyki co roku. Nie ma porównania.Częstochowa zostaje w tyle. Cóż. Nie ma się co dziwić.

Offline Juhas

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 84
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 14, 2004, 19:04:21 »
Witam.
Co tu się nikt nie wypowiada po SAPSP w Krakowie.
Ja kończyłem SA w Krakowie i jestem z tego dumny bo to moim zdaniem najlepsza szkoła. Nie tylko sama teoria czy ćwiczenia ale pełna obsada podziału bojowego. Jak to sie mówi od teori do praktyki i lepiej niech bedzie ona w szkole.
Bywały takie dni że zaliczało się i 8 wyjazdów.
Co do warunków mieszkalnych to jak ja kończyłem było kiepsko po 8-10 w pokoikach ale z tego co wiem to teraz maja super i z dnia na dzień jest coraz lepiej. Co do kadry to jest OK a co do rygoru to jednak jest (był?) i to spory. Teraz to nie wiem jak jest. Jedyne co mnie tam denerwowało  to jeden d-ca kompanii który jak by mógł to by weszedł w ....... niektórym kadetom i jeszcze jedno - przytocze tu słowa jedego z kadetów " jak będę tak musiał ćwiczyć to zadzwonie do taty i wylecisz ze szkoły" (To po co tam przyszłeś). Ale to już inna piłka. Tak ogólnie to jest super.
Pozdrawiam i zapraszam do SA Kraków
Juhas
 

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 15, 2004, 12:14:18 »
Każdy chwali swoje. Ja chwale SA PSP Poznań. Kończyłem ją w 98. Wyjazdy były. I na szkolnym podziale i na JRG w mieście gdzie sie chodziło jako skoczkowie. I tam nikt nie pytał czy jest sie kadetem czy tez nie. Ślubowanie złożone. Pierwszy wyjazd obsadzonu i nie ma że boli.

MM

  • Gość
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 24, 2004, 13:20:38 »
Kończyłem zaocznie Poznań i macie rację, że jest dużo teorii ( nawet dla takich starych ) prwdopodobnie łatwiej jest potem  studiować zaocznie. Co w przypadku absolwenów z Krakowa czy Częstochowy chyba blado wypadają na tle tych pierwszych. Ciekawe ilu potem startuje na studia ( nie cywilne) do SGSP - na pewno nie z Krakowa czy Częstochowy.
W Poznaniu jest rygor, młoda kadra, a ci chcą się wykazać i nie jest z tego powodu lekko. Pozdrawiam wszystkich.

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2004, 15:13:57 »
Ja byłem kadetem zarówno CS w Częstochowie jak i SA Poznań(z własniej wloi a nie z przymusu), a z SA Krakowa mam kilku znajomych i szczerze mówiąc CS wypada najsłabiej, po pierwsze kadeci zajmują się sprzątaniem, budowaniem, remontowaniem itp. zamiast nauką, po drugie kadra pozostawia wiele do życzenia, co z tego że jest bogate zaplecze i nowoczesny sprzęt jeśli jest on niewykorzystany, a ulubionymi zajęciami jest praktycznymi jest zapoznanie z sprzętem (czyszczenie do absurdu). Jedynym pozytwnym aspektem jest fakt, iż aktualna pani komendant za wszelką cenę pragnie zmienić ten stan rzeczy ale na to potrzeba czasu.
Co do obu SA to zgadzam się z poprzednimi opiniami tzn. że Poznań to teoria, a Kraków z tym, że należy dodać, iż Karków to praktycznie sama praktyka, a 0 teorii. Zauważmy, że młodszy aspirant po Szkole trafia na podział to jest fakt, z tym że często za pół roku staje się prewentystą lub innym "biurkowcem". I co wtedy fakt, że SA w Krakowie kształci doskonałych podziałowców i co z tego jeśli oni nie mają pojęcia o innych aspektach pożarnictwa.
Faktem jest, że w SA w Poznaniu b. duży nacisk kładziony jest na teorię, należy jednak zwrócić uwagę,  iż Szkoła ta nie pozbawia praktyki. Faktem jest, że nie posiada własnego rejonu jak np. Kraków ale w większości dużych akcji na terenie Poznania uczestniczy Szkolne JRG. bardzo duży wpływ na umiejętności poznańskich absolwentów mają praktyki w kraju na zwykłych JRG. Pamiętajmy jednak, że prawdziwego rzemiosła absolwenci uczą się jednak na JRG a nie w szkole, a wiedzę teoretyczną zdobywają głównie  w Szkole niezależnie jakiej.  

Offline -Grześ-

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 23, 2009, 17:48:52 »
Dzień dobry,

przepraszam, że odświeżam troszkę stary temat, ale chciałbym wiedzieć jak sytuacja wygląda na dzień dzisiejszy. Generalnie to waham się między SGSP, a SA PSP w Poznaniu, a skoro temat dotyczy m.in. Aspirantki w Poznaniu to chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej. Właściwie jedynym i najważniejszym powodem dla którego się waham jest moja kobieta, którą przy ewentualnym dostaniu się do Warszawy zostawiłbym w Poznaniu. Jak wygląda sprawa przepustek w SA PSP w Poznaniu, czy ciężko otrzymać? Ile wynosi uposażenie? I jak to wygląda to ukończeniu szkoły, czy wybierają sami jednostkę czy robią przeszkody, czy może dają wolną rękę? I ostatnie, chyba najważniejsze: ile mniej więcej zarabia młodszy aspirant, czy da radę wyżywić rodzinę?

Pozostaję z szacunkiem.
PS: Za wszelką niewiedzę przepraszam.

Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 23, 2009, 17:57:11 »
Może nie odpowiem Ci na Twoje pytania, ale mam do Ciebie pytanie, mianowicie: lepiej męczyć się dwa lata w SA, czy trochę więcej w SGSP i potem mieć lepszą sytuację finansową. Wiadomo wyższy stopień=lepszy zarobek. A kobietę włóż do torby i weź ze sobą :)
Myślę, że inni-bardziej doświadczeni ode mnie odpowiedzą.
Pozdrawiam
Michaszs
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline z1ma

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 23, 2009, 20:11:30 »
Może nie odpowiem Ci na Twoje pytania, ale mam do Ciebie pytanie, mianowicie: lepiej męczyć się dwa lata w SA, czy trochę więcej w SGSP i potem mieć lepszą sytuację finansową. Wiadomo wyższy stopień=lepszy zarobek. A kobietę włóż do torby i weź ze sobą :)
Myślę, że inni-bardziej doświadczeni ode mnie odpowiedzą.
Pozdrawiam
Michaszs

to zalezy czy wolisz po SA pracowac na podziale na co masz 90 % szansy czy wolisz sie "meczyc" po SGSP za biurkiem na co masz 90 % szansy =)) wszystko ma swoje wady i zalety rozpatrz je wnikliwie i podejmij wlasciwa dla Ciebie decyzje  -_-
Scalono
Cytuj
no moze troche za duzo zaokragliłem  ^_^  =P
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2009, 22:51:12 wysłana przez Ajax »
Bądź gotów zrobić wiecej, niż myślisz że możesz !