Autor Wątek: Która Sapsp Jest Najlepsza  (Przeczytany 7220 razy)

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 23, 2009, 20:28:33 »
Nie wprowadzaj kolegi w błąd, z ubiegłorocznych absolwentów dziennych SGSP na podziale pracę znalazło ok. 60%

Offline feuerwehr89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 26, 2009, 18:47:55 »
A jak na dzień dzisiejszy wygląda sytuacja w CSPSP i SAPSP Kraków, którą szkołę lepiej wybrać ? Proszę o odpowiedzi bo mam dylemat  :o


Offline Michaszs

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.221
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 26, 2009, 19:29:56 »
Czytając regulamin SGSP zauważyłem, że po skończeniu tej szkoły należy pracować w PSP przez 5 lat. Czy przychodząc po szkole do PSP na przykład w mieście X od razu komendant każe nam siedzieć za biurkiem? Czy może nas zmusić do biura?? Czy mamy wybór pomiędzy podziałem, a biurem?
Pozdrawiam
Św. Florianie módl się za nami gdy wezwani syreną do akcji wyjeżdżamy...

Offline zbyszekkostrzyn

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 130
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 26, 2009, 20:10:38 »
Moim i tylko moim zdaniem SA PSP Kraków

Offline zero-11

  • Search & Rescue
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.525
  • 84810
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 26, 2009, 20:21:07 »
trochę informacji na czasie, głównie odnośnie Poznania
http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,10698.0.html

IT'S NOT SOMETHING YOU DO. IT'S SOMETHING YOU ARE!

Offline -Grześ-

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 05, 2009, 10:53:30 »
Praca za biurkiem odpada, absolutnie. Nie lubię, wręcz nienawidzę siedzieć "bezczynnie", toteż oczywiście, że wolałbym zdecydowanie pracować na podziale.
Może przedstawię swoją sytuację tak żebyście wiedzieli z jakim lakiem macie do czynienia: jestem studentem II roku pedagogiki resocjalizacyjnej i nie miałem styczności nigdy wcześniej ze Strażą Pożarną. Wiedziałem od zawsze, że będę pracował, w którejś ze służb mundurowych. Rodzice widzieli mnie jako policjanta, sam też przekonywałem się co do tego zawodu i stąd taki wybór studiów. W międzyczasie po tym co ujrzałem na studiach moje "marzenia" dotyczące stróża prawa prysły i dziś trzyma mnie perspektywa otrzymania tytułu licencjatu. Tematem mojej pracy licencjackiej jest: "Źródła i poczucie stresu organizacyjnego u Służb Mundurowych". Sądzę, że praktyka którą odbędę w większości służb rozwieje wszelkie wątpliwości co do słuszności wyboru zawodu. I tutaj mam pierwsze pytanie: czy mogę mieć problemy przy uzyskaniu tygodniowych praktyk w Straży? Ale przejdźmy generalnie do tematu studiowania, otóż dziś mgr jest praktycznie nikim, a i tak uczelnie przyciągają tłumy. Jest to 5 lat zabawy w międzyczasie z przerwą na sesje egzaminacyjną. To mnie przeraża i jakie perspektywy? Praktycznie żadne. Przeprowadziłem rozmowę sam z sobą, poszukując pracy, która sprawiłaby mi ogromną osobistą satysfakcję i od razu pomyślałem o zawodzie strażaka. I może stąd wziął się zapał, tylko nie wiem czy za późno. Nabór do SA PSP w Poznaniu do lat 23, generalnie to w dniu egzaminów wstępnych będę miał lat 22, dopiero w październiku przekroczę "barierę" 23 lat. Chyba nie winno być kłopotów z tego powodu?  Czy środowisko strażaków patrzy na takiego delikwenta, który nie miał nigdy wcześniej wspólnego nawet z OPS inaczej? Czy jestem w tej sytuacji kimś gorszym? Większość mojej rodziny pracuje w wojsku, na cywilnych stanowiskach.

Miło byłoby gdyby ktoś poświęcił mi troszkę swojego cennego czasu. Krytykować również można.
Pozostaję z szacunkiem, słonecznego dnia.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 05, 2009, 11:13:39 »
jeśli w dniu egzaminu nie masz przekroczonych 23 lat to nie powinieneś mieć żadnych problemów.a jeśli chodzi o OSP to szkoła nie bierze tego pod uwagę nie ma za to żadnych dodatkowych punktów.chociaż wiadomo że ktoś kto był w OSP będzie miał tam jakieś podstawowe pojęcie o pożarnictwie,ale tym się nie martw szkoła jest po to żeby Cie właśnie tego nauczyć 

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 05, 2009, 22:21:06 »
Nabór do SA PSP w Poznaniu do lat 23, generalnie to w dniu egzaminów wstępnych będę miał lat 22, dopiero w październiku przekroczę "barierę" 23 lat.


podchodzą do tego rocznikowo czyli ja mam już 23 lata skończone w lutym, dzwoniłem do SA PSP w Krakowie i powiezieli mi że mogę startować jeszcze w tym roku. Ostatnim rocznikiem Który moze startować w tym roku to rocznik 1986 :straz: 

Offline -Grześ-

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:08:49 »
"Przyjmując podania do szkoły obecnie kierujemy się wiekiem kandydata biorąc
pod uwagę rocznik, a nie miesiąc ukończenia lat."
Oto odpowiedź jaką otrzymałem od SA PSP Poznań. Startuję w 2010 roku, jestem z rocznika 1987 i właściwie nie wiem co o tym myśleć. :cooo:

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 07, 2009, 17:26:02 »
czyli w 2010 bedziesz miał 23 lata czyli możesz startować.startować nie mogą osoby które przekroczyły 23 rok życia

Offline -Grześ-

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 15, 2009, 11:15:47 »
Już wszystko wiem. Wróciłem ze szpitala i zadzwoniłem. Pani o nieprzyjemnym głosie, tak jakbym jej w czymś ważnym przeszkadzał co rusz mówiła: "wszystko jest na stronie", no ale w końcu z łaski poinformowała mnie, że rocznik 1987 jest ostatnim, który może brać udział w rekrutacji na rok 2010.


Offline -Grześ-

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Która Sapsp Jest Najlepsza
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 25, 2009, 12:31:29 »
Czy są na forum może osoby, które za pierwszym podejściem dostały się do Szkoły Aspirantów?