Autor Wątek: Pasy Bezpieczeństwa  (Przeczytany 89238 razy)

Offline maldrin

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 697
  • Strach ma wielkie oczy ;)
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #175 dnia: Kwiecień 05, 2007, 21:19:48 »
Nigdy nie zapinam pasów jadąc do zdarzenia i z niego wracając. W samochodzie prywatnym zawsze zapinam.
Człowiek ujawnia swoją osobowość w sposobie traktowania bliźnich. - Kardynał Stefan Wyszyński

Nie znać Historii to być zawsze dzieckiem - Cyceron

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #176 dnia: Kwiecień 07, 2007, 01:11:41 »
jak ubierając sie zakładając aparat wpinając latarkę radio mam znaleźć czas na zapięcie pasów a z aparatem na plecach pas biodrowy cos pomoże chyba nie

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #177 dnia: Kwiecień 07, 2007, 09:03:36 »
jak ubierając sie zakładając aparat wpinając latarkę radio mam znaleźć czas na zapięcie pasów a z aparatem na plecach pas biodrowy cos pomoże chyba nie

Z całym szacunkiem, ale może zacznij od przeczytania tych kilku stron które na ten temat zostały napisane. A potem się ustosunkuj do zapinania pasów - w różnych sytuacjach!

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline straz Krakow jrg

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #178 dnia: Kwiecień 07, 2007, 10:46:03 »
Narazie mamy zbyt nowe samochody !! (nie wszystkie mają pasy)
jadąc do akcji wszyscy sie ubierają i nie jest mozliwe zapiecie pasów.
pracuje już 14 lat w systemie 24/48 i nie widzę lepszego systemu

sikor

  • Gość
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #179 dnia: Kwiecień 07, 2007, 12:11:58 »
większość ze strażaków nie zapina psów bespieczeństwa ponieważ gdy dojadą na akcje i  musza wyjsc z wozu to chcą to robic bez zadnych utrudnień

Bardzo "odkrywcze i naukowe" podejście do tematu! <Gdy dojadą i chcą - hm.. będą mogli jeszcze.. sami bez- wyjść>  ^_^
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2007, 20:48:36 wysłana przez Ajax »

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 09, 2007, 14:50:42 »
jak ubierając sie zakładając aparat wpinając latarkę radio mam znaleźć czas na zapięcie pasów a z aparatem na plecach pas biodrowy cos pomoże chyba nie


Z całym szacunkiem, ale może zacznij od przeczytania tych kilku stron które na ten temat zostały napisane. A potem się ustosunkuj do zapinania pasów - w różnych sytuacjach!



to juz nie wiem jak chcesz jeździc do smietnika z pasami do mieszkania bez calkiem mi zamąciles w głowie czym te sytuacje się róznią to tak jakby zapinac pasy na dłuższej trasie ale jak jedziesz osobówką po bułki na osiedle to juz nie trzeba

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 09, 2007, 17:43:57 »
Ja osobiście sądzę, że należy zapinać zawsze. Jedyną sytuacją, jaką potrafię zrozumieć to sytuacja w której nie zapina się pasów jadąc do pożaru mieszkania - bo trzeba ubrać ODO. Ja ją rozumiem, co nie oznacza, że do końca się z niż zgadzam. A dlatego nie do końca się z nią zgadzam, że w XXI wieku musi się znaleźć sposób na założenie ODO i równoczesne bycie zapiętym - niekoniecznie w tradycyjne pasy bezpieczeństwa. I jedynym powodem dla którego sposobu takiego nie mamy, jest kultura panująca w straży, polegająca na powszechnym przekonaniu, że zapinanie pasów jest niepotrzebne, bądź nie ma takiego obowiązku.

A co do Twojego pytania:

Cytuj
jak ubierając sie zakładając aparat wpinając latarkę radio mam znaleźć czas na zapięcie pasów a z aparatem na plecach pas biodrowy cos pomoże chyba nie

To moja odpowiedź jest taka, że problem z zakładaniem ODO podczas dojazdu do zdarzenia, to jakiś ułamek wszystkich wyjazdów do akcji. A pozostają jeszcze wypadki, pożary traw, otwarcia mieszkania...ale o tym wszystkim wiesz najlepiej sam. No i są jeszcze powroty z akcji.

I świeża porcja doniesień:

Oficer straży poległy w wypadku nie miał zapiętych pasów.

Strażak z Zachodniej Wirginii zginął w wypadku

Kanadyjski strażak wyrzucony z wozu podczas wypadku - zobacz zdjęcia.

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 09, 2007, 17:58:02 »
ja mam zaufanie do kierowców zaufanie w straży podstawa ja im ufam mój bład może zginę ale bez zaufania nie da sie pracowac w tej służbie chyba temu nie zaprzeczysz to wszystko już ustala Bóg Witoldzie

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 09, 2007, 19:15:59 »
Oczywiście, że nie zaprzeczę temu co napisałeś o zaufaniu. Niestety problem polega na tym, że nie wszystko zależy od Twojego kierowcy. Twój kierowca może być najlepszy na świecie, ale ani On ani Ty niestety nie macie wpływu na wariatów jeżdżących po drogach... a na cmentarzu jest wiele takich, co mieli pierwszeństwo... chyba się zgodzisz ze mną?

Pozdrawiam serdecznie

PS [edit]. A co Boga, w którego wierzę, to sądzę, że przede wszystkim Bóg nam daje wolność, którą różnie możemy spożytkować. On, w przeciwieństwie do przepisów prawa, nie nakazuje. On tylko nam mówi co dobre a co złe... oczywiście nie zbadane są wyroki...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2007, 19:21:11 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 09, 2007, 19:49:33 »
W wozie bpjpwym co do pasów nie mam się co wypowiadać bo ich niema . Ale co do użytkowania pasów w samochodzie osobowych to mimo różnych statystyk to z mojego doświadczenia  zbijają tylu ilu ratują .

Pozdrawiam,

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 09, 2007, 19:56:27 »
Ale co do użytkowania pasów w samochodzie osobowych to mimo różnych statystyk to z mojego doświadczenia  zbijają tylu ilu ratują .

Sądzę, że wynika to ze specyfiki wypadków do których wzywa się straż. Oprócz nich jest jeszcze wiele takich, do których się straży nie wzywa, co też z kolei może wynikać z tego czy pas był zapięty czy nie... ale generalnie statystyki mówią co innego, patrz: Pasy bezpieczeństwa -> Pasy bezpieczeństwa -> Mity i fakty. Co nie znaczy, że nie ma przypadków w których pas bardziej zaszkodził niż pomógł. Wszystkiego przewidzieć się nie da, i przed każdym niebezpieczeństwem zabezpieczyć się też nie sposób...

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 09, 2007, 21:23:55 »
Ale co do użytkowania pasów w samochodzie osobowych to mimo różnych statystyk to z mojego doświadczenia  zbijają tylu ilu ratują .

Sądzę, że wynika to ze specyfiki wypadków do których wzywa się straż.

Muszę się z tobą zgodzić w tym zagadnieniu , ale jak już jest dobre bum to …..

kurde spójrz co się dzieje w PSP teraz a później przeprowadzaj reformy mam nadieje że nie jesteś 8 godzinnym

Witold kolega dalej dzieli strażaków na tych lepszych i gorszych , więc niema co dyskutować . Też bym mu podał trochę innych przykładów ale , wasza dyskusja wasz problem 

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 14, 2007, 23:42:48 »
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 22, 2007, 20:41:41 »
Witku jednak jesteś uparty chłopak ma rację z tymi pasami  są przypadki kiedy to właśnie one zabijają . Statystyki mówisz no tak te same statystyki mówią że jazda na światłach całą dobę to bezpieczeństwo z czym sie nie zgadzam . Bo grą wypadków to nie światła czyli widoczność lecz brawura, lekceważenie przepisów  nadmierna prędkość i stan naszych dróg  i do tego ci fachowcy co twierdzą żę jazda na światłach nie zwiększa kosztów podruży czyli częstrze wymiany żarówek i zwiększone zużycie paliwa takich mamy expertów od kozich wymion. Przykład załączona klima  i wyłączona może nie ma różnicy w paliwie dlatego nie uogólniaj  z tymi pasami  pozdrawiam.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 22, 2007, 21:01:45 »
Witku jednak jesteś uparty chłopak ma rację z tymi pasami  są przypadki kiedy to właśnie one zabijają . Statystyki mówisz no tak te same statystyki mówią że jazda na światłach całą dobę to bezpieczeństwo z czym sie nie zgadzam . Bo grą wypadków to nie światła czyli widoczność lecz brawura, lekceważenie przepisów  nadmierna prędkość i stan naszych dróg  i do tego ci fachowcy co twierdzą żę jazda na światłach nie zwiększa kosztów podruży czyli częstrze wymiany żarówek i zwiększone zużycie paliwa takich mamy expertów od kozich wymion. Przykład załączona klima  i wyłączona może nie ma różnicy w paliwie dlatego nie uogólniaj  z tymi pasami  pozdrawiam.


kurde juz tu pisalem wiem zaraz bedziecie mnie cytowac zaraz moderatorzy mi dowala ale kto zapina pasy w pojazdach pozarniczych ostatnie  piec wypadkow przy ktorych bylem gdyby osoby byly w pasach zero przezycia a tak stan ciezki np. kabriolet tak sie polozyl na dachu ze przydrozny mostek spotkal sie z siedzeniem kierowcy dziewczyna przezyla dzieki temu ze wyladowala na d..... w przydroznym polu tylko jedno zlamanie i troche obtarc jeszce jedna uwaga szczesniak dostalismy miesiac temu nowe auto pasów nie ma oprocz kierowcy i dowodcy ma certyfikat CNBOP wiec nawet jak chce to nie moge kumplom kazac zapiac pasow jesli jezdze za dowodce 

Offline MGNACZUS

  • Banita FM
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.469
  • Odwaga jest najpiękniejszą formą szaleństwa.
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 24, 2007, 21:10:42 »
Nie wiem jak przekonać „zagorzałych przeciwników bezpieczeństwa”…
No cóż niektórzy wymyślają sobie chorą przerażającą ideologię, że pasy mogą zabić. OK. może gdzieś tam kiedyś ktoś gdyby nie miał zapiętych pasów nie zginąłby. Statystyki mówią jednak zupełnie, co innego.
Popatrzmy na to inaczej, – co by było z wszystkimi tymi, którzy przeżyli, bo mieli zapięte pasy? Nawet pozornie  mały dzwon bez pasów mógłby skończyć się zejściem śmiertelnym.

JA osobiście jestem zdania, że RWD zawsze jest najważniejsze! W drodze do akcji, w czasie akcji i w trakcie powrotu z akcji.

A tu kilka filmików. Były już, ale nie zaszkodzi przypomnieć.

Filmik 1

Filmik 2

Filmik 3

Filmik 4

Ostatni filmik najlepiej pokazuje co dzieje się "bez pasów"...






„Wiesz jak rozpoznać strażaka w tłumie panicznie uciekających ludzi??
Zawsze będzie biegł w przeciwną stronę niż wszyscy inni…”

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 24, 2007, 23:19:07 »
mam nadzieje  MGNACZUS ze mnie mnie nie zalicasz do zagorzałych przeciwników bezpieczeństwa chyba mamy sie tu przedstawac opiniami jak tak to przedstaw biektywne opinie kirdy czlowiekowi uratowalo niezapiecie pasów

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 25, 2007, 14:53:56 »
Chłopaki!

Cały problem polega chyba na tym, że sprawę zapinania pasów trzeba niestety rozpatrywać na gruncie prawdopodobieństwa (jakkolwiek pretensjonalnie by to nie brzmiało).
Zgadzam się, że są przypadki, gdy pasy bardziej szkodzą niż pomagają.
Jest dla mnie oczywistym, że nie każde zabezpieczenie działa w 100%, a i paradoksy bywają (np. podobno dobrze widoczne pasy na drodze, które jak się pewnie zgodzicie poprawiają komfort jazdy nocą np. przez ciemny las, paradoksalnie zwiększają liczbę ofiar - bo ludzie szybciej jeżdżą).

Żeby rozpatrzeć problem bezpieczeństwa i pasów na gruncie prawdopodobieństwa trzeba się posłużyć statystykami. Wszystkie te z którymi ja się spotkałem mówią wyraźnie, że pasy znacznie częściej pomagają niż szkodzą. Jeśli znacie jakieś inne wyniki badań, które pokazywały by inaczej, to dajcie znać.

I jest oczywistym, że zmniejszenie prawdopodobieństwa śmierci podczas wypadku, które można uzyskać przez zapięcie pasów, nie gwarantuje przeżycia. Dla mnie, i chyba dla Was to jest jasne.

Ale z drugiej strony, podawanie przypadków w których pas zaszkodził, też niczego nie udowadnia, poza tym, że może się coś takiego zdarzyć. Ciągle jednak, zapięcie pasów (znacznie) bardziej pomaga niż szkodzi. Nie można wyciągać wniosków statystycznych na podstawie jednego lub kilku przypadków - to jest podstawowy błąd wynikający niestety z niezrozumienia idei statystyki i prawdopodobieństwa.

Bo o ile:

"można utopić się w jeziorze o średniej głębokości 20cm"

to również:

"Jeśli całe życie grałem w totolotka i zawsze obstawiałem dowolną liczbę, a nagle się zdarzyło, że mój sąsiad wygrał, bo zawsze obstawiał liczbę na początku której była cyfra "3", to wcale nie znaczy, że ja źle obstawiałem, tylko, że On miał szczęście"

Edit:

np. kabriolet tak sie polozyl na dachu ze przydrozny mostek spotkal sie z siedzeniem kierowcy dziewczyna przezyla dzieki temu ze wyladowala na d..... w przydroznym polu tylko jedno zlamanie i troche obtarc

W moich stronach był za to wypadek, w którym goście rozwalili się busem i dachowali. Jeden z nich wypadł i znalazł się pod tym busem. Bus sie zapalił i z gościa niewiele zostało. Ci co nie wypadli z tego samochodu, wyszli o własnych siłach i stali z boku...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2007, 15:01:07 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 25, 2007, 15:45:14 »
wiec nie mozna uogólniac kazda sytuacja jest inna

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 25, 2007, 15:57:46 »
wiec nie mozna uogólniac kazda sytuacja jest inna

Nie do końca. Tylko trzeba to rozumieć. To tak samo, jak z badań nad resuscytacją wynika, że stosunek uciśnięć do wdechów 30/2 jest o 1% lepszy od 15/2. Wielu powie, że to nic i niczego nie zmienia - no bo jeśli w tym jednym konkretnym przypadku ja lub Ty będziemy reanimowali, to ten 1% niewiele zmieni. Ale już w skali kraju, to ma znaczenie, bo na 1000 przeprowadzonych reanimacji, uratujesz 10 osób więcej (w uproszeniu)!

Tak samo jest z pasami bezpieczeństwa, tylko, że prawdopodobieństwo przeżycia przy zapiętych pasach jest znacznie większe niż bez pasów.

A, że każda sytuacja jest inna, to każdy z nas dobrze wie. Co nie znaczy, że nie należy uogólniać. Trzeba jedynie zrozumieć to uogólnienie i nie traktować go jako faktu przekładającego się bezpośrednio na każdy pojedynczy przypadek w każdej sytuacji.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2007, 15:59:24 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 26, 2007, 22:32:14 »
Hm...
Dwa razy w życiu... miałem w "miarę" poważne wypadki samochodowe :angry: Mogę tylko potwierdzić, że gdyby nie - właśnie pasy i raz coś tam jeszcze chyba więcej. Pewnie już dziś, bym <Tu> nie pisał -_-
Pozdr.
Ps. Zgadzam się każda syt. jest inna, ale nie można uogólniać! Wg. mnie zdecydownie na +
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 26, 2007, 22:35:23 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 27, 2007, 11:51:19 »
projekt rozporządzenia MSWiA w sprawie szczegółowych warunków bezpieczeństwa i higieny służby strażaków Państwowej Straży Pożarnej

Zwróćcie uwagę na Rozdział 2, § 75:

4.   Podczas jazdy:
1)  załodze pojazdu pożarniczego zabrania się:
a)   wychylania się i otwierania drzwi,
b)   palenia tytoniu,
c)   samowolnego opuszczania pojazdu,
d)   prowadzenia zbędnych rozmów z kierowcą,
e)   zdejmowania hełmów w pojeździe uprzywilejowanym w ruchu,
f)   jazdy bez pasów bezpieczeństwa;



Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline Coca-cola

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 27, 2007, 15:05:03 »
Ja osobiście sądzę, że należy zapinać zawsze. Jedyną sytuacją, jaką potrafię zrozumieć to sytuacja w której nie zapina się pasów jadąc do pożaru mieszkania - bo trzeba ubrać ODO. Ja ją rozumiem, co nie oznacza, że do końca się z niż zgadzam. A dlatego nie do końca się z nią zgadzam, że w XXI wieku musi się znaleźć sposób na założenie ODO i równoczesne bycie zapiętym - niekoniecznie w tradycyjne pasy bezpieczeństwa. I jedynym powodem dla którego sposobu takiego nie mamy, jest kultura panująca w straży, polegająca na powszechnym przekonaniu, że zapinanie pasów jest niepotrzebne, bądź nie ma takiego obowiązku.

A co do Twojego pytania:

Cytuj
jak ubierając sie zakładając aparat wpinając latarkę radio mam znaleźć czas na zapięcie pasów a z aparatem na plecach pas biodrowy cos pomoże chyba nie

To moja odpowiedź jest taka, że problem z zakładaniem ODO podczas dojazdu do zdarzenia, to jakiś ułamek wszystkich wyjazdów do akcji. A pozostają jeszcze wypadki, pożary traw, otwarcia mieszkania...ale o tym wszystkim wiesz najlepiej sam. No i są jeszcze powroty z akcji.

I świeża porcja doniesień:

Oficer straży poległy w wypadku nie miał zapiętych pasów.

Strażak z Zachodniej Wirginii zginął w wypadku

Kanadyjski strażak wyrzucony z wozu podczas wypadku - zobacz zdjęcia.
Pasy bezpieczeństwa należy zapinać zawsze zgodnie z obowiązującymi przepisami kodeksu drogowego i naszymi BHP( można by od tego odstąpić ale nasi prominentni nakazali zapinać więc kłania się tu BHP)a sprzęt ODO ubieramy dopiero po przyjeżdzie na miejsce zdarzenia w innym przypadku jeżeli go ubierzemy wcześniej w razie kolizji lub nagłego hamowania mamy bombę na plecach która może nam nieżle przetrącić kręgosłup.I na tym chyba koniec dewiacji na ten temat.A i jeszcze dodam że za wszystko jest odpowiedzialny kierowca i dowódca,tak jak np. za żle zamocowany sprzęt na samochodzie.Daje to trochę do myślenia.Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2007, 15:17:02 wysłana przez Coca-cola »

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #198 dnia: Maj 07, 2007, 12:40:00 »
jeszce jedna uwaga szczesniak dostalismy miesiac temu nowe auto pasów nie ma oprocz kierowcy i dowodcy ma certyfikat CNBOP wiec nawet jak chce to nie moge kumplom kazac zapiac pasow jesli jezdze za dowodce 

w takim razie ten wozik nie powinien zostać odebrany bo nie spełnia wymagań KG PSP:
http://www.straz.gov.pl/?p=/news/link50/&n=20716

2.2.6.2 Bezpieczeństwo załogi Konstrukcja powinna zapewniać ochronę pasażerów przed przemieszczającym się wyposażeniem podczas wypadku lub hamowania awaryjnego. Może to być osiągnięte przez odseparowanie lub zamocowanie sprzętu, wytrzymujące obciążenie przy opóźnieniu 10g w kierunku jazdy. Wszystkie ostre krawędzie konstrukcji kabiny, wyposażenia zamontowanego na stałe i innych przedmiotów wewnątrz kabiny powinny być zabezpieczone. Pasy bezpieczeństwa bezwładnościowe dla wszystkich siedzeń ustawionych w kierunku do przodu, mocowane co najmniej w dwóch punktach. Wszystkie pasy dwupunktowe powinny być tego samego typu. Zatrzaski (zapięcia) wszystkich pasów bezpieczeństwa powinny wymagać identycznych czynności obsługowych. Wszystkie miejsca siedzące powinny być wyposażone w zagłówki.

Offline BURY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 369
Odp: Pasy Bezpieczeństwa
« Odpowiedź #199 dnia: Maj 07, 2007, 13:24:18 »
oj przepisy swoja droga a sluzba swoja tak a wymagania BHP mozna naginac zawsze tlumaczenie stanem wyzszej koniecznosci tylko ze jak cos sie dzieje to dostaje dowodca po du.. a nie Ci kolesie co to pisali