Autor Wątek: kto stratuje w 2008 do SA?  (Przeczytany 90119 razy)

Offline Januch007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 28, 2008, 20:01:21 »
Ja będę próbował ale czy się uda ?? trzeba być optymistą... :] -_-


 :mellow: :mellow: :mellow:

małaaa

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #76 dnia: Luty 04, 2008, 23:42:36 »
ja jestem w OSP i ostatnio cały komendant zaproponował mi abym spróbowała sił, stwierdziłam,że nie mam nic do stracenia. Chciałabym sie zapytać ile dziewczyn przyjmują?? i czy dużo jest chętnych? bo ja chce startować do SA PSP w Poznaniu. pozdrawiam -_-

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #77 dnia: Luty 04, 2008, 23:51:21 »
Ja bym bardzo chciał sie dostać do CSPSP Częstochowa...Ale chyba najpierw zrobie sobie 2-letnie studia ratownika medycznego i kategorie C prawka i wtedy spróbuje sił. Ale mam nadzieje ze to co mam teraz wystarczy:) A tak nawiasem: zna ktoś moze wyniki z testów sprawnościowych do CSPSP z zeszłego roku? Jaki był próg punktowy do przyjęcia?
 Pozdrawiam:)

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #78 dnia: Luty 05, 2008, 15:29:31 »
czy to wazne jakie byly progi ?? wazne co bedzie  :rolleyes: trzeba sie starac i walczyc o swoje marzenia bez ciezkiej pracy nic nieuzyskasz . CS PSP Cze-wa tam bede usilowal sie dostac wlasnymi silami jak sie nie uda to bede wiedzial ze zrobilem wszystko w mojej mocy by sie dostac . trzeba wierzyc we wlasne mozliwosci panowie i panie  :wacko: a nie z gory zakladac ze NIE a moze jednak
Pozdro
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #79 dnia: Luty 24, 2008, 16:56:21 »
Witam Witam mam pytanko jak bedzie w tym roku z egzaminami kiedy sie rozpoczynaja itd moze znacie jakies przyblizone daty bo na stronach SA nic nie ma  -_-
Pozdrawiam i szczescia
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #80 dnia: Luty 24, 2008, 18:00:15 »
Jak jeszcze nie ma to pewnie w niedługim czasie sie pojawią te informacje bo muszą informować na 2 miesiące wstecz o terminach egzaminów

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #81 dnia: Luty 24, 2008, 21:05:09 »
 :rolleyes: dziekuje ci bardzo za ta b.przydatna informacje

PW!
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 23:12:39 wysłana przez Ajax »
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #82 dnia: Luty 24, 2008, 22:39:46 »
przydatna czy nie ale prawdziwa kolego -_- Pozdrawiam i życzę powodzenia przy naborze :mellow:

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #83 dnia: Luty 25, 2008, 15:36:02 »
dzieki kolego  :mellow: mi sie przyda napewno , nie dziekuje bedzie jakos . . . oby jak najlepiej , kazdemu to zycze
pozdrawiam
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Bartek_mława

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 101
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #84 dnia: Luty 25, 2008, 20:51:39 »
A ile obstawiacie ze bedzie miejsc do przyjecia??:)
Jak sadzicie?:) Czy bedzie ze 20-30 czy moze 50-60:)
Ja licze ze w tym roku nastapi progres w tej kwesti bo przez ostatnie lata ciagle ta liczba malala!!
POZDRO

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #85 dnia: Luty 27, 2008, 23:03:58 »
Cytuj
A co do moich prób to próbowalem w roku 2006 za kadencji "słynnej" pani komendant i w 2007 za kadencji obecnego komendanta. Z tego co wiem, a wiem bo kumpel mojego ojca jest w kierownictwie CSPSP to w tamtych latach !!NIKT!! nie dostał sie do szkoły za dobre wyniki!!

żałosny jesteś gorol wiesz, smiać sie chce człowiekowi jak czyta to co piszesz! to ze miałeś super wyniki ze sprawnościowego to nie znaczy ze sie nadajesz na strażaka kolego. trzeba mieć jeszcze troche w głowie. a skoro sie nie dostałes w 2006 i 2007 to znaczy ze cieniutko u Ciebie z fizyka i chemią. nawet tak nanotrudne zadanie jak kupienie i nauczenie sie kilkudziesiędziu pytań z ksiażeczki z testami sprawiło Ci problem ;]

mogłeś supersportowcu juz isc niebawem z moją kompanią na praktyki. pozdrawiam

PW!
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 23:11:54 wysłana przez Ajax »

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #86 dnia: Luty 27, 2008, 23:20:30 »
wszyscy, którzy wybierają sie do CS PSP niech sie nie martwią. rok w rok jest coraz lepiej jesli chodzi o unitarke. nie mówie ze to dobrze bo dobrze było dostac w kosc. moi starzy mieli cieżej niż my, my mielismy gorzej niz niasi młodzi, młodzi mieli "obóz harcerski". jak bedzie w tym roku zobaczycie sami.
 co do nauki to wiadomo uczyc sie trzeba jak wszędzie. wykładowcy sa wymagający ale wszystko z umiarem. zeby byc jednym z lepszych wystarczy chciec.
 warunki mieszkaniowe są całkiem całkiem. pokoje 4 i 2+3 osobowe, w kazdym łazienka. jedzenie jest kiepskie wiec trzeba sie samemu "dokarmiac".
 jesli chodzi o teksty typu "po cs psp bedziesz murarz-tynkarz-akrobata" to prawda trzeba czasem cos pomalowac wybudowac albo cos podobnego. ale za wszystko sa urlopy nagrodowe(ja jednak zawsze byłem zdania by nie pchac sie to robót tego typu bo jak sie cos spieprzy to są problemy potem). za to niekórzy moze dzieki takim pracom naucza sie posługiwac młotkiem czy łopatą bo z tym różnie bywa.
radze sie przygotowac fizycznie na duzy wysiłek by potem nie było sytuacji tego typu jak w zeszłym roku u młodych na unitarce, ze podczas jednego z pierwszych okrązen na stadionie młody zemdlał koledze który ich pilnował a po tym jak sie ocknął tłumaczył sie ze "on jest raczej teoretykiem a nie fizycznym :| " troche wstyd byłoby co nie?
na urlopy jezdzilismy co 3 tygodnie ( było nas 60-ciu) na kompanii. młodych jest 40-stu i jezdza bodajże rzadziej.
na szkole są rózne prawa niepisane w relacjach miedzy młodymi a starymi ale to sie dowiecie z czeasem. poza tym słuzba wewnętrzna jest na wysokim poziomie i radze sie jej trzymac by uniknąć problemów i "gniewu pana naczelnika' który swoją "wszechwładzą" moze was pozbawic urlopów. oczycwiscie urlopy sa po unitarce która przypominam trwa 2 miesiace i konczy sie slubowaniem.
narazie to tyle jak mi sie cos istotnego przypomni to napisze.
Cytuj
Z całym szacunkiem chłopaki, ale wy chyba jesteście niedzisiejsi  próbowałem 2 razy do CSPSP, miałem jedne z lepszych wyników w sprawnościówce, teoria tez nieźle, ale co z tego? Zapytajcie jakiegokolwiek strażaka po aspirantce lub oficerce czy dostał sie dlatego ze był dobry. Nikt, ABSOLUTNIE NIKT nie dostaje sie za dobry wynik egzaminu!! Wszystko jest z góry ustawione!! Dostają sie bratankowie komendantow, synowie senatorow i inne mendy!! Chociażby nie mieli jednej nogi. Zycze powodzenia na egzaminach!!

Ty naprawde masz jakis uraz psychiczny po tych swoich porażkach w walkach o miejsce w sc psp.
jesli Cie to uszczęsliwi to powiem Ci ze nie jestem bratankiem komendanta, synem senatora lub inną mendą tylko kimś, kto zamiast pieprzyc na forach "jaki to ja nie jestem jak mnie zycie doswiadcza", uczył sie fizyki i chemii, cwiczył i wierzył ze sie dostanie tam gdzie tylko chce.
i jesli masz jeszcze jakies ciekawe histarie na temat mojej szkoły i nas-ludzi którzy tam sie uczyli to prosze podziel sie ze mną bo sam jestem ciekaw co twoje mądre uszy słyszały na ten temat. pozdrawiam

11.   Nie umieszczaj dwóch postów z rzędu w niedługim odstępnie czasu. Użyj przycisku "Modyfikuj" i dopisz, to co zapomniałeś, do istniejącego już postu.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2008, 23:50:37 wysłana przez Ajax »

Offline Seba OSP Rębielice K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
    • OSP Rębielice Królewskie
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #87 dnia: Marzec 02, 2008, 17:47:54 »
Normalnie przeczytanie tego wszystkiego zajęło mi chyba z godzinę ^_^
Zajrzałem tutaj pierwszy raz i trafiłem idealnie. Od grudnia już postanowiłem, że będę startował do CSPSP. Z powodu na warunki atmosferyczne nie trenuje jeszcze fizycznie wkuwam tą nieszczęsną chemie i fize. Po przeczytaniu tego wszystkiego nabrałem nowych sił i uwierzyłem, że o tym czy sie dostane zadecyduje ja sam, moja wola i wysiłek jaki włożę w przygotowania. Mam nadzieje że mi sie to uda i życzę sobie i wam  abyśmy sie tam spotkali. Pozdrawiam wszystkich strażaków, ochotników i kadetów.
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 20:58:54 wysłana przez Seba OSP Rębielice K »
Live for nothing ... or die for something. Your cull...

Offline maniek112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #88 dnia: Marzec 03, 2008, 10:51:30 »
No to sie spotkamy. Ja planuje Kraków - blizej do domu. Przed swietami zawiozę papiery, a póki co ryję fize i chemie. Zacząłem tez biegać (luzacko jeszcze bo zimno) i chodze na siłownię. To sie zaczęło - powodzonka w przygotowankach.

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #89 dnia: Marzec 03, 2008, 15:49:01 »
Cytuj
Przed swietami zawiozę papiery, a póki co ryję fize i chemie.
A gdzie masz ogłoszenie o naborze, że chcesz zawieźć dokumenty. Ja jakoś nigdzie nie moge znaleźć infrmacji na ten temta. Jak jest to daj linka

Offline gabriel89

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #90 dnia: Marzec 03, 2008, 18:02:56 »
Też mnie to dziwi jak on chce złożyć te papiery jak jeszcze nic nie wiadomo, ale POWODZENIA

Offline maniek112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #91 dnia: Marzec 04, 2008, 10:31:45 »
Ano zajrzyj na http://www.sapsp.pl/szkola/warunki.html oraz spojrzyj do Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 11 sierpnia 1997 r.  w sprawie szczegółowych zasad, warunków i trybu przyjmowania do służby kandydackiej w Państwowej Straży Pożarnej. Jest tam dokładnie napisane, że papiery do aspirantek składa sie do 15 maja. WNIOSEK: żaden komendant żadnej aspirantki nie ma prawa nie przyjąć papierów - chyba ze rozporządzenie zmieni minister. A że Kraków spóźnia sie z informacja i nowymi drukami - to znaczy ze olewaja ministra, bo nie wypełniają zaleceń prawa.

Nie wiem njak jest do CSPSP bo nie ma w rozporzadzeniu o terminie.

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #92 dnia: Marzec 04, 2008, 17:52:29 »
Sam sobie zaprzeczasz skoro wg. Ciebie jest nabór to podaj mi datę egzaminów. Po drugie na tej stronie są podane wytyczne na rok 2007 a mamy 2008 n chyba że tam gdzie mieszkasz jest inaczej.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #93 dnia: Marzec 04, 2008, 21:24:43 »
trzeba ich pogonic !  :wacko:  my sie pocimy fizycznie i meczymy psychicznie a oni nie potrafia nawet uaktualnic strony .... ale da sie jakos rade
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline maniek112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #94 dnia: Marzec 04, 2008, 22:20:03 »
Sam sobie zaprzeczasz skoro wg. Ciebie jest nabór to podaj mi datę egzaminów. Po drugie na tej stronie są podane wytyczne na rok 2007 a mamy 2008 n chyba że tam gdzie mieszkasz jest inaczej.

Dlaczego sobie zaprzeczam? Przecież nic o egzaminach nie wspomniałem - napisałem tylko, że DATĘ PRZYJMOWANIA PAPIERÓW DO ASPIRANTEK OKREŚLIŁ MINISTER W ROZPORZĄDZENIU. A w kraju gdzie mieszkam jest tak, że nad komendantem aspirantki jest komendant główny, a nad komendantem głównym jest minister. I to wszystko wyjaśnia.

A żeby jeszcze "zakiklać" - nic w tym rozporządzeniu nie ma na temat szkoły centralnej w cz-wie. Tam komendant papierów przyjmować nie musi.

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #95 dnia: Marzec 05, 2008, 15:31:51 »
Więc tak data w ustawie jest podana i obowiązuje wtedy gdy jest ogłoszony nabór w innym przypadku nie. A co do sprawy CSPSP to także jest aspirantka tylko nazywa sie centralna i nic więcej. Funkcjonuje na zasadach pozostałych aspirantek.

Offline maniek112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #96 dnia: Marzec 05, 2008, 22:43:50 »
Więc tak data w ustawie jest podana i obowiązuje wtedy gdy jest ogłoszony nabór w innym przypadku nie. A co do sprawy CSPSP to także jest aspirantka tylko nazywa sie centralna i nic więcej. Funkcjonuje na zasadach pozostałych aspirantek.

Ale gdzie to wyczytałeś? Nie wiem na jakich zasadach działa szkoła w cz-wie, ale na pewno nie jest to szkoła aspirantów - bo nazywa się inaczej. A co do naboru - poczytaj całe rozporzadzenie dokładnie: tam jest napisane że papiery do aspirantek składa się do 15 maja, a nie że komendant może lub nie  - ogłosić nabór. Więc chyba wszystko jasne. Mój ojciec jest prawnikiem i mi to w taki sposób wyłożył. I wydaje mi się logiczne.

Offline hansik1987

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #97 dnia: Marzec 06, 2008, 10:59:46 »
drogi manku112,
a czym jest Twoim zdaniem szkoła w czestochowie jesli nie aspirantką?
to jest taka sama szkoła jak w krakowie czy poznaniu tylko nazwe  ma inną, a dlaczego-tego juz nie wiem.
pozdrawiam

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #98 dnia: Marzec 06, 2008, 12:17:48 »
Cytuj
Ale gdzie to wyczytałeś? Nie wiem na jakich zasadach działa szkoła w cz-wie, ale na pewno nie jest to szkoła aspirantów - bo nazywa się inaczej. A co do naboru - poczytaj całe rozporzadzenie dokładnie: tam jest napisane że papiery do aspirantek składa się do 15 maja, a nie że komendant może lub nie  - ogłosić nabór. Więc chyba wszystko jasne. Mój ojciec jest prawnikiem i mi to w taki sposób wyłożył. I wydaje mi się logiczne.
Twój tata jak to prawnik interpretuje to po swojemu. Najlepiej zadzwoń do szkoły i sie patytaj. Na 100% Pani powie Ci że jeszcze nie ogłoszono naboru i niema wytycznych na ten rok. Chyba że już ogłoszono ale ne dano informacji na stronie

Offline Seba OSP Rębielice K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
    • OSP Rębielice Królewskie
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #99 dnia: Marzec 09, 2008, 12:52:09 »
Panowie i Panie  ^_^ co piszecie w podaniu w punkcie "18. Tradycje pożarnicze" ?
Chodzi o te jakie ma moja jednostka OSP czyli że  w dyngus chodzimy po domach i polewamy ludzi wodą i np. że w nowy rok chodzimy po domach rozdajemy kalendarze na nowy rok i składamy życzenia noworoczne. To o to chodzi czy jestem w dużym błędzie :huh: za odpowiedzi z góry dziękuje PZDR.
Live for nothing ... or die for something. Your cull...