Autor Wątek: kto stratuje w 2008 do SA?  (Przeczytany 90185 razy)

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #100 dnia: Marzec 09, 2008, 14:32:08 »
Tradycje rodzinne tata wujek dziadek itd czy są strażakami

Offline Seba OSP Rębielice K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
    • OSP Rębielice Królewskie
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #101 dnia: Marzec 09, 2008, 15:14:00 »
hehe czyli byłem w dużym błędzie  ^_^ dzięki Grześ  -_-
Live for nothing ... or die for something. Your cull...

Offline maniek112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #102 dnia: Marzec 10, 2008, 12:31:08 »
Ale gadki prowadzicie. Idxcie pobiegać - ładne słońce. A w Krakowie mi powiedzieli, że nabór nieogłoszony ale mają testy z roku 2007 i wcześniejsze - książkę podobno można kupić. Trza pruć i  biegać.

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 10, 2008, 17:51:49 »
nie ma jeszcze aktualnych wytycznych na stronach SA poniewaz nie dostali odgornie jeszcze tych informacji . jak dostana to bedzie to na stronie danej szkoly
pozdrawiam SZCZESCIA
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline Januch007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 13, 2008, 09:51:05 »
Panowie i Panie  ^_^ co piszecie w podaniu w punkcie "18. Tradycje pożarnicze" ?
Chodzi o te jakie ma moja jednostka OSP czyli że  w dyngus chodzimy po domach i polewamy ludzi wodą i np. że w nowy rok chodzimy po domach rozdajemy kalendarze na nowy rok i składamy życzenia noworoczne. To o to chodzi czy jestem w dużym błędzie :huh: za odpowiedzi z góry dziękuje PZDR.

Hehe dobre... napisz tak ciekawe co powiedzą... Pozdrawiam

Ja osobiście nie mam nikogo w rodzinnie w straży no chyba że brat szwagra to też rodzina. Fajnie by było coś wpisać , ściema raczej nie przejdzie co ??

Offline oskar_choi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 51
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 13, 2008, 11:06:26 »
Panowie i Panie  ^_^ co piszecie w podaniu w punkcie "18. Tradycje pożarnicze" ?
Chodzi o te jakie ma moja jednostka OSP czyli że  w dyngus chodzimy po domach i polewamy ludzi wodą i np. że w nowy rok chodzimy po domach rozdajemy kalendarze na nowy rok i składamy życzenia noworoczne. To o to chodzi czy jestem w dużym błędzie :huh: za odpowiedzi z góry dziękuje PZDR.

Hehe dobre... napisz tak ciekawe co powiedzą... Pozdrawiam

Ja osobiście nie mam nikogo w rodzinnie w straży no chyba że brat szwagra to też rodzina. Fajnie by było coś wpisać , ściema raczej nie przejdzie co ??

ja przeczytalem gdzies na forum ze w szkole to leja na te podania. Ktos to z raz przeczyta i tyle. Przecie nie beda rekrutowac na podstawie kto napisal ladniej swoj zyciorys :)

Ja bym nie sciemnail mimo :wacko: to a jezeli chodzi o rodzine to w OSP mam ojca, dwoch dziadkow mialem, i 4 prapradziadkow bo tak siega pamiecia moja rodzina  ^_^

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 13, 2008, 23:11:10 »
nie ma co sie w tym temacie rozpisywac tylko ostro za treningi zabrać bo jak nie to nie macie nawet co marzyć o SA. a to czy ktoś tam ma jakieś tradycje czy nie to ich w tej szkole najmniej obchodzi. Najważniejsze są testy sprawnościowe i pisemny. pzdr

Offline maniek112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 14, 2008, 10:27:02 »
Masz racje. A ja mam testy - szok - niektóre pytania są trudne. Zauważyłem też, że kilka sie powtarza co roku. Siedzę i rozwiązuję.

testy sa na http://www.sapsp.pl/nowosc.html

Offline Seba OSP Rębielice K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
    • OSP Rębielice Królewskie
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 14, 2008, 13:45:14 »
ma ktoś odpowiedzi z testu 2006 do CSPSP i pytania z odpowiedziami do testu z 2007?
Live for nothing ... or die for something. Your cull...

grubydh

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 14, 2008, 15:49:25 »
Witam. Chciałbym się dowiedzieć, czy w SA PSP Poznań też są jakieś nowe zbiory testów, ponieważ ja mam zbiór, który kupiłem w zeszłym roku. Zawiera on testy od 1997 od 2005 roku. Jeśli ktoś wie czy są jakieś nowe, które mają testy z 2006 i 2007 to niech da znać. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam :-)

Offline domix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #110 dnia: Marzec 14, 2008, 16:35:54 »
Masz racje. A ja mam testy - szok - niektóre pytania są trudne. Zauważyłem też, że kilka sie powtarza co roku. Siedzę i rozwiązuję.

testy sa na http://www.sapsp.pl/nowosc.html
maniek112 a w jakiej formie są te testy Cd czy książeczka ?Daj odp jeśli je masz oczywiście pzdr

Offline maniek112

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #111 dnia: Marzec 15, 2008, 07:16:23 »
To jest taka niebieska książeczka formatu zeszytu zwykłego. Ma ponad 90 stron tylko nie dali odpowiedzi niestety

Offline domix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #112 dnia: Marzec 15, 2008, 09:17:19 »
To jest taka niebieska książeczka formatu zeszytu zwykłego. Ma ponad 90 stron tylko nie dali odpowiedzi niestety
Hmmm ja mam na płycie cd ale tylko do 2005 lecz z odpowiedziami ... Mozę zechciałoby Ci sie przepisać te 2 testy 2006 i 2007 na kompa a ja bym Ci za to dał odp. z lat 1997 do 2005 Co ty na to?

Offline Seba OSP Rębielice K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
    • OSP Rębielice Królewskie
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #113 dnia: Marzec 15, 2008, 12:37:32 »
Czy testy do Częstochowy Krakowa i Poznania są takie same?
Live for nothing ... or die for something. Your cull...

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #114 dnia: Marzec 15, 2008, 13:21:49 »
Ale gdzie to wyczytałeś? Nie wiem na jakich zasadach działa szkoła w cz-wie, ale na pewno nie jest to szkoła aspirantów - bo nazywa się inaczej. A co do naboru - poczytaj całe rozporzadzenie dokładnie: tam jest napisane że papiery do aspirantek składa się do 15 maja, a nie że komendant może lub nie  - ogłosić nabór. Więc chyba wszystko jasne. Mój ojciec jest prawnikiem i mi to w taki sposób wyłożył. I wydaje mi się logiczne.

Nazywa się inaczej, ale kształci aspirantów. Zawsze, gdy mowa o szkołach dla tego korpusu, mowa jest o: Szokle Centralnej PSP i Szkołach Aspirantów PSP w Krakowie i Poznaniu - jako o całości. To że Twój tato jest prawnikiem (z całym szacunkiem dla niego) nie świadczy, że jest wyrocznią, bo wystarczy być strażakiem, żeby to wiedzieć.

Z innej beczki: jesli ktoś się wybiera na zaoczną aspirantkę i ma w środę egzamin w SP PSP w Bydgoszczy - do zobaczenia na egzaminie (kłania się komisja egzaminacyjna) pozdro i uczyć się tam, bo będę ściągi zabierał! ;)
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline domix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 15, 2008, 14:43:17 »
Czy testy do Częstochowy Krakowa i Poznania są takie same?
Tak testy są wszędzie takie same w każdej SA.pzdr

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 15, 2008, 14:49:01 »
is good  ^_^
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Offline domix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 15, 2008, 22:48:12 »
Wie ktoś kiedy ogłoszą nabór 2008?? mam nadzieje ze obejdzie sie bez psikusów:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2008, 22:56:29 wysłana przez domix »

Offline hubert17

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 16, 2008, 10:42:36 »
witam wszystkich te pytanie juz na forum sie pojawialo ale je ponawiam co z naborem do szkol aspirantow mamy juz po 15 a nadal cisza w zeszlym roku juz o tym czasie byly informacje na ten temat.Doszly do mnie sluchy ze nabor ba byc wstrzymany czy to prawda   ?

Offline hapec

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 359
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 16, 2008, 11:22:39 »
a z jakiej racji ma byc wstrzymany ??
W naszym fachu nie ma strachu... Spadniesz z dachu i po fachu

Grześ89

  • Gość
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 16, 2008, 11:25:07 »
Z takiej, że za dużo jest już aspirantów i jest to dość drogie szkolenie. Dla mnie to może i lepiej przynajmniej nie będzie na mnie, że się nie dostałem. heheh Jak do końca tygodnia nie ogłoszą to pewnie nie będzie. 

Offline Seba OSP Rębielice K

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
    • OSP Rębielice Królewskie
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 16, 2008, 12:50:45 »
A tak ogólnie to wy dobrzy jesteście z fizy i chemi? Bo ja lama jestem chodzę do technikum i owe przedmioty miałem tylko przez pierwsze dwa lata i w dodatku na dopalaczach jechałem   ^_^ Teraz sam sie uczę już od listopada ale marnie mi to idzie  :angry:
Live for nothing ... or die for something. Your cull...

Offline ślizki

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 340
  • Nie ma rzeczy nie do ugaszenia - M:**
    • :D
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 16, 2008, 13:23:28 »
A tak ogólnie to wy dobrzy jesteście z fizy i chemi? Bo ja lama jestem chodzę do technikum i owe przedmioty miałem tylko przez pierwsze dwa lata i w dodatku na dopalaczach jechałem   ^_^ Teraz sam sie uczę już od listopada ale marnie mi to idzie  :angry:
To dobrze sie zastanów czy jest sens wpłacać kase na egzamin. Ale próbuj a może akurat sie uda..

Offline domix

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 48
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 16, 2008, 13:35:14 »
Moim zdaniem nauka ze szkoły ma sie nijak do tego egzaminu (oczywscie jeśli ktoś miał podstawy tylko) wiece jedynie to typowe zagadnienia pod egzamin na korkach robione... Dla mnie fiza jest w miarę gorzej z chemia... Ale jeśli masz zapał to poradzisz :) W sumie dużo zagadnień sie powtarza tylko dane inne:)

Offline Januch007

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: kto stratuje w 2008 do SA?
« Odpowiedź #124 dnia: Marzec 16, 2008, 19:25:28 »
Jak nie będzie musi być, to po co ja się przygotowuję...  :angry:

Mogą nie zrobić ale ja i tak pojadę do Poznania 2 lipca i zrobię sobie sam egzaminy, pojadę na stadion przebiegnę 1000m zmierzę czas, potem 50 metrów później znajdę jakiś plac zabaw podniosę sie kilka razy na drążku potem pojadę do domu i zrobię testy z 2007 roku. Ciekawe jak mi pójdzie... :mellow:

przydałaby się rywalizacja jest ktoś chętny ??