Autor Wątek: OTWP - 2008  (Przeczytany 17171 razy)

Offline matisadzik

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
OTWP - 2008
« dnia: Wrzesień 08, 2007, 14:29:52 »
Z tematem może się trochę pospieszyłem, ale jak znam życie to niektórzy już zaczynają przygotowania.

Tak więc wszelkie informacje związane z kolejną edycją Turnieju zamieszczajcie tutaj. 

Offline jasiuf

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 116
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 07, 2007, 12:30:12 »
Czy może ktoś przypomnieć terminy do kiedy należy przeprowadzić poszczególne etapy OTWP: środowiskowy, gminny, powiatowy.
Bo o tym, że wojewódzki do końca kwietnia a centralny - do końca maja mówi regulamin OTWP.

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 28, 2007, 15:29:12 »
o terminy elimiancji srodowiskowych, gminnych , powiatowych zapytaj się u organizatorów. raz miałem gminę w kwietniu a raz w lutym, nie ma na to reguły, zalezy od kalendarza poszczegolnych władz

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2007, 15:43:27 »
dokładnie... to zawsze zależy od planów "sił wyższych" i nie zawsze wszyscy trzymają sie ogólnych wytycznych... do turnieju jeszcze dużo czasu;)

P.S. ma ktoś może jakiś przeciek gdzie w tym roku będzie etap centralny??
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2007, 16:03:55 »
Zależy to od przyjęcia zadań do realizacji na dany rok przez ZG i ZOW.
W tym roku było tak:
eliminacje środowiskowe           do 31 stycznia
eliminacje gminne                    do 28 lutego           
termin eliminacji powiatowych   do 30 marca         
termin eliminacji wojewódzkich  do 30 kwietnia 
termin eliminacji centralnych      do 31 maja

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 30, 2007, 11:28:04 »
Pewnie bedzie podobnie jak w latach poprzednich i tak jak kolega wyzej pisze;)

Ale tak jak jest zawsze sa odstepstwa od reguly i na pewno kazdy powiat gmina przeprowadzaja eliminacje tak jak im "pasuje".

Pozdroweinia dla wszystkich uczestnikow OTWP :D:)
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline mathiu72

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek:)
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2007, 20:39:31 »
ja nierozumie jednej rzeczy dlaczego pytania nie sa układane odgórnie dla wszystkich poziomów!!!!!.tak się stało że dwa lata temu począwszy od poziomu gminnego miałem bardzo trudne i głupie pytania, na etapie powiatowym były dużo łatwiejsze a wojewódzki można było porównac do powiatu . i co to ma być.ja nie wiem jesli to tak dalej bedzie zmierzało w tym kierunku to całe te OTWP szlak trafi za przeproszeniem.
co wy o tym myślicie?????????/ :huh:

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2007, 17:44:02 »
u nas w powiecie w tym roku w trakcie konkursu zmieniono zasady co do przejścia zawodników do etapu ustnego...[na rzdnym innym konkursie nikt takich rzeczy nei robi...] pomijam,że na ustny nie mogą wejść i przysłuchiwać się Ci którzy nie przeszli pisemnego...a pytania w tamtym roku były wzięt żywcem z neta... z ogólnodostępnego testu...pytanie w pytanie...zero inicjatywy...

jak tak dalej bedzie to ... szkoda gadać...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2007, 23:12:14 »
Niestety ale ten problem był wiele razy poruszany na tym forum... Co do tej sprawy jesteśmy jak narazie bezsilni.. No i oczywiśćie, że to nie jest sprawiedliwa forma OTWP.. Wszystko zależy od tego jaki poziom z góry narzuci nam gmina czy powiat .. czy strażacy postarają się sami o ułożenie tego testu i zestawu pytań ustnych czy tak jak piszesz ściągną po prostu z netu.. U mnie też się zdarzyły i takie przypadki.. Myśle, że każdego uczestnika OTWP, który chce coś w tym turnieju osiągnąć bez znajomośći bulwersują takie rzeczy ;/;/

Pozdrowiam :):)
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline Oomphiak

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 203
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2007, 22:08:07 »
szczególnie jak tych, którzy ukałdają pytania miało się za ludzi, którzy podchodzą do spraw z należytą powagą...

"Są dwie rzeczy nieskonczone wszechświat i głupota ludzka,
choć nie jestem pewien co do tej pierwszej" A.Einstein

Offline tomekkula

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 14, 2007, 15:19:07 »
Też o tym myślałem że powinny być pisane od góry, jak widzę jest więcej osób tak myśliących, co tymbardziej mnie utwierdza w słuszności tego pomysłu. Brak inicjatywy to raz a dwa (nie mówie że u mnie tak jest) ale wiadomo jak to jest, zawsze znajdzie się osoba która będzie wiedziała z jakich zagdanień ktoś układał pytania czy też kopiował... Dlatego uważam że najbardziej sprawiedliwą formą było by układnie pytań przez ludzi z Warszawy na województwo i powiat...
Kolego Oomphiak to oznacza że komisja złamała regulamin turnieju który jasno tą kwestie określa... Ja zawsze na tuniej zabieram ustawy książki i REGULAMIN turnieju żeby wrazie błędów komisji uświadomić ich o tym. Mylić się jest rzeczą ludzką;)
Pozdrawiam
Musisz sobie zadać jedno zaj***e ważne pytanie: co lubisz w życiu robić? A potem zacznij to robić...

Offline krzyhens

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 197
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 25, 2007, 14:01:55 »
Zwolenników pytań układanych odgórnie szanuję, ale uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie

po 1 ) wszystkie OTWP na poziomie gminnym, powiatowym itd winny sie wtedy odbywac w tym samym terminie

po2 ) wygladało by to jak matura , wezmy sobie koszty logistyczne jak dostarczyc do kazdej gminy przesyłke z testami -- niech lepiej zarzad dofinansuje nagrody...

po3) co sie stanie jesli akurat jedna przesyłka zaginie ( wiemy jak pracuje poczta, a w Anglii to ostatnio rzadowe dyski twarde zginely) to nastepnego dnia polowa spolecznosci internetowej go bedzie miała

powiem Wam tyle , bo juz 7 lat starowałem w OTWP
są na tym turnieju równi i równiejsi , ale pytania są równe dla wszystkich
i jak ktoś będzie naprawdę obkuty to nie ma bata, to tylko mega przekręt go może wyeliminować , ale to już inna rzecz


Co zrobić jak w waszej gminie , kiedy wiecie, że ktoś jest podstawiony ? Jesli macie mozliwosc wystartujcie z innej gminy czy powiatu , na kolejnym etapie pokazecie Waszemu Prezesowi co stracił... Ja tak zrobiłem, uczucie bezcenne jak z reklamy karty Mastercard

co do finału XXXI OTWP to słyszałem nieoficjalną informację od organizatora Turnieju w Gnieźnie iż., są czynione staranie aby kolejny OTWP byłzorganizowany w Krynicy woj. małopolskie jeśli się nie mylę

powodzenia w tym roku
pozdrawiam

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2007, 20:27:38 »
w gruncie rzeczy OTWP jest dla bardzo wytrwałych w dążeniu do celu, zakres materiału jest ogromny ale dla chcącego...

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Piotreq88

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 532
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 01, 2007, 00:03:50 »
w gruncie rzeczy OTWP jest dla bardzo wytrwałych w dążeniu do celu, zakres materiału jest ogromny ale dla chcącego...
w pewnym sensie to i racja .. ale nie zawsze tak jest, czasami sie zdarza sila wyzsza  :huh: chyba wiadomo jaka ...

Cytuj
powiem Wam tyle , bo juz 7 lat starowałem w OTWP
są na tym turnieju równi i równiejsi , ale pytania są równe dla wszystkich

ja startowalem 9 lat i mam takie samo odczucie ...
ale nie powiem bo jest wielu bardzo dobrych uczestnikow, ktorzy ucieraja nosa "OTWP plecakom" i DOBRZE !! :D :))
Nic tylko sie uczyc to jest klucz :))
CHCIAŁBY NAD POZIOMY CZŁEK A TU CIĄGLE NIŻ

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 01, 2007, 11:37:35 »
ja od 3 lat ląduje na drugim miejscu i za diabła nie mogę się dostać do województwa...mam pecha:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2007, 17:53:20 »
co do 2 miejsca w powiecie to rozmawiałem na centralnym w tym roku z panią Tereską (hehe) i z powiatu do woja powinny przechodzić 2 osoby... tak jest w założeniach... ale wiadomo jak to jest... nie chce im sie tyle prac sprawdzać...  chociaż w styczniu muszę jechać do ZW ZOSP-u i spytać sie dokładnie... bo u mnie w powiecie jest ten sam problem...
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2007, 18:01:54 »
mnie teraz zależy na otwp bo i stawka wysoka...aspirantka na wyciągnięcie dłoni:)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2007, 18:09:12 »
a jeśli.. załóżmy :wacko:
dostałem się gdzieś dalej niż powiat, to czy moge sobie to wpisać na świadectwo jako jakieś dodatkowe osiągnięcie?
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 01, 2007, 18:11:05 »
Agusiaczek... życzę powodzenia ale polecam nie poświęcać sie tylko otwp bo jak sama wiesz... tu nie tylko liczy sie wiedza... ale powalczyć można... no i centralka też jest fajna

P.S. pozdrowienia dla dh Macieja i chłopaków z Powstańców Wielkop. ;)

tommy:
na świadectwo to sobie nic sam nie możesz wpisać.. ale takich rzeczy raczej nie wpisują... zależy od szkoły...
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline Patrycja13

  • " Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 01, 2007, 19:20:13 »
Witam!

A według mnie powinnyśmy walczyć do końca ..

A jak już brać udział w Turnieju to na całego a nie z przymrużeniem oka..

Niestety wiemy jak jest z przekrętami ale jak narazie nie możemy nic z tym zrobić..

A może warto pokazać "tym co mają znajomośći" i przechodzą dalej dzięki "przekrętom", że da się coś osiągnąć bez tego??

Pozdrawiam:):)
" Świadomie pójść w ślady św. Floriana ... "

Offline Backdraft;)

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 140
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 01, 2007, 20:16:29 »
już w tym roku to pokazałem... odpadłem na miejskich nie dostając sie nawet do ustnych... wygrał wnuk kolesia z komisji... ale widok ich twarzy jak wygrałem powiat (wychodząc z własnej gminy) a ten koleś nic nie wskurał.... bezcenne;))
...walcze, biegne przed siebie... w sercu Czerwień i Biel...

Offline mathiu72

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Bogu na chwałę, ludziom na pożytek:)
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 03, 2007, 20:23:41 »
jesli będziecie miec nowiości to podajcie coś na forum , chodzi mi o jakies nówki pytanie z OTWP lub cos w tym stulu
pozdrawiam -_- :mellow:

Offline Kogut

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 438
  • Natural Born Firefighter
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 11, 2007, 14:55:05 »
Zwolenników pytań układanych odgórnie szanuję, ale uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie

powiem Wam tyle , bo juz 7 lat starowałem w OTWP
są na tym turnieju równi i równiejsi , ale pytania są równe dla wszystkich
i jak ktoś będzie naprawdę obkuty to nie ma bata, to tylko mega przekręt go może wyeliminować , ale to już inna rzecz


Co zrobić jak w waszej gminie , kiedy wiecie, że ktoś jest podstawiony ? Jesli macie mozliwosc wystartujcie z innej gminy czy powiatu , na kolejnym etapie pokazecie Waszemu Prezesowi co stracił...


rowniez sie zgadzam
moze ewentualnie te 2 os. z powiatu bylyby niejako rozwiazaniem...
choc z drugiej strony wojewodzkie mogly by juz byc rozgrywane w ten sam dzien z tymi samymi testami...
w koncu to tylko 16 wojewodztw...
Im więcej wiesz, tym bardziej zdajesz sobie sprawę z tego jak mało wiesz.

Offline parysia1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 16, 2007, 16:21:31 »
mam pytanko
czy masz ktoś testy z Gniezna z Ogólnopolskich ??

Offline firefighter935

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
    • OSP Lotyń
Odp: OTWP - 2008
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 21, 2007, 13:55:50 »
jak chcecie materialy na otwp sprobujcie u komendanta powiatowego moze da wam wszystkie testy z poprzednich lat ja osobiscie ucze sie z ustaw a zwaszcza z gotowych pytan z poprzednich lat i jak narazie oplacilo mi sie uczyc 2 lata temu bylem 1 w woj.wlkp i 7 kraju