Autor Wątek: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48  (Przeczytany 14554 razy)

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 27, 2007, 07:41:18 »
Są kursy wojskowe, ale tylko wojskowe w cywilu nie są honorowane, słyszałem że w przyszłości maja coś zorganizować ale jak na razie są to plany. bo MON z KG nie może się dogadać chyba chodzi o pieniądze haha.
Kolego wcale tak nie jest właśnie jest już porozumienie i ratownicy szkolący sie w WSP kurs w PSP jest Honorowany
A tu odpowiedź dla kolegi jak byłem w WSP jak szedłem do woja powiem ci tak byłem w OSP już jakis czas i skończyłem szkołe poszłem do WKU i na ochotnika do woja a jak idziesz na ochotnika to wybierasz se jednoskę i Wybierasz mówisz ze chcesz służyć w WSP bo to kochasz i takie tam to napewno cie dadzą a jeszcze jak masz prawko na ciężarowe to napewno i idziesz a potem możesz się starać o zostanie jak jest taka możliwość ja już pracuję w WSP jako d-ca zastępu 2,5 roku i nie narzekam do PSP mi się nie wybiera mam tam dobrze a i tak wyjeżdzamy na miasto i okolice bo mamy porozumienie z PSP a u nas pali sie czesto i jest dużo wyjazdów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!
no dobrze nie musisz juz nic pisać,rozumiem że uciekasz już od odpowiedzi!Wychodzi na to iż ściemniasz,gubisz się już w swoich wypowiedziach,nie będę już tego komentował,pozostawiam to innym użytkownikom forum!Ale śmieszne jest to Twoje stwierdzenie gdzie uważasz że to ja napisałem że można odbyć wojsko bez szkoły średniej,dobrze wiesz o czym mówię a celowo zmieniasz temat aby odwrócić uwagę od Twoich wypowiedzi cytowanych przez moją osobę...Śledztwo nikt nei prowadzi żadnego śledztwa...A co do Twojego stażu na forum to o niczym to nei świadczy...Pozdrawiam!!!Miłego dnia i sorki jezeli Cie czymś uraziłem jak to mówią w służbie ojczyźnie!

Wejdź na prv i mi wytłumacz o co chodzi z tym wojskiem bo nie jarzę. Czekam na odp.
Pozdrawiam

Offline bartek6

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 572
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 27, 2007, 18:08:40 »
do roberta n----do każdej akcji i obojętne który to jest wyjazdowy---od tych 10 lat nie zdarzyło mi się abym wyjechał pełną obsadą na którym kolwiek samochodzie bym nie był
Dodam także że obecny system 24/48 ze spełnieniem 40 godzinnym tygodniem też do końca nie jest u nas przez strażaków akceptowany ponieważ w wolne służby wciska nam się dyżur domowy i musimy byc pod telefonem---zero wyjazdu z rodzinka w tym dniu
Podsumowując najlepszy system to 24/72- tak przynajmniej u nas jest za tym spora liczba strażaków

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #52 dnia: Sierpień 28, 2007, 17:50:06 »
Wiadomości z ostatniej chwili - podobno już kilka komend z woj dolnośląskiego złożyła do Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego wnioski o zezwolenie na wprowadzenie systemu 24/72 NA PODZIALE BOJOWYM!
Nic bliższego nie wiem - przede wszystkim które to komendy.
Czyli jednak powoli komendanci dochodzą do wniosku, że nawet z obecnych stanów osobowych da się wykroić czwartą zmianę!
Teraz będzie tak, że "doły" powoli przejdą na ten system i wtedy dopasuje się stosowne przepisy

Sorry że niezgodnie z tytułem wątku - ale nie chciałem zakładać nowego. Jeżeli moderator uzna że lepiej założyć nowy wątek to proszę o przeniesienie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 28, 2007, 18:07:18 wysłana przez mario68 »

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #53 dnia: Sierpień 28, 2007, 18:05:09 »
Cytuj
Czyli jednak powoli komendanci dochodzą do wniosku, że nawet z obecnych stanów osobowych da się wykroić czwartą zmianę!
Oczywiście że się da, tylko z takim skutkiem że dalej stany osobowe będą zaniżone - bardzo niskie,
i nie rozwiąże to problemu wyjścia z impasu, tylko dodatkowe etaty rozwiązują sprawę.
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #54 dnia: Sierpień 28, 2007, 18:09:18 »
ale o zwiększeniu stanów minimalnych na razie możemy zapomnieć.
A przynajmniej uporządkuje i ustabilizuje to grafiki służb.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #55 dnia: Sierpień 28, 2007, 18:12:31 »
BUTEL
Masz rację po stworzeniu czwartej zmiany pomimo, że strażacy będą mieli mniej WZS (mniej wolnego) to obsady na zmianach będą mniejsze niż do tej pory.
Tylko zwiększenie etatów rozwiąże ten problem, ale narazie na to się nie zanosi.
Chyba, że z biegiem czasu na tyle ucywilnią etaty w biurach, że wystarczy to na przekazanie i obsadzenie nimi PB.

straz98

  • Gość
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 28, 2007, 19:46:43 »
Tylko takie rozwiązanie może mieć dwa aspekty:
A)Komendant ma kasę, chce i wprowadza dodatkowe etaty dowódców zmian itd.
B)Komendant nie ma kasy, nie chce i ktoś odpowiada za zmianę ku chwale ojczyzny
i tu zaczynają się problemy.
Jednym będzie to odpowiadać bo będą regularnie co czwarty dzień w służbie, kto inny powie, że teraz ja się postarać to może mieć co jakiś czas więcej wolnego. Podejrzewam, że będzie pewnie tylu zwolenników obecnego systemu co 24/72 :wacko:

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 28, 2007, 20:02:19 »
straż98 czy ty jęśteś z biura bo tylko oni mają o nas takie zdanie jak ty tzn. bumelanci, pijacy ,złodzieje , kombinatorzy. Dobrze że opinia publiczna i zaufanie społeczne mówi coś innego, bo nasi oficerowie z Biura już dawno by nas pozwalniali, ale kto pojechałby do stodoły w nocy i zapierdalał 8 godzin widłami. Ktoś tam wczesniej dobrze zauważył i ja tez pisałem na tym forum 4 zmiany uporządkują ten burdel grafikowy a tych stanowisk znowu tak dużo nie dojdzie ,zresztą są to stanowiska dla panów z Biur , którzy jak daleko do sprawy to schodzą na PB a gdy Komendat proponuje to oni uciekaja na chorobowe i kombinują .
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

straz98

  • Gość
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #58 dnia: Sierpień 28, 2007, 20:09:53 »
pożarnik, szkoda mi Cię, jednym zdaniem potrafisz wielu ludzi obrazić, a frustracje to trzeba w innym miejscu leczyć, możesz mi wierzyć że wiem o czym piszę, sam układam grafiki i znam zdanie wielu strażaków

Offline Butel

  • Administrator
  • *
  • Wiadomości: 7.694
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #59 dnia: Sierpień 28, 2007, 20:14:54 »
straż98 czy ty jęśteś z biura bo tylko oni mają o nas takie zdanie jak ty tzn. bumelanci, pijacy ,złodzieje , kombinatorzy. Dobrze że opinia publiczna i zaufanie społeczne mówi coś innego, bo nasi oficerowie z Biura już dawno by nas pozwalniali, ale kto pojechałby do stodoły w nocy i zapierdalał 8 godzin widłami. Ktoś tam wczesniej dobrze zauważył i ja tez pisałem na tym forum 4 zmiany uporządkują ten burdel grafikowy a tych stanowisk znowu tak dużo nie dojdzie ,zresztą są to stanowiska dla panów z Biur , którzy jak daleko do sprawy to schodzą na PB a gdy Komendat proponuje to oni uciekaja na chorobowe i kombinują .

Do @pożarnik92
Skąd u Ciebie tyle zacietrzewienia i agresji ?
Zostaw nerwy na później, dłużej i przyjemniej pożyjesz  ^_^.
Pozdrawiam

P.S. a co do @straz98 to czytając to co napisał nie widać aby kogoś obrażał
Jest różnica czy zrobisz komuś ŁASKĘ czy LASKE     prof. Jerzy Bralczyk

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 28, 2007, 20:26:03 »
Jeżeli będzie system 4 zmainowy, to musi być 4 dowódca zmiany jego zastępca (po zmianach grup), dowódca sekcji, dowódca zastępu itd.
Wszystko zależy od pieniędzy na dodatkowe etaty i stanowiska.
Jakby one znajdowały się w naszym budżecie to już dawno by wprowadzili ten system.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 28, 2007, 20:39:13 »
rzeczywiście coś się "pożarnik" dziwnie uniósł! I to bez powodu. Coś go wyraźnie ubodło.
Może ma jakieś "anse" do "straz98".
Straz98 - może to Twój 01?

Podzielam zdanie straz98 ale niestety (dla niektórych) Straż Pożarna to nie przedszkole. Tu nie ma demokracji i  nikt nikogo nie powinien pytać czy ktoś chce mieć pięć dni wolnego dwa razy w miesiącu czy ma pracować zgodnie z uporządkowanym grafikiem.
A sprawa kasy to już inna "para kaloszy" ..
Ale myślę że dobry komendant znajdzie te pieniądze na dodatkowych dowódców.

Offline grzela

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 6.184
  • I smile like an angel, a heart like the devil.
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 28, 2007, 21:02:44 »
Masz rację pożarnik92 trochę się zagalopował.
W końcu forum jest po to, aby wyrażać swoje opinię i poglądy bez podziału na PB czy biuro, a nie obrażać się nawzajem.

Offline Sync

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 192
Odp: Od kiedy 4 zmiany 12/24-12/48
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 23, 2007, 13:14:44 »
Oj "pożarnik" pięknie polecial po bandzie. Ale go dotknęli do żywego. Panowie 3 cvzy 4 zmiany , każdy by się dostosował jakby odpowiednio zarobił i nie musiał szuka dodatkowego zajęcia.