Autor Wątek: SŁUŻBA W WSP  (Przeczytany 5822 razy)

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
SŁUŻBA W WSP
« dnia: Wrzesień 16, 2006, 17:54:27 »
Czołem.Chciałbym sie dowiedzieć jak wygląda służba w WOJSKOWEJ STRAŻY POZARNEJ.Jak się tam dostać odbywając zasadniczą służbę wojskową.Jakie kursy w wojsku ukończyć aby łatwiej się dostać do PSP.Prosze o pomoc.

Offline wacek55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 16, 2006, 22:11:50 »
Możesz zacząć służbę w JW w Grypie k. Grudziądza jako młodszy ratownik po przeszkoleniu wysyłają cię do jednostki gdzie będziesz do końca swojej służby w WSP. Albo musi być WSP w JW gdzie odbywasz zsw, nabór odbywa się w zależności od ilości miejsc zazwyczaj pytają się kto był w OSP żeby się nie bawić w szkolenie ale żeby ratownicy byli już "wyszkoleni", służba leci zależy gdzie jesteś, w jednej jednostce ratownicy się szkolą czasami są wyjazdy do pożarów jeżeli jest podpisane porozumienie z PSP bo w JW żadko się pali, w innej pracują w magazynach jako pomocnicy, w zależności gdzie ich komendant przydzieli, albo siedzą w strażnicy i czekają na pożar.  Są kursy wojskowe, ale tylko wojskowe w cywilu nie są honorowane, słyszałem że w przyszłości maja coś zorganizować ale jak na razie są to plany. bo MON z KG nie może się dogadać chyba chodzi o pieniądze haha.

Offline maniek11

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 17, 2006, 11:27:39 »
Jeszcze jedno pytanko.Gdzie mam się zgłosić hcąc iść do WSP.Czy wtedy jak pojadę po bilet to mam powiedzieć że hcę do WSP i mnie od razu skierują czy mogą mnie nie skierować DO WSP tylko gdzie indziej.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 17, 2006, 16:05:23 »
Są kursy wojskowe, ale tylko wojskowe w cywilu nie są honorowane, słyszałem że w przyszłości maja coś zorganizować ale jak na razie są to plany. bo MON z KG nie może się dogadać chyba chodzi o pieniądze haha.
Kolego wcale tak nie jest właśnie jest już porozumienie i ratownicy szkolący sie w WSP kurs w PSP jest Honorowany
A tu odpowiedź dla kolegi jak byłem w WSP jak szedłem do woja powiem ci tak byłem w OSP już jakis czas i skończyłem szkołe poszłem do WKU i na ochotnika do woja a jak idziesz na ochotnika to wybierasz se jednoskę i Wybierasz mówisz ze chcesz służyć w WSP bo to kochasz i takie tam to napewno cie dadzą a jeszcze jak masz prawko na ciężarowe to napewno i idziesz a potem możesz się starać o zostanie jak jest taka możliwość ja już pracuję w WSP jako d-ca zastępu 2,5 roku i nie narzekam do PSP mi się nie wybiera mam tam dobrze a i tak wyjeżdzamy na miasto i okolice bo mamy porozumienie z PSP a u nas pali sie czesto i jest dużo wyjazdów.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!!!

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 17, 2006, 22:45:21 »
Ja zgłosiłem sie na ochotnika I sam poszedłem do WKU żeby wydali mi karte powołania i taką dostałem.Z tym że w rozmowie podkreśliłem że chce być w szeregach WSP.Okazało sie że to jedna wielka ściema w karcie powołania nic niepisało że będe służył w WSP! Wyglądało na to że służbę będe odbywał jak inny żołnież... Więć szybko pisałem odroczenie i szkoła.....

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 18, 2006, 13:26:51 »
sluchaj poszedlbys normalnie tak jak ja na karcie pow nic nie pisze ze jako strazak idziesz normalnie a potem cie przenosza zazwyczaj po przysiedze.

Offline wacek55

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2006, 20:07:50 »
Zazwyczaj to przenoszą jeżeli są miejsca, WSP MILICZ jeżeli miałeś szczęście to prosze nie siej już propagandy (wrogiej). I jeszcze jedno, porozmawiaj z druchami czy ktoś słyszał o kursie młodszego ratownika w Grupie, nikt i nic. W cywilu są inne kursy i już.

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 18, 2006, 21:07:14 »
Kursy które robi się w Grupie- młodszy ratownik, obsługa samochodów pożarniczych i motopomp chonorowane są tylko w wojsku, a żeby dostać się do WSP moim zdaniem trzeba mieć szczęście albo plecy. Jak pojechałem na ochotnika po bilet i powedziałem, że chce do WSP bo jestem w OSP i wymieniłem im wszystkie moje uprawnienia to i tak powiedzieli, że nia ma już miejsc. Służbe w WSP załatwiłem sobie będąc w jednostce macieżystej.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2006, 16:34:13 wysłana przez Antonio08 »
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 19, 2006, 11:25:50 »
Ja mniałem jechać do UStki (Marynarka Wojenna) No i ztego co tu mi koedzy muwili to tam jest i to dobra szkółka WPS z tym że  bym był 2 miesiące na szkoleniu a potem po Przysiędze do Gdyni a tam czekała by mnie lipa zwykłe wojsko... Bynajniej tak mi ktoś ostatnio to przedstawił....

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 20, 2006, 18:17:20 »
Kolego w Grupie są kursy z tego co ja wiem są młodszego ratownika ale i tak na ten kurs żeby się dostać to musi cię wytypować twa macierzysta jednostka i o tym czy są miejsca na kurs to twój komendant powinien najlepiej wiedzieć.
Aha i do kolegi Wacek55 słuchaj nikt tu nie sieje WROGIEJ propagandy jak ty to mówisz chyba że ją sam siejesz.

Offline Rafał998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.099
  • A 8 dnia Pan Bóg stworzył Strażaka :)
    • Ochotnicza Straż Pożarna
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 20, 2006, 18:19:54 »
Aha i jeszcze jedno  niewiem jak jest teraz z zasadnicza służbą ale ja byłem w latach 90 tych i tak bylo a teraz moze nie ma miejsca ale zeby sie dostac napewno nie potrzeba zadnych pleców a ich nie interesuja jakie ty masz kursy czy co jeszcze za inne uprawnienia oni to maja gdzies liczy sie tylko SZTUKA.
Pozdrawiam

Offline grzechu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 20, 2006, 19:14:48 »
Do paruwki.Ja byłem W wojsku w Ustce w WSP w Centrum szkolenia marynarki wojennej.Szedłem w pazdzierniku 2002 r.Tam byłem tylko 3 miesiące(bo to była szkółka)następne 9 miesięcy byłem w Świnoujściu także w WSP.Było nas na szkólce około 30 strażaków(na 1200 żołnierzy-taki był pobór na jesień) i wysłali nas do różnych jednostek macierzystych na pomorzu np.do Gdyni,Świnoujścia na Hel itd.z tego co rozmawiałem z kolegami wszyscy trafili do WSP a nie jak piszesz że ktoś trafił w Gdyni jako zwykły szfej.Z Ustki jechaliśmy na 2 dni do PSP w Słupsku mieliśmy tam fajne ćwiczenia np.samoratowanie z 2 piętra,zjazd w worku ratowniczym,cięcie karoseri auta,gaszenie pożaru w aparatach w specjalnej komorze.A jeżeli chcecie wiedzieć jak się dostałem do WSP w Ustce to powiem wam że to był zwykły fuks.Wcześniej nigdy nie miałem nic wspólnego ze strażą-po prostu miałem średnie wykształcenie i tam mnie przydzielili:-)A tak mi się spodobała praca strażaka że już prawie 2,5 roku tak jak i kolega podpisujący się OSP MILICZ pracuje w WSP w Miliczu tylko że ja na stanowisku ratownik-pracujemy na innej zmianie.pozdrawiam.

Offline Paruwka

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
    • http://
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 21, 2006, 14:07:20 »
Znaczy zaraz po przyjeździe do UStki trzebabyło by zaznaczyć że chcemy iść do WSP?

Offline grzechu

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 21, 2006, 20:56:03 »
Ja dowiedziałem sie że ide do Ustki do Wsp gdy odbierałem bilet-a więc około miesiąca wcześniej.

Offline OSPwonski

  • http://strazacki-konin.pl.tl/Akcje.htm
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 160
Odp: SŁUŻBA W WSP
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 22, 2006, 16:29:57 »
Ja też służyłem w Wojskowej Straży Pożarnej w Mirosławcu, i muszę Wam napisać, że jakoś aby się tam dostać nie potrzebowałem żadnych pleców. A tylko trzeba mieć trochę w głowie. Polecam wszystkim taką służbę. Rewelacja.