Autor Wątek: Kolory hełmów  (Przeczytany 13922 razy)

Offline robert28

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 295
Odp: Kolory hełmów
« Odpowiedź #50 dnia: Sierpień 11, 2008, 09:06:21 »
niech "mądrale" z PSP zajmą się ,aby w każdej KM/KP PSP był sprzęt ochrony dróg oddechowych posiadający przeglądy zgodnie z wytycznymi.Jak na razie to podczas kontroli czepiają się OSP a sami mają sprzęt bez legalizacji. Wiem bo kilka razy PSP przywiozła butle daleko po terminie do napełnienia , a tu nic z tego.
 Kolory hełmów w staży to jak paleta barw. Są jednostki gdzie na jednej zmianie jest kolorowo . Białe , czerwone , żółte itd. Tak nie powinno być , jednak jeżeli nie ma kasy to nie można wymagać aby z dnia na dzień wprowadzić zmiany i stosować się do wytycznych.Jak komuś w PSP przeszkadza kolor hełmu ochotników to niech sam zachrzania do zdarzenia a nie narzeka jeszcze na to że ktoś mu pomaga. 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2008, 09:36:43 wysłana przez robert28 »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Kolory hełmów
« Odpowiedź #51 dnia: Sierpień 20, 2008, 08:39:49 »
Gallet Typu S został tak jakby "wycofany" - nie ma atestów. Jest za to F1 SF, czasza mniejsza, ale za to b. dobra wersja ;)
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline KubaP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Kolory hełmów
« Odpowiedź #52 dnia: Maj 29, 2012, 00:28:04 »
A ja mam takie pytanie. Dostałem w prezencie od Mikołaja swego czasu Galleta F1 SF, ale fluorescencyjnego ,a za jakiś rok raczej będę startował do zawodowej i tam mają calisie . I tu moje pytanie. Czy ktoś z was miał możliwość używania w zawodowej swojego hełmu . Tak wiem ,że możecie od razu wspomnieć o rozporządzeniach i ja to wiem. Swojego czasu jrg 7 w poznaniu miało na stanie takiego koloru Gallety, więc stąd moje pytanie.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Kolory hełmów
« Odpowiedź #53 dnia: Maj 29, 2012, 09:10:50 »
A ja mam takie pytanie. Dostałem w prezencie od Mikołaja swego czasu Galleta F1 SF, ale fluorescencyjnego ,a za jakiś rok raczej będę startował do zawodowej i tam mają calisie . I tu moje pytanie. Czy ktoś z was miał możliwość używania w zawodowej swojego hełmu . Tak wiem ,że możecie od razu wspomnieć o rozporządzeniach i ja to wiem. Swojego czasu jrg 7 w poznaniu miało na stanie takiego koloru Gallety, więc stąd moje pytanie.
w straży jak i w wojsku stosuje się jedną z najstarszych zasad "chu..wo, ale jednakowo", więc wątpię żeby komendant pozwolił Ci na paradowanie w innym niż wszyscy hełmie.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Kolory hełmów
« Odpowiedź #54 dnia: Maj 29, 2012, 23:48:10 »
A poza tym najpierw się dostań a potem miesiące szkoleń..no chyba że kolega już ,, ustawiony "..