Autor Wątek: Co zabrać ze soba do szkoly :)?  (Przeczytany 18186 razy)

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« dnia: Lipiec 13, 2007, 16:22:30 »
pytanie kieruje do osob ktore byly juz w SA l;ub sa co zabarc przydatnego z domu do skzoly co sie napewno przyda a moze nie byc napisane w liscie od SA :)

Offline bbarney

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Od września SA PSP Poznań :D
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 14, 2007, 23:14:16 »
Myślę że pytanie Adriana jest na miejscu. Warto się zapytać kogoś kto się orientuje w sytuacji jaka jest w szkole co się przyda zabrać a czego napewno nie brać... 

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 15, 2007, 09:54:20 »
i o to własnie chodzi barney bo tak slyszalem ze to co jest w liscie napisane to takie normalnae rzeczy sa a moze ktos z swojego doswadczenia wie ze cos sie jeszcze przydaje a tego w liscie nie ma :)

Offline bbarney

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Od września SA PSP Poznań :D
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 15, 2007, 20:09:31 »
To może ktoś da jakąś propozycje co ze sobą zabrać, myślę że wszyscy którzy się dostali do SA będą wdzięczni za podpowiedzi.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 15, 2007, 21:23:11 »
był temat o podobnej tematyce ale to było kawał czasu temu!!! jakieś 2 lata do tyłu i tam było napisane co i jak się przydaje i co wziąć czego nie ma na liście

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2007, 22:40:22 »
A do ktorej SA sie dostales??Jesli chodzi o Krakow to moge  Ci doradzic a jezeli chodzi o inne szkoly to niestety nie wiem dokladnie jak tam jest na unitarce.

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 16, 2007, 00:19:13 »
dostalem sie do SA ale do poznania dobra ja juz sie nie wypowiadm bo chcialem sie czegos dowiedziec ale wiedze ze kazdy to sobie jaja robi mniejsza o to powiem tyle dla was smieszny temat ale dla ludzi ktorzy sie tam dostali mozliwe ze przydatnya :) a essi jesli mozesz to napisz co sie przyda czego nie ma w liscie i dziekuje za pomoc :)

ps prosze ludzi ktorcyh te temat nie interesuje nie wypowiadajcie sie i jaj nie robcie pozdro:]

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 16, 2007, 10:05:42 »
Mysle ze na unitarce moga Ci sie przydac roznego rodzaju masci od stluczen otarc naderwan zerwan itp...

Offline mariansz84

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 16, 2007, 18:17:31 »
Weź wieszaki, latareczkę, węgiel leczniczy bo jedzenie może zaskoczyć, plastry na obtarcia, w późniejszym okresie może się przydać lampka na stół.
AAAAAAAAAAAA i dużo chęci i silnej woli pozdrawiam:)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 16, 2007, 18:36:18 »
Cytuj
ps prosze ludzi ktorcyh te temat nie interesuje nie wypowiadajcie sie i jaj nie robcie pozdro:]
Coś Ty taki wrażliwy? przejąłeś się za bardzo czy co? adrenalinka uderza?
nigdzie nie byłeś na obozie albo nie wyjeżdżałeś z domu na parę dni? to samo się bierze co na takie wypady.
a teraz poważniej i na temat:
nie wysyłają teraz na unitarkę na jakieś zadupie, gdzie nie ma żywego ducha.... na 100% jest możliwość wyjścia do sklepu i zakupu niektórych artykułów - to nie te czasy (co np 10-15 lat temu że na wyjście do kościoła to się czekało jak na zbaiwenie - bo można było takze pójść do sklepu),
ciuchów nie za dużo bo po co - dadzą Ci koszarówkę i inne, pastę do zębów, szczoteczkę, ręczniki, papier z rolkę (ja to zawsze wożę ^_^), krem, klapki pod prysznic, bielizna - resztę sobie kupisz na miejscu. po co wozić? pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline aniolstroz

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 589
    • http://
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2007, 12:14:30 »
Zrobiłem małe czystki w tym temacie i proszę osoby które nie są zainteresowane tematem i nie chcą pomóc o nie wypowiadanie się!

Offline Herflik

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
  • Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 19, 2007, 23:06:41 »
Jeden kolega mi podpowiedział co zabrać, jak będą upały, a mianowicie zasypkę dla niemowlaków lub podobną. Pot będzie się lał strumieniami po jajkach, więc można sobie obetrzeć co nie co, zasypka pomoże.
Trzymaj sztamę z nami - razem walczmy z pożarami.

Offline 2pac

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 20, 2007, 01:13:07 »
Herflik jak możesz napisz do mnie na gg , mam pare pytań 1714196 :) pozdrawiam

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 20, 2007, 10:52:11 »
Co do zasypki to jak najbardziej bo chodzenie w czarnych spodniach caly czas raczej nie sluzy...A chyba nic gorszego niz otarcia nie moze Ci sie przydarzyc:)Dobry jest takze talk do stop oraz jakies masci przeciw grzybicy. O duzej ilosci bileizny i skarpetek na zmiane nie wspomne. Nie wiem jak jest w Poznaniu ale w Krakowie 6 tygodni unitarki jest pod namiotami wiec jezeli leje deszcz to ciezko jest cos wysuszyc stad naprawde duza ilosc bielizny i skrpetek sie przydaje. Nie zapomnij o plastrach na odciski bo komfort chodzenia w skuterach poznasz juz niedlugo;) Poza tym jakies tabletki na przeziebienie, chyba ze wolisz sciemniac w sanitarce...W aptece mozesz sobie tez kupic na wzmocnienie jakies tabletki. U nas powszechna byla czekolada:)I pij duzo wody...

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 20, 2007, 13:14:15 »
o posypce nie pomyslalem ale pewnie sie przyda a jesli chodzi o skutery to bardzo dobrze znam te buty wiec nie powino byc problemow ale zawsze plastry sie przyjadza:)  dzikuje za rade:)

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 23, 2007, 23:04:04 »
Nie wiem po co komuś wieszaki na unitarce?? a co do zasypoki to nie wiem czy to takie dobre, bo pot nawilża skóre i zapobiega otarciom, a potem sie trzeba umyć :D z czym może byc problem... klapki pod prysznic też się na nic zdarzą :D:D bo na unitarce prysznic widziałem tylko raz. ale do rzeczy: może się przydać jakaś żaróweczka na 24V do nauki w namiocie żeby Cie kadeci po ciszy nocnej nie nakryli, Przedłuzacz taki ze 2 metry ze złodziejką - jak wiadomo 24V które są  w namiotach nie dadzą rady naładować komórki, ale podczas zajęć można położyć plecak blisko kontaktu, włożyć kilka telefonów i ładować. Można też zabrać pudełko jakieś plastikowe na czekolade :) żeby myszy nie zeżarły i lika czekolad, tylko uważać trzeba na kadetów żeby nie znaleźli ;) Plastry na otarcia, multiwitamine to tyle o czym sobie teraz przypomniałem co było przydatne na unitarce w SAPSP Kraków.

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 24, 2007, 16:21:36 »
z posypka roznie bywa ja juz nie raz obtarlem sobie jajka wiec wole zabrac :)

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 31, 2007, 16:06:01 »
Generalnie uwazaj na otarcia;)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 01, 2007, 23:17:39 »
jak ktoś nie lubi posypki na otarcia torby, to polecam krem dla niemowlaków SUDOCREM - przetestowałem na sobie - cudo. I potwierdzam bieliznę, skarpetki i jakiś ciepły dres pod namioty (mówię o unitarce w krakowie) trzeba mieć.
EGO = 1 / wiedza

Offline bbarney

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Od września SA PSP Poznań :D
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 20, 2007, 17:45:14 »
Piszcie co zabieracie ze sobą i w ogóle wszystko co związane ze szkołą. Koleś poradził mi żebym wziął maść na stawy. Muszę jeszcze kupić sobie nowe gacie na basen. Zastanawiam się co wziąć ze sobą do chodzenia po koszarach, klapki czy jakieś kapcie...

Offline * Bunkowski |OSP| *

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 52
  • ...Bogu na chwałę, ludziom na pożytek...
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 20, 2007, 17:56:28 »
ja zabieram ze soba duzo wytrwalosci oraz cala aptekę  ^_^

Offline el Fuego

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 100
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2007, 18:05:42 »
@ bbarney: Zabierz ze sobą kłódkę, żebyś miał czym szafkę zamknąć, kasę - pierwszy żołd o ile dobrze pamiętam dopiero w październiku, jakąś małą lampkę - np. do nauki pod kocem ;-). Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę. Pozdrawiam

Offline Endrju777

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 20, 2007, 18:38:33 »
Trzeba zabrać więcej par ciepłych skarpetek  ^_^
No i czekolady trzeba jakoś przemycić w ubraniu  :wacko:

Offline AdrianCR1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 113
  • kadet SA PSP Poznań
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 20, 2007, 18:53:19 »
jabiore wszytsko co jest w liscie napisane i pare rzeczy ktorych nie ma a przydaja sie :) a stawy to zalezy od ogranizmu jeden moze miec mocne drugi slabe :) trzeba znac swoj organizm :)

Offline bbarney

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Od września SA PSP Poznań :D
Odp: Co zabrać ze soba do szkoly :)?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 20, 2007, 22:09:20 »
to aż tak trzeba wszystkiego pilnować że kasę i czekolady trzeba zamykać na kłódkę ?? :D będę nosił przy sobie kasę chyba :P