Autor Wątek: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytuacji  (Przeczytany 9559 razy)

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
                               Panowie Strażacy!!!!!!!!!!!!
Z tego co się widzi w mediach, to wszystkim grupom zawodowym jest źle i walczą o swoje ,ale o strażakach cichutko!!!!!!! Pytam, czy według Was jest ok!!!!!!Warunki pracy i płacy według mnie uwłaczają Naszej godności :angry: !!!W dniu wczorajszym strajk zapowiedzieli ratownicy medyczni!!! A co z Nami??? Dalej mordy w kubeł i do roboty???WEźMY SIę W KOńCU  SKONSOLIDUJMY I ZRóBMY Z TYM PORZąDEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O ile się nie mylę to data zawieszenia akcji protestacyjnej już dawno poszła w zapomnienie :huh: Dalej będą Nas dymać!!!! Zauważcie,że ci którzy sie upominają o swoje,w końcu to dostają!!! Za słowami firemana........zamiast białego miasteczka pod sejmem,zorganizujmy "czerwone" bez podtekstów!!!! Tak dłużej być nie może.Prośba do Naszych ZZ ...zróbmy coś razem dla dobra strażackiej braci!!!! Może to slogan,ale już mnie powoli ta sytuacja wyprowadza z równowagi!!!!!Liczę na poparcie Wszystkich strażaków!!!!!! Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2007, 20:36:02 wysłana przez Butel »

sodomawstrazy

  • Gość
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 11, 2007, 20:21:59 »
Widzę u Ciebie kolego duże zdenerwowanie.
Na pewno masz dużo racji. Ale uważam, że nie należy nawoływać ludzi do takich rzeczy. Spójrzmy prawdzie w oczy.
1. kto obsadza stanowiska w straży - czyj głos się liczy
2. kto te stanowiska zajmuje.
Mówię o stanowiskach kierowniczych. Mówisz o konsolidacji. Chyba jest to możliwe, ale dopiero po uregulowaniu ogólnikowych przepisów, które pozwalają na uznaniowość w wielu aspektach służby. Dopóki tego się nie zmieni, nić się nie poprawi. Przepisy muszą być klarowne, jasne, podnoszące poziom wykonywanych zadań a z tym wiąże się zawsze ostateczne i nienaruszalne ustalenie zasad awansów, mianowania i powoływania ,ale nie po 2 latach na stanowisko specjalisty, bez służby w podziale bojowym. Jesteśmy strażakami najpierw, a potem dopiero praca w biurze jako podsumowanie zdobytej wiedzy i doświadczenia.

Offline asp2001

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2007, 23:08:37 »
                               Panowie Strażacy!!!!!!!!!!!!
Z tego co się widzi w mediach, to wszystkim grupom zawodowym jest źle i walczą o swoje ,ale o strażakach cichutko!!!!!!! Pytam, czy według Was jest ok!!!!!!Warunki pracy i płacy według mnie uwłaczają Naszej godności :angry: !!!W dniu wczorajszym strajk zapowiedzieli ratownicy medyczni!!! A co z Nami??? Dalej mordy w kubeł i do roboty???WEźMY SIę W KOńCU  SKONSOLIDUJMY I ZRóBMY Z TYM PORZąDEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O ile się nie mylę to data zawieszenia akcji protestacyjnej już dawno poszła w zapomnienie :huh: Dalej będą Nas dymać!!!! Zauważcie,że ci którzy sie upominają o swoje,w końcu to dostają!!! Za słowami firemana........zamiast białego miasteczka pod sejmem,zorganizujmy "czerwone" bez podtekstów!!!! Tak dłużej być nie może.Prośba do Naszych ZZ ...zróbmy coś razem dla dobra strażackiej braci!!!! Może to slogan,ale już mnie powoli ta sytuacja wyprowadza z równowagi!!!!!Liczę na poparcie Wszystkich strażaków!!!!!! Pozdr.


popieram w 100%!!!!!!!!!!!!!

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 11, 2007, 23:20:04 »
Chyba nie wszyscy widzieli ten wątek, a temat bardzo podobny:

http://www.strazak.pl/forum/index.php/topic,5183.0.html

Pozdrawiam
Contra facta non valent argumenta.

Offline głos

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 29
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 12, 2007, 09:05:37 »
Jestem za !!!!!!.
Aby góra zaczęła szybciej działać, dół musi cisnąć.
Może oni nie wiedzą, że nie jesteśmy zadowoleni z zarobków :rolleyes:,okażmy to, że podwyżka po paru latach niewiele zmieniła.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Popieram przyjacielu w 100% ale ja już miałem swój czas na tym forum i mimo iż doceniam Twoją wypowiedź, to wiem, że za chwilę ktoś puści słowa krytyki. Zobacz w moim topiku "Kiedy nastąpi zjednoczenie sił?".

Pozdrawiam i popieram

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 12, 2007, 12:01:49 »
Szkoda że nie odpowiedziałeś na ostatni mój post w tej "krytyce".... tylko zamknąłeś temat.


Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 12, 2007, 12:04:11 »
Szkoda że nie odpowiedziałeś na ostatni mój post w tej "krytyce".... tylko zamknąłeś temat.



Po Twojej ostatniej wypowiedzi zaczęło mi się czkać i zawiesiłem swoją działalność w tego typu postach.

A teraz proszę na tacy podane - startuj krytykuj i co tam jeszcze - masz pole do popisu.

Offline kiepski

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 12, 2007, 12:14:46 »
oczywiście z pielęgniarkami.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 12, 2007, 12:19:12 »
                               Panowie Strażacy!!!!!!!!!!!!
Z tego co się widzi w mediach, to wszystkim grupom zawodowym jest źle i walczą o swoje ,ale o strażakach cichutko!!!!!!! Pytam, czy według Was jest ok!!!!!!Warunki pracy i płacy według mnie uwłaczają Naszej godności :angry: !!!W dniu wczorajszym strajk zapowiedzieli ratownicy medyczni!!! A co z Nami??? Dalej mordy w kubeł i do roboty???WEźMY SIę W KOńCU  SKONSOLIDUJMY I ZRóBMY Z TYM PORZąDEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! O ile się nie mylę to data zawieszenia akcji protestacyjnej już dawno poszła w zapomnienie :huh: Dalej będą Nas dymać!!!! Zauważcie,że ci którzy sie upominają o swoje,w końcu to dostają!!! Za słowami firemana........zamiast białego miasteczka pod sejmem,zorganizujmy "czerwone" bez podtekstów!!!! Tak dłużej być nie może.Prośba do Naszych ZZ ...zróbmy coś razem dla dobra strażackiej braci!!!! Może to slogan,ale już mnie powoli ta sytuacja wyprowadza z równowagi!!!!!Liczę na poparcie Wszystkich strażaków!!!!!! Pozdr.

kolego zgadzam się że z tobą. tylko że białe miasteczko do niczego nie zmieni. widzisz lekarze i pielęgniarki strajkują , głodują zwalniają się z pracy
i co ? i nic. rząd twierdzi że nie ma pieniędzy ,że rozmawiać może na jesień
że to i tamto. a społeczeństwo ma już tego dosyć. już tak bardzo nie popiera akcji protestacyjnej. mnie osobiście też już pomału wku....a, ten protest bo termin na rechabilitacje poszedł się jeb...ć i nie wiadomo kiedy
będzie, a prywatnie mnie nie stać(bo kasa nie duża). koło się zamyka hihi.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline flogiston

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 134
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 12, 2007, 13:07:15 »
W topicu BRAVEHEARTa, na rzucone przez niego "my też", związkowcy
( związkowcy Kolego sam_go , ze Związkami to ja nie na tym forum rozmawiam)
potrafili odpowiedzieć tylko " na pewno nie z nimi".
Sytuacja od tamtej pory nieco się zmieniła.
Kolega sly o tyle inaczej załatwił temat, że załączył ankietę.
I pierwszy raz na tym forum z zainteresowaniem obserwuję jej słupki.
Ciekawe, czy zmienił się punkt widzenia związkowców?
Pozdrawiam.
Contra facta non valent argumenta.

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Koledzy byłem kiedyś na proteście pod sejmem ,w robocie najbardziej szydzili z nas d-cy i komendanci bo oni na tej podwyzce zyskali najwiecej i co myślicie ze tym razem bedzie inaczej , kto ustala płace ,PB czy KG. Widzicie jak ukształtowana jest siatka płac ,  PB do 7 grupy a prawdziwi strażacy od 10 gr. wzwyż.I tego zadna sila reformatorska nie zmieni , podobno chcial Krzowski ale wyszlo jak wiecie na odwrót , tak samo z dodatkiem poco komu 50% ,czy nie wystarczy 30% ale dla PB a dla biurowcow 25% ,nie bo im zawsze mało.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 12, 2007, 13:44:22 »
Cytuj
Po Twojej ostatniej wypowiedzi zaczęło mi się czkać i zawiesiłem swoją działalność w tego typu postach.
A teraz proszę na tacy podane - startuj krytykuj i co tam jeszcze - masz pole do popisu.
To może lepiej nie będę się wypowiadał....
Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia. Jeśli uważasz że nie miałem racji trzeba było to napisać.
Pozdrawiam.
PS> Z wypowiedzią w tym temacie jeszcze sie trochę wstrzymam.

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 12, 2007, 14:47:43 »
Cytuj
Po Twojej ostatniej wypowiedzi zaczęło mi się czkać i zawiesiłem swoją działalność w tego typu postach.
A teraz proszę na tacy podane - startuj krytykuj i co tam jeszcze - masz pole do popisu.
To może lepiej nie będę się wypowiadał....
Przedstawiłem tylko swój punkt widzenia. Jeśli uważasz że nie miałem racji trzeba było to napisać.
Pozdrawiam.
PS> Z wypowiedzią w tym temacie jeszcze sie trochę wstrzymam.

ok, peace pozwólmy wykazać się innym :) ja też poczekam na rozwój sytuacji + dla Ciebie

PS: jakby ktoś pytał to się nie obraziłem tylko po tych wszystkich wypowiedziach zabrakło mi arumentów.

Pozdro

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
z tym że Rada KSP NSZZ „Solidarność” postanowiła uchwałą Rady KSP z dnia 08.05.2007 zawiesić wszelkie działania protestacyjne do czasu rozpoczęcia negocjacji dotyczących czasu służby – które rozpocząć się maja 21 maja 2007r. Dalsze decyzje dotyczące odwołania lub odwieszenia akcji protestacyjnej Rada KSP NSZZ „Solidarność” podejmie po w/w dacie.
Tak brzmiała informacja ws zawieszenia wszelkich działań protestacyjnych, termin jak tu już wspomniano minął, nie wiemy na jakim etapie są prace nad czasem służby, sprawa płac w 2007 roku raczej nie zadowoliła braci strażackiej.
I co dalej?? 

Offline karolek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 41
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2007, 21:50:29 »
Jak zabraknie ludzi do pracy to zaczną płacić,a walczyć nie ma z kim za dużo chłopaków tylko potrafi gadać przy kawie a jak co to morda w kubeł. 

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
moze i jestem dziś po browarku ale uważam że na szczytach władzy naszej nie było nikogo prawdziwego z jajami.... Bo ci co byli to byli tylko jak słupy, pionki na szachownicy, rozgrywani pomiedzy rożnymi grupami interesów (zarówno ZZ jak i strony miłościwie panującej - czytaj aktualny rząd) zwykły strażak miotał sie w tej matni, pienił ale i tak mu nic z tego nie wyszło, nie przybyło mu za wiele w kieszeni. Ci na szczytach to powinni być strażacy, którzy mają doświadczenie w prowadzeniu jeszcze innej działalności, swoich firm, bo dopiero taki człowiek wie jak wykorzystać każdą sytuację by poprawić los swojej firmy (czytaj straży)... różni goscie z tytułami dr-a czy super magistra od wszystkiego nie nie wiele nam pomogą, bo poza strażą nie znają sie na niczym..... ale to takei moje przemyślenia przy piwku...... czekam na wasze głosy. pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
robercie n. Swietna obserwacja sytuacji w straży ,ale smutny wniosek w całym kraju to samo ,  tytuły , nieomylność komenendantow i dowódzców  oraz  pogarda dla strażaka oto rzeczywistoć w PSP .Wszystkie kontrole znajdują minusy tylko na PB a w KP cycuś glańcuś no bo jak wytknąć coś.
MCgaywerom pożarnictwa z od KG po KP.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Bierzmy Nasze sprawy w Nasze ręce!!!!!!! Czas na zaakcentowanie Naszej sytu
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 13, 2007, 15:58:25 »
Witam
Na pewno masz racje , nasza grupa społeczna siedzi zawsze cicho i zadowala sie ochłapami , po prostu my nie potrafimy nic rozsądnego dla nas zdziałać , może i nawet nie mamy do tego prawa najbardziej nurtuje mnie brak w dalszym ciągu reakcji  z nadgodzinami za 2006-2007 , nadal nie ma w tej w sprawie odpowiedniego stanowiska a co dopiero wyjście na ulice , może i to by pomogło ale kto by karku zastawiał za nas my sami nie to kto .. pozdrawiam

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
@ogn.fox - no i masz człowieku rację
Witam
Na pewno masz racje , nasza grupa społeczna siedzi zawsze cicho i zadowala sie ochłapami , po prostu my nie potrafimy nic rozsądnego dla nas zdziałać , może i nawet nie mamy do tego prawa najbardziej nurtuje mnie brak w dalszym ciągu reakcji  z nadgodzinami za 2006-2007 , nadal nie ma w tej w sprawie odpowiedniego stanowiska a co dopiero wyjście na ulice , może i to by pomogło ale kto by karku zastawiał za nas my sami nie to kto .. pozdrawiam
Zawsze jest tak że na lub o KG któryś ze związków mówi swój chłop, tak było zawsze jak sięgam pamięciom. I teraz kłopot.
ZZ , który uważa i ma zaufanie do KG z jednej strony nie chce mu walić kłód pod nogii z drugiej strony - mają reprezentować interesy funkcjonariuszy PSP będących członkami ZZ.
To taki potrzask i sytuacja nie do pogodzenia.

Bo jak tu bronić choćby godnych zarobków w PSP jak trzeba z KG reformy robić ?? :)

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
MCgaywerom pożarnictwa z od KG po KP.
My takze jesteśmy czasami McGaywerami, bo choć nie mamy umiejętnosci (albo papierów na swoje umiejętności) i czasami sprzetu to musimy działać.... (mowa tu o PB), KP, KW, i KG nie mają monopolu na mcgaywerów.... tam tylko niektórzy tylko pamiętają te czasy, gdzie sami tacy byli, a inni nie są albo chcą o nich szybko zapomnieć. pozdr.
EGO = 1 / wiedza

Offline rafii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Popieram - należy zjednoczyć wszystkich strazaków z podziału bojowego.Wybrać należy metodę protestu, która będzie odczuwalna dla naszych bezpośrednich przełożonych. Sprawa ta musi być bardzo dobrze nagłośniona w mediach, przedstawiona bardzo dokładnie nasza obecna sytuacja. Co do ankiety - możemy się pobawić. Byłem swego czsu pod Sejmem i do dnia dzisiejszego nie widzę rezultatów.

Offline robn

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.349
Wybrać należy metodę protestu, która będzie odczuwalna dla naszych bezpośrednich przełożonych. 
To nic nie da, bo i tak nasi przełożeni zrobią sobie na naszych plecach swoje kariery. To że np nie bedziemy pisać meldunków, analiz, statystyk i nie robić ćwiczeń to naszym przełożonym to lata.... innych odczuwalnych form protestu dla naszych przełożonych nie widzę.... pozdr
EGO = 1 / wiedza

Offline rafii

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Robert masz rację. Do awansów, odznaczeń, kasy są pierwsi, ale coś zrobić w maszym imieniu to nie. Należało by może wydzielić podział bojowy od pracowników 8 godzinnych - tylko strażacy biorący bezpośredni udział w działaniach ratowniczych. Z pracowników 8 godz. stworzyć osobą firmę przy np. Komendzie Powiatowej na zupełnie innych warunkach bez przywilejów, stopniowo sprowadzana do obsady cywilnej. Bo na dzień dzisiejszy biurokracja zaczyna się bardzo rozrastać w Komendach i pochłania większość środków które nie trafaiają do strażaków biorących udział w działaniach.
 

Offline pożarnik92

  • asp.sztab.w stanie spoczynku
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • Bądz zawsze sobą.
Czy to jest normalne - 9 ludzi na zmianie służbowej chroni obszar 120 tysieczny a do biura przychodzi 15 osób. Niech mi wytłumaczy KG kto jest tutaj wazniejszy , bezpieczeństwo obywatela , czy dobro biurokrtatów tworzacych na potrzeby KG bzdetne zestawienia , które znowu jakis madry gryzipiorek przetwarza , czy takie fakytczne  dane otrzymuja na biurko  minister SWIA.Kto chroni powiaty biuro czy PB.
"W służbach mundurowych zwyczaj salutowania wywodzi się z tego, że co jakiś czas trzeba sprawdzić, czy ma się jeszcze własną głowę."
"Mało salutowałem i teraz wiem że  w odpowiednim czasie nie miałem głowy"