Autor Wątek: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim  (Przeczytany 10826 razy)

Offline komiks345

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« dnia: Lipiec 03, 2007, 09:04:24 »
Przeczytałem w prasie ze na terenie jednego z powiatów odwołano komendanta tego samego którego Obecny nam panujący KW wprowadzał prawie rok temu.Aby było ciekawej miał to być oficer jedyny sprawiedliwy wprowadzający nową politykę obecnego KW ( patrz PiS). I tu jakie zdziwienie jego pierwsza decyzja jaka praktycznie podjął znowu klapa.Nie tylko ta.Ale to nic bo wraca temat poprzednika tez z tej samej komendy który jest mianowany na D-cę JRG. Lepiej chce mi sie smiac dzis ten sam KW mówi że  miał duzo zastrzeżen do pracy tej Komendy a gdzie był przez ten czas. Związek Solidarność pokazał jakiego mamy Komendanta Wojewódzkiego ale jakoś to przemilczono. Dlatego mam pytanie czy swoi zwalniają juz swoich tak jak u nas.
PS. Jak długo trwac bedzie ten cyrk?

Offline BRAVEHEART

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.355
  • hot hot hot...
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 03, 2007, 09:05:40 »
PS. Jak długo trwac bedzie ten cyrk?

Jakieś 50 lat jeszcze !! Przykre ale prawdziwe.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 03, 2007, 10:25:11 »
... Jak długo trwac bedzie ten cyrk?
Do końca świata i jeden dzień dłużej -  a tak na poważnie dokąd będzie na to przyzwolenie i to nie tylko polityków ale i samych strażaków.  ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline komiks345

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 03, 2007, 10:55:09 »
Zgadzam się z kolega Piotrem998 sami na to pozwalamy ale patrząc na decyzje u góry tok myśleniowy jest ten sam.

Offline kolt79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 03, 2007, 11:34:23 »
Czegoś tu nie rozumiem jestem z tego województwa najpierw wyrzucał tamtych bo byli nieudolni a potem wsadzał swoich teraz ci nieudolni są mianowani na D-ców JRG bo oprócz tej jednostki w innej tez zrobiono z byłego KP, D-cę JRG. Ale o zgrozo nawet jego nominacje czyli Pana KW tez wyszło ze są ułomne. Kto trzyma takich ludzi?

Offline jrg100

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2007, 18:19:18 »
Panowie z jakiego powiatu w świętokrzyskom odwołali komendanta??? Z góry dzięki....

Offline jrgpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 03, 2007, 20:34:09 »
Ze staszowskiego. Ale on naprawdę nie nadawał się na 01.

Offline beriall

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 04, 2007, 07:43:02 »
Czegoś tu nie rozumiem jestem z tego województwa najpierw wyrzucał tamtych bo byli nieudolni a potem wsadzał swoich teraz ci nieudolni są mianowani na D-ców JRG bo oprócz tej jednostki w innej tez zrobiono z byłego KP, D-cę JRG. Ale o zgrozo nawet jego nominacje czyli Pana KW tez wyszło ze są ułomne. Kto trzyma takich ludzi?

Zapomniałeś kolego dodać ze  były komendant z Buska był wcześniej dowodca JRG.!!!!Wrócil na swoje poprzednie stanowisko.

Offline kolt79

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 04, 2007, 09:16:35 »
Zgoda jezeli chodzi o Busko był wrócił ale nie rozumiem całej tej demagogii polegającej na tym że na Komendanta sie nie nadają bo Pan jeden w województwie ocenia ich jako nieudolnych( osobiście mam troszkę odmienne zdanie) bo twierdzę ze ten co odwołuje sam powinien przedstawiac argumenty  ale nie rozumiem tego również jak nie nadają sie na komendantów a nadaja na D-ców JRG. Znowu cos dziwnego ale tak chyba musi być ciekawe co na to ZZ one chyba juz tez wkomponowały sie w atmosferę tego województwa. Nie jestem członkiem ZZ bo nikt jak do tej pory nie przekonał mnie argumentami choć blisko mi do zwiazku z podziału bojowego dużego na naszym województwie.I zgadzam sie z opinia Piotra998 co do tego że tolerują to koledzy z ZZ bo dodam tylko ze ci komendaci to przed objęciem swoich funkcji byli szefami ZZ. I tu muszę dodać ze tam podobno za ich komendantowania była super atmosfera ciekawe czy ktoś by to potwierdził. Pracuje w tej formacji 8 lat ale jak patrze na wypadki toczące się w tej firmie to troszkę pachnie to zgrozą ale to może tylko moja opinia.

Offline kaczorpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 04, 2007, 22:10:23 »
Rozmawiałem z kolegą o tym co tam się dzieje. Co do nowego dowódcy JRG to powiedział że nie było lepszego komendanta jakim on był obecny d-ca JRG a w okresie służby kolegi było już 5 komendantów. Co do odwołania obecnego to zagrywka polityczna. Przyszedł robić tam czystki bo niby był bałagan a że było ok to nic nie robił. Wszystkie polecenia wykonywał z góry bo np. powołał na stanowisko z-cy d-cy jrg (stanowisko oficerskie) aspiranta a inni oficerowie spadli na stanowiska aspiranckie. Na spotkaniu z załogą powiedział że nie ma na to wpływu tak mu kazał przełożony. Ciekawe co na to związki w tej komendzie.

Offline komiks345

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 05, 2007, 21:41:15 »
Powiem tak mamy dzis nowego z-ce kg ciekawe ile teraz pojdzie wymian na województwach pozdrawiam :rolleyes:

Offline jrgsg

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 10, 2007, 22:38:20 »
Jestem z tego województwa mogę powiedziec tak zarówno jeden jak i drugi mieli poukładane w głowie moim zdaniem za szybko poszli na stanowska komendantów.Gdy sie rozmawiało z ludzmi z tych jednostek mowili ze fajnie sie pracowało.Był jakis sens a teraz wrociło to wszystko do normalności.Co do osoby która ich odwoływała powiem tak wielu sie dziwi ze został KW, dla mnie osobiecie poziom i wiedza  bez komenatarza. Pozdrawiam kolegów  :mellow:

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 11, 2007, 03:10:35 »
Cytuj
Powiem tak mamy dzis nowego z-ce kg ciekawe ile teraz pojdzie wymian na województwach pozdrawiam

Ja tez pozdrawiam, ale z zapytaniem, czy Twoim zadaniem stanowiska komendantów powinny byc więc dozywotnie? Czy komendanci wojewódzcy nie maja prawa wymienic komendantów na takich z którymi chcą praować? Co do nowego zastepcy KG to uważam,że włASNIE TAKIEGO CZłOWIEKA NAM BTRAKOWAłO (ZNAJąCEGO SIE STRICTE NA FINANSACH), KTóRY DOGLADAłBY CAłOSCIOWO SPRAW NA TERENIE pOLSKI I UKRóCAł SAMOWOLE KOMENDANTóW. W 3 milionowej Litwie od zawsze (chyba) jest 3, lub 4 zastepców i co?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline MadMax

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 28
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 11, 2007, 08:16:12 »
 Robart skoro 3 z-ca zna się na finansach to powinien być Glówną Księgową. Co?, dotychczasowa pani  dyr. biura finansów i jej zastępcy na finansach się nie znali?.

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 11, 2007, 08:30:58 »
Robard a na Litwie też są po akcji krojenia etatów 8godzinnych, odchudzania komend itd.? Wiem, że to już było (mam na myśli 3 zastępców), ale czasy się zmieniły! Poza tym ponawiam pytanie, czemu u nas nie ma jak w Policji trzeciego zastępcy cywila? Czy też ucywilnianie komend nie obowiązuje komendy głównej PSP?
Pozdrawiam
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2007, 11:34:56 »
Nie będę się starał bronić decyzji KG o powołaniu nowego zastepcy, bo to mnie nawetnie interesuje, podałem tylko przykład, że w sasiednim duzo mniejszym państwie jest ich 3, każdy z nas ma swoje argumenty za lub przeciew, mnie akurat ten temat jak już wspomniałem nie interesuje na tyle, żeby zabirać głos w jedną czy drugą stronę.Pozdrawiam
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline jurek s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 18, 2007, 18:59:09 »
Może wiecie kto będzie zastępcą KW w świętokrzyskim- podobno zastępca KP z Sandomierza. Ciekawe kto wskoczy na jego miejsce, może najmądrzejszy Krzysiu A.

Offline beriall

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43

Offline ken998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2007, 08:31:29 »
i znowu na terenie tego województwa odwołania tym razem trafiło w zastępce KW i co ciekawe fachowca .Jesli juz takich ludziu sie usuwa to az zgrozo i powiem wiecej jedna z osób po tym odwołaniu wypowiedziała sie ze w strazy nie ma polityki a to dlaczego nikt nie potrafi powiedziec jakie sa prawdziwe przyczyny odwołania. ale to juz chyba tylko wiedza zainteresowani

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2007, 13:10:09 »
Cytuj
Ze staszowskiego. Ale on naprawdę nie nadawał się na 01.
.
Więc o co hallo?

Cytuj
i znowu na terenie tego województwa odwołania tym razem trafiło w zastępce KW i co ciekawe fachowca .Jesli juz takich ludziu sie usuwa to az zgrozo i powiem wiecej jedna z osób po tym odwołaniu wypowiedziała sie ze w strazy nie ma polityki a to dlaczego nikt nie potrafi powiedziec jakie sa prawdziwe przyczyny odwołania. ale to juz chyba tylko wiedza zainteresowani

Tak jak napisałeś zainteresowani wiedzą i cicho sza, a niezainteresowani podnoszą larum, czy to nie dziwne?

Offline jurek s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2007, 13:30:47 »
Może komendant Jankowski przestanie się w końcu bać niektórych związkowców i zrobi porządek w województwie.

Offline fire_foxx998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2007, 20:07:21 »
Może komendant Jankowski przestanie się w końcu bać niektórych związkowców i zrobi porządek w województwie.
- przybliż może kogo masz na myśli (rozumiem że nie wszystkich) :mellow: i jak twoim zdaniem te pożądki miały by wyglądać bo coś na żeczy chyba jest :huh:

Offline Matrix00

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2007, 21:00:28 »
przybliż może kogo masz na myśli (rozumiem że nie wszystkich) :mellow: i jak twoim zdaniem te pożądki miały by wyglądać bo coś na żeczy chyba jest :huh:

Zdaje sobie sprawę, że ta wypowiedź nie wnosi nic do tematu, ale mam do Ciebie małą prośbę. Jak piszesz post to zanim coś wyślesz to wrzuć np. do Worda żeby zaznaczył Ci błędy. Bo nie będę ukrywał, że te błędy które zrobiłeś są porażające. Nie chce być niekulturalny czy coś, ale po prostu lepiej się czyta poprawną polszczyznę.

Offline jurek s

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 23
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2007, 21:41:45 »
Komendant Cisek jest tak zaradny, że po swoją nominację do KG musiał jechać z ( "najmądrzejszym"  ^_^K.A) sam prawdopodobnie nie trafił by do Warszawy. Przecież mogło się to odbyć normalnie, zgodnie z procedurami. Wszystko jednak było do końca trzymane w tajemnicy, żeby przypadkiem nikt nie pokrzyżował planów. Ciekawe jak długo tak jeszcze w Straży będzie, że liczą się układy a nie umiejętności.

Offline fire_foxx998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Co sie dzieje znowu w świętokrzyskim
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 30, 2007, 11:54:45 »
Zdaje sobie sprawę, że ta wypowiedź nie wnosi nic do tematu, ale mam do Ciebie małą prośbę. Jak piszesz post to zanim coś wyślesz to wrzuć np. do Worda żeby zaznaczył Ci błędy. Bo nie będę ukrywał, że te błędy które zrobiłeś są porażające. Nie chce być niekulturalny czy coś, ale po prostu lepiej się czyta poprawną polszczyznę.
[/quote]
Ok- mówisz masz nie sądziłem, że może dojść do ,,porażenia" z tego powodu kogokolwiek nie było to moim zamiarem ani intencją - sorrry. Nie chce być niekulturalny - ale sprawdź również może inne wątki na Forum- pewnie administratorzy nie mają tyle wolnego czasu, aby to na bieżąco czynić. Pracowałem kiedyś w tym województwie i po prostu mnie to zainteresowało tyle tylko tyle lub aż tyle.
 

Komendant Cisek jest tak zaradny, że po swoją nominację do KG musiał jechać z ( "najmądrzejszym"  ^_^K.A) sam prawdopodobnie nie trafił by do Warszawy. Przecież mogło się to odbyć normalnie, zgodnie z procedurami. Wszystko jednak było do końca trzymane w tajemnicy, żeby przypadkiem nikt nie pokrzyżował planów. Ciekawe jak długo tak jeszcze w Straży będzie, że liczą się układy a nie umiejętności.
Pewnie do końca świata i jeden dzień dłużej- a tak poważnie takie chyba mamy czasy, a co z poprzednim, 02 bo to był równy gość o ile pamiętam ze starych dobrych czasów -_-.