Pożarnictwo > Ratownictwo Wysokościowe

Doskonalenie Zawodowe Ratowników Wysokościowych.

<< < (2/5) > >>

TomekASG_JRG:
No do tego dążę w swojej wypowiedzi, kto nie pracował nie wie o czym mówimy. To samo dotyczy się bloczków z blokadą i kilku innych rzeczy. Jak na razie temat martwy jak sama wysokościówka w straży więc chyba nie podyskutujemy.

BM:

--- Cytat: sheldon w Maj 20, 2013, 22:40:47 ---
I'd (czy też RIG) są naprawdę genialne,

--- Koniec cytatu ---

Owszem, ale dlaczego na zdjęciach z ćwiczeń widać nadal ratowników wyposażonych w rolkę Simple i Shunta, choć RIG powinien dawno zastąpić zatrzaśnik na każdym wozie?

TomekASG_JRG:
Bo łatwiej i lepiej jest się pochwalić nowym czerwonym wozem do rat wys za 500 tys czy milion niż zestawem różnych przyrządów za 10 tys zł ;)

Jaś:
Widzę że zaczęła się dyskusja ,, co prawda nie do końca na temat który zacząłem (doskonalenie zawodowe) ale odpowiadam.
Każda SGRW powinna posiadać sprzęt zgodny z załącznikiem do zasad RAT WYS w PSP zgodnie z tym załącznikiem nic nie stoi na przeszkodzie aby posiadać na swoim wyposażeniu I'd (czy też RIG) . Jest to przyrząd do zjazdu z automatyczną blokadą tak jak rolka stop. Wiele grup posiada ten przyrząd informuję iż pisanie ,, A ja mam cichą nadzieję, że sprzęty typu I'd zaczną być również stosowane oficjalnie w ratownictwie wysokościowym mija sie z prawdą . W wielu Grupach wysokościowych w Polsce spotkałam ludzi pracujących poza pracą w tak zwanej wysokościowce , jest to dodatkowy atut w kwestii wyszkolenia i kontaktu ze sprzętem Ten fakt nigdy nie zastąpi doskonalenia zawodowego członkow GRUPY na danej zmianie służbowej. Ratownictwo wysokościowe to  praca zespołowa i zawsze byłem zdania iż każdy dowódca SGRW - zmiany w tej kwestii powinien wypracować swoje standardy. 
Słowo nowinki .... dotyczy sprzętu czy technik bo to istotne ?
Uważam iż nowinki należy ,,przetestować" sprawdzić i wprowadzić jeżeli tego wymagają w życie wg zasady każdy w Grupie zna i umie to zbudować - techniki obsłużyć- sprzęt. Nie możne dojść do sytuacji iż mamy w zespole jednego ORŁA co wszystko zna i zbuduje i tylko ON wie o co chodzi ...... a takie coś widziałem niejednokrotnie nie tylko w SGRW ...
I tutaj wracamy to głównego tematu doskonalenia zawodowe w JRG lub OSP na bazie której działa specjalistyczna grupa .
pozdrawiam

TomekASG_JRG:
Słowo "nowinki", techniczne, to moja wypowiedź. Tak jak zaznaczyłem, w mojej opinii centralna część Polski, mam tutaj na myśli konkretnie SGRW z Warszawy i Poznania mają całą gamę sprzętu. Zaczynając na simplu a kończąc na ID. Chłopaki są otwarci na wszelkie propozycje które wprowadzają dopiero po przetestowaniu i wypracowaniu swoich standardów i procedur. Na pewno, kilku z nich pracuje na wysokości po godzinach i z tego działu wysokościówki czerpią pomysły i rozwiązania. Bardzo cieszy taka postawa, bo mając szerokie możliwości sprzętowe, ogromne umiejętności, chęć do poszerzania wiedzy można wiele osiągnąć  tej kwestii i tworzyć bardzo dobrą strukturę grupy rat wys.  W Warszawskiej SGRW nigdy nie byłem ale mam kilku znajomych i masę zdjęć oglądałem z ich manewrów. W poznaniu byłem i wiem jakim sprzętem i jak działają. Nowinki techniczne też są stosowane, ale to chyba w każdej grupie i przez większość ratowników. Każdy ma jakieś tam własne "patenty" zgodne z wytycznymi.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej