Autor Wątek: Podwyżki na 2008r.  (Przeczytany 228249 razy)

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #250 dnia: Listopad 22, 2007, 18:17:48 »
To niech góra zacznei nas w koncu szanować , pomysł z pracownikami cywilnymi jest jakby naszą odpowiedzią  na brak poszanowania dla PB , jawnego , nieraz wrecz bezczelnego na który nie za wiele możemy poradzic :(
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline tzeencz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #251 dnia: Listopad 22, 2007, 19:48:05 »
Witam, pierwszy moj post na tym forum ;)

Przede wszystkim masa uprzedzen i stereotypow jaka sie w tym temacie pojawila to cos niesamowitego. Ciekawe skad to wyobrazanie, ze w biurze nic nie robia?! Z mojej perspektywy wyglada to tak - popierdala sie po przynajmniej 8 godzin, 5 dni w tygodniu za mala kase, bez wielkich mozliwosci dorobienia...

Nie twierdze, ze pb to kraina miodem i mlekiem plynaca, ale jest chociaz szansa dorobic. Aha, zeby byla jasnosc - podzial zarabia malo, nie ma zadnych watpliwosci - tyle, ze godnie to ma prawo zarabiac kazdy i kazdemu dochody z jednego zrodla powinny zapewnic byt.

Calkowicie zgadzam sie z madmaxem - za duzo w psp zalezy od czyjegos "widzimisie" - kursy, szkolenia, wreszcie kasa - szlag mnie trafia jak widze pnace sie w gore miernoty z "brazowymi nosami"... Niestety, ktos genialny laduje nam kolejno "dziwo" w postaci dodatku motywacyjnego  :angry:

Na koniec - jesli wasze pensje sa niskie - pomyslcie o "starych" cywilach - ci ludzie zarabiaja jak przyslowiowi kasjerzy z hipermarketow, a podwyzki maja w dziesiatkach zlotych...

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #252 dnia: Listopad 23, 2007, 08:05:06 »
Czytam,że pan Schetyna będzie oszczędzał,nie podobają mu się podwyżki,podobno kilkadziesiąt procent.
Pewnie chodzi mu o stażystów w PSP.
Panowie ,obym się mylił ,ale czarno to widzę.

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #253 dnia: Listopad 23, 2007, 08:20:43 »
To niech góra zacznei nas w koncu szanować , pomysł z pracownikami cywilnymi jest jakby naszą odpowiedzią  na brak poszanowania dla PB , jawnego , nieraz wrecz bezczelnego na który nie za wiele możemy poradzic :(

A czy to moja wina, że "góra" Twojej komendy Cię nie szanuje? A ty w ramach "odwetu" chcesz ucywilnić systemowo wszystkie KP/KM/KW w całym kraju!
Mnie i innych strażaków u mnie w KP komendant szanuje. Podobnie jak biuro nas a my ich. I nie mamy problemu.
Zrozum, kwestia szacunku i poważania w stosunku do siebie nawzajem zależy od was samych.
Jeżeli my nie będziemy szanować biura za ich pracę to biuro (wg Ciebie "góra") nie będzie szanować nas. Czy szanowałbyś  kogoś kto twierdzi że jesteś nierobem, obijasz się przez 8 godzin i Twoje zajęcie polega na piciu kawy i surfowaniu po internecie? Ja nie!

PS. nadmieniam - nie pracuję na  8 godzin! :)

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #254 dnia: Listopad 24, 2007, 14:20:43 »
 Panowie podwyżki dla Naszych stażystów to "pikuś",bo skoro Nasi młodzi dostaną około 30% podwyżki -teoretycznie!!!!!!!!! To daje im około 300PLN. I ludzie jak usłyszą ,że 30% to będą mówić ALE WY TAM MACIE ZAJE......to przecież kupa siana prawie 1/3 wypłaty!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dziś w TV oglądałem co ma się dziać (oby nie!) w ministerstwach na górnych szczeblach.Podwyżki rzędu około 46% co daje realny wzrost pensyjki o 2600 PLN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .Mam na myśli te mniej znaczące ministerstwa!!
Nie chcę myśleć o innych tych ważniejszych

I tutaj dopiero można sie wku.... . Kiedy w końcu znajdzie się rząd ,który będzie z ludźmi i dla ludzi?????

                                                                                                             

Offline Thor998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 30
  • St.ogn.
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #255 dnia: Listopad 24, 2007, 16:45:37 »
Panowie zastanówcie się sami czy podwyżki to tak DUUUUUŻO te 300 zł dla stażysty - skoro od nowego roku gaz energia paliwo wszystko w górę to tylko wyrównanie a Nam NADAL ZOSTAJE NIEWIELE i ciagłe przepychanki biuro podział(zresztą jak w każdej jednostce u mnie tez ten sam podział ale jak ma nie być skoro sam 01 mówi że bardziej odpowiedzialna jest praca szkoleniowca niż dowódcy zmiany). :huh:

Offline sEB-q

  • JRG
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 68
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #256 dnia: Listopad 24, 2007, 18:54:41 »
mario68 : z charakteru na początku szanuje równo wszystkich ludzi, to pewnie zasługa wychowania przez moich rodziców, i uwierz ze nie przyszedłem do strazy kilka lat temu i od pierwszego dnia na lewo i prawo kląłem na biuro , ba od biura sam zaczynałem, pewne nasze przekonania i poglady kształtują się wskutek (np niemiłych) doświadczeń. Dalej nigdy nie twierdziłem że to są nieroby , (poprostu inny typ pracy ze wszystkimi tego przywilejami) jedyne na co TU zwracałam  uwagę i swoje niezadowolenie to :
- niewspółmniernie niesprawiedliwe traktowanie (wrecz jako zlo konieczne)
- odgorny brak szacunku (oczywiscie niewszytkich) oficerow ( niektorym pomylilo sie wojsko ze strażą, ale takie wojsko w złym słowa znaczeniu).
NIechec PB do niektorych biurowych w niektorych wojewodztwach nie jest wszczepiony  z mlekiem dziecka, jest jedynie reakcją na zaistniałe incydenty. itd itp

pozdr
PS aha nei jest tak ze jakos sie nielubi "TYCH WSZYSTKICH" biurowych , przeciez sam mam kilku bardzo dobrych kolegow jeszcze z kursu podstawowego :) choć wystaczy zobaczyc obecnie na ich stopnie i stanowiska a moje i kolegow z tego rzutu którzy trafili na PB.Tam jednak szyciej.
Wielkie przyjaźnie zawiązują się w pogoni za jakimś ideałem, w obronie jakiejś sprawy, w trudach poszukiwań...

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #257 dnia: Listopad 26, 2007, 10:28:42 »
Dziś w TV oglądałem co ma się dziać (oby nie!) w ministerstwach na górnych szczeblach.Podwyżki rzędu około 46% co daje realny wzrost pensyjki o 2600 PLN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .Mam na myśli te mniej znaczące ministerstwa!!
Nie chcę myśleć o innych tych ważniejszych
                                                                                                          

Akurat chodzi o jedno ministerstwo Rozwoju regionalnego uważasz, że jest mniej ważne? To dowiedz się czym ono się zajmuje. I dlaczego przewidziano tam takie podwyżki.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #258 dnia: Listopad 26, 2007, 10:48:28 »
Pewnie, przecież obiecało się: "By żyło się lepiej - wszystkim (ministerstwom)'

Trochę wbrew regulaminowi, ale nie wytrzymałem. ^_^

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #259 dnia: Listopad 26, 2007, 11:05:34 »
Dziś w TV oglądałem co ma się dziać (oby nie!) w ministerstwach na górnych szczeblach.Podwyżki rzędu około 46% co daje realny wzrost pensyjki o 2600 PLN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! .Mam na myśli te mniej znaczące ministerstwa!!
Nie chcę myśleć o innych tych ważniejszych
                                                                                                         

Akurat chodzi o jedno ministerstwo Rozwoju regionalnego uważasz, że jest mniej ważne? To dowiedz się czym ono się zajmuje. I dlaczego przewidziano tam takie podwyżki.


Mniej ważne to przenośnia!! Każdy ma prawo do własnego zdania............. DEMOKRACJA  ^_^  ^_^
Chciałem tylko zasygnalizować skalę podwyżki w tych ministerstwach i dać porównanie ,jak przy nich wyglądają nasze podwyżki  :angry:
Na pewno są ważne,ale ciekawe jak regiony się będą rozwijać kiedy nie będzie miał ich kto bronić w razie jakiegoś nieszczęścia..................

Ale to pozostawiam Twojej rozwadze!!!!!                                        Pozdrawiam

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #260 dnia: Listopad 26, 2007, 11:55:46 »

Mniej ważne to przenośnia!! Każdy ma prawo do własnego zdania............. DEMOKRACJA  ^_^  ^_^
Chciałem tylko zasygnalizować skalę podwyżki w tych ministerstwach i dać porównanie ,jak przy nich wyglądają nasze podwyżki  :angry:
Na pewno są ważne,ale ciekawe jak regiony się będą rozwijać kiedy nie będzie miał ich kto bronić w razie jakiegoś nieszczęścia..................
Ale to pozostawiam Twojej rozwadze!!!!!                                        Pozdrawiam

No to wyjasnię Ministerstwo to zajmuje się koordynowaniem wykorzystania środków (funduszy) z unii. Z uwagi na charakter zadań potwrzeba tam dośc dobrych specjalistów. Na rynku jest duża konkurencja. Niczym dziwnym nie jest odchodzenia ludzi z urzedu do urzedu lub z urzędu do firmy. Dlatego (PRAWDOPODOBNIE) wpadli na pomysł wiekszych podwyżek tam. O ile wiem taki pomysł miał dotyczyć wszytkich osób zajmujących się środkami z Unii, bo urzędy nie były konkurencyjne.
I to by było na tyle nie ma co dalej dyskutować.
Na marginesie powiem, że skoro u nas planuje się średnia podwyżkę 17 %, to nauczyciele z 3 % powinni nas za ..... powiesić. Z 17 do 45 jest bliżej niż z 3 do 17 chyba ;).
A poważnie proponuję pomysleć jakie podwyżki bywały ostatnio a jakie teraz i już. Fakt że w prywatnym sektorze wzrozty sa na poziomie 10 -15 % (średnio) pokazuje, że nie jest z nami aż tak żle.
Natomiast oczywiście chciałbym, żeby strażak zarabiał przyzwoicie - jak w normalnych krachach (powiedzmy w tysiącach euro lub chociaż dolarów ;). Ale średnie dochody w Polsce są jakie są.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2007, 12:03:33 wysłana przez radca »

Offline borysj5

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #261 dnia: Listopad 26, 2007, 12:21:06 »
Witam.
Ludzie , wszedłem w temat żeby sie czegoś dowiedzieć a tu widze sami frustraci każy tylko marudzi, narzeka i marzy.
Napiszcie sobie temat np: Ja Pan strazak chciałbym : i tu lista 1,2,3, itd może ktoś was wysłucha.
W tym temacie konkretny jest tylko 1 post.
 Pracuje na podziale juz 11 lat i od jakiegos (2 lata) czasu w zasadzie nie narzekam, zarabiam nie super ale widze poprawe i mam nadzieje, ze ten tręd sie utrzyma.
Dla ostudzenia zapalu dodam, że moja pierwsza pensja wynosiła 470zł to tak jak by dziś stażsta zarabiał ok 600zł, wiem że żołądki mamy wszyscy takie same, ale po tym 3 letnim stazu można zacząć narzekać a wcześniej niestety ale nie - zasady ZNANE jeszcze przed przyjęciem, a tu głównie stażyści marudzą. No i należałoby chyba wszystkim przypomnieć,że srednie zarobki w straży liczy sie w skali roku z dodatkami !!! a te znacznie podnoszą pensje i jakoś o tym wszyscy zapomnieli. Osobiście mam nadzieje ,że w 08r dojade z pensją do poziomu 3500zł netto(obecnie3000) i wcale nie uważam , że to za dużo ale tyle ,że nie narzekam.Gdzieś na forum polcji wyczytałem, że podwyżki w swerze budżetowej mają pod koniec 2008r zamknąć sie w kwocie 590zł na etat . Wiem,że to plotka ale strasznie sie tam podniecali co nie ukrywam i mi się udzieliło hm.
 Poza tym zgadzam sie ze wszystkimi tutaj co do pracownikow Administrracji - wiekszość gaciowych, księgowych itd. powinna być na stanowiskach cywilnych.  Lubie nie lubie nie ma tu znaczenia, mam tam wielu znajomych to fajni ludzie, nie pracują wcale lekko ale specyfika ich pracy przyporządkowuje ich do pracowników cywilnych i nie ma tu zadnych argumentów przeciw.
No i należałoby sie pozbyć kapelanów !!!!!!! pasożyty ciągną nasze pensje, i szargają mundur ech.
Jeden taki zarabia więcej niż 2 wyszkolonych strazaków z PB po stażu i w dodatku przysługują mu wszystkie przywileje.

 
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2007, 12:42:30 wysłana przez borysj5 »

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #262 dnia: Listopad 26, 2007, 13:54:03 »
Cytuj
No i należałoby sie pozbyć kapelanów !!!!!!! pasożyty ciągną nasze pensje, i szargają mundur ech.

Co do pierwszego mogę się zgodzić, co do drugiego to kolega pojechał. Skąd takie wnioski? Pokutę za dużą kapelan dał? Wiem, że sekretarz POP był lepszy, pracował za free, a ludziom żyło się dostatniej.

Kolego, moja pierwsza strażacka wypłata liczona była w milionach, więc myślę, że mogę odnosić się krytycznie do Twojego postu.

Szczerze powiedziawszy też nie mogę narzekać, choć mogłoby być lepiej, natomiast dobrze jest czasami spojrzeć poza czubek własnego nosa i pochylić się nad "maluczkimi". Tu wcale nie jest tak różowo. Twoją pensję to oni zarabiają owszem, ale przez 2 miesiące i tu jest pies pogrzebany.
Przeliczanie procentowe podwyżek jest złudne, bo wolałbym 10% z gr.20 niż 18 ze swojej i to możesz sobie wpisać jako mój pierwszy punkt na mojej liście życzeń.

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #263 dnia: Listopad 26, 2007, 15:33:04 »
Do borysj5       Czy przypadkiem Twoja żona lub ktoś z rodziny nie pracuje w w/w urzędzie?? Bez urazy.....pytać każdy może......demokracja

Osobiście mam nadzieje ,że w 08r dojade z pensją do poziomu 3500zł netto(obecnie3000)

Nie zaglądam nikomu w portfel,ale skoro się pochwaliłeś,to powiem tak,z taką pensją też bym nie narzekał.

No i należałoby chyba wszystkim przypomnieć,że srednie zarobki w straży liczy sie w skali roku z dodatkami !!!

Dodatki kolego to mamy za coś!!!! Przypomnij to także tym co np.mają dodatki na prowadzenie biur  :wacko:               

            Pensja 3 stażystów  na łapkę -WRĘCZ NIE WYPADA NARZEKAĆ !!!!!!!!

                                                                             Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2007, 14:49:31 wysłana przez sly »

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #264 dnia: Listopad 26, 2007, 16:00:33 »
Do radcy        Czy przypadkiem Twoja żona lub ktoś z rodziny nie pracuje w w/w urzędzie?? Bez urazy.....pytać każdy może......demokracja
Pensja 3 stażystów  na łapkę -WRĘCZ NIE WYPADA NARZEKAĆ !!!!!!!!

Wiesz nie ma złych odpowiedzi a tylko źle zadane pytania. A Twoje de facto mnie obraża. Uważasz, że każdy patrzy tylko swojego interesu (prywaty) i nie potrafi nic zrobic pro publico bono? Być może taki jesteś Twoja sprawa.
Co do pytania uprzejmie informuję, ze moja żona nigdy nie pracowała w żadnej państowej firmie, instytucji biurze, urzędzie itp. (krewni też nie co najmniej od 17 lat).
Moje wiadomości i oceny wynikają z umiejętności:
czytania ze zrozumieniem artykułow w gazetach
myślenia
zrozumienia dla faktu, że dobrzy specjaliści zarabiają więcej.

A z ciekawości do jakiej kwoty na łapkę wypada narzekać (rozumiem że do Twojego wynagrodzenia)?????
Pozdrawiam

Offline sly

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • W stanie spoczynku
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #265 dnia: Listopad 26, 2007, 16:27:15 »
 Jeśli Ciebie obraziłem to przepraszam  :mellow:                             


 Moje wiadomości i oceny wynikają z umiejętności:
czytania ze zrozumieniem artykułów w gazetach
myślenia
zrozumienia dla faktu, że dobrzy specjaliści zarabiają więcej.


Czyli mam rozumieć,że w pierwszej kolejności trzeba spaprać robotę :huh: ,żeby w następnej dostać podwyżkę i to nie małą!!!!!! Przypomnij sobie ile to procentowo wykorzystali nasi urzędnicy ze środków przyznanych przez UE???? Pamiętasz.



 I jeszcze coś .To według Twojego rozumienia,czytania i myślenia powinno to wyglądać tak....


                               Spier...... jakieś zdarzenie= podwyższenie pensji!!!!!

A z ciekawości do jakiej kwoty na łapkę wypada narzekać (rozumiem że do Twojego wynagrodzenia)Huh??

Do tego momentu (kwoty),która w końcu pozwoli Nam na godne ŻYCIE!



Teraz to Ty jesteś winny Nam przeprosiny.Zawsze będę bronił tych z którymi włazi się w ogień, nawet jeśli to Stażyści !

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #266 dnia: Listopad 26, 2007, 19:00:39 »
Wybacz ale:
- nie do końca rozumiem o czym mówisz ( z tego co wiem procent wykorzystania srodków znacznie wzrósł MIMO rok 2007 jest rokiem przejściowym z uwagi na brak procedur - programy na lata 2007-2013 dopiero wchodzą w zycie). Jeśli nie zapłacisz specjalistom to nauczą się w urzedzie i odeja po 2 lub 3 latach do firmy prywatnej. I pewnie temu miały przeciwdziałac te podwyżki. Ale i tak ma ich nie być (cięcia w budżecie).
- dyskusje osobiste (w jaką przeradzają się Twoje i pewnie moje wypowiedzi) jest miejsce w PM. Więc wróćmy do wątku głównego (jesli masz coś do powiedzenia w tym zakresie)
Ineczej mówiąc jakie masz propozycje lub uwagi do projektu płacowego (bo o tym chyba mówimy?
PS Drobna prośba
Nie stosuj prostych tricków socjotechnicznych. Rozmawiam z Tobą i nawet Ciebie nie obrażam. Natomiast Ty zasugerowałeś, że mówię to co mówię bo mam jakies koligacje rodzinne. To tyle. Więc jakim "Nam" jestem winien przeprosiny?
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2007, 19:04:54 wysłana przez radca »

Offline hołek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #267 dnia: Listopad 26, 2007, 20:59:22 »
Witam :)
Siedze czesto tu na tym forum i jakoś nie moge się zebrać żeby napisać ale widocznie potrzebowałem bodzca ,który dał mi kolega borysj5 , który pisze:
...ale po tym 3 letnim stazu można zacząć narzekać a wcześniej niestety ale nie - zasady ZNANE jeszcze przed przyjęciem, a tu głównie stażyści marudzą.
Znane oczywiście ze tak tylko że teraz nadarza się okazja podwyżki i spekulacje ze moze bedzie mniejsza itp więc jak tu sie nie wypowiadać na ten temat .
ja zarabiam niepełne 1200 na łapke na dojazdy do jednostki wydaje około 300pln do tego opłać rachunki wyślij dziecko do szkoły (żona nie pracuje:( ) i przelicz ile zostaje na zycie ? Postaw siebie w takiej sytuacji podlicz swoje wydatki napewno 1200 to mało ja już przy 1800 netto miałbym takiego rogala na gębie jak ty przy 3000 i też bym nie płakał tylko spokojnie pracował ale jak to mówi stare powiedzenie syty głodnego nie zrozumie.

Offline arters

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #268 dnia: Listopad 27, 2007, 10:03:15 »
Radca
Lepiej sie nie wypowiadaj na temat pensji bo ja po 16 latach mam tyle co ty ale razem z żoną.
I narazie nie zanosi sie na to żeby było lepiej bo podwyżki na przyszły rok dla strazaków z PB są śmieszne.Za prąd i inne trzeba więcej zapłacić niż my dostaniemy.
Tak jak napisał "sly" policz 18% od gr 4 a policz 18% od 20 (może nie widzisz różnicy-ale ja widzę).

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #269 dnia: Listopad 27, 2007, 11:02:47 »
Artes
Ale gdzie ja pisałem o moich zarobkach bo nie wiem ??
Sly pisał okims innym ;)
A wracając do podwyżek czy masz jakies propzycje zmiany zaproponowanych podwyżek?
Jaką grupę bys podwyższył a jaką obniżył.
Dla mnie praktyczne zrównanie kwot podwyżek jest krokiem w dobra stronę (pamiętam czasy kiedy stażysta otrzymywał podwyżkę 60 zł przy średniej podwyżce 220.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2007, 11:06:51 wysłana przez radca »

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #270 dnia: Listopad 27, 2007, 11:05:53 »
no i cały wątek przemienił się w kłótnię :wacko: . podział nadaje na biuro,a biuro na podział, a wątek miał być podobno o podwyżkach. panowie powiem wam tyle że nasze zarobki nawet nie nadążają za inflacją. dziesięć lat temu będąc na stażu mając coś około 800zł na rękę wystarczało mi 5 zeta na papieroski jakąś oranżadkę bułeczki i coś tam jeszcze , a teraz 20 zeta jest na styk czyli cztery razy więcej (4x800= 3200 zeta netto) , a mam 2000 zeta. czyli defakto zarabiamy coraz mniej :angry:. pozdro

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #271 dnia: Listopad 27, 2007, 11:32:07 »
dziesięć lat temu będąc na stażu mając coś około 800zł na rękę wystarczało mi 5 zeta na papieroski jakąś oranżadkę bułeczki i coś tam jeszcze
Zgadzam się z bezsensownością kółtni.
Ale lubię fakty.
10 lat temu (1997) grupa stażysty 23 - 370 zł, stopień strażak 240 zł z max dodatkiem (a ilu stażystów je ma?) ok 915 zł brutto no to netto byłoby ok 750 zł. Ale przy zwyczajowym poziomie dodatków ( u mnie było 5-20 zł) realnie na rękę było ok 500 zł.

Offline bart73

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 521
  • ciemna strona mocy
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #272 dnia: Listopad 27, 2007, 11:45:13 »
dziesięć lat temu będąc na stażu mając coś około 800zł na rękę wystarczało mi 5 zeta na papieroski jakąś oranżadkę bułeczki i coś tam jeszcze
Zgadzam się z bezsensownością kółtni.
Ale lubię fakty.
10 lat temu (1997) grupa stażysty 23 - 370 zł, stopień strażak 240 zł z max dodatkiem (a ilu stażystów je ma?) ok 915 zł brutto no to netto byłoby ok 750 zł. Ale przy zwyczajowym poziomie dodatków ( u mnie było 5-20 zł) realnie na rękę było ok 500 zł.

sorrki 9 lat temu ( jeszcze)i ciut więcej za wysługę lat i dodatku więcej że może nie pełne 800 pln.

"nie pytaj co ojczyzna może zrobić dla ciebie, ale spytaj czy ty coś możesz zrobić dla niej." J.F.K.
"dopóki nie było internetu, nie zdawałem sobie sprawy z tego ilu na świecie jest idiotów" S.Lem

Offline wolansky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 50
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #273 dnia: Listopad 27, 2007, 12:20:46 »
Podwyżki na 2008 rok są takie jakie są i koniec. Mniej więcej każdy wie ile dostanie, także dyskusja w tym temacie staje się troszkę bezzasadna. Ważne jest to że PO obiecało policji (mam nadzieję, że i my będziemy objęci wzrostem wynagrodzeń) znaczący wzrost płac i jeżeli tylko nie wywalą nas z MSWiA to można optymistycznie patrzeć w przyszłość. Pozdrawiam

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Podwyżki na 2008r.
« Odpowiedź #274 dnia: Listopad 27, 2007, 12:26:17 »
Dla zobrazowania problemu podwyżek pozwalam sobie wrzucić zestawienie
podwyżek w ostatnich 10 latach i projektu 2008. Kwoty grup i wzrosty w poszczególnych latach  grupa stażysta. starszy specjalista - dowódca zmiany (10)  i Komendant Głowny. Wnioski każdy może wyciągnąć sam.

             KG      St specjalista       stazysta   
1997   3200      830         370

1998   4000      930         460
         800        100           90
1999   4320      1000         500
         320         70           40
2000   4750      1170         610
           430        170         110
2001   5750      1400         700
          1000     230             90
2004   5900      1500         760
         250      100                    60
2006   6100      1560         780
           200      60            20
2007   7000      1810         870
         900          250            90
2008   7690      2110         1210
       690          300             340