Autor Wątek: Sprzęt od sponsorów, fundacji...  (Przeczytany 351941 razy)

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #325 dnia: Grudzień 03, 2010, 17:24:03 »
Ja bym to pismo troszkę inaczej skontruował. Mam nadzieję, że brak jakiegokolwiek formatowania to tylko i wyłącznie wina forum, ponieważ pismo dla mnie jest kompletnie nieczytelne.
Zwróć uwagę na zasady używania wielkich liter, bo nadużywasz ich.

Jak dla mnie jest jest zbyt mało o Was, nie chwalicie się swoim osiągnięcami. Piszecie ogólne hasła checie sprzęt ratownictwa medycznego a nigdzie w tekscie nie umotywowaliście, że jest on wam potrzebny.

KSRG to nie jest zrzeszenie.

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #326 dnia: Grudzień 03, 2010, 18:18:45 »
To może ja zamieszczę jeden z moich wniosków, proszę o opinię  -_-

to już są szczyty ....
« Ostatnia zmiana: Luty 12, 2011, 15:05:38 wysłana przez max[] »

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #327 dnia: Grudzień 03, 2010, 19:04:13 »
To może ja zamieszczę jeden z moich wniosków, proszę o opinię  -_-

http://www58.zippyshare.com/v/32385084/file.html

- przejrzyste graficznie.
- w drugiej części brakuje mi podania konkretnego modelu jakim jesteście zainteresowani i jego paramterów
- można by lepiej uzasadnić potrzebę agregatu
- co to są fundusze zewnętrzne? nie dostajecie dotacji z gminy?
- podobnie jak powyżej nie chwilicie się swoimi osiągnięcami
- brakuje danych kontaktowych, oraz namiarów do osoby odpowiedzialnej za projekt oraz numeru rachunku bankowego
- jak już pisałem wcześniej, takie pisma najlepiej kierować imiennie oraz poprzedzić telefonem przed wysłaniem oraz telefonem po wysłaniu, żeby sprawdzić czy dotarło i jakiej decyzji można się spodziewać

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #328 dnia: Grudzień 03, 2010, 19:18:33 »
Dzięki za opinię ale już się bronię: konkretnych modeli nigdy nie podaję, uzasadnienie faktycznie lakoniczne ale skuteczne oraz zawsze zależy od sprzetu. Akurat to pismo już ma ponad rok i wtedy były problemy z dotacjami z gminy do sprzętu, dane kontaktowe umieszczam w stopce, które oczywiście zostały usunięte. Ostatni punkt zawsze jest spełniany.
PS
Agregat już w remizie.

Co do chwalenia, to są faktycznie dwie metody, ta jest najbardziej skuteczna bo wtedy sponsor wie, że inwestuje a nie daje kase w coś nieopłacalnego co zaraz upadnie. Druga metoda mniej skuteczna to żale, ale o tym to chyba większość wie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 19:26:55 wysłana przez max[] »

Offline Charlie

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #329 dnia: Grudzień 04, 2010, 10:05:51 »
Pismo, do PZU już zaniesione, kierowniczka powiedziała ze w styczniu będzie odpowiedź, jestem dobrej myśli.

Dziękuje Łukaszowi za pomoc :)
osp dla jednych trzy litery - dla nas całe życie.

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #330 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:29:59 »
o sanie lodowe do kogo można pisać?
pisał ktoś z was pismo do firmy LOTOS?

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #331 dnia: Grudzień 07, 2010, 16:38:07 »
LOTOS jak narazie milczy od miesiąca, wątpie że wgl. raczą odpisać :/

Offline max[]

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.156
    • ...
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #332 dnia: Grudzień 07, 2010, 17:20:05 »
LOTOS sponsoruje tylko jednostki z ich okolicy

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #333 dnia: Grudzień 07, 2010, 17:37:38 »
czy to samo województwo można zaliczyć do okolicy? ;D

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #334 dnia: Grudzień 15, 2010, 15:48:14 »
Witam Panowie :)  dostałem informacje od regionalnego przedstawiciela dużej firmy ubezpieczeniowej. Jak myślicie? Jaką kwotę podać w prośbie o dofinansowanie, żeby mnie nie wyśmiali że za duża a jednocześnie że nie za mała. Chodzi o sprzęt ochrony osobistej strażaka, ewentualnie AODO.

Offline speedxxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #335 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:04:17 »
Trudno powiedziec. Napisz 3 tys. A dalej w odpowiedzi napisz ze dla waszej jednostki liczy sie jazdy grosz i bez względu na wysokość otrzymanej pomocy finansowej będziecie bardzo wdzięczni :)

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #336 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:16:25 »
Myślałem o 8 tys.

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #337 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:28:56 »
Moja jednostka od ubezpieczyciela dostała 2.5 tys pisałem pismo na 10 tys. Coraz częściej spotykam się z przypadkami że jeśli już ktoś coś da to zazwyczaj połowę tej kwoty o która się pisze . Pozdrawiam
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Marcin1986

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 486
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #338 dnia: Grudzień 15, 2010, 16:37:41 »
To  ja sie tez pochwale, bo chyba jest czym pon nowym uzywanym samochodzie i nowej remizie udało nam sie wychodzic i z prosb listowych dostac kilka cennych fantow, dzis odbior kolejnych

-Opony nowe do ciezarowego Renault 6 szt na kwote blisko 7000zł
-Dzis skompletowałem dokumanty i jutro leci przelew z nadesnictwa na kwote 500 zł
-Nowa pompa szlamowa Honda wartosci około 8 tys zł ( podobno najlepsze co mieli ;) )

nic tylko dalej oisac i chodzic bo na takie rzeczy czeaklibysmy latami ..

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #339 dnia: Grudzień 15, 2010, 17:11:25 »
Moja jednostka od ubezpieczyciela dostała 2.5 tys pisałem pismo na 10 tys. Coraz częściej spotykam się z przypadkami że jeśli już ktoś coś da to zazwyczaj połowę tej kwoty o która się pisze . Pozdrawiam

Od jakiego ubezpieczyciela? :straz:

Offline tomek7826

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #340 dnia: Grudzień 15, 2010, 18:05:23 »
Ja w środę odebrałem Honde wt30x i scott'a contour 3000 + system SABRE (1800 zł).
Wszystko zakupione z dofinansowania funduszu.
13 tysięcy złotych nam przekazano.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 15, 2010, 23:37:13 wysłana przez tomek7826 »

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #341 dnia: Grudzień 15, 2010, 21:39:37 »
Moja jednostka od ubezpieczyciela dostała 2.5 tys pisałem pismo na 10 tys. Coraz częściej spotykam się z przypadkami że jeśli już ktoś coś da to zazwyczaj połowę tej kwoty o która się pisze . Pozdrawiam

Od jakiego ubezpieczyciela? :straz:

Proponuje żeby każdy pisał do tego ubezpieczyciela,u którego jest ubezpieczony gdyż raczej są nikłe szanse by dostac cos od ubezpieczalni z której "usług" się nie korzysta.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Pom

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 755
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #342 dnia: Grudzień 15, 2010, 22:33:44 »
Rozumiem, ale kto jest waszym ubezpieczycielem?
Bo możliwe że mamy tego samego i się pytam na ile można liczyć jak trafimy na tego samego.

Offline orzelosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #343 dnia: Grudzień 16, 2010, 21:12:11 »
Witam! Mam takie pytanie. Przeglądam właśnie projekty na lata 2007-2013 i znalazłem projekt o nazwie "Poprawa bezpieczeństwa środowiskowego i ekologicznego". Jest tam mowa, że dofinansowanie można uzyskać na "wsparcie techniczne krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego". Czy pod tym kryje się także dofinansowanie na zakup fabrycznie nowego GBA? Znalazłem także drugi projekt "Bezpieczeństwo ruchu drogowego" i jest tam mowa, że dofinansowanie można uzyskać na "zakup sprzętu". I pytanie również to samo, czy da sie to podciągnąć na dofinansowanie zakupu GBA bo jakby nie patrzeć jest to sprzęt :straz:

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #344 dnia: Grudzień 16, 2010, 21:52:27 »
Jeśli tak to zostało sformułowane to pewnie, że się da. Z naszego doświadczenia warto zebrać kilka jednostek (w praktyce kilka gmin) bo wtedy pozytywny wpływ na środowisko jest większy - czyli kilka GBA i kwoty rzędu kilku milionów.

Powodzenia!

Offline orzelosp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #345 dnia: Grudzień 16, 2010, 22:16:00 »
No o ile kilka gmina dało by się zebrać to kilka jednostek z mojej gminy już nie bardzo, gdyż jako jedyni w gminie jesteśmy w KSRG. Natomiast inne gminy..hmm..wiekszosc calkiem niedawno dostała nowe auta. Jednak to juz nie o to chodzi, chce się tylko upewnić czy w ogóle jest sens starać się o dofinansowanie zakupu auta z tych projektów bo nie ma tam dosłownie napisane, że można się o takowe starać.

Podaje linki do tych projektów

http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/PoradnikBeneficjenta/PoIis/Strony/8.1-Bezpieczenstwo-ruchu-drogowego.aspx
http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/PoradnikBeneficjenta/RPOWielkopolska/Strony/3.6-Poprawa-bezpieczenstwa-srodowiskowego-i-ekolo.aspx

Offline Lacky

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 263
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #346 dnia: Grudzień 16, 2010, 23:07:49 »
Tylko kolego jak przeglądasz te fundusze to zwracaj uwagę na terminy w jakich należy składać wnioski,oraz jakiego województwa dotyczy dany projekt.Pzdr.
"Zgasiliśmy pożar w oborze. Nie spłonęła żadna krowa, utonęło dziesięć."

Offline Smyku

  • Pokaż mi swoje zabawki, a powiem ci kim jesteś!
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • Zawsze gotowy!
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #347 dnia: Grudzień 17, 2010, 10:29:33 »
orzelosp, ale w jednym i drugim podanym przez Ciebie linku nabór wniosków nie jest obecnie prowadzony a kwoty na przyszły rok mogą być inne, nie ukrywam że zainspirowało mnie to do szukania funduszy unijnych gdzie indziej, szczególnie jak zerknąłem w link o "bezpieczeństwie ruchu drogowego" kwota astronomiczna i chyba nie do wydania przez jedną jednostkę, czasem jednak pewnie może być i tak że potrzeby duże a kwota mogłaby się okazać małą, no i Lacky też podał celną uwagę nie wszędzie i nie w każdym województwie może być to samo, lub fundusze będą obłożone jakimiś uwagami lub obwarowaniami, moja jednostka obecnie skorzystała z programu z urzędu gminy, dzięki temu mieliśmy naukę pływania, bo tak to można nazwać, zajęcia polegały na nauce pływania technicznego, czyli jak dokładnie w każdym stylu powinno się pływać, na koniec zajęcia z rat. wodnego, także warto zawsze szukać tych funduszy także najmniejszych :) cel nie tylko na sprzęt ale także na nasze bezpieczeństwo
Dwie rzeczy nie mają granic: wszechświat i ludzka głupota.

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #348 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:11:06 »
Czy jesteście w posiadaniu informacji odnośnie tego, czy jakaś instytucja wspiera finansowo zakup detektora wielogazowego?

Offline laciok

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 571
Odp: Sprzęt od sponsorów, fundacji...
« Odpowiedź #349 dnia: Grudzień 23, 2010, 00:42:43 »
sam zachodzę w głowę do kogo uderzyć po detektor tlenku węgla już nie myśląc o wielogazowym...